Miyom derdim

michonne

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2010
1.599
2.224
Merhaba konuyu doğru yere mi açtım emin değilim.

Benim tam sekiz tane miyomum var biri rahmin tam girişinde. Rahmin tamamını kaplıyorlar. Çok yoğun kanamaya sebep oluyorlar ve bu yüzden kansızlık yaşıyorum. Ameliyat olacağım ve açık ameliyat olacak. Rahmin tamamen alınacak. İki çocuğum var tekrar çocuk sahibi olmayı düşünmüyorum.

Açık histerektomi ameliyatı olan var mı acaba ve karında çok şişlik kalıyor mu? Çok mu zorlu bir süreç bu ameliyat ve sonrası çok ağrınız oldu mu? Nekahat süreciniz nasıl geçti ve ne zaman ise geri dönebildiniz?

Teşekkürler.

Merhaba çok geçmiş olsun.aynı sorun annemde de var acaba ameliyat oldunuz mu.ameliyat için hastane ve Dr arayışındayız bizde varsa tavsiyeniz sevinirim

Merhaba ameliyat oldunuz mu bilmiyorum ama cevap vermek istedim. 20 eylülde açık miyom ameliyatı oldum, 8cm ve rahim kas tabakasındaydı. 2 doğumum var ikiside Sezaryen dr um aynı yerden yaptı kesiyi ve aynı büyüklükte doğum gibi. Ben dikişlerden ameliyat yerinden büyük bir sıkıntı yaşamadım normaldi fakat midemden çok büyük sıkıntılar çektim sanırım bu benim bünyem ve midemle alakalı. Mide ağrılarım geçmeyince 3 gece hastanede yattım. Tam İyileşme sürecinin 6 hafta olacağını söyledi dr um. 1 ay rapor verdi hala işe başlamadım rapor bitimi tekrar kontrole gidicem, bu halimle başlarsam uzun süre ayakta kalmam gereken bi işim olduğu için çalışamam. Ciğerler ameliyat esnasında biraz zayıfladığı için narkozdan ötürü, egzersiz için alet veriyorlar topları üflemek ciğerleri tekrar açmak gerekiyor. Şu an dikiş yerinin üst tarafında bir bombelik var fakat yeni olduğu için geçeceğini düşünüyorum. Kısacası mide ağrım çok olmasaydı ki mide ağrısından dikişin ağrısını bile 3 gün sonra hissetmeye başladım çok sıkıntılı bir durum yaşamadım. Tabi ki kişiden kişiye değişir. Sizlere de çok geçmiş olsun

X