Mutsuz Bir Aile, Belirsiz Bir Gelecek, Tükenen Ben...

iyi ebeveyn sahibi olamamışsınız ama bir gün siz çok iyi bir anne olacaksınız.önce iş sahibi olun ayaklarınızın üzerinde durun gerisi gelir.aileniz sebebiyle de sakın eziklik duymayın onları siz seçmediniz.hayatınıza alacağınız kişi de anlayışlı ve aklı başında seçin..
Teşekkür ederim.
Anlıyorum belli ki anneniz biraz kurban psikolojisine girmiş ve maalesef beklenen fedakarlığı gösterememiş, Allah yardımcınız olsun inşallah size dua edeceğim 🙃
Çok teşekkür ederim.
Senin babanın biraz farklisi vardı bizde.
Benim babam sinir hastasıydı sudan sebebplerden annnem ve kardeşlerim hep dayak yedik onun sinir krizlerini çektik.hasta ruhlu bir adamdı takintiliydi.
Ne çocukluğumuzu yaşadık ne gençliğimizi annemde aynı gidecek yeri ailesi yoktu ve ekonomik özgürlüğü yoktu.katlandi ve bize hep sabretmemizi söyledi evlenip çıkın bu evden dedi.o çekti deli babamızı bizde çektik tabiki.
Benim babamın sigarası kumarı vs. Yoktu çalışıp eve bakardı disardanda inanılmaz saygılı düzgün efendi bir indan diye tanırsın yakistirirdin fakat kimse bilmiyordu onun ne ruh hastası olduğunu.biz çektik her kahrını dayağıni kufrunu sinir krizini.her daim evde huzursuzluk vardı dayak kötek hafta bir iki kesin vardı.aman hatırlamak bile sinir bozucu.simdi hepeimiz kardeslerimde evliyiz.annem hala banka yaşıyor.ve babam melek gibi 9ldu hepimiz evden gidince yüzüne bakmaya ağımızı anlayip bize bir melek pamuk sekeer dede oldu.namaz kılıyor emekli ve evde annemi üzmeden yaşıyorlar.cok şükür diyor bugünlere🙏🙏fakat bizde senin yaşında aynı şeyleri yaşadık.umarim senin sonunda iyi olur.
Sana tek tavsiyem bak beni iyi dinle nerdeyse senin yaşına yakın kızım var.o işi meslegi sevsende sevmesende yapacak o evden kurtulacaksin.simdi yaşın küçük cesaretin yok.hemen ise bir bırak ikinci üniversite sevdasını.kendini ve kardseini annneni kurtar o evden.kendine güven seni orda baban zorla tutamaz.baska şehre git .bir hemşire maaşıyla yaşarsın korkma .daha mutlu ve huzurlu hemde ama hep akıllı ol gözün açık olsun işini bil .cesaretli ol.bazi şeyleri arkana alacaksin unutma
Sinir hastasıysa bir tedavi olsa düzelirdi aslında. Benim ki sinir hastası falan değil, bahsettiğim gibi elinden her türlü pis iş gelir. Bizim yediğimiz bir ekmeğin hesabını yapar ama her dönem kendine değişik bir eskort bulup çocuğuna cici babalık yapar. Zengin cici baba rolünü oynar parası bitene kadar. Yüzüne uzun zamandır bakmadım, bakınca midem kasılıyor çünkü. Yani hem psikolojik açıdan ciddi bir hasta hem de karakter bakımından da yoksunluk çeken biri. Babanızın düzeldiğini yazmışsınız ama bu önemli ki? Sizin çocukluğunuz annenizin gençliği böylesine ziyan olduktan sonra pamuk şeker olmuş ne önemi var? Benim ki şimdi yüz seksen derece değişse yine de gidip baba demem. Benim çocukluğumu mahvetti yetmedi yıllarca sevmeyeceğim bir işi yapmama sebep oldu. Benden önce geberse cenazesini kaldırmam. İkinci üniversite noktasına gelince ben sürece başlarken zaten tamamen hemşireliği bırakırım diye asla başlamadım. Ben istesem buna elverişli bir ortam yok zaten. Sadece eşit ağırlık yani üniversite sınavı ile KPSS 'nin ortak dersleri var. Hatta neredeyse tek fark vatandaşlık dersi. Yaşım ilerlemeden ikisini halledip hem atanır hem de çok geç olmadan ikinci üniversiteye başlayıp onu götürürüm diye düşünmüştüm. Başka şehre gelince, yukarıda da bahsetmiştim. Böyle başka kadınlar başka şehirlere atandıklarında "Aa, o nasıl baba? Nasıl kızını tek yollar?" diye aptal aptal şeyler söylüyor. Yani ya gitmeme engel olur ya da kira faturaları sen öde biz de seninle gelelim olaylarına girer. Onun engel oluş tarzı öyle küsmek falan değil. Açıkçası can korkum var. Aslında İstanbul 'da yaşıyorum ve buranın puanları daha düşük oluyor. Burada atanıp ayrı eve çıksam nasıl olur diye düşünüyorum. Yani o bunu da asla kabul etmez ama gizli gizli kaçıp gitmem daha kolay olur. Teşekkür ederim paylaşımınız için.
Engin hocadan dinlediniz mi cografyayi bana cok sempatik geliyor. Onceliginiz bir an once devlette baska sehire atanmak olsun, annenizi degil de belki kardesinizi yaniniza alirsiniz. Kimse bu hayati yasamak zorunda olmamali. Esim duzelir belki diye yapilan cocuklar, cocugum babasiz kalmasin diye bosanilmayan evlikikler hepsijin sonunbu kapiya cikiyor..
Basarilariniz ve azminiz icin sizi tebrik ederim. Icinizi rahatlatacaksa cevremde baba kiz iliskisi saglikli olan cok az kisi var. Babalar ya cok ilgisiz ve soguk ya da sizinki gibi.
Umarim kpss isiniz olur ve baska bir sehirde yepyeni bir hayat kurar sonra da istediginiz bolume yerlesirsiniz💟 allah bundan sonraki hayatinizi tahmin bile edemeyeceginiz guzelliklerle donatsin🌸

Teşekkür ederim paylaşımınız ve iyi dilekleriniz için. Tek dinlemediğim hoca o kaldı, çok uzun diye onu da eklemek istememiştim.

Gerçekten o kadar aklı başında bir insansınız ki.Bazen çok üzülüyorum bizim gibi hayatın ateşin de pişmiş insanlar bu hayatın hiç bir yerinden tutamıyorken.Yaşıtlarımız kızlar en güzel aşkları en güzel duyguları yaşıyor.Bizim gibiler aileden kalan travmalar mutsuzluklar kendi ayakları üstünde durma çabaları tek başına mücadeleler.Herkesin hayatımızdaki boktan erkek figürü gibi çıkacağını düşünerek hiç evlenememek annemiz gibi olacagimizdan korkarak çocuk yapmamak geriye yaşam beceriksizliği başka insanların hayatlarına bakıp her gün acı çekmek.Zaman geçiyor sadece kendine geç kalıyorsun.
O kadar güzel anlatmışsınız ki benim de içimi dökmüşsünüz adeta. Çılgın aşklar yaşamak, gezip tozmak, hata yaptığında "Aman canım nasıl olsa ailem arkamda onlar halleder." dememiz gereken yaşlarda üzerimde öyle bir baskı ve sorumluluk var ki kamburlaşmış hissediyorum. Gerçekten mutsuz olmak inanılmaz yordu beni. Aralıksız bir mutsuzluk bu, onlarca yıldır bitmiyor.

Bir de bu evden nasıl kurtulacağım, onu da bilmiyorum. Başka şehre atansam niye başka şehri yazdın diye kıyamet kopartıp belki gitmeme engel olur, belki annem ile gönderip ona da bakmamı ister. Gizli gizli gitmeye çalışsam bir insan nasıl hiç kimsenin ruhu duymadan evden başka şehre taşınabilir ki? Reşit insansın nasıl böyle korkak davranabiliyorsun diye soracaksınız. O, normal kötü bir baba değil. Ülkedeki binlerce kadın gibi canımdan korkuyorum.
KYK yurtlarında kalma şansın var diye biliyorum bekar memur olunca.

Babana da Başka şehire mecburen gidiyor gibi yaparsin. Hep doğru söylemek zorunda mısın?

KYK yurtlarında kalma şansın var diye biliyorum bekar memur olunca.

Babana da Başka şehire mecburen gidiyor gibi yaparsin. Hep doğru söylemek zorunda mısın?
Özel yurtları bilmiyorum ancak devlet yurdu almıyor. Öğrenciye zar zor çıkıyor zaten. Ben de sanki puanı almışım atanması kalmış gibi tribe girmişim biraz ama :KK43:

Çok üzüldüm yazdıklarınıza.

Dediğiniz gibi KPSS ile üniversite sınavı dersleri yakın birbirine. Ama madem netlerinizi toparlayamadınız ağırlığınızı KPSS ye verin. Coğrafyada dinlemediyseniz mutlaka BAYRAM MERAL dinleyin. 12 yıl önce tanıştım 2 yıl yüzyüze ders aldım kendisinden güncel değişmeyen konularda fule yakın yaparım şimdi girsem sınava.

İstanbul'da yaşıyormuşsunuz. En düşük puanlar orada zaten. Mesela ataşehir ve başakşehirdeki büyük hastanelere düşük puanlar ile atanıldı.Hangi yakadaysanız diğerini tercih edin. Aynı şehir ama ulaşım zor olacağı için ayrı ev tutmak istemeniz başka şehire gitmek istiyorum demenizden daha kolay olur sanırım.

Umarım bundan sonra musmutlu huzurlu bir hayatınız olur.

Özel yurtları bilmiyorum ancak devlet yurdu almıyor. Öğrenciye zar zor çıkıyor zaten. Ben de sanki puanı almışım atanması kalmış gibi tribe girmişim biraz ama :KK43:
Özelden devam edersin o zaman. Olumsuz olma artık. Umudunu kaybetme.

Çok üzüldüm yazdıklarınıza.

Dediğiniz gibi KPSS ile üniversite sınavı dersleri yakın birbirine. Ama madem netlerinizi toparlayamadınız ağırlığınızı KPSS ye verin. Coğrafyada dinlemediyseniz mutlaka BAYRAM MERAL dinleyin. 12 yıl önce tanıştım 2 yıl yüzyüze ders aldım kendisinden güncel değişmeyen konularda fule yakın yaparım şimdi girsem sınava.

İstanbul'da yaşıyormuşsunuz. En düşük puanlar orada zaten. Mesela ataşehir ve başakşehirdeki büyük hastanelere düşük puanlar ile atanıldı.Hangi yakadaysanız diğerini tercih edin. Aynı şehir ama ulaşım zor olacağı için ayrı ev tutmak istemeniz başka şehire gitmek istiyorum demenizden daha kolay olur sanırım.

Umarım bundan sonra musmutlu huzurlu bir hayatınız olur.
Teşekkür ederim tavsiyeniz için. Artık ağırlığı Kpss 'ye vereceğim zaten. Bayram Hoca çok güzel anlatıyor ama dinliyorum dinliyorum aklımda kalmıyor. :KK43: Benim bu alımlarda virgülle gitti zaten. Ya anlatmak istemiyorum ama o da babam yüzünden oldu. Sınav yerine seni taksiyle götüreceğim dedi sabaha kadar içip gelip eve sızdı. Zar zor ayıldı tüm sinirlerimi bozdu. İstanbul 'u seviyorum aslında burada atanmak hoş olabilir. Ama arada üç saatlik mesafe de olsa o öyle aa tabi hastaneye yakın bir yerde ev tut, demez. Anca Benim kimsenin haberi yokken ortalıktan kaybolmam gerekir. Teşekkür ederim
.

Paylaşımınız için teşekkür ederim fakat yanıtta bahsettiğiniz anneyi, kardeşi kurtarmak falan... Bunlar benim için fazla şeyler. Benim görevim değil ki...

Maalesef ki öyle. Çocuğum babasız kalmasın diye ayrılmayan kadınları anlamam hiçbir zaman mümkün olmadı. Ruhsal manada sağlıklı insanlar bir karar verir, evlenir sonra olabilir bir şeyler yolunda gitmez ve tıpkı mutlu olmak adına evlendikleri gibi mutlu olmak adına boşanırlar. Toplumumuz maalesef ki bu konuda çok değişikler. Benim anneme gelince o da ekonomik özgürlüğü olmayan, zayıf binlerce kadından biri. Geçmişten bahsedince bunlar geçti diyor. Zorlayınca herkesin küçükken çocuğunu dövdüğünden bahsediyor. Bu evde babama karşı gelme hakkının olmadığını savunuyor. Her şeye bizim için katlandığından bahsediyor. Ve ağlamaya başlıyor. O da sağlıklı bir yapıda değil bence. Haline üzülüyorum ama çocukluğuma ettiği ihanetten dolayı ondan nefret ediyorum. Bir taraftan bu aşamadan sonra onun da yüzünü görmek istemiyorum diyorum bir taraftan içimde bir yer o zavallı haline acıyor ve üzülüyor. Ailesi ona gelmesini söylemişti. Ama bizi götürmemek şartıyla. Bizi babama bırakıp gitmemesi iyi olmuştu çünkü o olmasa yüksek ihtimal evde eskortlar ile birlikte büyürdük. Ama bunun için ona minnettar olmak durumunda mıyım?
Kurtulmak ister herhalde geliri olsa. Ancak hiç geliri yok. Ve bunun yanında nasıl ifade etsem boşanmak onun için bambaşka bir macera. Belki biraz can korkusu, biraz maceraya atılmaktan korkma ve alışmışlık, maddi yetersizlik...
bence anneni sevmen icin bu bile yeter. kızgınsın anliyorum ama cocugunu babasinda birakip kacip giden kadin da çok. çok güclusun. kendini sevdigini söyledin. bu cok guzel. bu durumu yasayan insanlar kendini sevemiyor. mesela ben oz saygim, oz guvenim o kadar düşük ki.. pıstırılıyo kadınlar, döverek aciz bırakılıyo. annene kizgin olmakta çok haklısın ama bazen yapacakları bişi olmuyo. kardeşin okuyo mu o nasıl durumu kız mı?

bence anneni sevmen icin bu bile yeter. kızgınsın anliyorum ama cocugunu babasinda birakip kacip giden kadin da çok. çok güclusun. kendini sevdigini söyledin. bu cok guzel. bu durumu yasayan insanlar kendini sevemiyor. mesela ben oz saygim, oz guvenim o kadar düşük ki.. pıstırılıyo kadınlar, döverek aciz bırakılıyo. annene kizgin olmakta çok haklısın ama bazen yapacakları bişi olmuyo. kardeşin okuyo mu o nasıl durumu kız mı?
Evet, okuyor.

X