Miyom Ameliyatının Ardından Hamile Kalanlar

Can
Canim kararin niye degisti:KK43: bi gelismilelik düşünüyordun ondan sordum. Benim tanidigim var izmir özel Tınaztepe hastanesinde Gülçin hanim var miyom ameliyati nda uzman ama ben uc defa gittim bu doktora ve ameliyat olmadim yani yasayarak bir bilgim olusmadi. Belcikada bunun özel egitimlerini almış birisi tabiki ameliyatdan sonra hastalari nekadar memnundur onu bilemem..
Canim bu ucuncu ayimiz ve hala hamile degilim yasim da 36 sayilir cok vakit kaybetmek istemiyorum :KK43:(

eylut: 39192783 .!.:
Can

Canim bu ucuncu ayimiz ve hala hamile degilim yasim da 36 sayilir cok vakit kaybetmek istemiyorum :KK43:(
Merhaba ben sabahattin altinyurtu oneririm gebelik icin miyom ameliyati icinde hem ona hem de ugur saygiliya gidebilirsin alsancakta muayeneleri var ikisi de dokuz eylulde prof cok gecmis olsun...

merhaba arkadaslar rahim flmi icin gittigim hastaneden 2, miyom ameliyatimi olmak durumunda kaldim.18 gun oldu bu seferki acikameliyatti yas oldu 37 .6 aylik evliyim ve bebisimin olmamasindan olesiye korkuyorum ve sigara iciyorum aranizda benzer durumda olan varmidir bir sese kadar cok ihtiyacim varkiii

;999

nesmilevliyim 39462167 .!.:
merhaba arkadaslar rahim flmi icin gittigim hastaneden 2, miyom ameliyatimi olmak durumunda kaldim.18 gun oldu bu seferki acikameliyatti yas oldu 37 .6 aylik evliyim ve bebisimin olmamasindan olesiye korkuyorum ve sigara iciyorum aranizda benzer durumda olan varmidir bir sese kadar cok ihtiyacim varkiii

;999
Ben de 5aylik evliyim 3 aydir deniyoruz hamile kalamadim 11cm miyom var sanirim ameliyat olucam cok korkuyorum ben de. Siz hangi sehirdesiniz ameliyati kim yapti ?

"nesmil, post: 39462872, member: 655638"]ankaradaim canm ben cem atabekoglu yapti tip fakultesinde prof[/QUOTE]
Izmirde olucam ben de iyi bir prof arastiriyorum. Miyomunuz kac cm di ?

Merhabalar. Rabbim hepimize şifa versin. Bende de 10,5 cmlik miyom var. Ekim ayında dört haftalık bir düşük yaptım. Sonradan dış gebelik dediler ve ilaçla tedavi oldum. geçen aydan beri yeniden denemeye başladık. Üniversite hastanesinde gittiğim prof ki bu alanda tecrübeli hamile kal dedi ısrarla. miyom rahmin dışında olunca gebeliğe engel olmaz dedi ama bir düşüğü daha kaldırabilir miyim bilmiyorum. Benimle aynı durumda olan insanları görmek yalnız olmadığımı görmek iyi geliyor.

Merhaba Rabbim hepimize şifa versin. Bende de 10,5 cmlik miyom var. Ekim ayında dört haftalık bir düşük yaptım. Sonradan dış gebelik dediler ve ilaçla tedavi oldum. geçen aydan beri yeniden denemeye başladık. Üniversite hastanesinde gittiğim prof ki bu alanda tecrübeli hamile kal dedi ısrarla. miyom rahmin dışında olunca gebeliğe engel olmaz dedi ama bir düşüğü daha kaldırabilir miyim bilmiyorum. Benimle aynı durumda olan insanları görmek yalnız olmadığımı görmek iyi geliyor.
Gittigim bi prof da hamileligi deneyelim demisti bana uc aydır hamile kalamadim kalsam da korkuyorum düşük olur diye ameliyat olmak kacinilmaz sanırım. Size kim dedi hamile kalin diye hangi sehirdesiniz ?

Merhaba herkese. Ben iki ay önce açık ameliyat oldum. En büyüğü 8 cm olan 3 miyom alındı. Intramural türdendi. hızlı büyümesi, 38 yaşında oluşum, henüz hic çocuğumun olmaması, semptomların belirgin rahatsız edici olması vb bircok sebep sonucu ameliyat kararı verdik. Bu konuda ameliyat olma kararı kişinin o anki sağlık durumuna ve hayatına çok bağlı. Bu yüzden başkalarının kararlarıyla sizin kararınız tamamen zıt olabilir, bu iki farklı karar doğru da olabilir. Sonuç her ne olursa olsun Rabbimin takdiridir. Yazımızda olanı yaşıyoruz. Ben simdi çocuğum olur mu acaba noktasındayım. Herşey normale dönüyor gibi ama bakalım...
Allah hepimize şifa versin, dileyene de hayirli evlat(lar) nasip etsin inşallah.

Gittigim bi prof da hamileligi deneyelim demisti bana uc aydır hamile kalamadim kalsam da korkuyorum düşük olur diye ameliyat olmak kacinilmaz sanırım. Size kim dedi hamile kalin diye hangi sehirdesiniz ?
Erzurumda. Universite hastanesinde yakup bey var. Ben ona guvenip deniyorum. umarim olmaz ana tekrar düşük olursa düşünürüm ameliyat olmayi.

ben de 8 ay önce rahimdeki polip sebebiyle histereskopi olmuştum ama şu an 10 haftalık hamileyim ve rahimde 4 cm miyom olduğu söylendi. oysa ki gebelikten 1 ay önceki kontrolde rahim temizdi anlayamadım nasıl oldu... açıkçası tedirginim çünkü gebelikte miyomlar artan östrojen seviyesine bağlı olarak büyüyorlarmış

huzurunseost: 39514241 .!.:
ben de 8 ay önce rahimdeki polip sebebiyle histereskopi olmuştum ama şu an 10 haftalık hamileyim ve rahimde 4 cm miyom olduğu söylendi. oysa ki gebelikten 1 ay önceki kontrolde rahim temizdi anlayamadım nasıl oldu... açıkçası tedirginim çünkü gebelikte miyomlar artan östrojen seviyesine bağlı olarak büyüyorlarmış
Öncelikle geçmiş olsun ameliyati anlatmissiniz. Miyom a gelince evt ilk uc ay artan östrojen sevebiyle buyuyormus ama daha sonra bebek büyüdüğü icin miyom yeteri kadar beslenemeyip kuculuyormus siz ilk uc ayi doldurmak uzeresiniz Allahin izniyle hic bisey olmaz sadece biraz dikkat edin kendinize. ben amelitat kismini atlatamadim daha :)))

bana da miyomların büyümeden gebelik düşün dedi doktorlar 4 tane miyomum var en büyüğü 3.5 cmdi.istedikten ıkı ay sonra hamile kaldım 19 haftalık bebeğim ölü doğdu.Hamileliğim o kadar zor geçti ki anlatmaya zaman yetmez son geceler hiç uyumuyordum bile ama razıydım Şimdi ameliyat olmak istiyorum bazı doktorlar takrar düşün bişey olmaz diyor nasıl cesaret ederim ki..Zaten benim miyomlar 3 ay dan sonra da büyümeyte devam etti en son baktırdığımda 8 cm olmuştu tabi lohusalığın da etkisi varmış3 ay bekleyeceğim sonra rahim filmi çekilip ameliyat kararı verilcekmiş küçülse bile ameliyat şart yoksa bunu göze alamam. Ondan sorna ancak hamilelik düşünebilrim buaraya yazanlar bana umut oldunuz allah razı olsun

bana da miyomların büyümeden gebelik düşün dedi doktorlar 4 tane miyomum var en büyüğü 3.5 cmdi.istedikten ıkı ay sonra hamile kaldım 19 haftalık bebeğim ölü doğdu.Hamileliğim o kadar zor geçti ki anlatmaya zaman yetmez son geceler hiç uyumuyordum bile ama razıydım Şimdi ameliyat olmak istiyorum bazı doktorlar takrar düşün bişey olmaz diyor nasıl cesaret ederim ki..Zaten benim miyomlar 3 ay dan sonra da büyümeyte devam etti en son baktırdığımda 8 cm olmuştu tabi lohusalığın da etkisi varmış3 ay bekleyeceğim sonra rahim filmi çekilip ameliyat kararı verilcekmiş küçülse bile ameliyat şart yoksa bunu göze alamam. Ondan sorna ancak hamilelik düşünebilrim buaraya yazanlar bana umut oldunuz allah razı olsun
Bebeğini kaybetme sebebine ne dendi peki?Başın Sağolsun cnm.

çok geçmiş olsun Allah sabırlar versin sebebi miyomlarmıymış peki

Bebeğini kaybetme sebebine ne dendi peki?Başın Sağolsun cnm.
çok geçmiş olsun Allah sabırlar versin sebebi miyomlarmıymış peki
sağolun kızlar sebep miyom gibi görünüyor bebeğim sağlıklıydı ikli dörtlü testleri herşeyi normaldi benimde rahmimin kısalığı herşey yolundaydı miyomlar son zamanlarda kasılmaları arttırdı enfeskiyon yapmış sık sık kanama yapıyordu polip bile son anda rahim ağzına atmış çok ağrım vardı çünkü sürekli raporluydum zaten

yani elimden hiçbirşey gelmedi hızlıca büyüdüler özellikle sağ tarafta iki büyük miyom birleşmiş bebeğim de erkekti hep sağda yattı rahat vermediler son günlerde hiç uyumuyordum bebeğimde içerde sürekli hareket halindeydi küçük olmasına ragmen hissediyordum tuvaletten bile çıkamıyordum mesaneye de baskı yapıyorlardı bunlar e-idrar ve kanda enfekssiyon yaptı

hayırlısı olsun arkadaşım Allah sağlıklı sıhhatli hayırlı olanından nasib etsin bende dr uma çok kızıyordum miyomlarıyla hamile kalan onca insan varken beni kesti biçti diye demek böyle durumlarla da karşılaşıyorlar ondan yaptı hemen ameliyat sonra tedavi dedi keskin ve net bir cümleyle

X