Midem çok ekşiyor.. Siz Mideniz ekşiyince ne yapıyorsunuz ?

bebisim52

Tüm varlığım kızımmm...
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2007
5.054
245
arkadaşlar 4 gündür acayip şekilde midem ekşiyo devamlı çıkarıyorum ağzıma iğrenç tat geliyo ne yapmalıyım kuru ekmek yedim ama hiç geçmedi şekerde aldım ağzıma geçmiyor sanki bardak bardak limon suyu içmiş gibi çıkarınca boğazım tahriş olmuş gibi his var.

siz neler yapıyosunuz mideniz ekşiyince bilgilendirirseniz sevinirim.:enbuyukkk:

aynı durum bende varr asit fazlalıgından dolayı oluyor ben hemen mıde ılacı veya mıde surupbu ıcıyorum baska turlu olmuyor stres olunca dahada kotu:1no2: sabahları cok oluyor bnada

bende hiç geçmiyor sabah akşam gece uykudan uyandırıyo hayatım

canım doktora gitmelisin öncelikle..
ama hemen geçiren bişey var ki oda 3 yudum süt.
yawaş yawaş soğuk süt iç.jhemen geçiriyor..

bende 1 ay önce mide asiti rahatsızlığından ve dilimin üstüne ekşi bi tat gelmesinden dolayı gitmiştim dra. şurup ve asit ilacı yazdı geçti bence hemen dr a git.
yemeklerden sonra dilin üzerinde ekşime oluyo mıu

bende hiç geçmiyor sabah akşam gece uykudan uyandırıyo hayatım

aynen benımde cnm öyle bır doktora gıtmen gerekıyor mide ilaci var sabahları alıyorsun bırde bulantı ıcın verdı doktorum birde babanemden kalma bır tarıf sıcak suyun ıcıne ıkı tane seker at iç ıyı gelıyorr:)

Son düzenleme:
acaba kullandığım ilaçtan olabilirmi antibiyotik kullanıyorum kadın hastalıklarından dolayı zaten onu içmeye başladım oldu ama bir titreme üşüme alıyoki sorma

sabahtan beri hiç geçmedi mide bulantısı hamileyim desem imkansız hemde 1 haftalık olur 1 haftadada mide böyle olmaz heralde

antibiyotık de mıdene dokunabılır ben alışkın oldugum halde yapıyor bır mıde ılacıyla bırlıkte alsan senın ıcın daha ıyı olur yaa bu ekşimeyi çok cektım hala cekıorum ben anlıyorum senı

bende yıllarca çok çektim mideden.ılık şekerli suyla evde demlenmiş kekik suyunu tavsiye ederim a.s.

benimde boyle oluyodu geçen sene
stersli bir donem de reflüye çevirdi
sana tavsiyem yediklerine dikkat et
günden 1-2 den fazla kahve çay içme , bol bol su iç , özellikle asitler içeceklerden uzak dur
yemeklerde mumkünse zeytinyağlı yemeğe çalış ve az oranda sık sık ye
yüksekçe bir yastık kullan geceleri , birde sol tarafında uyu

insana biraz zor gelsede sağlığı için alışıyo zamanla , dikkat et reflüye çevirmesin sonra ilaçlarla yaşamak zorunda kalırsın...

geçmiş olsun sağlıcakla kalın....

dün grissini yedim ama geçirmedi hiç kahvaltı yapmadım inanın 1 tane çiçek ekmek vardır ya onun bir çiçeğini yedim okadar hala ekşi midem asitli tat geliyo ilacımıda şimdi alıcamm demekki ilaçlar yapmıyo dr gidicem pazartesi artık

İçerik nedeniyle konunuz”Alternatif Tıp-Şifa Reçeteleri”bölümüne taşınmıştır

X