Mevlütlü düğünde ne giyilir?

Dekoltesi olmayan, uzun kollu abiyeler de var. Tabii ki öyle bir şey giyin. Yanınıza da bir şal alın, duruma göre başınızı örtersiniz. Ortamı nasıl olur bilmiyorum ama en uygunu bu olur herhalde.

Sonuçta abinin düğünü. Açık mısın, kapalı mısın? Söylememişsin. Açıkcsan gayet şık uzun kollu abiyeler var. Onlardan giyebilirsin. Makyaj, saç baş illa ki yapılır. Şal takmana gerek yok. Benim gittiğim çalgısız düğünlerde açık olan kardeşler böyle yapıyor. Sohbet, ilahi ve biraz Kuran olur. Bahsettiğiniz başka birşeyse bilemem yine de.

Kuran okunacak sonuçta elbette başını örtmesi gerekiyor.
Zorunluluk değil ama bu bir saygıdır.
Mevlütlü düğünlere genelde katılmıyorum çünkü kimse o kuran-ı kerimi dinlemiyor. Herkes konuşuyor ve bu bana göre çok saygısızca. Sus desen sen kötü oluyorsun bir de.
Ben olsam fakir kol bir elbise alırdım. Hani bu dirseğe kadar olanlardan. Kollarını da dantel tercih ederdim.

mevlütlü düğünde kapanmak şart mı? e normalde kapalı değilim neden kapanayım gitmem daha iyi yani.

boyum kısa olduğu için ben giyemiyorum ama uzun boylulara çok yakıştırıyorum diz altı uçuş uçuş elbiseleri, fotoğraf bulursam eklerim.
şal derken kuran okunması sırasında öyle başına atmalik, sonrasinda cikarmalik deniyor bence. Hani nasil ki mezarlığa giderken üstünkörü atılır ya, sonrasında çıkarılır. Öyle düşün.

yoksa gidip kuaförde tesettür eşarp bağlama falan yapılırsa evet çok komik olur

Ay aklıma geldi. Yıllar önce düğüne gidicez tabi biz süslendik püslendik teyzemler yengemler hepimiz çektik mini elbiseleri şıkır şıkırız. Arabaya bindik gittik düğün salonun içinr girince bir şoka girdik ortada semazen gösterisi ve herkes bize bakıyor tabi kıpkırmızı olmuşuz. Dayımlar babamlar dalga gecıyor 10 dk durduk durmadık kactık valla hiç unutmam o gunu 😀😀😀

Sadece mevlütse, esergry esergry nin önerdiği tarz elbiseler çok güzel bence. Diktirme imkanınız varsa, şık bir pantolon ceket takımı da olur. Şöyle güzel renkli, hoş detaylı filan...

Görümce olunca pantolon ceket basit geldi bana..
Ben eşimin akrabalarının dualı düğününde giymiştim pantolon bluz. Ama abi düğünü olunca basit kaçar..

Ay aklıma geldi. Yıllar önce düğüne gidicez tabi biz süslendik püslendik teyzemler yengemler hepimiz çektik mini elbiseleri şıkır şıkırız. Arabaya bindik gittik düğün salonun içinr girince bir şoka girdik ortada semazen gösterisi ve herkes bize bakıyor tabi kıpkırmızı olmuşuz. Dayımlar babamlar dalga gecıyor 10 dk durduk durmadık kactık valla hiç unutmam o gunu 😀😀😀

Bir defa ben de böyle bir kına gecesinde kalakalmıştım.
Kına gecesi sonuçta sadece kadınlar olunca dualı olmaz diye düşünüyor insan. Bir gittim diz üstü dar bir elbise. Derin sırt dekoltesi. :KK70:
Neremi kapatacağımı şaşırmıştım kuran okunurken.. :KK70:

Ben eşimin akrabalarının dualı düğününde giymiştim pantolon bluz. Ama abi düğünü olunca basit kaçar..

bizim memlekette bu tarz dugunlerde kinada abiye giyiyorlar,
dugun gunu klasik pantolon cekete donuyorlar tesetturlu tanidiklarim.

tabi abi olunca farkli dusunuluyor olabilir,
ben ama basite kacti diye dusunmem kendi adima.

Haklı olabilirsiniz, o kadar ayrıntı beni aşıyor. Hiçbir düğüne görümce, elti ve eş değerleri statüsünde katılmaya nail olamadığım için küçük siyah elbise giyip gitmek aşamasında kaldım. :KK25:

bizim memlekette bu tarz dugunlerde kinada abiye giyiyorlar,
dugun gunu klasik pantolon cekete donuyorlar tesetturlu tanidiklarim.

tabi abi olunca farkli dusunuluyor olabilir,
ben ama basite kacti diye dusunmem kendi adima.

Tesettürlüyken bazı modeller kurtarıyor da açıkken kapalı seçmek daha zor galiba :)

Haklı olabilirsiniz, o kadar ayrıntı beni aşıyor. Hiçbir düğüne görümce, elti ve eş değerleri statüsünde katılmaya nail olamadığım için küçük siyah elbise giyip gitmek aşamasında kaldım. :KK25:

Ben de hiç görümce olmadım çok şükür. Ama gelinin kızkardeşi unvanımı hala koruyorum. Daha bekar olan var :KK48:

Eltim de neyseki nikah yaptı da abartısız siyah bir elbiseyle kurtardım. Sonraki eğlencesinde de rahat pantolon bluzla yırttım :KK45:

Benim abimde bu tarz dugunde evlendi.
Etekleri uzun sifir kol v yakali bir elbise giymistim.
Kuran okunmayacaksa ayriyetten şala veya kapali elbiseye gerek yok istediginizi giyin.
Yarim kollu dizde biten guzel elbiseler var tercih edebilirsiniz.

tesetturlumusunuz yazmamıssınız
ben olsam bu tarz gıyerdım mevlutlu olsaydı ...
1530718857-people-by-fabrika-yesil-kollari-sifon-uzun-abiye-elbise.jpg uzun şifon bir elbise olurdu

sız tesetturluysenız şöyle birsey olabılır

pinar-sems-meyra-abiye-mor-218265-39-K.jpg piril-abiye-bordo-ahn05ahn05-bordoahunis-01bf.jpg

Yukarıda bir arkadaş, güzel pelirinli elbiseler atmış, bence de benzer şeyler yapılabilir. Çok yakınımda kimsenin abiye giyinmemi gerektirecek öyle düğünü olmadı.

Mevlütler de artık, düğün gibi yapıldığı için genelde katılmamayı tercih ediyorum. Katıldıklarımda da straplez giyinen mevlüt sahipleri bile oldu. Mevlüt okunurken üzerlerine şal atıyorlardı. Şimdi ben de mevlüt okutmayı düşünüyorum ve herkes büyük bir mevlüt okut diyor. Büyük kızımda direndim okutmadım, bunda da öyle yapacağım. Çünkü kimse otellerin salonlarında yapılan mevlütlerde Kur'an dinlemiyor, okutulandan ziyade insanların muhabbetlerini duyuyorum. Evde yapılınca, dar alanlar mis kimseden çıt çıkmıyor.

Bir defa ben de böyle bir kına gecesinde kalakalmıştım.
Kına gecesi sonuçta sadece kadınlar olunca dualı olmaz diye düşünüyor insan. Bir gittim diz üstü dar bir elbise. Derin sırt dekoltesi. :KK70:
Neremi kapatacağımı şaşırmıştım kuran okunurken.. :KK70:
😀😀😀😀 Çok kötü bir duygu ya

X