müstakbel görümcemin derdi nedir?

Neden böyle demiyorum ne yapmalıyım diyorum demişsin ya
Aslında cevap verdiğin arkadaş da sana neden böyle diyebileceğin durum yok abartma demek istiyor zaten. Hakkının hakkı derdinde değil kanımca.
Ha şimdi banada avukat mısın dersen cıks değilim dikkatimi çekti yazdım.
Bu arada ben bir görümceyim hemde yenge... sıfat bolluğu yaşıyorum yani. Ve kimse kimseyi sevmek ve samimiyet kurmak zorunda değil. Kontakt oluşur kurarsın oluşmaz ise tın!

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

kimseye avukatı mısın diye bir soru sormam,pohpohlanmak istesem bu başlığı açmaz samimi arkadaşlarıma durumu anlatıp keyfime bakardım.
benim takıldıgım sert bir üslubla, tanımadıgı halde olmadıgım biriymişim gibi yazılması.
ilk yazdıgımı sonuna kadar okudunuz mu bilmiyorum,orada bu sevip sevmeme konusuna neden takıldıgımı da açıkça belirttim.
teşekkürler yorumunuz için

İşin doğrusu ben de başka bi'şehire gitsem ablamın sevgilisi 24 saat burnumuzun dibinde olsa surat asarım.
Asıl sorun burada bence. Kız senin yanında istediği gibi davranamıştır, hatta gezdiğinden bile tat alamamıştır nitekim yeni tanışmışsınız zaten seni sevse bile bi'an olsun sensiz dolaşmak, abisiyle vakit geçirmek istemiştir.
Sevgilin malesef dengeyi kuramamış hem 24 saat burnunun dibinde uyutmuş seni hem de dalga geçer gibi yok çiçeklerle uyanmak bilmem ne diyerek abartılı davranmış, oyüzden malesef görümceyi haklı buldum.

aslında olay sevgilimde bitiyor.bu daha mantıklı

kimseye avukatı mısın diye bir soru sormam,pohpohlanmak istesem bu başlığı açmaz samimi arkadaşlarıma durumu anlatıp keyfime bakardım.
benim takıldıgım sert bir üslubla, tanımadıgı halde olmadıgım biriymişim gibi yazılması.
ilk yazdıgımı sonuna kadar okudunuz mu bilmiyorum,orada bu sevip sevmeme konusuna neden takıldıgımı da açıkça belirttim.
teşekkürler yorumunuz için

Okudum...
Hatta uzun da bir yorum yaptım senin için.

Mesafe iyidir yakın olacağım diye daha çok üzülürsün. Aile gibi olacağım diye didinme çaba ile değil sevgi ve hoşgörü ile oluyor. Olmayınca da olmuyor ne yaparsan yap. kendini çok yıpratmış olursun evliliğinde. Neden böyle dediler neden böyle yaptılar gibisinden.

Görümceni bilemem ama sen görümceni kıskanmışsın gibi geldi , abisinden çay istesin ne olacak .Senin sevgilin , ilerde eşin olması o kızın abisi olduğu gerçeğini asla değiştirmeyecek , bence bir önce alış buna.

Görümceni bilemem ama sen görümceni kıskanmışsın gibi geldi , abisinden çay istesin ne olacak .Senin sevgilin , ilerde eşin olması o kızın abisi olduğu gerçeğini asla değiştirmeyecek , bence bir önce alış buna.

kıskanan kişi kıskandığı kişiden uzak durur değil mi? soğuk davranır ona.
ben tam tersiydim.yanlış anlamışsınız sanırım ben görümcemi seviyorum.
kızın koltukta oturup koskoca abisine hizmetini gördürmesi tuhafıma gitti.biz de misafirlikte de olsa annem kaş göz yapar kalkar yardım ederiz.ben büyüklerimden hizmet istemedim hiç.bilmiyorum yetişme tarzım bu şekilde, o yüzden garip geldi orası ama sevgilim yaptıktan sonra beni ilgilendirmez.bu benim içimde olan birşey bir gözlemimin sonucu.

kıskanan kişi kıskandığı kişiden uzak durur değil mi? soğuk davranır ona.
ben tam tersiydim.yanlış anlamışsınız sanırım ben görümcemi seviyorum.
kızın koltukta oturup koskoca abisine hizmetini gördürmesi tuhafıma gitti.biz de misafirlikte de olsa annem kaş göz yapar kalkar yardım ederiz.ben büyüklerimden hizmet istemedim hiç.bilmiyorum yetişme tarzım bu şekilde, o yüzden garip geldi orası ama sevgilim yaptıktan sonra beni ilgilendirmez.bu benim içimde olan birşey bir gözlemimin sonucu.
Bak madame senin geçtiğin yollardan bir çoğumuz geçtik , ileri de öyle şeyler göreceksin ki derdim bumuydu diyeceksin .
Ve şu lafımı asla ama asla unutma bir gelin gittiği yere yedi sene de alışır derler, gözlemle aslının olduğunu çok net görebilirsin .
Daha sana tuhaf gelen ne davranışlar ne davranışlar çıkacak aileye girdiğin de göreceksin .
Sevgilin kendisinden çay istenmesinden rahatsız olmuyorsa sen niye oluyorsun ? Bazı şeyleri görmezden gelirsen mutlu olabilirsin , sen sanki çok mu yapıyorsun diye sorarsan,akıl vermek daha kolay :KK34:
Sana yalandan hak vermem seni kandırmak olur.Dün kaynanam sen beni sevmiyorsun diyor ben de ona asıl sen beni sevmiyorsun diye ciddi ciddi atıştık , böyle mi olmak istiyorsun sende :KK19: Az çok yaşadıklarımdan fikir yürüterek yazıyorum sana , bence sen de yazdıklarımızı dikkate al.
Yukarıda belirttiğim gibi ifade şeklim rahatsız ediyor belki ama cidden alışman gerekecek.

Bak madame senin geçtiğin yollardan bir çoğumuz geçtik , ileri de öyle şeyler göreceksin ki derdim bumuydu diyeceksin .
Ve şu lafımı asla ama asla unutma bir gelin gittiği yere yedi sene de alışır derler, gözlemle aslının olduğunu çok net görebilirsin .
Daha sana tuhaf gelen ne davranışlar ne davranışlar çıkacak aileye girdiğin de göreceksin .
Sevgilin kendisinden çay istenmesinden rahatsız olmuyorsa sen niye oluyorsun ? Bazı şeyleri görmezden gelirsen mutlu olabilirsin , sen sanki çok mu yapıyorsun diye sorarsan,akıl vermek daha kolay :KK34:
Sana yalandan hak vermem seni kandırmak olur.Dün kaynanam sen beni sevmiyorsun diyor ben de ona asıl sen beni sevmiyorsun diye ciddi ciddi atıştık , böyle mi olmak istiyorsun sende :KK19: Az çok yaşadıklarımdan fikir yürüterek yazıyorum sana , bence sen de yazdıklarımızı dikkate al.
Yukarıda belirttiğim gibi ifade şeklim rahatsız ediyor belki ama cidden alışman gerekecek.

Haklısınız aslında, herkesin derdi kendine büyük.
şimdi bunlara takıyorum,daha sonra bambaşka şeylere takıcam.
şimdiden bu konuda fikir istemem ilerde karşılacagım seyleri az zararla atlatmak istediğimden ve nasıl doğru başlarsam öyle doğru gideceğine olan inancımdan.
kaynanızla olan tartıma sebebiniz ilginçmiş gerçekten :KK53:

Yorumlara soooyle bir goz attim.
Ve ben de gorumceminizi abartili ve gereksiz bir sekilde gozlemlediginizi, bu sebeple yaptigi her seye yine abartili ve gereksizce bir anlam yuklediginizi dusunuyorum.

Mesela yemek icin bir seyler almissiniz ve kiz sadece acip bir tane alip yerine birakmis.
Bu hareketten kaba oldugu kanisina varmissiniz da belki acip ikram etse "ay ben almadim bunu, belki hakkimda kendi mali gibi acip bi de ikram ediyor diye dusunur" gibi bir ic sesle de hareket etmis olabilir.
Cekingen olabilir.
O gun modu sabit degildir
Sicaktan bunalmistir, pms donemindedir, gezmekten yorulmustur vs. vs.
Secenek bol ama her seyi kendinize yontmussunuz.

Ote yandan kiskanclik da olabilir.
Her iki taraf birbirini net tanimadigi icin/tam anlamiyla benimseyemedigi icin boyle seyler olabiliyor.
Ben k.valideyle birbirlerini sozlu/nisanliyken kiskanip karsilikli sonra muthis bir baga donusturenleri gordum.

Ama her n'olursa olsun, duygularinizi ifrata ve tefrite kacmadan yasayin.
Hayatin akisi bunu gerektirir.

Bende çok çekingenim yengemle konuşurken falan ama asla abim onla ilgilenirken suratımı asmam kıskanmam aksine ben sürekli gülerim.. Bence görümceyle bu kadar çok ilgilenme üstüne düştükçe somurtmuş :)

Sizin yaptiklarinizin 2katini yapip sonucunda da 2kat surat ile karsilasmistim... laf sokmalar da cabasi.
Tek tesellim "annesi kadar kotu bir iletisimimiz olamadigi" idi.

O yuzden bu durumu o kadar kafaniza takmayin, siz ustunuze dusenden fazlasini yapmissiniz sonucta.

Hata veya dusucesizlik olarak gordugum sey su:
Kiz bulundugnuz sehre geldi diye 7/24beraber olmak zorunda degildiniz...
Onlara "abi-kardes" gezecek, basbasa vakit gecirecek zaman pek tanimamissiniz.
Benzer sekilde misafirlige gelmis kisi ve "hergun" tanimadigi biriyle abisinin hatrina ayni odayi paylasmis, ben olsam gicik olurdum herhalde.

Mesela abisiyle yalniz hic vakit gecirmedigi siz yokken cok kisitli bir surede hakkinizdaki dusuncelerini sorabilmis olmasindan belli.
Fakat bu konuda sizin kadar abisi de hatali bence. O kizin istegi abisinin cay koymasi degil onunla kendilerine ozel vakit gecirebilmek olur, bunu da abisi olan biri olarak yaziyorum...

Bence kiz hem kiskanmis biraz, hem ikiniz surekli beraberken yalniz hissetmis 3.kisi gibi fazlalik, hem de gecegunduz sizle beraber olmaktan sıkılmıs.

Sizin yaptiklarinizin 2katini yapip sonucunda da 2kat surat ile karsilasmistim... laf sokmalar da cabasi.
Tek tesellim "annesi kadar kotu bir iletisimimiz olamadigi" idi.
O yuzden bu durumu o kadar kafaniza takmayin, siz ustunuze dusenden fazlasini yapmissiniz sonucta.
Hata veya dusucesizlik olarak gordugum sey su:
Kiz bulundugnuz sehre geldi diye 7/24beraber olmak zorunda degildiniz...
Onlara "abi-kardes" gezecek, basbasa vakit gecirecek zaman pek tanimamissiniz.
Benzer sekilde misafirlige gelmis kisi ve "hergun" tanimadigi biriyle abisinin hatrina ayni odayi paylasmis, ben olsam gicik olurdum herhalde.
Mesela abisiyle yalniz hic vakit gecirmedigi siz yokken cok kisitli bir surede hakkinizdaki dusuncelerini sorabilmis olmasindan belli.
Fakat bu konuda sizin kadar abisi de hatali bence. O kizin istegi abisinin cay koymasi degil onunla kendilerine ozel vakit gecirebilmek olur, bunu da abisi olan biri olarak yaziyorum...Bence kiz hem kiskanmis biraz, hem ikiniz surekli beraberken yalniz hissetmis 3.kisi gibi fazlalik, hem de gecegunduz sizle beraber olmaktan sıkılmıs.

öncelikle bana bu konuda yapılan en düzgün eleştirel yorum.kırmadan,haksızlık etmeden,saldırmadan.bunun için teşekkür ederim.
bu konuyu buraya açana kadar bunun üzerinde fazla durmadığımı farkettim.aslında buraya benden ya da daha uzun süreli gelmiş olsalar mutlaka onlara katılmadıgım gün olurdu.ama 3 günlüğüne geldiler ve sevgilim bir an olsun bırakmadı beni.açıkçası o kardeşini benim kadar önemsemedi,benimle görüşmeye odaklanmıştı.mutlaka kalmam için tutturdu,hatta bizzat arayıp annemden izin alan kendisi.inanın ben çok arada kaldım o an.
yani kalıp onlara katılsam bir türlü katılmasam bir türlü.katılmasam sevgilimin dilinden durulmaz şu an hala bana küsmüş olurdu.
keşke kızkardeşini çağırıp bilet almasaydım off :KK14::KK14:

siz kendinizi sevdirmek için aklınıza gelen her şeyi yapmışsınız ama bu telaş içerisinde bu insana bir birey olarak yaklaşmayı unutmuşsunuz.

herkesin mizacı farklıdır. size de bu kadının hareketlerine, sözlerine, düşüncelerine saygı duymak düşer.

onun aklından ne geçtiğini tahmin etmeye çalışmayın, edemezsiniz. davranışları da saygısız değil. daha ne istiyorsunuz?

öncelikle bana bu konuda yapılan en düzgün eleştirel etmeden,saldırmadan.bunun için teşekkür ederim.
bu konuyu buraya açana kadar bunun üzerinde fazla durmadığımı farkettim.aslında buraya benden ya da daha uzun süreli gelmiş olsalar mutlaka onlara katılmadıgım gün olurdu.ama 3 günlüğüne geldiler ve sevgilim bir an olsun bırakmadı beni.açıkçası o kardeşini benim kadar önemsemedi,benimle görüşmeye odaklanmıştı.mutlaka kalmam için tutturdu,hatta bizzat arayıp annemden izin alan kendisi.inanın ben çok arada kaldım o an.
yani kalıp onlara katılsam bir türlü katılmasam bir türlü.katılmasam sevgilimin dilinden durulmaz şu an hala bana küsmüş olurdu.
keşke kızkardeşini çağırıp bilet almasaydım off :KK14::KK14:

Rica ederim.
Fakat burda sert oldugunu dusunseniz dahi yapilan yorumlari yabana atmayin.
Insanlar sizi tanimiyor etmiyor... yine de uzun uzun yazdiginiz satirlara deger verip derdinize "ortak" olmasalar da "yorumluyorlar" .
Herkesin uslubu bir olmak zorunda da degil, size neler yazildi bilmiyorum ve konunuzda abartacaklarini dusundugum bir nokta yok bence ama "aşırı" ya kactigni dusundugunuz mesajlarda kib butonunu kullanabilirsiniz.

Sorun bilet almaniz ve onun da gelmis olmasi degil ki... sizin de dedigniz gibi erkek arkadasinizin kardesini yeterince dusunmemis olmasi.

Siz buna dair bir sorun gordugunuzde kendiniz kapatmaya calismak yerine sevgilinizi uyarabilirdiniz hatirlatma babinda... birakin o kendisi dengeyi kurmayi ogrensin.
Israr konusunda da acikcasi isterse kussun der 1gunu, en azindan geceyi onlara birakirdim, abi-kardes delidolu eglensinler diye :)
ya da kizin da gorusmek isteyecegi arkadaslari olabilecegini dusunerek onun arkadaslariyla da kalabalik bir ortam saglar, kizin tek hissetmesini bi nebze gecirmeye calisir ve o sirada sevgilimle yuruyuse cikip basbasa vakit gecirirdim biraz.

Siz ne yalniz birakmissiniz, ne de yalniz kalabilmissiniz.

Bu arada cay, abicim, muzik, yiyecek vb seylere takilmayin bence. Ne kadar az incelerseniz o kadar az gorursunuz.
Ayni evde yetisen iki kiz kardes bile birbirine benzemiyorken kizin sizin sahsiniza yaptigi bir "saygisizlik" olmadigi surece cok takmayin... kendinizi uzersiniz. Yorulmaniza degmez.
Abisiyle iliskisine ise hiiiic karismayin. Iyi niyetle bile yapsaniz sonra kotu olan siz olursunuz... (Biz abimle kedi kopek gibi dalasiriz fakat kimseye hatta yeri gelirse anneme bile soz hakki tanimayiz)

Bunca zaman sonra bana yorumum için kirmizi puan vermek acaba neyin nesi?
Yorumum çok zoruna gittiyse niye zamaninda kirmizi puan verilmedi?

Ilginç buldum dogrusu :44:

Merhaba,
Arkadaşlar uzun süredir kk yı takip ediyorum. Bir süredir de bir derdim var a sardım fena şekilde.Benim de ‘bir derdim var’ ve paylaşmak için de üye oldum yakın zamanda.
Burada yazılanların çoğuna göre belki benimki hafif bir şey dert bile edilmeyecek türden ama beni üzüyor,kafama takılıyor. Biraz uzun yazacağım daha iyi anlaşılması açısından,neyse konuya geçeyim.
26 yasındayım,4 yıllık bir ilişkim var. Ciddiyiz, önümüzdeki yaz nişan falan düşünüyoruz.Seviyorum,seviliyorum burada sıkıntı yok.Erkek arkadaşım görevi gereği 2 yıldır başka bir şehirde ailesinin yanında.Buraya geldikçe görüşebiliyoruz.Gecen hafta bir etkinlik için kızkardeşiyle beraber benim şehrime geldiler.Ben müstakbel görümcem ile daha önce telefonda birkaç kez,bir kez de internet üzerinden görüşmüştüm.Yüzyüze ilk defa bu geldiğinde tanıştım.Daha kolay takip edilebilsin diye müstakbel görümcemin ismi EBRU olsun burda.kendisi 20 yasında,üniv.2.sınıfta.
Elimden geldiğince yakın davranmaya çalıştım kendisine.Espriler yaptım,kendisini bizim yanımızda yabancı gibi hissetmesini hiç istemedim ve ona göre de davrandığımı düşünüyorum. Soruna gelince, ilk gün bir sorun yok gibiydi.ilk gün yanlarından ayrılırken sevgilim “ lütfen sen de bizimle kal, eve gidip yanımıza gelmen çok zaman alıyor ben seni çok özledim ebrunun yanında yer var beraber yatarsınız" diyerek bırakmak istemedi.Sevgilim ve kızkardeşi ebru bir arkadaşının evinde misafir oldular..Neyse çok ısrar edince kabul ettim sonra da yanlarına gittim.
Sevgilim bana çok düşkündür,beraberken bir an olsun elimi kolumu bırakmadı sarılıyor filan devamlı.Ben yan gözle ebruya bakıyorum tetikteyim çünkü.aman kıskanır aman kendini dışlanmış hissetmesin ben olsam ne tepki verirdim diye düşünerek sevgilimin sevgi gösterilerini fazla uzatmayacak hamlelerle geçiştirdim.ama bakıyorum biz biraz kendimize dalıp konuşmaya başladığımızda ebru hep arkada kalıyor,kaşları çatık falan böyle.bunu ne zaman farketsem hemen ona da laf atıyorum sence bunun böyle mi yapalım şöyle mi falan diye konuya dahil ediyorum.ebruyla ben ya da abisi konuşup ilgilendiğinde hemen gülmeye başlıyor muhabbete dahil oluyor bunu da farkettim.sevgilim bırakmadığı için gidene kadar hep beraber kaldık ben bu süre içinde hep ebrunun yanında yattım sevgilimle samimiyeti abartmadım.sabah uyanıyoruz mesela insan bir günaydın der,değil mi?kız hiçbir şey demiyor,ben de demedim ne biliyim ben büyüğüm diye ondan bekledim.mesela abisi odaya geldi “ee ebru bir çiçek bahçesiyle beraber uyuyup uyanmak nasıl bir duygu?” diye sordu benim için.o da böyle kahkaha attı.ben de “aman ne çiçek bahçesi ne çiçek bahçesiyim canım” dedim güldüm böyle.bir de çok sessizdi yani ben konuşursam konuşuyor,ben konuşmazsam konuşmuyor.mesela evde otururken “abicim bana su getirir misin,abicim bana da çay koyar mısın” falan böyle şımarıyor abisine. sevgilim de gülerek hizmet etti kardeşine bana garip geldi 20 yasında kız abisinden hizmet bekliyor diye mesela beraber yiyecek aldık.yanındayım açıyor mesela kimseye ikram etmeden kendisi bir tane alp koyuyo kenara.bilmiyorum annem böyle şeylerde çok titizdi nasıl kazıdıysa kafama.kız bana kaba geldi o yönden..
gitmeden bir gün önce adalara gittik.o gün abisi gezince hadi gidelim burda başka bişey yok deyince baktım bozuldu ben de ”aa olur mu ebru misafir o ne zaman isterse o zaman gidilir”,ebru bak kendine hediyelik bişeyler bakacaksan çarşı şurda hadi gidelim falan diye hem onun tarafında oldum hem de ilgilendim.o anlarda sanırım memnun oldu.ama biraz sevgilime döndüğümde yine surat yaptığını ve donuk durduğunu gözümle gördüm.abisi tüm ada gezisi boyunca ve bir önceki gece de çantası agır diye onunkini taşıdı hep. O gün biraz açıldı gibi böyle ben konuşmadan da bana laf attı bi kaç defa özellikle dönüş yolunda.hatta dönüş yolunda ben onun hayallerini neler yapmak istediğini filan herşeyi sorup bizzat fikir vermeye çalışarak da ilgilendim.sonra akşam oldu aynı eve döndük mutluyduk hepimiz sevgilimin arkadaşı gitar çaldı şarkılar falan söyledik ben birkaç kez takıldım ebruya alınacak şeyler değil ama güldü o da hep.biraz daha sohbet falan.
daha sonra sessizleşmeye başladı.kulaklıkları takıp müzik dinliyor yanımızda falan.biz sevgilimle instagrama beraber foto atıcaz.ben bitane beğendim sevgilim beğenmiyor onu ben de “ebru canım baksana abin kötü mü çıkmış sence nasıl” filan dedim gülerek,amacım gerçekten fikrini almak değildi.onu öyle köşeye sinip izole olmuş görünce muhabbete katmak için laf attım bu şekilde.”ben bilmem anlamam” dedi biraz sertçe.bozuldum ama çaktırmadım.sabaha kadar muhabbet ettik biz yanımızda var ama yokmuş gibi davranıyor resmen triplerde abisi git yat diyor , o ise yok uykum yok diyor en son kendini masaya dayadı kafasını yalnızları oynuyor.ben de sinirlenmeye başladım.en son sevgilimi mutfağa cagırdım dedim bunun nesi var?ben yakın davranıyorum sıkılmasın diye sonuçta ailenize gireceğim böyle de yapılır mı derdi ne dedim.
O da “bilmiyorum çok garip davranıyor hep arkamızda kaldı bugün de” dedi. ben de "kıskandı heralde" dedim.
"yok, ebru kıskanmaz heralde herseyde onu arada bıraktık diye kızdı"dedi.
Sonra dedi ki;"sen bugün vapurda lavaboya gittiğinde ebruya nasıl buldun diye sordum o da yorum yapmadı fazla siz birbirinizi seviyosunuz benim yorum yapmam doğru olmaz gibisinden felsefik cevaplar verdi ben anlamadım başka da anlatmadı” dedi.
Ben de yine "iyi bari gidip biraz ilgilen,abim yengemle ilgilenmekten beni yalnız bıraktı diye ağlamasın.gidip gönlünü al ben kenara çekeyim kendimi" dedim.O da gitti ben uzaktan izliyorum.Abisi yanına gidip konusunca hemen nasıl kaldırdı kafayı gülüyor konuşuyor abicim falan.
"yandım" dedim kendi kendime,yandım..yanlarına gittim bieşy olmamış gibi ebruya laf atıyorum gülüyo falan neyse ben yatıyorum dedim.sevgilim iyi sabahlar dedi,kız hiçbişey demedi (kaba işte).bıraktım onları sarmaş dolaş.ertesi sabah havaalanına uğurladım ama ben de resmi oldum o gün,öncesindeki 3 gün ablası gibi yaklaşmıştım ama olmadı napiyim.onlar konuşuyor ben telefonumla oynuyorum.kızdım çünkü.en son sevgilim kızdı biz gidiyoruz bırak su telefonla oynamayı dedi.Bunları uğurladım gayet normal ikisini de hatta ebruya "yine gel beklerim seni" dedim.
sevgilim uçakta sormuş, neden böyle yaptın triplere girdin diye? o da; tek gezmek istediğini ama gezemediğini söylemiş ondan öyleymiş güya.ben de lafa baktım sonra kalktım çay demledim kendime. böyle de atılmaz..
şimdi diyebilirsiniz ki seni sevmek zorunda değil,haklısınız.Ama arkadaşlar güzel güzel anlaşmak,birbirine neşeyle gidip gelmek varken neden böyle olsun.
Ben kendi sülalemden bu konuda müzdarip bir insanım babamla amcam yıllardır konuşmuyorlar,babanem deseniz evlat ayırmak hat safhada.başka akrabalar da böyle karşılaştıgında donuk durmalar,surat yapmalar,saymamalar..ben bunlardan yıllardır tiksinmiş bir insanım.gecen ay müstakbel kv ile tanıştım,gayet sıcaktı kadın güzel güzel sohbet ettik kp de öyle.ne güzel sevinmiştim Allahım kaynana kaynata değil ne güzel anne baba bir aile olacagız inşallah diye.ben çok özeniyorum böyle iyi anlaşan insanlara,çok da dua etmiştim eşimin ailesiyle iyi olurum inşallah diye ama..Bu görümcenin hareketleri,tüm enerjimi düşürdü,bilmiyorum ben mi abartıyorum acaba..ama yarın öbürgün o eve girdiğinde kaynana da ya kızı kıskanırsa diye beni yeterince sayamayacak mı?ne yapmak lazım bilemiyorum :KK50::KK50:

Sıkma canını. Daha küçük yaşı. Üstelik belli ki abisiyle aralarında özel bir bağ var ve bundan sonra eskisi gibi olmayacağını o da biliyor. Davranışları normal. Benim kuzenim evlenirken ben de böyle olmuştum ama ikinci, üçüncü görüşmemizde düzelmiştim. Kız çocuğu için zordur bu tip şeyler. Oluruna bırak. Bak sevgilin de sana değer veriyormuş. Hiç sorun yapma.

Acikcasi ben sirf gorumce rahat etsin diye ayni evde kalmamazlik yapmazdim.
Uzun mesafeden iliski yuruten birisi olarak soyluyorum bunu sevgilimi kirk yilda bir goruyorum zaten hicte gorumceyi dusunerekten bir gunde onlar tek gezsin demem hic kusura bakmasin gorumce :))
Zaten 3-5 gune gelmisler doncekler memlekete abisi hep yaninda ee ben yakinimdayken bile ozledigimle mi kalicam.. Yok valla :KK70:

Bu arada benimde gorumcem var sadece net uzerinden konusuyoruz..
Bende kizin amacini tam anlamis degilim faceden kendisi ekledi beni yengecigim:)) konusalim burdan hep dedi bana..
Tabiki tatlim dedim gayette konusuyorken samimiyiz zaten benden 1 yas kucuk oyle cok ufakta degil hani..
Sonralarda kendi konusalim diyo bakiyom hic yazmiyo ben yazarsam konusuyo fln..
Gayet canayakin davraniyo konusurken ilk adimida kendi atabiliyo sonucta kalkti o ekledi hemde iki kere ama gunler icerisinde hal hatir sormaya konusmaya kendi yanasmiyo illa ben yazcam ilk :))))

Velhasil kelam bende cozemiyorum bu isleri ama bazi arkadaslara katiliyorum bence ilk gorusmeden hemen kesmeyin hesabini belki kotu bir gunune denk geldi yada bilemiyorum..ve kiskanmistirda orasi kesin.
Sık sık gorustukce ne oldugu ortaya cikar simdiden cephe almayin.

X