MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ (maöl) PAYLAŞIM ALANI

Arkadaşlar Selam

Ya nerden başlıyım bilmiorum
Şimdi
Ben hollanda da doğdum büyüdüm lisemi orda bitirdim geldim burda evlendim ve iki çocuğum oldu 6 yaş ve 4 yaşındalar
Suan ankaradayim ve yaşım 23 ocakta 24
Denklik aldım ordaki diplomam sağlık ve yardım meslek lisesi asıl bölümü m
Burda denklik yaptım meslek lisesi 11 sınıf tahminim buraya göre yani tam anlayamadım ama iki sene daha okumam lazımmış lise mezunu olabilmek için eğitim sistemi değiştiği için farklılaşmış baya bi
Neyse dedim devam edeyim açık veya nasıl olursa bitiririm dediler ki bana devam edemezsin düz lise yi açıktan bitirme gerek yanlız 1 den başlamaam lazım((

Lise bitti diye çok sevinmistim uni ye giderim yabancılar için özel sınav var die biliyorum hevesim kursağımda kaldı
Neyse işte bi diyorumki hiç okuma kendim eşiminde desteğiyle tabi bi yer açıyim ama eğitimde benim için okadar önemliki lisede burda eğitim almadığı için zor gelecek gibi
Sizce ne yapmalıyım
Lise bitse burda lise mezunu olarak ne yapabilirim hiç bilmiorum
Yada açö girsem bile nasıl bitirebilirmiyim hiç bilmiorum bana göre zor olduğunu söylüyorlar burda eğitim gormedigim için yardım fikir lutfennn daha başka ne yapabilirim hiç bilmiyorum
Şuan açık düz mü yoksa açık meslek lisesinde mi okuyorsunuz

Hiç bişeye başlamadım daha doğrusu açıktan başka bişey olamiyor galiba diye rasgele açık düz e kayıt yaptım ama mesleki de varmış galiba burda gördüm ne nedir hiç bilmiyorum
Sadece düz e kayıt yaptım birkez rasgele sınava girdim hiç bsy anlamadım tabi sayısal oynadım sanki ))) yinede 10..12 derste 4..5 i iyi geçmiş bide da girmedim hiç bilmediğim için iyimi yaptım kötümu bilmiyorum ((( kendimi kötü hissediyorum çok

Hiç bişeye başlamadım daha doğrusu açıktan başka bişey olamiyor galiba diye rasgele açık düz e kayıt yaptım ama mesleki de varmış galiba burda gördüm ne nedir hiç bilmiyorum
Eğer açık meslek lisesine kayıt olsaydınız anladığım kadarı ile 11. Sınıf olacaksınız ve 12. Sınıfı bitirdiğinizde mezun olacaktınız,eğer meslek lisesine yazılmış olsaydınız önümüzdeki sene 2 yıllık örgün yada aöf bölümlerine sınavsız geçiş yapabilirsiniz sınava bile girmenize gerek yoktu sadece sınavsız geçişe başvuru yapıp tercih verecektiniz ve yeni mezun olacağınız için yerleşme şansınız vardı,açık düze yazıldığınız için ygs sınavına girip barajı aşmanız gerek açık düz lisede sınavsız geçiş hakkı yoktur.

Eğer açık meslek lisesine kayıt olsaydınız anladığım kadarı ile 11. Sınıf olacaksınız ve 12. Sınıfı bitirdiğinizde mezun olacaktınız,eğer meslek lisesine yazılmış olsaydınız önümüzdeki sene 2 yıllık örgün yada aöf bölümlerine sınavsız geçiş yapabilirsiniz sınava bile girmenize gerek yoktu sadece sınavsız geçişe başvuru yapıp tercih verecektiniz ve yeni mezun olacağınız için yerleşme şansınız vardı,açık düze yazıldığınız için ygs sınavına girip barajı aşmanız gerek açık düz lisede sınavsız geçiş hakkı yoktur.

yinede nerden başlarsa başla 1 den başlayan lazım dediler bana
Peki şuanda açıktan 1 den tekrar başlamaam gerekirse düz mu daha iyi mesleki mi dünden meslek iye geçiş yapabiliyormuyum
bide konuştuğum bey dediki lise açıktan bitirirseniz benim herkezin girdiği sınava değil yabancılar için değişik kolay basit bi sınav varmış ona girebilirmisim

Yabancılar için yös oluyor.eğer meslek lisesini istiyorsan geçebilirsin.

Yabancılar için yapılan sınav yös oluyor galiba,açık düz lise 1 den başladığı için 4 yıl okuyacaksınız,peki meslek olarak başlasaydın 11. Sınıftan mı başlıyacaktın yoksa yine 1 den mi?
Bana eğitim sistemi ozaman bulamadım farklı olduğunu ve 1 den başlamaam gerektiğini söylediler sadece ((( evet evet yös

Bana eğitim sistemi ozaman bulamadım farklı olduğunu ve 1 den başlamaam gerektiğini söylediler sadece ((( evet evet yös
Yukarıda mesajımı değiştirdim aslında siz şimdi 4 yıl mı okuyacaksınız yoksa 2 yıl mı? Türkiye'de liseler 4 yıl normalde.

Herkese başarılar. Bence açık liseyi hakkıyla okumak bi azim işidir. Umarım hakkıyla bitirip diplomalarınızı alırsınız arkadaşlar. :KK54:Bende çocuk gelişimi mezunuyum :KK68:

Herkese başarılar. Bence açık liseyi hakkıyla okumak bi azim işidir. Umarım hakkıyla bitirip diplomalarınızı alırsınız arkadaşlar. :KK54:Bende çocuk gelişimi mezunuyum :KK68:
merhaba ben düz açık ise okuyorum çocuk gelişimi bölümüne geçmek istiorum. yüz yüze dersler hakkında geniş bilgi verirmisin. derslerin zorluğu nedir ,hangi yıl dersler bşlıyor benim düzde ikinci yılım 4 yıl tam yüz yüze ders almam mı gerek.

merhaba ben düz açık ise okuyorum çocuk gelişimi bölümüne geçmek istiorum. yüz yüze dersler hakkında geniş bilgi verirmisin. derslerin zorluğu nedir ,hangi yıl dersler bşlıyor benim düzde ikinci yılım 4 yıl tam yüz yüze ders almam mı gerek.
Evet okul bitinceye kadar yüz yüze derslerin var mecburi gidilecek okula,ve staj da var açık meslek lisesinde.

Yüzyüze derse 3 sene gidiyosun canm. Dersler konusunda ben çok zorlanmadım. Belkide çok istediğim bi bölüm olduğu için. Severek okudum. Derslerin çoğu günlük hayatla çevrendeki anne ve çocukla bağdaşıyo zorlnmazsın diye düşünüyorum. Son senede staj oluyo ben haftada 3 tam gün gitmiştim. Zevkliydi. Ben tavsiye ederim canm

Kizlar benim bi sorum olacakti ya staj saatleri dusurulmus diyolarr 40 is gunu olmus yani ben maol de bilisim teknelojileri okuyorum 11.siniftayimm ve kredim cok iyi stajtan gelecek olan puanla mezun olabiliyorum 7.doneme basladim bilgisi olan varmi

arkadaslar aol okuyorum duz lise ama maol ye gecmek istiyorum bolumleri nasil, kac sene okuyosunz, yuz yuze egitime kac gun gidiliyo bilgi verir misinz duz lise zor geliyo bana hepiniz hangi bolumleri okudugunzu, kac gun yuz yuze egitim gordugunuzu kac kredi ile bitirmek gerektigini ve kac sene de bitrmek zorunlu soyler misinz cok soru sordum sanirim ama bilgi almam lazm yardim edin ??? :KK43:

X