Mide balonu taktıranlar buraya

Selam kızlar bugün Balonumun 16. Günü total de 5 kg verdim tabii bunun çoğu suydu asıl kilo verme işlemi bu süreçten sonra başlıyor. İlk baştaki gibi ağrılarım yada bulantılarım yok ama halen kokulara çok hasasım yemek kokuları midemi bulandırıyor ce midemde kramplara sebeb oluyor. İstediğim herşeyi tabiki yiyemiyorum çünkü midem kabul etmiyor halen hafif şeyler yiyiyorum sebze ağrılıklı ve porsiyonları çok küçültüm midem fazlasını kabıl etmiyor bende zorlamıyorum günde sadce iki öğün olarak yiyorum ve en son öğünüm öğlen saat 3 de oluyor. Akşam bişey yemek istediğim de yoğurt yada domates yiyorum. Bazen de canım bişey yemek istemediğinde sadece domates yiyorum. Su içmeye daha yeni başladım ondan önce en fazla 4 bardak su içebiliyorsum şimdi 2 litre içmeye çalışıyorum. Ben en çok kahve içmeyi özledim sıcak şeyler içemiyorsunuz😔 ılık olması şart sakın unutmayın.
Umarım sonunda çok güzel sonuçlar alırız.

Selam kızlar bugün Balonumun 16. Günü total de 5 kg verdim tabii bunun çoğu suydu asıl kilo verme işlemi bu süreçten sonra başlıyor. İlk baştaki gibi ağrılarım yada bulantılarım yok ama halen kokulara çok hasasım yemek kokuları midemi bulandırıyor ce midemde kramplara sebeb oluyor. İstediğim herşeyi tabiki yiyemiyorum çünkü midem kabul etmiyor halen hafif şeyler yiyiyorum sebze ağrılıklı ve porsiyonları çok küçültüm midem fazlasını kabıl etmiyor bende zorlamıyorum günde sadce iki öğün olarak yiyorum ve en son öğünüm öğlen saat 3 de oluyor. Akşam bişey yemek istediğim de yoğurt yada domates yiyorum. Bazen de canım bişey yemek istemediğinde sadece domates yiyorum. Su içmeye daha yeni başladım ondan önce en fazla 4 bardak su içebiliyorsum şimdi 2 litre içmeye çalışıyorum. Ben en çok kahve içmeyi özledim sıcak şeyler içemiyorsunuz😔 ılık olması şart sakın unutmayın.
2 haftada 5 kilo başlangıç için gayet iyi, herhalde bu 1. ayı 10 kilo vererek tamamlarsiniz. Mide zaten zamanla büyüyor. O yüzden mideyi fazla sisirmeden güne yayarak azar azar içmek lazım .

21 kasimda ben de taktirdim arkadaslar.benim.bulanti kramp cok yogun gecti ilk 3 gun hatta esim cikarttirmam icin cok baski yapti ama dayanicam dedim.3gunden sonra azaliyor dayanilir bi sekle giriyor.bugun cumartesi pazartesiden cumartesiye kadar verdigim kilo 80.5 tum 77 geldim sabah 3.5 kilo.tabi ac kaldigimdan.biraz balon bulantisi ve krampi gecmeye baslayinca canim biseyler cekmeye basladi dunden beri inceden.insallah bosa gitmez ve 62 63 leri gorurum.endoskopik 6 aylik.mayis sonu cikacak.ankarada 17 bine taktirdim.
Merhaba bol eksılerınız olsun ıns.kıme yaptırdınız ankarada?cıkartma ucretı ne kadarmıs

Hanimlar diyet listelerinizi paylasir misiniz.uc asagi bes yukari aynidir kisiye ozel degildi bizim diyetisyenin verdigi kisiye ozel hastalik durmlari ayri tabi
evet mümkünse diyet listesi alabilir miyiz? ben de 30 kasım da taktırdım daha şimdiden sanki etkisi geçti gibi yani yersem yerim gibi geliyor anlayamadım porsiyonlamalarımı mı yanlış yapıyorum acaba, şimdiden canım sıkılmaya başladı bu zda işe yaramazsa diye

saat 3ten sonra birşey yemiyorsanız çok güzel yani dayanabiliyorsanız :) ama nasıl dayanıyosunuz benim akşamları halsizlik ve açlık bastırıyor birden. normalde de 3ten sonra yemesek o kiloyu verebiliriz zaten. balon iştahta bir azalma yaptı mı sizde. benim hala iştahim var, tabi eskisi kadar istesemde çok yiyemiyorum ama ille de nefsimi köreltesim geliyor. midemi daha çok büyütmezsem iyi

Arkadaşlar benim balon serüveni bugün itibariyle bitti. 87 kiloyla başlamıştım 77 kiloya kadar düşmüştüm.

Sonra kan değerlerimden dolayı demir, B12 vs ilaçları içmek zorunda kaldığında. Tekrar 82 kiloya kadar çıktım .

Balon çıkarma işlemi 2 gün öncesinden özel bir diyet yapılıyor. İlk gün sadece tanesiz çorba vs izin veriliyor. 2. Gün de özellikle ananas suyu, meyve suyu ,su icilebiliyor. Bu şekilde bugün 500 ml balon da çıkınca 79 kiloya düştüm arkadaşlar..

Yani 87 ile başladım 79 ile bitirdim. İstediğimi elde edemedim. Hedefim 55ti.
Pişman değilim çünkü zaten çok zor kilo verebilen biriyim. Ama beklentilerimi tam olarak karşılamadı. Çünkü 1-2 ay sonra balonu hissedilmediginden diyet ve spor ile devam etmem gerekiyordu. Diyet ve spor hayatımda olmadığından yeterli düzeyde kilo veremedim.

Bu forumda bu konuda amacım balon taktırmak isteyen varsa tecrübelerimizi okumaları, ona göre karar vermeleri.
Herkese öncelikle sağlık diliyorum 💪😀🌈

Ben yeni taktırdım bugün ikinci günüm mide bulantım ve ağrım çok var vala taktırdığıma bin pişman oldum çok zorluyor kramplar beni
1 hafta sonra daha iyi olabilirsin. İlk hafta insanı çok zorluyor, ama hep böyle devam etmiyor, zamanla mide kabul edip alışınca rahatlarsın. 20 gün sonra normal hayatına geri dönersin.

Ben yeni taktırdım bugün ikinci günüm mide bulantım ve ağrım çok var vala taktırdığıma bin pişman oldum çok zorluyor kramplar beni
Bende inanılmaz kararsızım taktırıp taktırmama konusunda. Ya normalde iradeliyimdir ben ama 2 sene üst üste doğum yaptım ve 15 kg fazlam var. Eşimde kilom hakkında böyle kinayeli konuşuyor, aşırı demoralize oluyorum. Balonu taktırıp bebeklere bakamazsam diye korkuyorum.

Bende bu konuyu okuyup biraz daha bilgi sahibi oldum bayadır araştırıyorum sanırım bende bu yola gireceğim 😊

merhaba şu anki durumunuz nedir acaba

merhaba şu anki durumunuz nedir acaba bende balon taktirmayi düşünüyorum da
Bende bu konuyu okuyup biraz daha bilgi sahibi oldum bayadır araştırıyorum sanırım bende bu yola gireceğim 😊
merhaba karar verdiniz mi bende düşünüyorum da

merhaba şu anki durumunuz nedir acaba bende balon taktirmayi düşünüyorum da

merhaba karar verdiniz mi bende düşünüyorum da
Evet yaptıracağım ancak ben bu seferde doktora karar veremedim. Bazısı kan tahlili istiyor bazısı istemiyor direkt takıyor anlamadım bu fark büyük bir konu yani. Siz nerdesiniz ne düşünüyorsunuz?

Evet yaptıracağım ancak ben bu seferde doktora karar veremedim. Bazısı kan tahlili istiyor bazısı istemiyor direkt takıyor anlamadım bu fark büyük bir konu yani. Siz nerdesiniz ne düşünüyorsunuz?
izmirdeyim ünlü bir Dr buldum. bayraklida 22 500 nakit 25000 de 9 taksitle yapıyorlar. siz neredesiniz acaba

X