misafire gelme denir mi cok mu ayıp bu durum

Bı kaç gün kalacaklarsa idare edilebilir ama uzun sureyse zor olur sizin için.bu saatten sonra yapacak bişey yok mecbur bı kaç gün idare edeceksiniz
+1.... Aynısını yazacaktim.
Yani sırf bebegi gormeye haftasonu için geliyorlarsa bence idare edilir sonuçta bebeğinizi gormek için butce ayirmislar o kadar yoldan gelecekler
Bence onlarin otelde kalmayi ya da kalacak yer ayarlamayi düşünmesi gerekir ama neden dusunmediler diye kafa yormak da sizi üzer baskalarini düşüncelerinden biz sorumlu değiliz neticede

aman ne olacak gelsinler diyenleri anlamıyorum. küçücük bebek var mutfağın içinde yatacaklar. bu bebek gece acıkacak sabah erken acıkacak belki mutfaktan bir şey alınması gerekecek, belki sütü ısıtılacak yani çok saçma yerler insan dolu falan. ayrıca bence hijyenik de değil. hele ki evde minnacık bebek varken 2345 gelmenin alemi yok.
madem çok yakınlar ve tutturdular bebek görmesi diye otelde kalabilirler. bebeğin iyiliği için.

Yani küçük ev çok zor gerçekten ama,ayda yılda birlik bir durum.Esiniz heyecanlanmis.Yatak yorgan ayarlamayi eşinize bırakın.Hamarat olmaya çalışmayın hem bebeğiniz var hemde evinizin şartları misafir uyanmadan mükellef bir kahvaltı yemek hazırlayanilecek şartlarda değil.Gorumceyle ne kadar yapabilirseniz.Kusurada bakarlarsa bir daha da gelmezler zaten,akışa bırakın,germeyin kendinizi.Misafir umduğunu değil bulduğunu yer ve bulduğu yerde yatar

İki üç günlüğüne geliyorlarsa idare et . Boşver kalbini kırma eşinin öyle zırt pırt gelen insanlar da değilller iki üç günlüğüne idare edilir canım

Buradaki konuları görümcelerime göndermek istiyorum, ne kadar mikemmel, az bulunur bir gelin olduğumu görsünler.

İnsanlar iki günlüğüne bebeğinizi görmek için kalkıp bir ton yol gelecekler. Ben olsam mutlu olurdum, değer veriyorlar ki geliyorlar diye düşünürdüm. Hele ki eşim sevindiyse kardeşini görecek diye asla o sevincini baltalamazdım. Empati çok önemli bir meziyet. Yatakmış yemekmiş bunlar mesele değil.

Aradaki iletişime ve samimiyete bağlı. Ben mesela eşimin çıkarcı ve bencil abisini bu koşullarda ağırlamak istemezdim. 3+1 evim var orda da ağırlamak istemiyorum gerçi

Bizim ev 2+1, bi oda full koli şu an taşınacağımız için o yüzden 1+1 olduk. Bugün kayınvalidemler geliyor biz ısrar ettik gelin diye ama şimdi aklımda bi ton soru var. 2 kişi biz, 2 kişi kayınvalide kayınpeder, 1 elti, eltinin 2 bebesi. Normalde yatak odasını eltiye veriyoruz bebekli olunca, biz salonda kayınvalide kayınpederle mi yatacağız bilemiyorum gelince bakıcaz artık birkaç gün akşamları sorun olabilir size de ayarlama yapmak ama onun dışında haftada 1 gelen bir aile değiller nasılsa birkaç gün idare edilebilir gibi geldi

Siz nasıl 1+1 ev tutarken hiç mi kimsemi gelmez diye düşünmediyseniz onlar da düşünmemiş olabilirler. Uzak akraba değil kardeş bu can ..kendi kardeşiniz olsa o kadar uzakta yaşasa hayır diyebilir miydiniz...vardır bı sebepleri o tarihte gelmelerini gerektiren...bence gelmeyin denmez kardese denmez

valla bizim evde 1,5 oda ciddiyim bak çok misafir geldi gitti kalıyorduk evet zor ama ne bilim eğlenceli oluyo yer yatağı falan

Bilmiyorum ya, kardeşim de olsa 1+1 eve ne sebeple gidiyor olursam olayım kalmalı bir program yapamam ben. "Yanlış anlamazsanız size yakın bir yerden otel ayarladık, bebişi ve sizi görüp oraya geçeriz biz" diyerek kendi kalacak yer planlanımı yapıp oyle gidebilirim; yani başka türlü ayagım çekmez zaten.

Bu saatten sonra iptal etmeyin tabi ki ama eşinizle şimdiden konuşun ki bi daha buna benzer bir teklifle gelen olursa tamam demeden once "ev ufak cocuk gece boyu agliyo, gelen misafirler rahat edemiyolar. Daha buyuk bi eve tasinma planimiz var, sizi o zaman ağırlıyalım" diyerek direkt önünü kessin.

Sizin diyebilecek bir şeyiniz yok eşinizin de öyle çünkü gelmek isteyen misafire gelmeyin veya yatıya kalmayın demek ayıp bir davranış olur. Eğer karşı taraf düşünceli insanlarsa zaten kendileri biz otele gidelim ev küçük sığamayız demesi gerekir. Bence akışına bırakın eşinize de tavır yapmanın manası yok çünkü kimse gelmek isteyen misafire gelme kalma diyemez gerçekten.

Biz bile gittiğimiz yerde otel ayarlıyoruz, onlar eurolarıyla bir zahmet otelde kalıversinler. Tüm günü dışarıda beraber geçirip bir tek yatmaya otele geçebilirler. İki gece idare edilebilir aslında sizin bu kadar büyütmenize gerek de yok ama bir yandan da ne gerek var böyle bir pintiliğe diyor insan. Olmadı eşiniz ayarlasın oteli, ücretlerini de o halletsin. Kusura bakmasın kimse ama maddi olarak imkan varken g.t kadar evde görümcenin kocasının osuruğunu dinlemek bana çok saçma geliyor.

Senin misafir sevmene bayılıyorum. Burada ender görülen bir vaka malum. Ben de severim misafir ama ilk defa bir misafir konusunda ev sahibine hak verdim çünkü karşıdakiler eurocu skdkdkkd

Bence 2 gun idare edilebilir. Hatta ilk gun rahat etmezlerse kendileri baska yer ayarlar ama bunca yoldan bebek gormeye gelen insana da otele gidin denmez. Cok gerilmemek lazim bunun icin kimseyle kotu olmaya gerek yok. Kari koca kanepelerde yatarlar kiza da yer yatagi yapilir en kotu sisme yatak atilir cozulur konu.

Bence onlar da rahat edemez zaten,bir otel falan ayarlarlar.
Görmeye gelmeleri normal aslında sonuçta halası bebeğin,onlarda gitmedik,görmedik ayıp ettik diye düşünüyorlardır belkide.
Stres yapmayın, yabancı biri olsa farklı birşeyler söylerdim ama yakın akrabanız bu insanlar, sizin evinizin durumunu da biliyorlar zaten, bence sorun etmeyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…