müstakbel görümcemin derdi nedir?

Ne kadar abartıyorsunuz hemen ön yargılı davranıyorsunuz herkes çok yakın olmayı sevmeyebilir yok surat asıyormuş kaşları çatıkmış iyi gecelet dememiş kendi yiyeceğini önüne almış ağabeyi yanına gidince tabi ki gülecek ağabeyine neden surat assın konuşmuşsunuz da yeterince hem küçük daha sıkılmıştır o ortamda ne olursa olsun ondandır ben olsam ben de sıkılırım kendi arkadaşları gibi kafa dengi olmaz kimse. Ailesi etrafında dönüyormuş dönecek tabii evlatları o bile gözünüze batmış. Daha seneye evleneceksiniz ön yargılı olmayın zamanla ısınacak birden bire olmaz.

siz de bana biraz önyargılı davranmışsınız bence.sizin yanınızda birisi suratı asık donuk donuk dursa bundan hoşnut olmazdınız sanırım.
başta dediğim gibi tam bir aile olmak istiyorum eşim olacak insanın ailesiyle de.tabii bu olabilir de olmayabilir de böyle bişey şans ve kader işi.
fakat olması için elimden geleni yapıyorum,ben bana gülücükler saçsın demiyorum ama Allah aşkına yengesi olacağım kendisine güleryüz gösteren bir kişiye surat asmak,kaş çatmak triplere girmek doğru mu size göre?sıkılabilir ona asla bişey demem,benim takıldıgım triplere girip suratını asması.
ailesinin etrafında dönmesi gözüme falan batmadı hanımefendi,orda demeye çalışıtıgım kız el bebek gül bebek büyümüş ilgi odağı olmayı seviyor anlamında.biz ilgi odağı yapamadıgımız için mi böyle bilemiyorum ki işte.herşeyi düşünüyorum bu yüzden konu açtım.bu yüzden detay verdim epeyce konum uzun.
yine de yorumunuza teşekkür ederim

Son düzenleme:
valla bilmiyorum sanki siz de biraz kıskandırmışsınnız kızı. Mesela "bir çiçek bahçesiyle uyumak nasıl bir duygu?" sorusu çok abartılı
Adam balık burcu galiba:KK70:

ya sormayın sevgilim fazla romantik ve değişik tanımlar yapabiliyor bazen :KK9::KK9:
daha var böyle birkaç şey kızkardeşinin yanında söylediği ama aman anladık çok seviyormuş falan denir diye paylaşmadım :KK17::KK17:
yok ikizler burcu,yükseleni balık :KK53::KK53:

demeyin öyle:KK53:
benim burcum da balık.burcumun erkeği inanılmaz romantik ,düşünceli ve duygusaldır normalde.
belki eşinizi hayat şartları değiştirmiştir
:KK50:

hayat şartları gayet iyi aslında öyle sıkıntı çekmemiş. Evin en küçük ve tek erkeği yani öyle söyleyeyim:KK9:
Sağolsun öküzün önde gideni bir gül alınca dünyanın en romantiği olduğunu düşünür 6 senedir romantikliğini görmedim:KK9:
Annesi de der duygusaldır oğluşum diye ama bana değil galiba :KK31:

hayat şartları gayet iyi aslında öyle sıkıntı çekmemiş. Evin en küçük ve tek erkeği yani öyle söyleyeyim:KK9:
Sağolsun öküzün önde gideni bir gül alınca dünyanın en romantiği olduğunu düşünür 6 senedir romantikliğini görmedim:KK9:
Annesi de der duygusaldır oğluşum diye ama bana değil galiba :KK31:

bak bu da değişikmiş :KK1:

abisini çok seviyordur eminim ki ve o sıkıntısı hep bundandır. buna alışmasına izin vermek zorundasınız. aynı ortamdayken abisinin ilgisini tam anlamıyla kendine yöneltmeyi de deneyebilirdi; ama yapmamış, bence o açıdan şanslısınız. görümceler her zaman böyledir :) o nedenle çok fazla kafana takmamanı dilerim. tavsiye olarak da nacizane şunu söyleyebilirim, sakın yaranmaya ya da ara bulmaya çalışma. bırak o seninle arasını iyi tutmaya çalışsın. eğer aksini yaparsan hiçbir zaman yaranamazsın. normal davran.

abisini çok seviyordur eminim ki ve o sıkıntısı hep bundandır. buna alışmasına izin vermek zorundasınız. aynı ortamdayken abisinin ilgisini tam anlamıyla kendine yöneltmeyi de deneyebilirdi; ama yapmamış, bence o açıdan şanslısınız. görümceler her zaman böyledir :) o nedenle çok fazla kafana takmamanı dilerim. tavsiye olarak da nacizane şunu söyleyebilirim, sakın yaranmaya ya da ara bulmaya çalışma. bırak o seninle arasını iyi tutmaya çalışsın. eğer aksini yaparsan hiçbir zaman yaranamazsın. normal davran.

şunu kıskanıyorum bi de benim erkek kardeşimle sevgilim hemen anlaştılar tanışınca :KK52:
ara sıra da arıyolar birbirlerini keşke benim kardeşim de kıskansaydı beni :KK23:

Yorumlarin hepsini okuyamadim fakat ilk yorumlar "takma felan" gibi tip yorumlar oldu.

Ben olayi çok farkli görüyorum. Ben yazinin hepsini okudumda, yazinin yarisinda sikilmaya baslamistim bile. Insan karsindakini bu kadar didiklermi? Sanki yalnisini bekler gibi. Görümcenin her davranisi yorumlaniyor. Ki kizcagiz daha 20 yasinda, yani çoçuk yasta. Yok günaydin dememis, yok sadece kendine kola almis, yok çok kaba,.. dogruyu söylemek gerekirse ben asil konu sahibini çok samimiyetsiz buldum ve sanirim görümce o küçük yasta bile hisetmis olabilir.

Ayrica konu sahibin orda kalmasini çook yalnis buldum. O görümce orda abisi ile gelmis, konu sahibi ile tanismaya, bulusmaya eyvallah demistir fakat daha fol yok, yumarta yok, ayni odada kalmak nedir ya? Ve ayrica o kiz her gününü yenge ile geçirmek zorundada degil. Elbette baze günler sadece abisi ile kalmak isteyebilir. Elbette arada ortamdan sikilabilir ve kulaklarini takip müzik dinleyebilir. Sonradan birde konu sahibin sevgilisine hemen yakinmasi ne kadar yalnis gerçekten.

Bana sorarsaniz, konu sahibi degil, müstakbel görümce yanmis bir durumda.

Son düzenleme:
kararsiz_2013;36222997Yorumlarin hepsini okuyamadim fakat ilk yorumlar "takma felan" gibi tip yorumlar oldu. Ben olayi çok farkli görüyorum. Ben yazinin hepsini okudumda .!.:
yorumlarınızda inanılmaz önyargılı yazmışsınız hakkımda,uzaktan yakından alakası yok düşündüğünüz gibi birisi değilim hayret ettim :KK53::KK53:
neyse konuyu açtım eleştiriye de açığım sonuçta ama fazla önyargılısınız belki başınızdan benzer bir durum geçmiş siz görümcenin yerinde olmuş olabilirsiniz ama bilmeden etmeden de birisine böylesine yüklenmek yanlış.
herneyse yine de açıklamaya çalışacagım biraz daha.birincisi onlar bir konser etkinliği için buraya geldiler benim davetlim olarak.hatta kızkardeşine de konser bileti alan kişi benim istesem almayabilirdim demek istediğim almasam gelmezdi zaten.sonra sevgilimle ayrı şehirlerdeyiz nadir gelebiliyor o yüzden kendisi inanılmaz ısrar etti.kalmasam küserdi bana bunu kızkardeşi de biliyor yani bunları bilerek buraya geldi.benden bagımsız gelseler ben zaten onları da yalnız bırakırdım merak etmeyin anlayışlı bir insanım.buradaki durum farklı.ama zaten uzun yazdım bazı detaylar bilinmediği için sizin gibi şeyler düşünülebilir.toplum içindeyken donuk donuk durması ve kaş çatıp surat yapmasına bozuldum.yakınmadım hanımefendi durum değerlendirmesi yaptık birlikte o da iyi anlaşmamızı istiyordu çünkü kendisi de bişeylerin farkında ama kardeşini korudu doğal olarak.

Merhaba,
Arkadaşlar uzun süredir kk yı takip ediyorum. Bir süredir de bir derdim var a sardım fena şekilde.Benim de ‘bir derdim var’ ve paylaşmak için de üye oldum yakın zamanda.
Burada yazılanların çoğuna göre belki benimki hafif bir şey dert bile edilmeyecek türden ama beni üzüyor,kafama takılıyor. Biraz uzun yazacağım daha iyi anlaşılması açısından,neyse konuya geçeyim.
26 yasındayım,4 yıllık bir ilişkim var. Ciddiyiz, önümüzdeki yaz nişan falan düşünüyoruz.Seviyorum,seviliyorum burada sıkıntı yok.Erkek arkadaşım görevi gereği 2 yıldır başka bir şehirde ailesinin yanında.Buraya geldikçe görüşebiliyoruz.Gecen hafta bir etkinlik için kızkardeşiyle beraber benim şehrime geldiler.Ben müstakbel görümcem ile daha önce telefonda birkaç kez,bir kez de internet üzerinden görüşmüştüm.Yüzyüze ilk defa bu geldiğinde tanıştım.Daha kolay takip edilebilsin diye müstakbel görümcemin ismi EBRU olsun burda.kendisi 20 yasında,üniv.2.sınıfta.
Elimden geldiğince yakın davranmaya çalıştım kendisine.Espriler yaptım,kendisini bizim yanımızda yabancı gibi hissetmesini hiç istemedim ve ona göre de davrandığımı düşünüyorum. Soruna gelince, ilk gün bir sorun yok gibiydi.ilk gün yanlarından ayrılırken sevgilim “ lütfen sen de bizimle kal, eve gidip yanımıza gelmen çok zaman alıyor ben seni çok özledim ebrunun yanında yer var beraber yatarsınız" diyerek bırakmak istemedi.Sevgilim ve kızkardeşi ebru bir arkadaşının evinde misafir oldular..Neyse çok ısrar edince kabul ettim sonra da yanlarına gittim.
Sevgilim bana çok düşkündür,beraberken bir an olsun elimi kolumu bırakmadı sarılıyor filan devamlı.Ben yan gözle ebruya bakıyorum tetikteyim çünkü.aman kıskanır aman kendini dışlanmış hissetmesin ben olsam ne tepki verirdim diye düşünerek sevgilimin sevgi gösterilerini fazla uzatmayacak hamlelerle geçiştirdim.ama bakıyorum biz biraz kendimize dalıp konuşmaya başladığımızda ebru hep arkada kalıyor,kaşları çatık falan böyle.bunu ne zaman farketsem hemen ona da laf atıyorum sence bunun böyle mi yapalım şöyle mi falan diye konuya dahil ediyorum.ebruyla ben ya da abisi konuşup ilgilendiğinde hemen gülmeye başlıyor muhabbete dahil oluyor bunu da farkettim.sevgilim bırakmadığı için gidene kadar hep beraber kaldık ben bu süre içinde hep ebrunun yanında yattım sevgilimle samimiyeti abartmadım.sabah uyanıyoruz mesela insan bir günaydın der,değil mi?kız hiçbir şey demiyor,ben de demedim ne biliyim ben büyüğüm diye ondan bekledim.mesela abisi odaya geldi “ee ebru bir çiçek bahçesiyle beraber uyuyup uyanmak nasıl bir duygu?” diye sordu benim için.o da böyle kahkaha attı.ben de “aman ne çiçek bahçesi ne çiçek bahçesiyim canım” dedim güldüm böyle.bir de çok sessizdi yani ben konuşursam konuşuyor,ben konuşmazsam konuşmuyor.mesela evde otururken “abicim bana su getirir misin,abicim bana da çay koyar mısın” falan böyle şımarıyor abisine. sevgilim de gülerek hizmet etti kardeşine bana garip geldi 20 yasında kız abisinden hizmet bekliyor diye mesela beraber yiyecek aldık.yanındayım açıyor mesela kimseye ikram etmeden kendisi bir tane alp koyuyo kenara.bilmiyorum annem böyle şeylerde çok titizdi nasıl kazıdıysa kafama.kız bana kaba geldi o yönden..
gitmeden bir gün önce adalara gittik.o gün abisi gezince hadi gidelim burda başka bişey yok deyince baktım bozuldu ben de ”aa olur mu ebru misafir o ne zaman isterse o zaman gidilir”,ebru bak kendine hediyelik bişeyler bakacaksan çarşı şurda hadi gidelim falan diye hem onun tarafında oldum hem de ilgilendim.o anlarda sanırım memnun oldu.ama biraz sevgilime döndüğümde yine surat yaptığını ve donuk durduğunu gözümle gördüm.abisi tüm ada gezisi boyunca ve bir önceki gece de çantası agır diye onunkini taşıdı hep. O gün biraz açıldı gibi böyle ben konuşmadan da bana laf attı bi kaç defa özellikle dönüş yolunda.hatta dönüş yolunda ben onun hayallerini neler yapmak istediğini filan herşeyi sorup bizzat fikir vermeye çalışarak da ilgilendim.sonra akşam oldu aynı eve döndük mutluyduk hepimiz sevgilimin arkadaşı gitar çaldı şarkılar falan söyledik ben birkaç kez takıldım ebruya alınacak şeyler değil ama güldü o da hep.biraz daha sohbet falan.
daha sonra sessizleşmeye başladı.kulaklıkları takıp müzik dinliyor yanımızda falan.biz sevgilimle instagrama beraber foto atıcaz.ben bitane beğendim sevgilim beğenmiyor onu ben de “ebru canım baksana abin kötü mü çıkmış sence nasıl” filan dedim gülerek,amacım gerçekten fikrini almak değildi.onu öyle köşeye sinip izole olmuş görünce muhabbete katmak için laf attım bu şekilde.”ben bilmem anlamam” dedi biraz sertçe.bozuldum ama çaktırmadım.sabaha kadar muhabbet ettik biz yanımızda var ama yokmuş gibi davranıyor resmen triplerde abisi git yat diyor , o ise yok uykum yok diyor en son kendini masaya dayadı kafasını yalnızları oynuyor.ben de sinirlenmeye başladım.en son sevgilimi mutfağa cagırdım dedim bunun nesi var?ben yakın davranıyorum sıkılmasın diye sonuçta ailenize gireceğim böyle de yapılır mı derdi ne dedim.
O da “bilmiyorum çok garip davranıyor hep arkamızda kaldı bugün de” dedi. ben de "kıskandı heralde" dedim.
"yok, ebru kıskanmaz heralde herseyde onu arada bıraktık diye kızdı"dedi.
Sonra dedi ki;"sen bugün vapurda lavaboya gittiğinde ebruya nasıl buldun diye sordum o da yorum yapmadı fazla siz birbirinizi seviyosunuz benim yorum yapmam doğru olmaz gibisinden felsefik cevaplar verdi ben anlamadım başka da anlatmadı” dedi.
Ben de yine "iyi bari gidip biraz ilgilen,abim yengemle ilgilenmekten beni yalnız bıraktı diye ağlamasın.gidip gönlünü al ben kenara çekeyim kendimi" dedim.O da gitti ben uzaktan izliyorum.Abisi yanına gidip konusunca hemen nasıl kaldırdı kafayı gülüyor konuşuyor abicim falan.
"yandım" dedim kendi kendime,yandım..yanlarına gittim bieşy olmamış gibi ebruya laf atıyorum gülüyo falan neyse ben yatıyorum dedim.sevgilim iyi sabahlar dedi,kız hiçbişey demedi (kaba işte).bıraktım onları sarmaş dolaş.ertesi sabah havaalanına uğurladım ama ben de resmi oldum o gün,öncesindeki 3 gün ablası gibi yaklaşmıştım ama olmadı napiyim.onlar konuşuyor ben telefonumla oynuyorum.kızdım çünkü.en son sevgilim kızdı biz gidiyoruz bırak su telefonla oynamayı dedi.Bunları uğurladım gayet normal ikisini de hatta ebruya "yine gel beklerim seni" dedim.
sevgilim uçakta sormuş, neden böyle yaptın triplere girdin diye? o da; tek gezmek istediğini ama gezemediğini söylemiş ondan öyleymiş güya.ben de lafa baktım sonra kalktım çay demledim kendime. böyle de atılmaz..
şimdi diyebilirsiniz ki seni sevmek zorunda değil,haklısınız.Ama arkadaşlar güzel güzel anlaşmak,birbirine neşeyle gidip gelmek varken neden böyle olsun.
Ben kendi sülalemden bu konuda müzdarip bir insanım babamla amcam yıllardır konuşmuyorlar,babanem deseniz evlat ayırmak hat safhada.başka akrabalar da böyle karşılaştıgında donuk durmalar,surat yapmalar,saymamalar..ben bunlardan yıllardır tiksinmiş bir insanım.gecen ay müstakbel kv ile tanıştım,gayet sıcaktı kadın güzel güzel sohbet ettik kp de öyle.ne güzel sevinmiştim Allahım kaynana kaynata değil ne güzel anne baba bir aile olacagız inşallah diye.ben çok özeniyorum böyle iyi anlaşan insanlara,çok da dua etmiştim eşimin ailesiyle iyi olurum inşallah diye ama..Bu görümcenin hareketleri,tüm enerjimi düşürdü,bilmiyorum ben mi abartıyorum acaba..ama yarın öbürgün o eve girdiğinde kaynana da ya kızı kıskanırsa diye beni yeterince sayamayacak mı?ne yapmak lazım bilemiyorum :KK50::KK50:

Canim cok garip valla bu konular bendede biraz ters bende abimin sevgilisine hep iyi davranmisimdir yenge gibi gormekten cok arkadasimmis gibi davrandim aramizda bi sinir olmasin diye her geldiginde guler yuzle karsilar oper sarilirim oda iyi davranir kotu diyemem ama bazen suratsiz oluyor bize geldigindede sirf abimle olmak istiyor heralde abime surat yapiyor biz kizla tek kalinca. Gelin gorumce olaylari bana gore degilmis pek bu ne boyle ben guzelce anlasilir gidilir saniyordumm :)) insallah senin degerini anlar mustakbel gorumcenn o tavirlar hos degil cunkuu :/

Yorumlarin hepsini okuyamadim fakat ilk yorumlar "takma felan" gibi tip yorumlar oldu.

Ben olayi çok farkli görüyorum. Ben yazinin hepsini okudumda, yazinin yarisinda sikilmaya baslamistim bile. Insan karsindakini bu kadar didiklermi? Sanki yalnisini bekler gibi. Görümcenin her davranisi yorumlaniyor. Ki kizcagiz daha 20 yasinda, yani çoçuk yasta. Yok günaydin dememis, yok sadece kendine kola almis, yok çok kaba,.. dogruyu söylemek gerekirse ben asil konu sahibini çok samimiyetsiz buldum ve sanirim görümce o küçük yasta bile hisetmis olabilir.

Ayrica konu sahibin orda kalmasini çook yalnis buldum. O görümce orda abisi ile gelmis, konu sahibi ile tanismaya, bulusmaya eyvallah demistir fakat daha fol yok, yumarta yok, ayni odada kalmak nedir ya? Ve ayrica o kiz her gününü yenge ile geçirmek zorundada degil. Elbette baze günler sadece abisi ile kalmak isteyebilir. Elbette arada ortamdan sikilabilir ve kulaklarini takip müzik dinleyebilir. Sonradan birde konu sahibin sevgilisine hemen yakinmasi ne kadar yalnis gerçekten.

Bana sorarsaniz, konu sahibi degil, müstakbel görümce yanmis bir durumda.

yorumlarınızda inanılmaz önyargılı yazmışsınız hakkımda,uzaktan yakından alakası yok düşündüğünüz gibi birisi değilim hayret ettim :KK53::KK53:
neyse konuyu açtım eleştiriye de açığım sonuçta ama fazla önyargılısınız belki başınızdan benzer bir durum geçmiş siz görümcenin yerinde olmuş olabilirsiniz ama bilmeden etmeden de birisine böylesine yüklenmek yanlış.
herneyse yine de açıklamaya çalışacagım biraz daha.birincisi onlar bir konser etkinliği için buraya geldiler benim davetlim olarak.hatta kızkardeşine de konser bileti alan kişi benim istesem almayabilirdim demek istediğim almasam gelmezdi zaten.sonra sevgilimle ayrı şehirlerdeyiz nadir gelebiliyor o yüzden kendisi inanılmaz ısrar etti.kalmasam küserdi bana bunu kızkardeşi de biliyor yani bunları bilerek buraya geldi.kaldı ki kendi şehirlerinde sürekli aynı evdeler,benim yanıma geldiklerinde niye yalnız kalacaklar ki daha?benden bagımsız gelseler ben zaten onları da yalnız bırakırdım merak etmeyin anlayışlı bir insanım.buradaki durum farklı.ama zaten uzun yazdım bazı detaylar bilinmediği için sizin gibi şeyler düşünülebilir.toplum içindeyken donuk donuk durması ve kaş çatıp surat yapmasına bozuldum.yakınmadım hanımefendi durum değerlendirmesi yaptık birlikte o da iyi anlaşmamızı istiyordu çünkü kendisi de bişeylerin farkında ama kardeşini korudu bazı kısımlarda doğal olarak.

Son düzenleme:
Canim cok garip valla bu konular bendede biraz ters bende abimin sevgilisine hep iyi davranmisimdir yenge gibi gormekten cok arkadasimmis gibi davrandim aramizda bi sinir olmasin diye her geldiginde guler yuzle karsilar oper sarilirim oda iyi davranir kotu diyemem ama bazen suratsiz oluyor bize geldigindede sirf abimle olmak istiyor heralde abime surat yapiyor biz kizla tek kalinca. Gelin gorumce olaylari bana gore degilmis pek bu ne boyle ben guzelce anlasilir gidilir saniyordumm :)) insallah senin degerini anlar mustakbel gorumcenn o tavirlar hos degil cunkuu :/

işte sizin durumunuzda benimkinin laciverti,sadece rollerimiz değişik :))
çok sülalemdeki olayları karıştırmak istemiyorum aslında ama ordaki yaşananlardan bıkmış ve güzel güzel geçinen kardeş gibi olan görümce-gelin,kaynana-gelin vs. bunlara çok özeniyorum ben.
eminim siz de bunlara özendiğiniz için benim gibi davrandınız ama hevesiniz kursagınızda kaldı.yani sonuçta bu "abi" kaçmıyor,duruyor orda.ben de tam aksi davrandım abim bir kız için beni unuttu o şehirde dışladı demesin diye annesine.kaynana bu tutar kinlenir bana yok yere :KK52:

işte sizin durumunuzda benimkinin laciverti,sadece rollerimiz değişik :))
çok sülalemdeki olayları karıştırmak istemiyorum aslında ama ordaki yaşananlardan bıkmış ve güzel güzel geçinen kardeş gibi olan görümce-gelin,kaynana-gelin vs. bunlara çok özeniyorum ben.
eminim siz de bunlara özendiğiniz için benim gibi davrandınız ama hevesiniz kursagınızda kaldı.yani sonuçta bu "abi" kaçmıyor,duruyor orda.ben de tam aksi davrandım abim bir kız için beni unuttu o şehirde dışladı demesin diye annesine.kaynana bu tutar kinlenir bana yok yere :KK52:

Sen cokta iyi davranmissin zaten daha ne olabilirdi ki karsilik vermeyipte surat yapmasi onun ayibi olmus cok iyi anliyorum sen o memnun kalsin aranizda iyi olsun durduk yere sorun cikmasin istemissin haklisinda anneye kotu biseyde gitmesin yani ne gerek var ortada biseyde yokk :) ama dur daha yaa belkikotu anina denk gelmistirr bi sorunu fln vardir belkide sonra duzelir anlarda degerini sen icini rahatlatt simdi elinden geleni yapmissn nasilsaa

herneyse yine de açıklamaya çalışacagım biraz daha.birincisi onlar bir konser etkinliği için buraya geldiler benim davetlim olarak.hatta kızkardeşine de konser bileti alan kişi benim istesem almayabilirdim demek istediğim almasam gelmezdi zaten.sonra sevgilimle ayrı şehirlerdeyiz nadir gelebiliyor o yüzden kendisi inanılmaz ısrar etti.kalmasam küserdi bana bunu kızkardeşi de biliyor yani bunları bilerek buraya geldi.kaldı ki kendi şehirlerinde sürekli aynı evdeler,benim yanıma geldiklerinde niye yalnız kalacaklar ki daha?benden bagımsız gelseler ben zaten onları da yalnız bırakırdım merak etmeyin anlayışlı bir insanım.buradaki durum farklı.ama zaten uzun yazdım bazı detaylar bilinmediği için sizin gibi şeyler düşünülebilir.toplum içindeyken donuk donuk durması ve kaş çatıp surat yapmasına bozuldum.yakınmadım hanımefendi durum değerlendirmesi yaptık birlikte o da iyi anlaşmamızı istiyordu çünkü kendisi de bişeylerin farkında ama kardeşini korudu doğal olarak.

Sonrada bana ön yargili oldugumu söyluyorsunuz. Sizin yaptiginiz ne peki? Yani görümceyi "tuttum" için kendimde mi görümce olmak zorunda kaliyorum? (ha çook bilmek istiyorsaniz ben görümce degil, hatta birsey daha söyleyim, ben yengeyim)

Ve ayrica nasil ön yargili olabiliyorum bana anlatirmisiniz? Ben sizi tanimiyorum etmiyorum, daha önceki yorumlarinizi bilmem, yani neye göre ön yargili olacakmisim?

Ve evet, halen sizin tavrinizi yalnis buluyorum, sizin davetliniz olarak gelmis olabilir fakat kiz nereden bilsin artik her gününu sizin ile paylasacagini, her gece sizin ile yatacagini bilmiyordu. Kiz daha 20 yasinda ya! Ve HER HAREKETI batmis kizcagizin, abisinden su istemesi bile batmis size. Ki dogruyu konusalim, o kizin abisi ile iliskisini sorgulamaya hiç hakkiniz yok. Görümce bunu bilse hakli olarak size "sen kim oluyorsunda bunu söylüyorsun" diyebilirdi. Ailesi kizina düskün olmasi, el bebek, gül bebek büyümesi bile batmis.

Birsey daha diyeyimi? Benim görümcemde biraz soguktur, sizin görümceniz ile yas olarak ayni yaslardalar ve ben hiç takmiyorum. Daima saygili olmaya çalisiyorum fakat her yaptigini didiklemiyorum. Sonuçta her insanin bin türlü hali var. Kim bilir morali bozuk, kim bilir ortamdan sikilmis,.. sonuçta görümcem ve daha çoçuk ki onun ile dost olmak zorunda degilim, o'da benim bacim gibi olmak zorunda degil.

O kiz ile anlamsak istediginizi, aile olmak istediginizi bir nebze anliyorum fakat o kizcagizi bu kadar analiz etmeniz, fikrinizin hemen hazir olmasini ve evet sevgilinize hemen yakinmaniz "ebrunun derdi ne" demenizi hiç anlamiyorum. Ve bana sorarsaniz tam yengecilik yapmis oluyorsunuz.

Çok içten bi'şekilde yazıyorum bence hiç bi'sorun yok.
Kıskanmış olabilir. Biz kızlar babalarına ve abilerine aşırı düşkün olan canlılarız. Kıskanması çok doğal değil mi? Kaç yıllık abisi bırakalım da bi'afallasın.
Şahsen ben tatlı bile buldum alıp bağrıma basasım geldi:KK9:

Yani ne biliyim erkek arkadaşımın kız kardeşi yok belki oyüzden böyle yazıyorum ama ben de ablamın sevgililerine hep bi' "hıııı bu muuuuuu:110::110::110: "modunda olurum. Sevene kadar böyle, kıymetini biliyo mu mutlu ediyo mu onu gördükten sonra abim diye onu da bağrıma basarım öbür türlü genelde soğuk bulurlar beni yaşım da 24:KK37:

Sonrada bana ön yargili oldugumu söyluyorsunuz. Sizin yaptiginiz ne peki? Yani görümceyi "tuttum" için kendimde mi görümce olmak zorunda kaliyorum? (ha çook bilmek istiyorsaniz ben görümce degil, hatta birsey daha söyleyim, ben yengeyim)

Ve ayrica nasil ön yargili olabiliyorum bana anlatirmisiniz? Ben sizi tanimiyorum etmiyorum, daha önceki yorumlarinizi bilmem, yani neye göre ön yargili olacakmisim?

Ve evet, halen sizin tavrinizi yalnis buluyorum, sizin davetliniz olarak gelmis olabilir fakat kiz nereden bilsin artik her gününu sizin ile paylasacagini, her gece sizin ile yatacagini bilmiyordu. Kiz daha 20 yasinda ya! Ve HER HAREKETI batmis kizcagizin, abisinden su istemesi bile batmis size. Ki dogruyu konusalim, o kizin abisi ile iliskisini sorgulamaya hiç hakkiniz yok. Görümce bunu bilse hakli olarak size "sen kim oluyorsunda bunu söylüyorsun" diyebilirdi. Ailesi kizina düskün olmasi, el bebek, gül bebek büyümesi bile batmis.

Birsey daha diyeyimi? Benim görümcemde biraz soguktur, sizin görümceniz ile yas olarak ayni yaslardalar ve ben hiç takmiyorum. Daima saygili olmaya çalisiyorum fakat her yaptigini didiklemiyorum. Sonuçta her insanin bin türlü hali var. Kim bilir morali bozuk, kim bilir ortamdan sikilmis,.. sonuçta görümcem ve daha çoçuk ki onun ile dost olmak zorunda degilim, o'da benim bacim gibi olmak zorunda degil.

O kiz ile anlamsak istediginizi, aile olmak istediginizi bir nebze anliyorum fakat o kizcagizi bu kadar analiz etmeniz, fikrinizin hemen hazir olmasini ve evet sevgilinize hemen yakinmaniz "ebrunun derdi ne" demenizi hiç anlamiyorum. Ve bana sorarsaniz tam yengecilik yapmis oluyorsunuz.

kusura bakmayın benim kiminle nerde ne kadar kaldığım sizi ilglendirmez.konunun bu kısmı beni ilgilendiriyor konuyla alakası da yok dediğim gibi bu sevgilimin ısrarcı oldugu birşey onu kıracak değilim.benim tartışmaya açtığım ve fikir istediğim konu görümcenin davranışları.
neden önyargılısınız diyorum?çünkü beni çizmeye çalıştıgınız profille benim sahip oldugum profil bambaşka. asıl görümcen yanmış tam bir yengecilik yapmışsın vs. bunlar.bakın,ben inanılmaz gözlemci bir insanım.gözlem yapmadan iş-okul-özel hayatımda asla ilişki kurmadım bugüne kadar.gözlem yapıyorum çünkü o insanın nasıl biri oldugunu öğrenmeye çalışıp ona göre davranıyorum.bu size göre didiklemekse sizin fikriniz.bana göre insanların çeşitli davranışları karakterleri hakkında ipuçları verir.karakterini anlamadan kimseyle yakınlık kurmuyorum.sanırım sizin yanlışını bulmaya çalışma ya da didikleme sandığınız şey bu.ama hayır ben bunu sandıgınız sebeplerle yapmıyorum.kızın hayatını neden didikleyeyim ki?bana faydası nedir yani?öyle olsa onunla yakınlık kurmak istemez,böyle bir başlık açmaz hayatıma 'soğuk nevale yenge' olarak devam ederim.
daha fazla kendimi savunma ihtiyacı duymuyorum tamam görümceyi haklı görüyor olabilirsiniz sizin fikriniz saygı duyarım.şunun da farkında olun kim haklı demiyorum,neden böyle ve ne yapmalıyım diyorum? umarım anlatabilmişimdir.

Çok içten bi'şekilde yazıyorum bence hiç bi'sorun yok.
Kıskanmış olabilir. Biz kızlar babalarına ve abilerine aşırı düşkün olan canlılarız. Kıskanması çok doğal değil mi? Kaç yıllık abisi bırakalım da bi'afallasın.
Şahsen ben tatlı bile buldum alıp bağrıma basasım geldi:KK9:

Yani ne biliyim erkek arkadaşımın kız kardeşi yok belki oyüzden böyle yazıyorum ama ben de ablamın sevgililerine hep bi' "hıııı bu muuuuuu:110::110::110: "modunda olurum. Sevene kadar böyle, kıymetini biliyo mu mutlu ediyo mu onu gördükten sonra abim diye onu da bağrıma basarım öbür türlü genelde soğuk bulurlar beni yaşım da 24:KK37:

görümcemi mi tatlı buldunuz? :KK53: doğru,gerçekten tatlı bir insan aslında :KK34:
belki acele ediyorum ben de karar vermek için ilk defa yüzyüze geldik sonuçta. ama kendisi 3.5 yıldır varlığımı biliyor.doğumgünümde falan arayıp konuşmuşluğumuz var,kendisine birisinin düğünü içn ayakkabı tavsiyesi vermişliğim var.yani aslında ben hiç böyle hayal etmemiştim telefonda konuşmalarmıza dayanarak.neden böyle oldu anlamadım

görümcemi mi tatlı buldunuz? :KK53: doğru,gerçekten tatlı bir insan aslında :KK34:
belki acele ediyorum ben de karar vermek için ilk defa yüzyüze geldik sonuçta. ama kendisi 3.5 yıldır varlığımı biliyor.doğumgünümde falan arayıp konuşmuşluğumuz var,kendisine birisinin düğünü içn ayakkabı tavsiyesi vermişliğim var.yani aslında ben hiç böyle hayal etmemiştim telefonda konuşmalarmıza dayanarak.neden böyle oldu anlamadım

İşin doğrusu ben de başka bi'şehire gitsem ablamın sevgilisi 24 saat burnumuzun dibinde olsa surat asarım.
Asıl sorun burada bence. Kız senin yanında istediği gibi davranamıştır, hatta gezdiğinden bile tat alamamıştır nitekim yeni tanışmışsınız zaten seni sevse bile bi'an olsun sensiz dolaşmak, abisiyle vakit geçirmek istemiştir.
Sevgilin malesef dengeyi kuramamış hem 24 saat burnunun dibinde uyutmuş seni hem de dalga geçer gibi yok çiçeklerle uyanmak bilmem ne diyerek abartılı davranmış, oyüzden malesef görümceyi haklı buldum.

Neden böyle demiyorum ne yapmalıyım diyorum demişsin ya

Aslında cevap verdiğin arkadaş da sana neden böyle diyebileceğin durum yok abartma demek istiyor zaten. Hakkının hakkı derdinde değil kanımca.

Ha şimdi banada avukat mısın dersen cıks değilim dikkatimi çekti yazdım.

Bu arada ben bir görümceyim hemde yenge... sıfat bolluğu yaşıyorum yani. Ve kimse kimseyi sevmek ve samimiyet kurmak zorunda değil. Kontakt oluşur kurarsın oluşmaz ise tın!

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X