Popüler Konu Minimal Yaşam

Mia- Mia- coştur dükkanı bişeyler yap💃
Kesinlikle çok ihtiyacım var benim de, asosyallikte öyle bir seviyeye ulaştım ki artık kimseyi arayasım bile gelmiyor. Biri mesela annemi arıyor beni istiyor telefona sonra bahaneler uydurup müsait değil dedirtiyorum 🤦🏻‍♀️

Aynen bu aralar içimi gene karalar bagladi benimde kovitten. Off bitse de artik kurtulsak gercekten. Mal gibi dizi izliyorum bu ara. Ne bulursam valla. Yeni bi seylere ihtiyacım var. Temizlikci covit olmus gecen hafta. En son bana 1 ay önce geldiydi. Artik korkumdan kimseyi de alamam. İş başa düştü yeni projelere acigim. Banyo ve mutfak dolabinin altinda deterjan ne varsa kaldırdım yukarlara malum bıdık rahat durmuyor artikin🤦‍♀️

Aynen bu aralar içimi gene karalar bagladi benimde kovitten. Off bitse de artik kurtulsak gercekten. Mal gibi dizi izliyorum bu ara. Ne bulursam valla. Yeni bi seylere ihtiyacım var. Temizlikci covit olmus gecen hafta. En son bana 1 ay önce geldiydi. Artik korkumdan kimseyi de alamam. İş başa düştü yeni projelere acigim. Banyo ve mutfak dolabinin altinda deterjan ne varsa kaldırdım yukarlara malum bıdık rahat durmuyor artikin🤦‍♀️
Evi bebişe göre düzenleme vakti gelmiş :)

Ayyy bende bugunlerde boyleyim yaaaaa hic bisey yapasim gelmiyor ruhum daraliyor😥😥

Ben de yaşayacak kadar temizlik yapiyorm zira hergun dersim var yetişemiyorum, ütüyü de giymeden once yapıp giyiyoruz🤪dolaba öyle özene bezene utuleyip koyamıyorm,o gün çocuğun maddi manevi ihtiyaçlarını karşılamak için uğraşıyorum,biraz ev işi ve yemek , derslerim oluyo zaten bı yere devriliyorm eşim artık ev işinden sıkılmış durumda pek yapmak istemiyor ama çocuğu yedirir oynar büyük temizlikte mutlaka iş bölüşümü yaparız,su aralar diyet yapıyorum kendime ayrı çocuğa ayrı birşeyler hazırlıyorm eşim de genelde kendine birşeyler yapiyor bu durumdan şikayetçi değil çünkü.
Minimal yaşıyorum ama ev kıyafetlerimi bu kış sonu komple değişmek istiyorm şimdi esiminkileri yeniledik ben de hem yazlık hem kışlık herşeyi çıkaracağm evden ,çünkü yipratacak kadar giydim🤪
Ben ev eşyasi almıyorum pek,hatta birşey kırılıp bozulmazsa hiç almıyorum çünkü evlenmeden baya para yatrmism bu çeyiz işine .
Evimi seviyorum aslında ama bu sene burdaki son senemiz ve Allah nasip ederse giderken sadece yatak odası ve çocuk odası ile gideceğiz salonu değiştirmek istiyoruz daha küçük bir ev planladgmz için ,bu nedenle gidene kadar eve pek birşey almak istemiyorum 😅
Ben de durumlar böyle kızlar siz de yazın, hayatınızın ilerleyişini okuyalım💞🤩

LAGOM

Selam kızlar size lagom felsefesinden biraz bahsetmek istiyorum

Ne çok az ne çok fazla tam kararında demek

Evi sevdiğiniz eşyalardan mahrum bırakmadan sadeleşme yöntemi
Aynı zamanda iyi sistemli depolama alanı ve her eşyanın yeri olmalı

Gerçekci yapılacak listeleri olmalı, uzun listeler bu felsefeye aykırı

Iş sonrası da mutlaka mola verilmeli

Kapsül dolabı

Atıksız yaşamı ve doğayı destekliyor

Zaman ve mekan önemli unsurlar

Iç dünyamızı da kesfetmemizi sağlıyor

Daha çok detaya gireceğim deneyim kazandıkça şimdilik bu kadar😊

Günaydın kızlar ben ilerisii için hayaller kurarken sabah bir telefonla tasinmamiz gerektiğini öğrendik🥺yorucu bı döneme giriyoruz bakalim

S Salty
Şu ara çok detaya girmiyorum evde
Ev yaşanacak halde olsa yeter
Temizlik yapmak için dünyaya geldiğimizi düşünmüyorum 😅
Arada istek gelirse dip köşe giriyorum tabi

Yeterince sadelestim bu yaz banyo wc de tadilat olursa artik minik detaylar dışında uğraşmayacağım evle

Yazın balkonuma güzel bir yer yapacağım
Bahçeme sebze ekeceğim

Aslında eşim sigorta acentesi açacak ona yardım ederim evden

Yeni hobiler deniyorum

Bir yandan da sorumluluklarıma sürdürülebilir sistem bulmaya çalışıyorum

X