Miyom açık ameliyat rahime baskı yapıyor

Selam kızlar. Bugün tam bir hafta oldu. Kendimi çok iyi hissediyorum. Artık daha rahat hareket ediyorum. Ya gerçekten sezaryende de bu şekilde mi oluyo? Çünkü benim kardeşim sezaryen oldu ama hiç yatmadı. Hatta bebeğimiz erken doğunca küvözdeydi o yüzden hep hastanedeydi. Anlamadım yani ben mi abarttım bu kadar yoksa ona mı haksızlık etmişiz hiç anlamamışız halinden😊🙈canım benim yaa şu an anlıyorum🥰bir de size bir sorum olacak benim kesinin olduğu kısmın üst tarafı uyuşuk gibi. Karın iç kısmını hissediyorum ama deride herhangi bir his yok. Geçer diye düşünmüştüm normal gibi gelmişti ama bir hafta oldu hala geçmedi. Acaba benzer birşey yaşayan var mı? Doktora haber vermeli miyim? Kontrole haftaya çağırmıştı (2 hafta sonrasına) o zamana kadar beklesem mi?
Bir şey daha bugün çok rahattım hareketlerim normaldi diye evi süpürdüm🥶🙈şu an ağrım var biraz. Sakın siz böyle bişey yapmayın. Geçmiyormuş öyle kendinizi iyi hissediyosunuz diye. Allahtan dikişlere falan bişey olmadı😅lütfen dikkat edin.
Canım nasıl anlaşıldı miyomların ultrason mu mr mı? Bende gebe kalamıyorum birde sistit olup duruyorum mesanemde hep bir baskı hissediyorum ama bebek durumundan sürekli gidip geliyoruz hiç bir Dr miyom dan bahsetmedi 😑

Selam kızlar. Bugün tam bir hafta oldu. Kendimi çok iyi hissediyorum. Artık daha rahat hareket ediyorum. Ya gerçekten sezaryende de bu şekilde mi oluyo? Çünkü benim kardeşim sezaryen oldu ama hiç yatmadı. Hatta bebeğimiz erken doğunca küvözdeydi o yüzden hep hastanedeydi. Anlamadım yani ben mi abarttım bu kadar yoksa ona mı haksızlık etmişiz hiç anlamamışız halinden😊🙈canım benim yaa şu an anlıyorum🥰bir de size bir sorum olacak benim kesinin olduğu kısmın üst tarafı uyuşuk gibi. Karın iç kısmını hissediyorum ama deride herhangi bir his yok. Geçer diye düşünmüştüm normal gibi gelmişti ama bir hafta oldu hala geçmedi. Acaba benzer birşey yaşayan var mı? Doktora haber vermeli miyim? Kontrole haftaya çağırmıştı (2 hafta sonrasına) o zamana kadar beklesem mi?
Bir şey daha bugün çok rahattım hareketlerim normaldi diye evi süpürdüm🥶🙈şu an ağrım var biraz. Sakın siz böyle bişey yapmayın. Geçmiyormuş öyle kendinizi iyi hissediyosunuz diye. Allahtan dikişlere falan bişey olmadı😅lütfen dikkat edin.
Karındaki uyuşukluk çok normal canım, zamanla azala azala geçiyor ve his geri geliyor. Benim yeni 6 ay oldu ve his gelmeye başladı. Sezeryan da böyle mi hiç bilmiyorum ama bana da sezeryan olan arkadaşlarım daha çabuk toparlandıklarını söylediler galiba hormonlar ve annelik güdüsüyle çok çok güçlü oluyor kadınlar doğumdan sonra. Geçmiş gibi hissetsek de hep dikkat etmek gerek aslında, dikkat et sen de kendine

Canım nasıl anlaşıldı miyomların ultrason mu mr mı? Bende gebe kalamıyorum birde sistit olup duruyorum mesanemde hep bir baskı hissediyorum ama bebek durumundan sürekli gidip geliyoruz hiç bir Dr miyom dan bahsetmedi 😑
Canım zaten vardı miyom 1 senedir. Ultrasonla anlaşıldı. Muayenede baskı yaptığı için almamız gerektiğini söyledi doktorum. Doktorun bahsetmemişse miyom yoktur diye düşünüyorum. Ama farklı doktora gitmekte fayda var.
Karındaki uyuşukluk çok normal canım, zamanla azala azala geçiyor ve his geri geliyor. Benim yeni 6 ay oldu ve his gelmeye başladı. Sezeryan da böyle mi hiç bilmiyorum ama bana da sezeryan olan arkadaşlarım daha çabuk toparlandıklarını söylediler galiba hormonlar ve annelik güdüsüyle çok çok güçlü oluyor kadınlar doğumdan sonra. Geçmiş gibi hissetsek de hep dikkat etmek gerek aslında, dikkat et sen de kendine
Canım çok teşekkürler. Evet ben de dün kontrole gittim. Uyuşukluk normal dedi. Ama 6 ay çokmuş. Ne kadar süreceğini sormamıştım. Evet sanırım sezaryende annelik duygusu baskın geliyor. Kardeşimle buluştuk da konuştuk o da benzer şeyler yaşamış😊😅kıyamam. Hiç belli etmedi. Bebişini düşünürken tabi kendiyle ilgili hiç birşey göstermedi bize. Bi de insan yaşamadan hiçbirşeyi bilmiyo malesef. Ben doktorumu yeniden görmüşken sorularımı da sordum bu arada. Dikişler gayet iyi durumdaymış. Rahimde herhangi bir sorun kalmamış. Transfer için 6 beklememiz gerekmeyecek sanırım. Ama tabi ona diğer doktorum karar verecek. İlişki için 40 gün demişlerdi kontrolden sonra 1 hafta bekle sonra sorun yok dedi. Tabi benim derdim ilişki değil de bebek istediğimiz için buna sevindim🙈😄şu an ağrı kesicileri bıraktım ağrım yok. Sadece bazen hareketlerime dikkat etmeyince acı oluyor o kadar. Ne kadar uzun yazdım. Kusura bakmayın. Herkese tekrar teşekkürler. Geçmiş olsun hepimize inşallah🙏

Canım zaten vardı miyom 1 senedir. Ultrasonla anlaşıldı. Muayenede baskı yaptığı için almamız gerektiğini söyledi doktorum. Doktorun bahsetmemişse miyom yoktur diye düşünüyorum. Ama farklı doktora gitmekte fayda var.

Canım çok teşekkürler. Evet ben de dün kontrole gittim. Uyuşukluk normal dedi. Ama 6 ay çokmuş. Ne kadar süreceğini sormamıştım. Evet sanırım sezaryende annelik duygusu baskın geliyor. Kardeşimle buluştuk da konuştuk o da benzer şeyler yaşamış😊😅kıyamam. Hiç belli etmedi. Bebişini düşünürken tabi kendiyle ilgili hiç birşey göstermedi bize. Bi de insan yaşamadan hiçbirşeyi bilmiyo malesef. Ben doktorumu yeniden görmüşken sorularımı da sordum bu arada. Dikişler gayet iyi durumdaymış. Rahimde herhangi bir sorun kalmamış. Transfer için 6 beklememiz gerekmeyecek sanırım. Ama tabi ona diğer doktorum karar verecek. İlişki için 40 gün demişlerdi kontrolden sonra 1 hafta bekle sonra sorun yok dedi. Tabi benim derdim ilişki değil de bebek istediğimiz için buna sevindim🙈😄şu an ağrı kesicileri bıraktım ağrım yok. Sadece bazen hareketlerime dikkat etmeyince acı oluyor o kadar. Ne kadar uzun yazdım. Kusura bakmayın. Herkese tekrar teşekkürler. Geçmiş olsun hepimize inşallah🙏
nedaferah, Merhaba iyi olmana cok sevindim yine cok gecmis olsun, sen atlattin cok sukur umarım buradan kizlar gebeyim dedigini de duyarız cnm, rabbim gonlunuze gore versin

Selâm kizlar yarin ameliyat olacagim dualarinizi bekliyorum
Ahh ne çok heyecanlısınızdır şimdi, büyük gün geldi, sağlığınıza kavuşacaksınız 🥰 Dualarım sizinle, su gibi kolaylıkla ve çok güzel geçsin ameliyatınız. Kötü şeyler düşünüp kendinizi üzmeyin, düşündüğümüzden çok daha güçlüyüz

• Beğen
Reactions: shr
Canım çok teşekkürler. Çok şükür atlattım🙏Yürüyüşler başladı evet. İlk başta çok zorlandım. Çıktıktan sonraki 1-2 saat ağrım devam ediyordu. Ama sonra geçti çok şükür. Şu an çok iyiyim. Sonda çıkana kadar rahat edemedim (ama bu tamamen benimle ilgili birşey) sondam çıktı ben de rahatladım. Sabah 9 gibi almışlar ameliyata 1.5 saat sürmüş. Sonda da 4 gibi ancak çıkarıldı. Doktoru ameliyata girerken görmüştüm en son sabah kontrole gelecekmiş. O yüzden ameliyatla ilgili henüz bilgi alamadım. Hastanede de çok sıkılmadım. Henüz katı birşey yemediğim için sanırım ıkınmayla ilgili bir şey yaşamadım. Yarın değişirse durum haber veririm. Hareketlerim biraz kısıtlı ama o kadar. Onun dışında birşey yok sıkıntılı. Şimdi az az ağrım başlamıştı yeni bir ağrı kesici verdiler daha iyiyim. Gece yürüyüşler devam edecekmiş. Uyuyup kalmazsam devam ederiz bakalım. Bir de şu nefes egzersizleri için toplar var ya üflenen ondan yaptırıyorlar. Nedenini anlamasamda üflerken biraz kasıyo ameliyat yerini. Yarın daha iyi üfleyebilirim sanırım😊🙏desteğiniz için çok teşekkür ederim hepinize. Ben de artık tecrübeli oldum sorularınız olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Henüz ameliyatı olmayanlar inşallah bir an önce sağ salim kolaylıkla atlatırlar.
Çok geçmiş olsunnn canım bende dün çıktım ameliyattan hala gaz çıkartamadım sen ne yapmıştın bu konuda acaba şuan rezene çayı kanve meyve suyu içtim hala yok bişey

Selam kızlar ameliyattan sonra baya giremedim foruma. Psikolojik olarak baya zorlu geçti süreç. Ameliyat yeri inanılmaz hızlı iyileşti ama benim toparlanmam 3 ay sürdü. Öncekiler için yararlı olmayacak belki ama ameliyat olacaklar için gaz problemi için kayısı kompostosu içtm bol bol. İnanılmaz faydalı oldu. Gaz sancısı biraz çektim başlarda ama sonra hiç olmadı neredeyse. Ben bir de hastanede ilk gün yanlış yemeği yemişim🙈refakatçinin yemeğini vermişler bana😄😄nohut pilav turşu😂😂o kadar güzel yedim ki🙈(düşünün işte ne hastane ne de refakatçim bu kadar ilgilendiler) allahtan hepsini yiyemedim o biraz rahatsız etti sanırım. Onun dışında güzel geçti. Psikolojimin bozulmasının temel sebebi de refakatçimdi malesef. Onun yüzünden herkese sardım. Eşime anneme kardeşime🙈zor geçti ama çok şükür atlattım. Allah yardımcınız olsun. Ameliyat nispeten kolay geçiyo ama etrafınızdakilere dikkat ederseniz daha kolay atlatırsınız.

Geçmiş olsun cnm 3 kez açık miyom amaliyati oldum sezaryen gibi Korkulacak bir şey değil 1 gece kalkıp çıkarsınız
Merhaba bendede 7 cm rahim arka duvarda görüldü dr um açık ameliyat diyor. 1 gün hastanede kalacaksın kolay falan dedi ama çok korkuyorum. Nasıl ameliyat sonçok agrılı oluyormu

Merhaba kızlar geçen sene rahim dışında bir miyom tespit edildi ama rahme baskı yapmıyordu o yüzden doktorum ameliyata gerek duymamıştı. O zaman tüp bebek tedavim olumsuz sonuçlandı. Bu sene tekrar başladık ve bu kez rahme baskı yaptığını gebeliğe engel olma konusunda kesin bir kanıt olmadığını ama olabileceğini söyledi. Dondurulmuş embriyolarım var ve istersem bir kez daha deneyip olmazsa sonrasında ameliyat olabileceğimi söyledi. Bunun sebebi de ameliyatın açık olması sezaryen gibi olması ve 5-6 ay transfer planlayamayacak olmamız. Ben de ilk denememiz olmadığı için ameliyat olmaya karar verdim. Bu ay ameliyat olacak. Acaba bunu daha önce yaşayan var mı? Ameliyat ne kadar zor ve nasıl bir süreç beni bekliyor? Bu şekilde olup daha sonra hamile kalan var mı? Miyomun boyutu 4 cm di bu arada. Doktorum normalde gebelik düşünmüyor olsaydın rahme baskı yapmasaydı 5 cm e kadar müdahale etmezdim dedi. Ama hem rahme baskı yapıyor hem de gebelik düşünüyoruz ayrıca 5 cme de pek bişey kalmamış. Bu yüzden bu kararı verdim. İnşallah doğru karar vermişimdir. Bu konuda bilgisi olan varsa yazarsa süreçler hakkında çok memnun olurum🙏
Bende olucam açık ameliyat çok korkuyorum. Çıkınca çok agrı oluyormu.

Merhaba bendede 7 cm rahim arka duvarda görüldü dr um açık ameliyat diyor. 1 gün hastanede kalacaksın kolay falan dedi ama çok korkuyorum. Nasıl ameliyat sonçok agrılı oluyormu
sezeryan gibi cnm 1 saat sürüyor ilk gün biraz ağrı oluyor amaliyat yerinde ama korkulacak kadar zorluğu yok 🙂 aldirmaniz daha iyi sağlığınız için ne kadar çabuk ayaklanirsaniz okadar iyi hastaneden 1 gece kalıp çıkarsınız şimdiden geçmiş olsun

sezeryan gibi cnm 1 saat sürüyor ilk gün biraz ağrı oluyor amaliyat yerinde ama korkulacak kadar zorluğu yok 🙂 aldirmaniz daha iyi sağlığınız için ne kadar çabuk ayaklanirsaniz okadar iyi hastaneden 1 gece kalıp çıkarsınız şimdiden geçmiş olsun
Çok teşekkürler genel anestezi mi oldunuz.

Bende olucam açık ameliyat çok korkuyorum. Çıkınca çok agrı oluyormu.
Canım ameliyat kolay geçiyo. Ağrı için doktorlar zaten müdahale ediyorlar. Ağrı kesiciler falan hiç korkma. Bir gece kaldım ben de ertesi gün bişeyim yoktu. Gerçekten hızlı iyileşiyo. Psikolojik olarak ne kadar rahat olursan o kadar kolay oluyor herşey. O yüzden kendini hiç sıkma. Korkma. Ameliyat ve ağrıyla ilgili birşey hissetmen mümkün değil zaten. Sonrasında kolay geçiyor. Şimdiden geçmiş olsun.

X