Midem bulanıyor

hicmakam

buğday başak verince orak pahaya çıkar..
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2016
3.225
4.136
yemek yememek nedir.
bir kase çorba, turşu, ayran -yoğurt, salata baklagillerden(nohut,fsulye vs) yahut et ,tavuk, balık obezite yapmaz. kararında ye sağlıklı kılo ver. yine miden bulanıyor , baş dönmesi, baygınlık, halsizlik, güçsüzlük, sinir harpleri, depresyonlar yaşarsın böyle gidersen. vitamin depoların boşalıyor.

havalihavasiz

Huzur vermiyorsan ❤huzursuz da etmeyeceksin🦂...
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2020
963
5.788
25
Aynen her şey kafada bitiyor. O zamanlar çok istekliydim kilo verdim özgüvenim yerine geldi sonra hop aldım. Ne özgüven kaldı ne istek. Bir süre sonra çikolata yemeyeceksem yaşamayayim moduna girmiştim :KK70: yaşam felsefesi haline getirmek lazım, benim gibi siskolar yapamaz
Ya biz hiç Zayıf olamayacak Mıyız ?
Ünlülere bakıyorum boy 170 kilo 55.
Kendime bakıyorum boy 160 kilo 70.
Onlarla kendimi kiyaslamak değil bu. Bakıyorum yakışıyor zayıflık hepsine .
Bana da yakisir biliyorum. Ama neden veremiyorum veriyor . Şu yaşıma kadar her yolu denedim. Spor da yaptım. Daha çok acıktım kilo bile aldım.
Bir bu yöntem beni zayıflatıyor dedim ki o da mide bulantısı yaptı.

havalihavasiz

Kayıtlı Üye
23 Ekim 2020
963
5.788
25
Zayıf olanlar nasıl koruyorsunuz kilonuzu ve en önemli soru bir öğünde yediğiniz miktar nedir lütfen söyleyin.

Ktrmtm

Cahildim dünyanın rengine kandım.
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2016
972
1.470
Ya biz hiç Zayıf olamayacak Mıyız ?
Ünlülere bakıyorum boy 170 kilo 55.
Kendime bakıyorum boy 160 kilo 70.
Onlarla kendimi kiyaslamak değil bu. Bakıyorum yakışıyor zayıflık hepsine .
Bana da yakisir biliyorum. Ama neden veremiyorum veriyor . Şu yaşıma kadar her yolu denedim. Spor da yaptım. Daha çok acıktım kilo bile aldım.
Bir bu yöntem beni zayıflatıyor dedim ki o da mide bulantısı yaptı.
156ya 74 olarak seni çok iyi anlıyorum :KK70: ama inan sadece yürüyüş bile çok işe yarıyor. Aç kalmamak sürekli mideyi çalışır halde tutmak önemli. Bir süre sonra vücut depolamıyor direkt yakıyor. Aldığın enerji ile verdiğin enerji denk olmalı.

MissCherryBlossom

Guru
Pro Üye
23 Ağustos 2012
35.010
134.022
Sağlıksız düyetler yapmayın sağlığınızdan olursunuz. Az yeme diye bir diyet şekli asla yok, boş mideye ne kafanız çalışır ne kolunuzu kaldıracak haliniz kalır. Acilen bir diyetisyene gidin

havalihavasiz

Kayıtlı Üye
23 Ekim 2020
963
5.788
25
Çok aşırı zayiflikta gözüm yok sadece boyuma göre orantılı bir kilom. Olsun istiyorum. Yakışan bir kilo istiyorum.
Kendimi seviyorum beğeniyorum. Eşim sagolsun ozguvenime zarar da vermiyor ben balik et seviyorum falan.
Ama şu da bir gerçek ki zayıf olanlar daha dinç ve yorulmuyorlar. Kuzenim var onunla bazen yürüyüşe çıkıyoruz o çok Hızlı gidiyor yorulmuyor ben yoruluyorum kalbim sıkışıyor.
Kendimi 25 yaşında yaşlı hissediyorum.

havalihavasiz

Kayıtlı Üye
23 Ekim 2020
963
5.788
25
Sağlıksız düyetler yapmayın sağlığınızdan olursunuz. Az yeme diye bir diyet şekli asla yok, boş mideye ne kafanız çalışır ne kolunuzu kaldıracak haliniz kalır. Acilen bir diyetisyene gidin
İnanın bugün dediğiniz gibi kolumu Kaldıracak dermanım yok

Diyetisyene gidecek zamanim yok bu zamanda.
Ilk fırsatta dişim için gidicem .
O yüzden buraya konu açtım. .

MissCherryBlossom

Guru
Pro Üye
23 Ağustos 2012
35.010
134.022
İnanın bugün dediğiniz gibi kolumu Kaldıracak dermanım yok

Diyetisyene gidecek zamanim yok bu zamanda.
Ilk fırsatta dişim için gidicem .
O yüzden buraya konu açtım. .

Eeee canım ablacım buraya yazacak zamanın da var, hasta olacak zamanın da var. Bedensel bitap düşünce zaten işe gidemiceksin o zaman hastalandım diye doktora gitmek zorunda kalıcaksın.

Canım konu sahibesi burda kimse senin bazal metabolizmanı, kemik kütleni, yağ kütleni bilmiyor. Burdan sana 3 porsiyon karbonhidrat ye, 4 porsiyon et de mi yazalım yani, burda kimse diyet uzmanı değil ki. Diyet kişiye özeldir, herkesin enerji ihtiyacı farklı. Sen bilirsin gidip gitmemek sana kalmış ama lütfen bu kadar az yedim, 0 karbonhidrat yedim şeklinde sağlıksız diyetleri yapma aç gezersin sonra bir yerde bayılıp kalırsın.

sabahvesen

Yazar Hanım
Pro Üye
30 Ocak 2013
22.459
24.014
açlıktan mideniz bulanıyor olabilir mi? Boş mideye bolca çay ve su koysam benim de midem bulanır.

Mide bir ayda küçülmez. Üç tabaktan bir çay bardağına inmek de sağlıklı bir beslenme biçimi değil. Sağlığınızı bozma yolunda ilerliyorsunuz.
+1

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 162 cm. Başlangıç Kilom :74.4 Kg. Şimdiki Kilom :69.4 Kg.

KudrAlobar

Ayak feministi
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2018
13.631
78.462
Zayıf olanlar nasıl koruyorsunuz kilonuzu ve en önemli soru bir öğünde yediğiniz miktar nedir lütfen söyleyin.
Ergenliğimden beri 2 aşağı 3 yukarı aynı kilodayım hemen hemen. Lisede giydiğim kotları giyebiliyorum hala. Nasıl koruyorum; yemek için yaşamıyorum. Az ve sık yiyorum. Ama gerçekten çok az ve çok sık. Sabah 9 civarı uyandım bi kahve içtim şekersiz sütsüz. On gibi Bir çay bardağı süte 2 kaşık yulaf ezmesi yedim kahvaltıda meyveli kuruyemişli. Onbir onbir buçuk civarı midem kazındı bir avuç fındık yedim. 1 gibi türk kahvesi yanında iki lokum yedim. Şimdi iki tane kuru erik yedim. İki kuru erik beni doyuruyor daha fazlasını yiyemem mesela. Yatana kadar da bu tıkınmalar yarım saat bir saat arayla devam eder. Ama bizim evimize paketli ürün, işlenmiş gıda girmez. Rafine şeker girmez. Beyaz ekmek girmez. Bunu diyet için yapmıyorum ama beslenme şeklim bu. Akşam da tek çeşit yemek yeriz. Yan yemek, yardımcı yemek olmaz. Genelde de ya zeytinyağlı ya balık olur.

Yani işin özü diyet size kilo verdirir belki ama bıraktığınızda geri alırsınız. Sağlıklı beslenirseniz hep fit kalırsınız.

zumruduankakusu

Popüler Üye
Pro Üye
14 Ekim 2014
6.548
7.507
Ergenliğimden beri 2 aşağı 3 yukarı aynı kilodayım hemen hemen. Lisede giydiğim kotları giyebiliyorum hala. Nasıl koruyorum; yemek için yaşamıyorum. Az ve sık yiyorum. Ama gerçekten çok az ve çok sık. Sabah 9 civarı uyandım bi kahve içtim şekersiz sütsüz. On gibi Bir çay bardağı süte 2 kaşık yulaf ezmesi yedim kahvaltıda meyveli kuruyemişli. Onbir onbir buçuk civarı midem kazındı bir avuç fındık yedim. 1 gibi türk kahvesi yanında iki lokum yedim. Şimdi iki tane kuru erik yedim. İki kuru erik beni doyuruyor daha fazlasını yiyemem mesela. Yatana kadar da bu tıkınmalar yarım saat bir saat arayla devam eder. Ama bizim evimize paketli ürün, işlenmiş gıda girmez. Rafine şeker girmez. Beyaz ekmek girmez. Bunu diyet için yapmıyorum ama beslenme şeklim bu. Akşam da tek çeşit yemek yeriz. Yan yemek, yardımcı yemek olmaz. Genelde de ya zeytinyağlı ya balık olur.

Yani işin özü diyet size kilo verdirir belki ama bıraktığınızda geri alırsınız. Sağlıklı beslenirseniz hep fit kalırsınız.
sana bi' şey diyim mi? ben tek bir öğünde 3 çeşit yemezsem anında 1 kilo veriyorum :eek: düşün kuru erik filtre kahveyle öğün geçiştirmeyi denesem kemiklerim sayılır artık :110:
en basitinden mesela sabahları dolu dolu kahvaltı etmezsem midem büzüşür 3 gün yemek yememiş gibi olurum.
bazı arkadaşlar kızacak bana ama ben de çok istiyorum aslında kilo verme problemi yaşamayı mesela
karnımda bağırsaklarımda kurt yok, tiroidim guatrm yok, vitamin eksikliğim var onun için takviye almaya başlayınca biraz kilo almaya da başladım. 1,63 boyum var kilom 50, hamilelik haricinde 50nin üstüne çıktığımı bilmem :işsiz:

KudrAlobar

Ayak feministi
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2018
13.631
78.462
sana bi' şey diyim mi? ben tek bir öğünde 3 çeşit yemezsem anında 1 kilo veriyorum :eek: düşün kuru erik filtre kahveyle öğün geçiştirmeyi denesem kemiklerim sayılır artık :110:
en basitinden mesela sabahları dolu dolu kahvaltı etmezsem midem büzüşür 3 gün yemek yememiş gibi olurum.
bazı arkadaşlar kızacak bana ama ben de çok istiyorum aslında kilo verme problemi yaşamayı mesela
karnımda bağırsaklarımda kurt yok, tiroidim guatrm yok, vitamin eksikliğim var onun için takviye almaya başlayınca biraz kilo almaya da başladım. 1,63 boyum var kilom 50, hamilelik haricinde 50nin üstüne çıktığımı bilmem :işsiz:
Metabolizma meselesi işte. Hızlı demek ki sizinki.