misafire gelme denir mi cok mu ayıp bu durum

İyi de zaten kimse gelmesin demiyor ki gelsinler hatta bebekle gezilsin kadın da biraz nefes alsın hiç değilse üstüne hediyeler verilir vs ama 1+1 amerikan mutfaklı hemen yanında wc banyo olan eve 6 kişi kaçak göçmenler gibi yaşayamaz normal bir insan…
Kadın muhtemelen emziriyor bir sürü insanın içinde göğsünü açıp emziremeyeceğine göre odaya tıkılmak zorunda kalacak ecnebilik veya türklük mevzusuna girersek zaten burda ilginç bir paradoks ortaya çıkıyor.
Otel deyince neden öcü gibi bakılıyor mantıklı bir yanıt yok.

kadın zaten 1+1 ev için bile linçlenmiş burada. :işsiz:
bizim 1+1 evimize 30 senelik arkadaşım ve eşi geldi. ortamda çocuk olmasa bile üç geceden fazla sürdürülebilir değildi. bu rezilliği de 4 aylık bebeği görmek(!) için bile isteye yaratmayı asla anlayamıyorum.
görümcenin şehir gezisi yapası varmış. başka mantıklı bir açıklama olamaz.

Bu arkadaşlar enişteyle bu şekilde yaşamayı, altı kişi bir göz odada yaşamayı normal buluyor. Üstelik bir zorunluluk veya mecburiyet durumu yokken. Bunu normal bulmayanları güya çok avrupalısınız ama enişteyi uzak görüyorsunuz asıl muhafazakar sizsiniz diyorlar. Bizim kavram karmaşası yaşadığımızı düşünüyolar. Oysaki elmayla armutu karıştıran onlar ama haberleri yok.
Avrupa: ben ne alaka diyordur da bahsettikleri Avrupa’da da böyle bir genişlik yok işin komiği

kadın zaten 1+1 ev için bile linçlenmiş burada. :işsiz:
bizim 1+1 evimize 30 senelik arkadaşım ve eşi geldi. ortamda çocuk olmasa bile üç geceden fazla sürdürülebilir değildi. bu rezilliği de 4 aylık bebeği görmek(!) için bile isteye yaratmayı asla anlayamıyorum.
görümcenin şehir gezisi yapası varmış. başka mantıklı bir açıklama olamaz.
Zaten öyle. Görümcenin niyeti bebek görmek olsa doğum zamanı gelir hastanede görürdü. Ya da şimdi gelip görüp kayınvalidenin yani kendi annesinin evine kalmaya gidebilir. Otel parasını bebeğe hediye parası yapıp gezecekler aklısıra. Burada bunları savunanların da tek mantıklı açıklaması kendilerinin de aynı zihniyete sahip olmaları. Kurnazlıklarını saklamak için olayları çarpıtıyorlar hepsi bu kadar. Eşim çok kardeşli çoğu gezilecek şehirde kardeşi vardır. Bu şehirlere gezmeye gittiğimizde direkt otel ayarlayarak gideriz. Çünkü biz şehri gezmeye gidiyoruz onları ziyarete değil. İnsanın kendine karşı dürüst olması da önemli. İyi niyetli insan otelini ayarlar. Sabah olunca da soru sahibini arayıp araba kiraladık biz kalktık hadi seni de alalım kahvaltıya gidelim şuraya gezmeye gidelim sen de kafanı dağıt derdi zaten. Bunlar yok biz zaten özlediğimiz yemekler var onları yemeye gitcez diyor. Yani sizi otel olarak kullancaz anlamına geliyor bu da. Burdaki arkadaşların yorumuysa aa bak size yük olmamak içim yemeği de dışarda yiyeceklermiş olmuş. Yani bu akıl tutulmasının tek mantıklı açıklaması kendilerinin de aynı zihniyete sahip olması. Böyle yaparak gerçek niyetlerinin anlaşılmayacağını düşünüyorlar sanırım. Bazı insanlar vardır karşındakini salak yerine koymaya çalışır ama en büyük salak kendidir. Durum bundan ibaret..

Zaten öyle. Görümcenin niyeti bebek görmek olsa doğum zamanı gelir hastanede görürdü. Ya da şimdi gelip görüp kayınvalidenin yani kendi annesinin evine kalmaya gidebilir. Otel parasını bebeğe hediye parası yapıp gezecekler aklısıra. Burada bunları savunanların da tek mantıklı açıklaması kendilerinin de aynı zihniyete sahip olmaları. Kurnazlıklarını saklamak için olayları çarpıtıyorlar hepsi bu kadar. Eşim çok kardeşli çoğu gezilecek şehirde kardeşi vardır. Bu şehirlere gezmeye gittiğimizde direkt otel ayarlayarak gideriz. Çünkü biz şehri gezmeye gidiyoruz onları ziyarete değil. İnsanın kendine karşı dürüst olması da önemli. İyi niyetli insan otelini ayarlar. Sabah olunca da soru sahibini arayıp araba kiraladık biz kalktık hadi seni de alalım kahvaltıya gidelim şuraya gezmeye gidelim sen de kafanı dağıt derdi zaten. Bunlar yok biz zaten özlediğimiz yemekler var onları yemeye gitcez diyor. Yani sizi otel olarak kullancaz anlamına geliyor bu da. Burdaki arkadaşların yorumuysa aa bak size yük olmamak içim yemeği de dışarda yiyeceklermiş olmuş. Yani bu akıl tutulmasının tek mantıklı açıklaması kendilerinin de aynı zihniyete sahip olması. Böyle yaparak gerçek niyetlerinin anlaşılmayacağını düşünüyorlar sanırım. Bazı insanlar vardır karşındakini salak yerine koymaya çalışır ama en büyük salak kendidir. Durum bundan ibaret..

bence yorumu yapan arkadaşların "kaynanam bizde iki ay kalacakmış" gibi başlıklardaki yanıtlarına da bakmak lazım. aman eş ailesi ile olan ilişkilerine zeval gelmesin hiçbirinin.

bence yorumu yapan arkadaşların "kaynanam bizde iki ay kalacakmış" gibi başlıklardaki yanıtlarına da bakmak lazım. aman eş ailesi ile olan ilişkilerine zeval gelmesin hiçbirinin.
Bunlar zaten bu sitenin abonesi olan kişiler. On yıldan fazla üyeliği olan beş basamaklı sayılarca girdileri olan kimseler. Bu kadar mesaiyi başka yere verseler şimdi emekli olmuşlardı 🥹 her soruda varlar ve soru sahibi neyden dert yanıyorsa onu savunup olayları çarpıtıyorlar. Yani bi acıları var kendi dünyalarında ve burada anonim kişiler üzerinden bunu bastırmaya çalışıyorlar. Buralara pek de soru sormamak gerek aslında. Çünkü normal hayatımızda kaale almayacağımız tipler burada bize cevap veriyor ve biz de normal bir insan zannedip onları okuyoruz.

Bunlar zaten bu sitenin abonesi olan kişiler. On yıldan fazla üyeliği olan beş basamaklı sayılarca girdileri olan kimseler. Bu kadar mesaiyi başka yere verseler şimdi emekli olmuşlardı 🥹 her soruda varlar ve soru sahibi neyden dert yanıyorsa onu savunup olayları çarpıtıyorlar. Yani bi acıları var kendi dünyalarında ve burada anonim kişiler üzerinden bunu bastırmaya çalışıyorlar. Buralara pek de soru sormamak gerek aslında. Çünkü normal hayatımızda kaale almayacağımız tipler burada bize cevap veriyor ve biz de normal bir insan zannedip onları okuyoruz.

Siz hala sinirizi atamadiniz mi ya
Şeyi de yazdınız mı bebek baktırmak için maaş ve sigorta vereceğiniz kv ye aslında haftaici yerleşeceginizi tüm hayatın tamamen alt üst olacağını fln..
E tatillerde otel iyi gelir tabi :KK70:
Yapmayin guzum etmeyin eylemeyin bu kadar çelişki bünyeye zarar :KK70:

iyi geceler herkese,
1+1 evde eşim ve bebeğimle yaşıyorum. son zamanlarda gündemimizde büyük bi eve taşınmak var sürekli ev ilanlarına bakıyoruz içimize sinen bütçemize uygun bi ev bulunca taşınmayı düşünüyoruz.
çünkü kaldıgımız evde yatılı misafir ağırlamak cok zor oluyor hem kücük hem de amerikan mutfak oldugu icin ben zorlanıyorum.
ev aradıgımızı tüm aile biliyor, eşimin ablası eşi ve 5 yaşlarındaki kızları yurtdışında yaşıyorlar, 4 aylık bebeğimi henüz görmediler, az once eşime mesaj yazıp bebeği artık görmek istediğini o yüzden 20-25 gün sonraya bilet alıp gelmek istediklerini söylemiş.
eşim benim bu konudaki hassasiyetimi biliyo sadece onun ailesine özel değil kendi annem babam içinde geçerli yatılı misafie gelince zor oluyor heleki 3 kişi, bize bu zamana kadar sadece 1 kişi yatılı geliyodu, allah aşkına siz söyleyin 3 kişi onlar 3 kişi de biz kücücük evde nasıl kalalım? hunu gelmek isteyen misafirin düşünmesi gerekmez mi? eşim diyoki yere de yatak yaparız kalınır bi şekilde nolacak sanki onlar konforlu yer aramaz yabancı değil vsvs..
onlar konforlu yer aramaz ama evsahibi rahat edebilir mi diye düşünen yok, evet kalınır bi şekilde biz kücükken de yan yana bir sürü kişi kalırdık anneanne evinde ama bizim ev durumunu biliyolar ev aradıgımızı biliyolar 4 ay bebeği görmemişsiniz zaten biraz daha bekleyip biz başka eve taşınınca gelmeleri daha iyi değil mi? eşim bana soruyo sen ne düşünüyosun ne dersin diyo bu saatten sonra gelmesinler diyemeyeceğime göre ne diyim?
ben böyle bi plan yapacak olsam düşünürüm ev sahibi uygun olur mu bizi ağırlayabilir mi sıkıntı yaşar mı diye, bi yanım sinir oluyo bi yanım da iki üç için sorun çıkaran biri olma idare et diyo ama neden bu düşüncesizlik yani asıl kızdıgım konu o, sizce ne söyleyim eşime nasıl davranıyım
aksamlari otelde kalsinlar gündüzleri sizinle gecirsinler bunu söyleyin sonucta ufacik bir kac hafta günde olsa evde ic ice yasamak saygiyida giderir bi zaman sonra

Şeyi de yazdınız mı bebek baktırmak için maaş ve sigorta vereceğiniz kv ye aslında haftaici yerleşeceginizi tüm hayatın tamamen alt üst olacağını fln..
Uğraşma kadınla yether. Senin yüzünden profilini gizledi.

Kadın muhtemelen emziriyor bir sürü insanın içinde göğsünü açıp emziremeyeceğine göre odaya tıkılmak zorunda kalacak ecnebilik veya türklük mevzusuna girersek zaten burda ilginç bir paradoks ortaya çıkıyor.
Otel deyince neden öcü gibi bakılıyor mantıklı bir yanıt yok.
1+1 evin tuvaletinde gaz çıkarsa salonda yankı yapar. Görümcenin kocasının osuruk sesine katlanmanın hangi Türk kültüründe yeri var, hayır ben overdose Türküm bizde yok öyle bir şey sjdkkdkd

Uğraşma kadınla yether. Senin yüzünden profilini gizledi.

Hayır üye olup uyeler hakkında yorum yapmamak gerektiğini bilmezler. Herkes fikrini savunur istedigi gibi yaşar tabi ki. Ben eşimin ailesini sebepsiz istemem diyebilir ama bunu derken kendi çocuğuna baktirip evine tasinmayi planladığını gizlemeyecek. Asıl çelişki budur
Bugün yazdıkları kendi başlattı hem kabul biz anormal olalım sorun yok.

Çok damarına bastın kadın hakaret edip edip rahatlayamıyor 🙄

Ev küçük yatacak yatak vs yok diyip kibarca redderdim net. Görümcemin sadece 1 gün gördüğüm kocası ile 1+1 evde 1 gün bile geçiremem. Kimin hevesi kırılıyorsa kırılsın valla saçma bir istek saçma bir durum içine girmezdim. Misafir giderken bile 40 kere düşünür insan nasıl yatılı davet ettiriyor insanlar kendilerini 🙈

Yorumları tam okumadım, öncesini ve sonrasını da dolayısıyla anlamadım.
1+1 eve yeğen görmek için bile gitmem. Ya otele geçerim ya da büyük bir eve geçmelerini beklerim. Ev sahibini geçtim insanlar hiç mi kendi rahatını düşünmüyor ya. Banyo bile mesele üstelik çocuk var.
Bir de bizim toplumda misafirlik eskisi gibi değil. Çok misafir ağırladım fakat kendini bilen azınlık dışında insanlar bıktırıyor. Çocuklardan, sağlık sorunlarından ve yoğun tempodan dolayı sürekli sürekli istemediğimi o kadar belli etmeme rağmen resmen kapı aşındıranlarla uğraşıyorum. B*k mu var milletin evinde? biri bana da anlatsa çünkü cidden anlamıyorum. Bebem dursa konu açıcam zaten. Bu konularda benim de sinirim zıplıyor.

Evet bir de şey versiyonları var hatta. En iyi hayat benim. Çünkü benim dert başlığım yok. Senin var. Benim yazdığım cevaplar en aklı selim olanlar. En iyi ben bilirim çünkü benim hayatım mükemmel havası.
Burda kadınlara ayar veren birini şahsi olarak tanıyorum mesela. Gerçekte kocası ondan bosanmasin diye ikinci çocuğu yaptı. Eşi zengin ve yakışıklı diye. Yorumları görseniz en idealist kadın savunucu. :) ben takılmıyorum o yüzden.
Bir de şu versiyonlari da var. Eş ailesi ile iyi anlaştığı için kendini iyi zanneden. Yine hem genel olarak hayatta bildiğim örnekler var ve yine gerçek hayatını bildiğim biri var. Eş ailesi karşı taraf şirret diye korkuyor ondan. Besmele ile yaklaşıyor. Değil evine öyle 7 gün gelip kalmak vs. Besmelesiz cümleye baslayamiyorlar. Kişi de kendini bilmiyor ya. Zannediyor ki benim insan ilişkilerim çok iyi. Ondan ben sorun yaşamıyorum.
Gerçek dünyada iyi kalpliler sıkıntı yaşıyor zaten. Sıkıntı yaşamayan varsa sıkıntı çıkaran taraf kendisidir zaten. Veya aşırı şanslıdır.

Ya ben ne yaptım hayır kabul etmiyorum:KK70:
Ortalama memur maaşına iyi diyen bir insandı gerisini bilmiyorum :KK70:
Siz ne kadar maaş alıyorsunuz. Ortalama bir memur 40-45 bin alıyor. Bence iyi. Bu maaşları begenmeyenler kaç bin alıyor merak ediyorum. Özel sektörde ne kadar oldu maaşlar.

X