Popüler Konu Minimal Yaşam

ben aldım kahvemi, eline sağlık harikasın valla.

Teşekkür ederim. Çocuklara yemek hazırladım yeniden bulaşık çıkardım :confused: neyse yemek yapmaya girince toplarım artık yatak odasına gireyim şimdi. Bir kaç makine çamaşır var katlanacak bir yandan da yıkananlar ve kuru yanlar da sırada

Psidan Psidan sen nasılsın niye beğenip kaçtın nasıl gidiyor hayat
Kaçmadım kaçmadım buradayım 🤭
Düşündüm, düşündüm aklıma hiç yaptığım bir şey gelmedi buraya yazacak kadar kıymetli 😁 hayat aynı devam okul, koşturmaca, hayat pahalılığıyla mücadele, bu ay elimizde nakit kalmadı maaştan, günler sıfır harcamalı geçiyor, buzluğu boşaltıyorum minimalizme katkı olarak 😅😅 sen nasılsın kuzular iyi değil mi 🥰

Kaçmadım kaçmadım buradayım 🤭
Düşündüm, düşündüm aklıma hiç yaptığım bir şey gelmedi buraya yazacak kadar kıymetli 😁 hayat aynı devam okul, koşturmaca, hayat pahalılığıyla mücadele, bu ay elimizde nakit kalmadı maaştan, günler sıfır harcamalı geçiyor, buzluğu boşaltıyorum minimalizme katkı olarak 😅😅 sen nasılsın kuzular iyi değil mi 🥰
Allah ülke olarak refaha çıkmayı nasip etsin 🤲 Aralıkla beraber yeni zamlar gelmiş :olamaz: asgari ücretle veya yevmiyeyle çalışanlara güç kuvvet versin rabbim. İyi yapmışsın buzluğu böyle günler için hazırlamıyor muyuz 😅 ben de buzluktan yaptım bu gün 😅 iyiyiz hepimiz elhamdülillah canım :KK36: senin bebiş de büyümüştür baya ❤️

Ayy dün akşam olmadık işler çıktı başıma,

yemekten sonra bulaşık makinesini doldurdum, bastım düğmesine, o da ne!?:KK57: Çalışmıyor. Ses geliyor ama çalışmıyor.
doldurduklarımı boşalttım, elde yıkadım :KK34:

neyse sonra youtube'dan konu ile ilgili bi iki video izledim, kocama dedim burdaki şeyleri dene bakalım olacak mı? Oldu çok şükür şimdi makinem çalışıyor, inşallah bozulmaz :dua:

-----------

Bu arada kızımın limon çekirdeklerini ektim, bir de çiçeğim vardı köklenmiş onu da ektim.

hedefim ++++++++++++++++++ :KK70:

Ayy dün akşam olmadık işler çıktı başıma,

yemekten sonra bulaşık makinesini doldurdum, bastım düğmesine, o da ne!?:KK57: Çalışmıyor. Ses geliyor ama çalışmıyor.
doldurduklarımı boşalttım, elde yıkadım :KK34:

neyse sonra youtube'dan konu ile ilgili bi iki video izledim, kocama dedim burdaki şeyleri dene bakalım olacak mı? Oldu çok şükür şimdi makinem çalışıyor, inşallah bozulmaz :dua:

-----------

Bu arada kızımın limon çekirdeklerini ektim, bir de çiçeğim vardı köklenmiş onu da ektim.

hedefim ++++++++++++++++++ :KK70:
Aman Allahım dün bulaşıktan başlayalım dedin tam başladın :KK70:

Benim çocuklar keçeli kalemle bir çok yeri boyamış. Sonra da ıslak mendille silmeye kalkmışlar iyice yaymışlar duvarlar çıkmıyor 😭
Benim ev ufaklık yüzünden "sanat galerisine" döndü. Mutfağımda uzaylılar var. Yatağının başında arabalar... Oturma odasında soyut çalışmış arkadaş. Salonda duvarda rujum nasıl duruyor diye merak etmiş. Sağolsun, onun sayesinde ben de öğrendim nasıl durduğunu.😒
Pes ettik ailecek. Bu yılı bıraktık artık. Gerçi yıl da bizi bıraktı.😁 Soba kurduğumuz için de ilkbaharı beklemeye karar verdik. Hem sobanın isi pası geçince hem de inşaallah ufaklık büyüyünce evi boyatıp tadilat yaptıralım dedik.

Benim ev ufaklık yüzünden "sanat galerisine" döndü. Mutfağımda uzaylılar var. Yatağının başında arabalar... Oturma odasında soyut çalışmış arkadaş. Salonda duvarda rujum nasıl duruyor diye merak etmiş. Sağolsun, onun sayesinde ben de öğrendim nasıl durduğunu.😒
Pes ettik ailecek. Bu yılı bıraktık artık. Gerçi yıl da bizi bıraktı.😁 Soba kurduğumuz için de ilkbaharı beklemeye karar verdik. Hem sobanın isi pası geçince hem de inşaallah ufaklık büyüyünce evi boyatıp tadilat yaptıralım dedik.
Benimkiler de devamlı boyarlar da ilk defa çıkmayanına denk geldim :KK70: ıslak mendille baya yaymışlar etrafına silmeye kalkmasalar iyiymiş :KK70:

Benim duvarların alçısı tek kelimeyle iğrenç. Ufak birşey çarpsa hemen iz kalıyor. Orası çukur oluyor. Boyansa zaten çıkmıyor. Hatta boyacıya demiştik. Şunları kazıyabilir misiniz diye. Çok zor olur dedi. İşi tozu çok çıkıyormuş öyle. 🙄 Bilemedim artık ne yaparız. Dış cepheden de yağmur almış yerler vardı. Oradaki aldılar zaten tamamen bozuldu. Dış cepheye ısonem yapıldı. Artık ne kadar dayanırsa...
Evde sınıf tahtası var bende. Oturma odasında kocaman bir yazı tahtası. Amaaaa gel gör ki, bu oğlancık yine duvarı buluyor. Yetmedi demek ki beyefendiye.🙃
Bizimki zaten tam tadilatlık oldu ya, hacı sabır, birkaç ay var modunda geziyorum. ☺

Ajandaya gunluk işleri yazmıyorum
Onları zaten yapıyorum
Yazmak isteyenler yazabilir yada boş kağıda yazıp ajandanin arasına koyabilir.

Yemek listesi dışarı işlerini ödemeler hedefler önemli günler
Eylülle okulla ilgili şeyleri
Dr randevulari düğün davet gibi şeyleri yazıyorum

Boş günlere film günü, dinlenme modu diyorum 😁 yada bakım günü.

Tatil planı yapıyorum gezmek istediğim yerleri yazıyorum

Denemek istediğim yemekleri

Gunum çok güzel geçtiyse tarihe not düşüyorum
bazen sadece içimden geçenleri yazıyorum.
Bazen sevdiğim bir cümleyi şarkıyı not alıyorum.

Çiçek bakım günüm var mesela
Alışveriş günümü yazarım ki liste yapabileyim

Ayin son günü de kalan bütçemi yazıyorum.

Yazdıkça size göre şekillenecek zaten.
Ajandasiz bir hayat düsünemiyorum 🙄

X