Mevzuu 50 kişiye pilav yapmak

Tabii ki.
Pirinçleri biraz suda bekletip iyice yıkıyorum.
Sıvıyağ koyup şehriyeyi kavuruyorum., kavrulmaya yakın tereyağ koyarım. Ardından Pirinçleri 2 3 dakika kavuruyorum.. Suyu 2parmak su geçecek kadar ekliyorum tuzu da hep göz kararı koyarım. Kapağını yandan hafifi açık bırakacak şekilde kapatırım ve ocağın orta gözünde en küçük ateşte pişiririm. Suyunu neredeyse tam çektiğinde kapağını kapatırım ve demlemeye alırım. Birde muhakkak çelik tencere kullanırım.
Bu kadar 😁😁

Bende aynı şekilde yapıyorum sadece çelik tencerede değil 😁 gerçekten güzel oluyor

Tabii ki.
Pirinçleri biraz suda bekletip iyice yıkıyorum.
Sıvıyağ koyup şehriyeyi kavuruyorum., kavrulmaya yakın tereyağ koyarım. Ardından Pirinçleri 2 3 dakika kavuruyorum.. Suyu 2parmak su geçecek kadar ekliyorum tuzu da hep göz kararı koyarım. Kapağını yandan hafifi açık bırakacak şekilde kapatırım ve ocağın orta gözünde en küçük ateşte pişiririm. Suyunu neredeyse tam çektiğinde kapağını kapatırım ve demlemeye alırım. Birde muhakkak çelik tencere kullanırım.
Bu kadar 😁😁
Cok tesekkür ederz. 50kisiyede yapabilrsiniz güveniyoruz size :)

Bence tek tencere risk derim.yapip yapıp büyük tencereye boşaltın.
Hiç öyle ölçüde bir tencere de pilav yapıldığını görmedim.
50 kisiyede 5 kilo alırız biz
Daha önce bu şekilde yaptığım çok oldu davetlere. Max 25 kişilik tabii.. Kayınvalidemle bu şekilde anlaşalım en iyisi. Benim de gözümü korkutan tek tencere

Daha önce bu şekilde yaptığım çok oldu davetlere. Max 25 kişilik tabii.. Kayınvalidemle bu şekilde anlaşalım en iyisi. Benim de gözümü korkutan tek tencere
Battaniye ser büyük tencerenin altına tencereye koydukca kapa kapağını sar hepsini boşaltana kadar bitince de iyice sar sogumaz guzel olur.
Daha iyi yaparsın üçe falan böl en azından

2 bardaktan 7 kişilik bol bol pilav çıkar ,sizde buna göre hesap edip yaparsınız ,korkmayın bende iftar için pişirdim ,oluyo kendinize güvenin

Pilav ölçüsü her 2 kişiye bir bardak olarak ayarlanır toplu yapıldığı zaman. Kilo olarak bilmiyorum ama özel günlere tavuk pilav yapan bi abimiz var vakit varsa sorabilirim.

Pilav ölçüsü her 2 kişiye bir bardak olarak ayarlanır toplu yapıldığı zaman. Kilo olarak bilmiyorum ama özel günlere tavuk pilav yapan bi abimiz var vakit varsa sorabilirim.
Vakit yarın 2 ye kadar. 2 de pişireceğim. Tek tencere için ateşin nasıl Olması gerektiğini sorsanız büyük yardımı olur bana. Gerçi tek tencereden vazgeçmek üzereyim ama başka çaresi yoksa o an mecbur kalırım

2 kisiye 1 bardak pirinc kullaniyorum ben. Her 10 kisiye de yarim kilo tereyagi. Yaparsiniz siz,meshur pilavci olmak kolay mi :KK66:

Esinize hayirli tezkereler diliyorum,Allah kavustursun arkadasim.

Vakit yarın 2 ye kadar. 2 de pişireceğim. Tek tencere için ateşin nasıl Olması gerektiğini sorsanız büyük yardımı olur bana. Gerçi tek tencereden vazgeçmek üzereyim ama başka çaresi yoksa o an mecbur kalırım

Onu biliyorum ben geçenlerde konuşmuştuk ne tesadüf. Tek ve büyük tencere için sanayi ocağı kullanmak lazımmış. Onu da bizler bulamayacağımıza göre bikaç tencereye bölmek mantıklı. Yine de yazıyorum şimdi belki başka bi fikir verir.

4 kilo yeter sanırım da kvnin tek tencere dediği aşure kazanına benzer şeylerdendir zannediyorum. Onunla pilav çok zor olur. Tabanı ince, kapağını açmadan görmek zor, altı yancak üstü bambaşka olacak. Zor onunla olmaz. Bizde yemek olacaksa başka bir evde 4 ocakta tencere tencere pilav pişer, sonra birleştirilir. Sulu yemekler yada etler kazanlarda pişer.

X