misafir sorunu

gencanneee

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2016
917
583
27
Merhaba hanımlar benim sorunum şu ki 31 haftalık hamileyim iki tanede çocuğum var onlara eve zor yetiştiriyorum derken kafama sürekli misafir çıkıyo zaten ağırlaştığım için evimin işlerine bile yetişemiyorum yardımcı tutuyorum ara sıra eşimin akrabaları olsun etraftan sağdan soldan beni arayıp yarın sana gelicez diyolar bi kere iki kere geçiştiriyorum ama artık gelsinlerde kurtarayım moduna giriyorum ayıp olur diye gelin diyorum yahu ne yapsamda şu problemi aşsam

Doğruyu söyleyerek tabiki. 2 çocuk birde gebeliğim ilerlediği için çok yoruluyorum.Bu yüzden misafir kabul edemiyorum diyeceksin.Bu rağmen gelmek isteyen olursa bu onların kalın kafalılığı canım.
Ya zaten goruyorlar zorlandığımı bide ayy canım ya nasıl yapıyorsun yorulmuyor musun demiyorlar mı evet çok yoruluyorum diyorum yok basmıyor işte napıcan

İnsanlar da anlayış yok kabul etmesen etmedi olur bu sefer de,birde israrci misafir var mesela iki de bir gorusemedik diye hayiflanip insani gereksiz vicdan muhasebesi yaptiran.39 haftalık gebeyim bu gece bile misafirim vardı..Dün de oyle,siz düşünün artık.

Hastayım sizi iyi ağırlayamacağım yetişemiyorum
Aaaaa canım biz yabancımıyız:))))

Ne kadar o anda hizmet etseler de gidince ev batmış dağılmış bulasiklar bi halde kalıyor. Haliyle temizlik toplama vesaire gerekiyor,yani yine size is kalıyor.

İnsanlar da anlayış yok kabul etmesen etmedi olur bu sefer de,birde israrci misafir var mesela iki de bir gorusemedik diye hayiflanip insani gereksiz vicdan muhasebesi yaptiran.39 haftalık gebeyim bu gece bile misafirim vardı..Dün de oyle,siz düşünün artık.
Ya inanamıyorum valla sizede acıdım :KK43: valla acayip insanlar var ya şu yazdığınız misafir tipi tam bana gelenler işte çok görüşmek istiyorsanız siz çağırın dimi ama

Ya zaten goruyorlar zorlandığımı bide ayy canım ya nasıl yapıyorsun yorulmuyor musun demiyorlar mı evet çok yoruluyorum diyorum yok basmıyor işte napıcan
Evet yoruluyorum birde insanlar misafirliğe bana gelmek istiyor anlamıyorum bu insanları de sende.

Aynini yaşıyorum cnm. Ama naparsan yap birkere guleryuzlu isen kotu olamiosn ve her firsatta kabul ediceni biliyorlar. Sorun ikramlar ve alistirmak.. Biraz geri cekilmek iyi olacak sanki. Mesela gelene karşılık ver vermiosan. Muhakkak git bu nasilsa gelmiyo demesinler. Çok zor hamilelikte hele.:KK43:

Ne kadar o anda hizmet etseler de gidince ev batmış dağılmış bulasiklar bi halde kalıyor. Haliyle temizlik toplama vesaire gerekiyor,yani yine size is kalıyor.
Canım bana gelenler yardımcıda olmadı hele bugün gelenler haftasonu olduğu için çoluk çocuk geldiler allahım inanır mısınız o çocukların peşine bile ben gezdim duşuyorlar dağıtıyorlar kırıyorlar hiiiç umurlarında bile değil çatı ağrım oluyo çok ayakta durunca diyorum tık yok işlerine gelmiyor bence

Aynini yaşıyorum cnm. Ama naparsan yap birkere guleryuzlu isen kotu olamiosn ve her firsatta kabul ediceni biliyorlar. Sorun ikramlar ve alistirmak.. Biraz geri cekilmek iyi olacak sanki. Mesela gelene karşılık ver vermiosan. Muhakkak git bu nasilsa gelmiyo demesinler. Çok zor hamilelikte hele.:KK43:
Evet ya aslında misafiri seven biriyim ama hamileyim ve zaten yeterince işim oluyo bide ağırlaştım yinede aman ayıp olmasın kafasından kurtulamıyorum bu ara soylenmeye falan başladım ama çok geç sanırım alıştılar bi kere

X