Miyom Ameliyatının Ardından Hamile Kalanlar

Merhabakizlar tüm sorularınızı tadikislik um: benim 14cm, 3cm, 2cm, 2cm ve 1cm capli çok sayıda miyomum alındı. Milyonlar intramural subseroz türdendi. Rahim kasının içinde arka duvarda. Kapalı ameliyat ağrısı az ertesi gün eve çıkıyorsunuz narkozlu oluyor. İzmirde fatih sendaga ameliyat oldum. 35 ime girmek uzeriyim belki de o yüzden belki de kapalı ameliyatın iyileşme suresi az olduğundan 3 ay bekleyin dedi doktor. Ama folik aşırı hiç söylemedi pztsi arayıp sorucam. İnşallah hepimizin sağlıklı bebekleri olur....
Canim oncelikle cevabin için tesekkur ederim. Benimde yas 26. 2 ay önce 27 haftalık erken doğum yaptim bebeğimi 1 hafta sonra kaybettim malasef. Kanamam durmayinca önce parca kalinmis dedi düşük için ilaç kullandim ne kanamam kesildi nede parçada değişiklik oldu sonrasında geçenlerde başka bur Dr gittim rahimin arka tarafinda 4 cm lik miyim dedi Dr cyclo diye bir ilaç kullanıyorumadet iolduktan sonra Dr tekrar bakicak eğer kuculmez yada tam olarak erken doğuma sebebi olduğu anlasirsa kapali ameliyat yapabiliriz dedi. Bende ne yasayacagimi bilmediğim için sordum sana. Kapalı ameliyatta işlem tam olarak nasil yapiliyor bilemiyorum.[/QUOTE][/QUOTE]

Çok geçmiş olsun canim, kapalı ameliyata gore oldukça avantajli, sadece 3 tane 1-2 dikislik İzin oluyor karnında. Agrin sizin ve yapisiklik olasılığı az oluyor. İnşallah ameliyata gerek kalmaz. Yalnız milyonlarggebeliğin ilk uç ayında bebekle birlikte buyuyormus. Buna rağmen miyomla birlikte doğum yapan bir suru kişi biliyorum. Senin miyomun küçülmüş. İnşallah ssağlıkla bebeğine kavusursun kavusuruz canım...

Tamam canim iyi haberlerini bekliyorum
Canım bugun doktora gittim alttan muayene ettı en buyugu 5 cm mıs mıyomlar 8 tane falan varmış cok sayıda oldugu ıcın acık ameliyat dedi buyuk ıhtımalle öyle olacak. .rahım filmi ve emar ıstedı korkuyorum ama napıyım ağlıyorum eve geldıgımden berı..bır adet daha gorunce filmleri cektırıp gıtcem ameliyat ıcın de 2 ay sonra dedı

Canım bugun doktora gittim alttan muayene ettı en buyugu 5 cm mıs mıyomlar 8 tane falan varmış cok sayıda oldugu ıcın acık ameliyat dedi buyuk ıhtımalle öyle olacak. .rahım filmi ve emar ıstedı korkuyorum ama napıyım ağlıyorum eve geldıgımden berı..bır adet daha gorunce filmleri cektırıp gıtcem ameliyat ıcın de 2 ay sonra dedı
Canım cok gecmıs olsun sımdıden. Hayırlısı aglama lutfen bız bunlara ılerıde evlatlarımızı kucagımıza almak ıcın cekıyoruz. Imtıhanımız zor buyuk ama ben ınanıyorum kı sonu cok cok daha ıyı olacak. Rahım fılmı adetın bılmem kacıncı gunu cekılıyor ya sanırım ondan oyle dedı. Kanamam arttı demıstın adetmı mıyomdan mı pekı? Buarada dogumdan berı alttan muayene oluyorum kı en korktugum seydı buyuk konusmamak lazımmıs. Ama en ıyı o sekılde anlasılıyormus. Insaallah cabuk toparlanır en kısa surede bebegını kucagına alırsın.

Çok geçmiş olsun canım, ben de çok sağlamıştır kendimi durduramiyordum... Seni öyle anladım ki... Ama yaşamış biri olarak şunu söyleyebilirim ameliyattan sonra çok rahatlayacaksin herşey daha güzel olacak benim miyom 14 cmdi kapalı olabildi. Bana da kapalı olmaz demişlerdi. Tek doktorla kalma istersen. Ama açık olmak zorunda kalırsam ondan da korkma sadece biraz daha geç ayaklanacak son inan o kadar... Sanq tavsiye ağlamayı bırakıp bol bol gezmen bir suru yatakta yapacaksın :) ama herşey daha güzeloolması için Allah yardımcı olsun inşallah herşey gönlünce geçsin şimdiden çok geçmiş olsun...

Canım cok gecmıs olsun sımdıden. Hayırlısı aglama lutfen bız bunlara ılerıde evlatlarımızı kucagımıza almak ıcın cekıyoruz. Imtıhanımız zor buyuk ama ben ınanıyorum kı sonu cok cok daha ıyı olacak. Rahım fılmı adetın bılmem kacıncı gunu cekılıyor ya sanırım ondan oyle dedı. Kanamam arttı demıstın adetmı mıyomdan mı pekı? Buarada dogumdan berı alttan muayene oluyorum kı en korktugum seydı buyuk konusmamak lazımmıs. Ama en ıyı o sekılde anlasılıyormus. Insaallah cabuk toparlanır en kısa surede bebegını kucagına alırsın.
Evet canim adetmıs ıkı gune bıter demıstı gercekten bugun bıttı ıkıncı adetı beklıycem film ıcın tesekkurler destegın ıcın

Çok geçmiş olsun canım, ben de çok sağlamıştır kendimi durduramiyordum... Seni öyle anladım ki... Ama yaşamış biri olarak şunu söyleyebilirim ameliyattan sonra çok rahatlayacaksin herşey daha güzel olacak benim miyom 14 cmdi kapalı olabildi. Bana da kapalı olmaz demişlerdi. Tek doktorla kalma istersen. Ama açık olmak zorunda kalırsam ondan da korkma sadece biraz daha geç ayaklanacak son inan o kadar... Sanq tavsiye ağlamayı bırakıp bol bol gezmen bir suru yatakta yapacaksın :) ama herşey daha güzeloolması için Allah yardımcı olsun inşallah herşey gönlünce geçsin şimdiden çok geçmiş olsun...
Cok sagol canim bende kapalı ıstıyordum aslında ama sayısı fazla ve kucukmus kapalıda gozden kacabılıyomus bazıları mılımetrık boyuttatmıs baska doktora da gıderım belkı bakalım çok canım sıkkın

Oncelikle merhabalar..bnde 5 haftslik Bebeğimi 3 gunluk sanci sonrasinda kaybettim..once milim.olan miyom um donra 3 cm gebelikte 5 cm 3 .hafta gebeligi ogrendigimden sonra miyomum 1.5 cm daha buyudu hic yasamadigim kadar cok sanciyla bebegimi kaybettim.milim bile olsa gebe kalmadan once aldirilmasi gerek.benim yaşadıklarımı yasamayin bna hic bi doktr gebelikte 3 ayda cok büyür demedi.tamamen bilgisizlkten bunlar basima geldi.istanbulda iui bi doktr isni verebilcek var mi ameliyat icin..saglicakla kalin

Kızlar merhaba ameliyat sonrası nasılsınız merak ettim? Ben ameliyattan 6 ay sonrası hamile kaldım ama düşükle sonuçlandı. Beş haftalıktı. Miyomlarım tekrarladı. 2 ay geçti şubatta dr kontrolüne gidicem bakalım ne diyecek. İnşallah sizlerden güzel haberler vardır.

Kızlar merhaba ameliyat sonrası nasılsınız merak ettim? Ben ameliyattan 6 ay sonrası hamile kaldım ama düşükle sonuçlandı. Beş haftalıktı. Miyomlarım tekrarladı. 2 ay geçti şubatta dr kontrolüne gidicem bakalım ne diyecek. İnşallah sizlerden güzel haberler vardır.
Canim bende korunma sürecindeyim şimdilik miyom tekrarlamadi inşallah bundan sonra saglikli bebek ve hamilelik olur hic moralini bozma canım

İnşallah hiç tekrarlamasın senin miyomlarım canım, benim üç tane küçük vardı 1,5 aylık hamilelikte büyüdüler dr biraz küçülebilirler dedi inşallah öyle olur :)

İnşallah hiç tekrarlamasın senin miyomlarım canım, benim üç tane küçük vardı 1,5 aylık hamilelikte büyüdüler dr biraz küçülebilirler dedi inşallah öyle olur :)
Canim inşallah seninkilerde kuculur zaten miniktir onlar dusuge sebep olduklarini sanmıyorum seninkilerin ilk on iki hafta da sebepsiz düşükler olabiliyor geçmiş olsun

Canim inşallah seninkilerde kuculur zaten miniktir onlar dusuge sebep olduklarini sanmıyorum seninkilerin ilk on iki hafta da sebepsiz düşükler olabiliyor geçmiş olsun
Evet Can'ım küçükler ama ben nisanda ameliyatta oldumya 14cm alındı korkuyorum biraz... Ama doktorum düşük sebebinin miyomlarım olmadığını söyledi o yüzden içim biraz rahat inşallah birşey olmadan sağlıkla kucaklarız bebişlerimizi :)

Evet Can'ım küçükler ama ben nisanda ameliyatta oldumya 14cm alındı korkuyorum biraz... Ama doktorum düşük sebebinin miyomlarım olmadığını söyledi o yüzden içim biraz rahat inşallah birşey olmadan sağlıkla kucaklarız bebişlerimizi :)
İnşallah dilerim hic sorunsuz gecer bu kez korkuyorum bende

Merhabalar.bende 2bucuk senelik evliyim.yasim 29 .evlendigimizden beri cocuk istiyoruz gittigimiz doktorlar hicbir sorun yok dediler.5 cmlik bir miyomum vardi. Miyomun bana hiçbir yan etkisi yoktu.ama bu sene yumurtalik rezervimin cok azalmis oldugunu soyledi doktorum ve acil miyom ameliyati olmam gerektigini soyledi.5 gun once adana başkent hastanesinde kapali miyom ameliyati oldum.insallah iyilesince rabbimin rahmeti ile hayirli evlatlarim olur.rabbim isteyen herkese hayirlisiyla nasip etsin inşallah

Merhabalar.bende 2bucuk senelik evliyim.yasim 29 .evlendigimizden beri cocuk istiyoruz gittigimiz doktorlar hicbir sorun yok dediler.5 cmlik bir miyomum vardi. Miyomun bana hiçbir yan etkisi yoktu.ama bu sene yumurtalik rezervimin cok azalmis oldugunu soyledi doktorum ve acil miyom ameliyati olmam gerektigini soyledi.5 gun once adana başkent hastanesinde kapali miyom ameliyati oldum.insallah iyilesince rabbimin rahmeti ile hayirli evlatlarim olur.rabbim isteyen herkese hayirlisiyla nasip etsin inşallah
Çok geçmiş olsun canım, hızla iyileşirsin inşallah...

X