Mesaj atmalı mıyım?

Merhabalar,
Daha önceki konularda ikinci üniversitemi okuduğumu bahsetmiştim. Bugün bir derste sunumum vardı. Çok emek verdim. Ancak bazı yerlerde hatalar yapmışım. Derse devam zorunluluğum olmadığı için okula çok fazla gelip gidemiyorum. Hoca da buna takıldı( ben zaten hocaya hak verdim).

Ben sunum yaparken hoca bir kaç yerde dalga geçti. Sonra bir yerden yaptığım alıntı ile ilgili kaynak göstermeme rağmen beni üstü kapalı bir şekilde hırsızlıkla suçladı..Üstelik sınıf arkadaşlarım beni, mesleğimi biliyor.. ve benden sonra sunum yapanlar aynı hataları yapmasına rağmen onlara bir şey demedi. (Bu arada ben hocanın seçmelisiniz devam zorunluluğundan kaynaklı bırakmıştım)

Zaten sosyal anksiyetem var. O an cevap veremedim. Eksikliklerim olabilir vs dedim. Alttan aldım.
Çok üzüldüm. Dersten sonra oturdum ağladım. Babam o kadar kafamıza vurdu ki haksızlığa karşı sesimizi doğru düzgün çıkartamıyoruz.

Sizce hocaya mesaj atayım mı? Neden böyle bir ayrımcılık yaptığını ve beni hırsızlıkla itham etmesinin nezaketsiz, kaba olduğunu söyleyeyim mi?
Benm de buna benzer bi anım var, yazayım dedim sinirim bozuldu onca seneye rağmen vazgeçtim 😁 yüzyüze konuşun bence de, dersleri aksattiın sorumlulukları getine getirmedğin gibi bir önyargı olabilir hocada derslere devam etmeyince. Durumunu anlat, bu şekilde ise elimden geleni yapıyoruö ya da yapacağm de. Diğer öğrencilerin hatalarından bahsetmediği o çiftstandırdı da laf arasında söyle bence muhakkak

Benm de buna benzer bi anım var, yazayım dedim sinirim bozuldu onca seneye rağmen vazgeçtim 😁 yüzyüze konuşun bence de, dersleri aksattiın sorumlulukları getine getirmedğin gibi bir önyargı olabilir hocada derslere devam etmeyince. Durumunu anlat, bu şekilde ise elimden geleni yapıyoruö ya da yapacağm de. Diğer öğrencilerin hatalarından bahsetmediği o çiftstandırdı da laf arasında söyle bence muhakkak
Zaten ne kadar koşturduğumu biliyor. Bilmesine rağmen böyle yaptı. Biraz daha düşüneyim..
seneye de dersi var. O yüzden okul bırakmayı düşünüyorum. Her yere koşturmaktan tükendim

Bu kadın ya da adam yüzünden değil dmi okulu bırakmanız? Keşke bırakmsanız ama tabi imkanlar..
Sadece bu değil ama bu durum çok etkili oldu. Okul ve iş sebebiyle sürekli seyahat ediyorum. Okulumun olduğu şehir eşimin ailesinin bulunduğu şehir. Gelince onlarda kalıyoruz. Artık bu yorucu tempoya ve beni yoran insanlara tahammül edemiyorum

Sadece bu değil ama bu durum çok etkili oldu. Okul ve iş sebebiyle sürekli seyahat ediyorum. Okulumun olduğu şehir eşimin ailesinin bulunduğu şehir. Gelince onlarda kalıyoruz. Artık bu yorucu tempoya ve beni yoran insanlara tahammül edemiyorum
söylemesi kolay ama bu sebep olsun istemezdim ben.. zaten yıldırmak amaç belki. Sizin bileceğiniz iş elbette, hayırlısı hakkınız da, hiçbir şey kolay değil hayatta hele güzel şeyler çok zor…

söylemesi kolay ama bu sebep olsun istemezdim ben.. zaten yıldırmak amaç belki. Sizin bileceğiniz iş elbette, hayırlısı hakkınız da, hiçbir şey kolay değil hayatta hele güzel şeyler çok zor…
Zaten bu bölümü okuyabilmek için o kadar emek verdim ki.. onları düşününce kendimi daha güçlü hissediyorum. Emeklerime sırtımı dönmek istemiyorum. Ama tükendim. İnşallah kendimi toparlayabilirim

Yaptiginiz hatalar muhtemelen derse gitmemenizden kaynaklaniyor. Lisansta da yuksek lisansta da hocalar sunum yapilacagi zaman sekli, nasil olmasi gerektigi, neler bekledikleri hakkinda bilgi veriyor bu kismi kacirmissinizdir. Beklentisinin altinda birsey sunduysaniz hocanin radarina girmissiniz, hatalarinizda goze batmis demektir.

Merhabalar,
Daha önceki konularda ikinci üniversitemi okuduğumu bahsetmiştim. Bugün bir derste sunumum vardı. Çok emek verdim. Ancak bazı yerlerde hatalar yapmışım. Derse devam zorunluluğum olmadığı için okula çok fazla gelip gidemiyorum. Hoca da buna takıldı( ben zaten hocaya hak verdim).

Ben sunum yaparken hoca bir kaç yerde dalga geçti. Sonra bir yerden yaptığım alıntı ile ilgili kaynak göstermeme rağmen beni üstü kapalı bir şekilde hırsızlıkla suçladı..Üstelik sınıf arkadaşlarım beni, mesleğimi biliyor.. ve benden sonra sunum yapanlar aynı hataları yapmasına rağmen onlara bir şey demedi. (Bu arada ben hocanın seçmelisiniz devam zorunluluğundan kaynaklı bırakmıştım)

Zaten sosyal anksiyetem var. O an cevap veremedim. Eksikliklerim olabilir vs dedim. Alttan aldım.
Çok üzüldüm. Dersten sonra oturdum ağladım. Babam o kadar kafamıza vurdu ki haksızlığa karşı sesimizi doğru düzgün çıkartamıyoruz.

Sizce hocaya mesaj atayım mı? Neden böyle bir ayrımcılık yaptığını ve beni hırsızlıkla itham etmesinin nezaketsiz, kaba olduğunu söyleyeyim mi?
Sallayın gitsin birdaha olursa boyle olay cevap verirsiniz

Yaptiginiz hatalar muhtemelen derse gitmemenizden kaynaklaniyor. Lisansta da yuksek lisansta da hocalar sunum yapilacagi zaman sekli, nasil olmasi gerektigi, neler bekledikleri hakkinda bilgi veriyor bu kismi kacirmissinizdir. Beklentisinin altinda birsey sunduysaniz hocanin radarina girmissiniz, hatalarinizda goze batmis demektir.
Ben hocaya hak verdim, bunu sesli de dile getirdim. Ama bu kadarını hak etmedim.

Alinti yaptim diyorsun konu sahibesi hirsizlik derken adam sacmalamis ... o anda cevap verecektin bence artik kurcalama.
Hoca dumduz sacmalamis. Neyse hocayla konus bence de ama hirsizlik falan deme adam acaip belli ki, ben olsam giderdim katilamama sebebimin calismak oldugunu soylerdim. Adam derse gitmedgiiniz icin laf koymaya calismis bence, derse gelmek istiyorum ama calisiyorum derseniz alttan alirsaniz bence sorun cozulur.

Merhabalar,

Mesaj atmayın hocalar cidden hoşlanmaz bunlardan. Üniversite ortamı biraz daha sert geçer yani hepimiz size benzer azarlar işittik soru sorduğumuzda alaycı tavırlar aldık ama yinede ne öğrendiysem o hocalarımdan öğrendim inanılmaz seviyorum iki hocamıda :) Bense o 70 kişilik sınıfta 3 arkadaşla her azar işittiğimizde '' sakın odama gelmeyin düşürürüm notunuzu '' demesine rağmen gidenlerin arasındaydım aksine gel demek istiyor :KK70: Hiçbir sorun olmazdı sonuçta muhabbet etmeye gitmiyorsun. Sınavda itiraza bile giderken '' ben bu puanı beklemiyordum '' demek yerine '' o sorunun cevabını bulamadım hocam açıklayabilir misiniz '' tarzında sorardım ve gerçekten çok severdi beni. Öğrenciyi de böyle böyle tanıyorlar. O yüzden çekinmeyin asla gidin odasına sorun.

Mesela bize asla internetten araştırıp sunum hazırlatmazdı direk kütüphaneye gider oradan yazdığımıza dair kaynaktaki bilgileri ( numara, kaynak, baskı yılı, öğretmeni vs. ) yazdırırdı. İnternet ile kaynak arasında ki farkı anlıyordu. 5 saat hazırladığım projeden 35 almıştım asdfghj. İnsan o an kızıyor ama sonra bu sunumları yaptırırken sana özgüven kazandırmasını, azarladığında hırslanmanı, araştırma isteğini artırdığını fark ettiğinde teşekkür ediyorsun. Bende de çocukluğumdan beri böyle sert, azarlayan hocalara karşı ayrı empati vardı herhalde sadece onların dersleri mecburen dinleniyordu ondan :KK70: Alay etmese sadece kızsa olabilirmiş tabi ama cidden hiç sıkmayın canınızı alışıyorsunuz zamanla.

X