Görümceyle görüşmek istemiyorum, tahammülüm yok!

Ayy bir de görümce,kaynana,elti vs konuları bana çok garip geliyor ya.
Şimdi bir gelin düşünelim aynı zamanda genelde ya eltidir ya görümce ya da baldız neyse.
Şurda görümcem şöyle diye açılan bir konunun sahibini belki “Eltim ne yapmaya çalışıyor” veya “Görümcem ne demek istedi!!” temalı konuların başrolünde okuyoruzdur.
Bakarsanız elti,görümce vs hep kadınız işte.
Belki de bizler karşılıklı birbirimizi kafamızda kurduğumuz senaryolar ile yoruyoruzdur.
Belki tüm suç eştetir diyeceğim ama her türlü arayı belki doğru belki yanlış tripler ile bozan kadın da var sonuçta.
Neden yaşlar yakın veya değil bu kadar anlaşamıyor insanlar(kadınlar)
Ve niye her akrabaya ismimiz var bizim baldız,elti bilmem ne diye🤦‍♀️
Belki aradan beş yıl geçtikten sonra eltimle anca sulh sağladık . Evliliğinde eşinin olmadığını söyledi çok üzgündü . Burnumdan getirmek için uğraştı durdu . İlk başta nisanliyken ise de yaradı. Bence eğer mutsuz bir kadın varsa evliliğinde başkasına sarıyor . Ben evlenmeden önce elti ve gorumceyi birbirine karıştırdım o kadar uzaktim . O savaşın bir tarafı oldum birden. Mutsuz olan kadınlar başkalarıyla uğraşıyor diye düşünüyorum . Erkekler hırsını aile içinden değil sokakta , işte cikariyor . Kadınlarınki bu sebeple daha tehlikeli

Evet arkadaşlar bir önceki konumu okuyanlar belki bilir eşimle bir yıldır evliyiz ve en büyük sorunumuzun 3cü kişiler olmasi. 3cü kişide kastım eşimin ruh hastasi ablasi. Baştan beri bi türlü ısınamadım. Çok boş konuşan, boş boş gülen, hayatı ve herşeyı çok iyi bildiğni düşünen birisi. Kendini pekte geliştirmemiş, çok ağır kompleksli, kibirli ve kıskanç birisi. Herzaman mesafeli durmuşumdur. Yaşça benden 11-12 yaş büyük, bir sürü çoçuğu var ve insanlari kontrol etmeye bayılır bende herzaman biraz uzak takılmışımdır çünkü çok cahil ve onu böyle sürekli memnun ediceksin, o tarz cahil bi insan. Ya insanlarla içli dışlı olur yada nefret eder. Zamanında eski gelinleri hakkında bana ve anneme bir sürü kötü şeyler söyledi.

Evlendiğimden beri bi iyi bi kötu ama genel anlamda kötü kalpli bi insan.Ben asla polemiğe girmem kendisiyle fazla samimiyetde kurmadim. Kendi kendine küser gereksiz konulardan ve herzaman trip aticak biseyler bulur illaki. Aylar boyu çoçuğnun doğum gününde gelemedik diye çünkü trip atti aylar önce umursamadim bende. Aylar sonra birden samimiyet kurmaya çalişti yok kardeş olmak istiyo bilmem ne. Hiç samimi gelmedi. Ve bunu abilerinin düğünü var diye yapti, ben ayni seviyede kaldim. Bende küçük yaştan beri insanlarla beraberim ve gayet iyi bilirim bu tarz insanlari Kendimi asla ezdirmem onun içinde pek sevilmem. Eşim köprü olamadi arada kaldi. Ablasinin toksik davranışlarını yeni yeni görüyo ama bisey yapamiyor. Yenilerde o pis ruhlu kadin yüzünden eşimle aramiz bozuldu 2 hafta çok kötüydüm o şekilde iş güç hayat mücadelesi ve eşim brni koruyamiyor diye biraz soğur gibi oldum ama eşimi seviyorumda.
Ablasi 1,5 ay önce yine ortalığı karıştırdı. Neymiş kaynamamın sahte doğum gününde fazla konuşmamışım çok ilgilenmemişim kvyle onun gününü bozmuşum vs artik ben nasilsam ona göre davranicakmışmış tarzı çoçukça şeyler söylemiş eşime telefonda ve eşimin doğum gününde bunlari söyleyip üzdü. Biz eşimle yine Onlar yüzünden tartışmıştık ve kvnin doğum gününe gidicek gücüm bile yoktu, eşim hatrina gittim hediyeleri ben aldim eşime yardım ettim. Eşimde bende çok bitkindik ve çok sohbet etmedim çünkü köşede oturuyodum. Normaldedr çok konuşmam kendileriyle sadece yüzeysel. Sürekli ne yapsam hata oluyor zsten kimseye saygisizlik ermiyorum ve bu tarz etkinliklerde hep gelmek mecburiyetindeymişim gibi yapiyolar. Ve kayinvalideme saygısızlığım olmadı ama eşimle çok büyük kavga etmemin üzüntüsü vardı kimse bilmıyordu. Kayinvalidem benim doğum günümde veya genel olarak bana özel ilgi alaka gösteren birisi ztn değil. Neyse düğünleri oldu yüzüme bile bakmadi saatler boyu trip atti bende hiç umursadim eğlendim gayet. Daha sonra yeni eltim daha 3 aydir taniyor aşırı sıkı fıkılar. Eltimi sosysl medyada övmeler yok değer verene değer verilirmiş diye onun resmini koyup hikayeler atmak. Ondan sonra kibirli iğneleyici laflar atıp duruyor hikayesine ve hayret ediyorum kendisine. Bi kaç hafta öncesi kvye gittik ve herkesin geliceğni bilmiyoduk. Eltime slm verip bana slm vermek istemedi (eşim o sıra yanımda değildi). Daha sonra eltimi yanina alip ” Hahahahah huhuhuh ” diye telefonunda biseyler gösterip beni dışlamaya çalıştı. Mutfağa geçti mikseri çalıştırdı. Biz giderken o hariç herkes güle güle dedi. Hıncına ve düşmanlığnına söz yok. O günden sonra işte eşime herşeyi anlattım. Artık karar verdim tüm ailenin toplandığı günlerde gitmicem kvye. O kişiyle aynı hava bile almak istemiyorum. Paylaşımlarını vs bakmıyorum hiç bi şekildede görmek duymak istemiyorum. Eşim üzülüyor ama ona belli etmiyorum o günler bi mesguliyet bulup gitmiyotum. Kvyi 2-3 sefer msj attim kandil ve nasilsin fln cvp ceriyor ama oda geri adim atmadığı süre umrumda degil artik. Onlada ztn mesafeliyim. Kizi onu kullaniyor, eziyor.

Siz olsaniz gidermiydiniz kvye onun olduğu zamanlar? Ayni ortamda olsam selam vermezdim ve beni annesinin evinde dışlamasına müsade etmiş gibi olurdum. Ve zerre saygım tahammülüm yok kendisine artık..Kv kendi kızını melek sanar onu tutar.Bugune kadar eşim için dedim ama sustukça tepeme çıktı. Sakin kalıyorum onun gibi her düşündüğmu paylaşmıyorum etrafa çekiştirmiyorum. Kendi işimde gücümdeyim.
Herkese beni kötüleyip sorunlu gösteriyor. Kendisi okadat kötu birisiki… ve kendide çok mutsuz bi insan sadece saklamaya çalışıyor. Böyle insanlardan nefret ediyorum 🥲

Eşime üçüncü insanlar için tartışmayalım, o istediği zaman gidip görsün ama ben istemiyorum! Eşimle aramın bu konular yüzünden bir daha bozulmaması için ne yapmalıyım? Elbet huzursuzluklar çıkacak ben gelip gitmek istemeyince.. Kayinvalidemede çok arayıp soran birisi değilim çokta gitmiyorum oda o şekilde
Vallahi yerden ğöğe kadar haklısın böyle insanları asla sevmem ben.... Oyy aynı kaynanam ile kayınpederim gibi....

Kendinize biraz meşgale bulun.
Eşiniz yanınızdaymış işte, kadın da he deyince buharlaşacak değil.
Kapınızı kapadığınızda herkes dışarda.
Bir meşgaleniz olursa da aklınıza gelmez
Öncelikle çalışıyorum ve onun dışında pilatese vs gidiyorum, arkadaslarimla, esimle ve ailemle görusiyorum bos zamanlarda. Aklina ara sira ister istemez geliyor. Nedenmi cünkü neticede kv ile aradada olsa görusmek zorundayim ve kv de onun davranislari kadar olmasada var. Beni esimden kiskaniyor dogru durust bi guzel söz söylemiyo Sürekli kizinin yönetimiyle bana ona göre davraniyo

Belki aradan beş yıl geçtikten sonra eltimle anca sulh sağladık . Evliliğinde eşinin olmadığını söyledi çok üzgündü . Burnumdan getirmek için uğraştı durdu . İlk başta nisanliyken ise de yaradı. Bence eğer mutsuz bir kadın varsa evliliğinde başkasına sarıyor . Ben evlenmeden önce elti ve gorumceyi birbirine karıştırdım o kadar uzaktim . O savaşın bir tarafı oldum birden. Mutsuz olan kadınlar başkalarıyla uğraşıyor diye düşünüyorum . Erkekler hırsını aile içinden değil sokakta , işte cikariyor . Kadınlarınki bu sebeple daha tehlikeli
Kesinlikle size katiliyorum. Normal bi insan ne diye baskasina bilerek isteyerek sirf çekemiyor veya karsidaki insani begenmiyor diye neden ileri gider insanlar? Kimse mukemmel degil ama gercekten mutsuz olanlar baskalarina sariyor. Ben her turlu iletisimi kestim zaten konustugum birisi degildi artik sosysl medya o bu ilgilenmiyotum oda benimkilerini görmesin diye görunmeze aldim. Ha esime uzuluyorum Cok iyi bi insan eksikleride olsa. Ama yazdigim gibi görumce cok ileri gitti artik geri dönusu olmaz. Bana Cana cicimli olan eltimde düğün öncesi surekli yaziyodu tabi biticek isi vardi. Simdi düğün geldi geçti ses seda yok üstelik görumceyle Ikisi ayni yaş aynı kafa uzak duruyorum hepsinden ayni ortama gitmiyotum artik.

Vallahi yerden ğöğe kadar haklısın böyle insanları asla sevmem ben.... Oyy aynı kaynanam ile kayınpederim gibi....
Ya vallaha birda linç yedim resmen demekki yalniz değilmişim. Insanlari degistitme pesinde olmafim hic bi zsman ama onlarla iliskimi mesafeli tuttim
Özel seylerimi, tatil planlarimi, is kariyerimi vs anlatmam kimseye. Gelinsin el kizisin ne yapsan bos

Ya vallaha birda linç yedim resmen demekki yalniz değilmişim. Insanlari degistitme pesinde olmafim hic bi zsman ama onlarla iliskimi mesafeli tuttim
Özel seylerimi, tatil planlarimi, is kariyerimi vs anlatmam kimseye. Gelinsin el kizisin ne yapsan bos
Bazı insanlara yaranılmaz.... Sen mesafeli davran ben artık bu tarz insanlara direk ciddiye almıyorum artık hiç bir şeyi mi anlatmıyorum o bir şey anlatırsa da hepsini dinlemiyorum en güzeli böyle....

Bazı insanlara yaranılmaz.... Sen mesafeli davran ben artık bu tarz insanlara direk ciddiye almıyorum artık hiç bir şeyi mi anlatmıyorum o bir şey anlatırsa da hepsini dinlemiyorum en güzeli böyle....
Kesinlikle öyle yapmak gerekiyor yoksa insan kafayi bulur. Hayat hem çok kolay hem zor. Bende sizin gibi davraniyorum

Takmamaya calisiyorum ama genelde kayinvalidede toplanildigi icin kalabalik ben artik o gunler gitmek istemiyorum, orda dışlanıyormuş gibi oluyor bende zaten cok konusmuyorum. Cok mutsuzum o ortamda Görumce cok mutlu oluyor farkediyorum beni kendince dışlayınca. Bir müddet başka günler giderim uymuyor der gecerim. Karşısına geçipte konusmam sevindirmem niye böyle yapiyosun diye. Ilerdede mutlaka konisursam cok sert konusurum az ve öz ve Mesafeden baska bisey istemedigmi söylerim
Sevmiyorsanız görüşmek zorunda değilsiniz tabi de sizi bu kadar dışlayan,sevmeyen görümce diğer gelinle nasıl bu kadar iyi anlaşabiliyor ki?
Bana biraz sizde de hata var gibi geldi. Eşinizin ailesine karşı genel bir negatiflik var gibi sizde. Neden onlara karşı bu kadar soğuksunuz? Ortam içindeyken konuşmamak,bir köşede oturmak falan. Böyle yaparsanız insanlar da sizden soğur doğal olarak.

Mesafeli olmakla soğuk olmak farklı şeyler.

Sevmiyorsanız görüşmek zorunda değilsiniz tabi de sizi bu kadar dışlayan,sevmeyen görümce diğer gelinle nasıl bu kadar iyi anlaşabiliyor ki?
Bana biraz sizde de hata var gibi geldi. Eşinizin ailesine karşı genel bir negatiflik var gibi sizde. Neden onlara karşı bu kadar soğuksunuz? Ortam içindeyken konuşmamak,bir köşede oturmak falan. Böyle yaparsanız insanlar da sizden soğur doğal olarak.

Mesafeli olmakla soğuk olmak farklı şeyler.
Öyle degil iste. Öbur gelin onun yasinda ve onu istedigi gibi yönetebiliyor zamaninda banada görumce yaklasmaya calisip eski gelinleri hakkinda atip tuttu ve ben henüz nisanliydim o dönem. Ordan sonra karakterini tanidim ve mesafeli olmaya karar verdim. Herkesi parmaginfa yönrtmek istiyor ve bana soguk davrandi jerzaman. Esimin yaninda iki konusup etti ama bugunki yaptiklarina bakarak ve benim düğünumden önce fln Cok sacma sapan seylerdi. Benim kınamda bile benimle tüm gün konusmayip gecenin prensesi olmaya çalıştı. Herzaman her konuda brnimle yarışır gibi bi tavri vardi.

Ben genel olarak onlarin iclerinee konusmiyorum. Ortaya oturup konusulan bisey yok . Kendi aralarinda konusuyolar, ustelik ortam kalabalik, çoluk çocuk. Ha mrb fln deniliyosa ozaman ztn diyodum mrb nasilsin vs diye. Yoksa çoçuklari bağırııyo, konsantre olabilicek bi ortam degil. Bende alışkın değilim zorlaniyotum. Eşimin abiside fazla konusmaz Benle. Ama ne hikmetse annelerinin evlerinde benden bekliyolar adim. Ben zaten kimseue hic bi sekilde yüküm olmadi ilk gunden bu zamana. Demekki yoran kiymetli oliyomus benim gibi tok gönullu olanlar degil. Inanin benden kötu bi insan yok

aile icinde bu kadar yakinlik, fazla samimiyet gerekli mi ?
misal ben de eltiyi vs sevmedim , hic uyumlu degiliz vs.. zaruri durumlarda gorup, merhabalasmak disinda samimiyet gostermedim.
siz de gorusmeyecegim vs diyerek aile icerisinde huzursuzluk cikaracaginiza, politik davranin, dediklerini yahut tavirlarini gormezden duymazdan gelin, daha rahat edersiniz..

Açıkçası hem onlara mesafeli durup, hem de onların size daha ilgili olmalarını beklemeniz çok doğru değil bence. Eşinizle empati yapmanızı tavsiye ederim. Bir yanda ailesi bir yanda siz... Zor bir durum. Benim de eşimin ailesiyle benim ailem arasında ciddi eğitim ve kültür farkı var. Ama ailem bana görgülü bir insanın bulunmakta zorlandığı ortamı bile idare edebilecek pozisyonda olması gerektiğini öğütlüyorlar. En basiti kayınvalidemin bazı kırıcı konuşmalarına karşın 'şeytan bu dikkat et' demek yerine o kendine yakışanı yapıyor, sonuçta cahil bir kadın lafının sözünün nereye gittiğini bilmiyor sen kendine yakıştığı gibi davran eşinle mutluysan görmezden gel değiştiremezsin bu yaştan sonra onu demişlerdir. Ben de çoğu zaman bu tip durumlarda eşim mahcup olmasın diye ona belli etmiyorum bile. Bence siz de biraz onlara karşı bakış açınızı değiştirebilirsiniz. Onlardan rahatsız oldukça daha çok gözünüze batacaklar. Eşinizle bu konulardan sürekli tartışıp ağzınızın tadını bozmak yerine evliliğinizin tadını çıkarın. Gerek var mı onları bu kadar önemseyip, üzerlerine bu kadar düşünmeye...

aile icinde bu kadar yakinlik, fazla samimiyet gerekli mi ?
misal ben de eltiyi vs sevmedim , hic uyumlu degiliz vs.. zaruri durumlarda gorup, merhabalasmak disinda samimiyet gostermedim.
siz de gorusmeyecegim vs diyerek aile icerisinde huzursuzluk cikaracaginiza, politik davranin, dediklerini yahut tavirlarini gormezden duymazdan gelin, daha rahat edersiniz..
Bana göre gerek yok ama karsidakilere göre var. Ben hefzaman seviyeli iliskileri savundum hih olmazsa mrb mrb ama karsidaki seni ezmeye calisinca o kisiyle elbette oturup konusucak degilim oda göze batiyor. Benim her yaptigim göze batiyor sorun o. Bu aralar gitmedim ama dedigniz gibi mecbur kaldigindada ona göre davranirim ve zsten duymazdan görmezden geliyorum

Açıkçası hem onlara mesafeli durup, hem de onların size daha ilgili olmalarını beklemeniz çok doğru değil bence. Eşinizle empati yapmanızı tavsiye ederim. Bir yanda ailesi bir yanda siz... Zor bir durum. Benim de eşimin ailesiyle benim ailem arasında ciddi eğitim ve kültür farkı var. Ama ailem bana görgülü bir insanın bulunmakta zorlandığı ortamı bile idare edebilecek pozisyonda olması gerektiğini öğütlüyorlar. En basiti kayınvalidemin bazı kırıcı konuşmalarına karşın 'şeytan bu dikkat et' demek yerine o kendine yakışanı yapıyor, sonuçta cahil bir kadın lafının sözünün nereye gittiğini bilmiyor sen kendine yakıştığı gibi davran eşinle mutluysan görmezden gel değiştiremezsin bu yaştan sonra onu demişlerdir. Ben de çoğu zaman bu tip durumlarda eşim mahcup olmasın diye ona belli etmiyorum bile. Bence siz de biraz onlara karşı bakış açınızı değiştirebilirsiniz. Onlardan rahatsız oldukça daha çok gözünüze batacaklar. Eşinizle bu konulardan sürekli tartışıp ağzınızın tadını bozmak yerine evliliğinizin tadını çıkarın. Gerek var mı onları bu kadar önemseyip, üzerlerine bu kadar düşünmeye...
Benimde ailem sizinki gibi söyluyor ama artik politik olmak disina cikti bu durumlar. Görmezden Geldim fazla samimiyet kurmayincads göze batiyor. Bi müddet gitmek istemedigme karar verdim kendi ruh sagligim daha öbemli ve kyinvalideyle ara sira esimle görysuyoruz zaten. Onlar benden daha cok rahatsizki bu tarz davranislara maruz kaldim. O kisiye tahammulum kalmadi ve gercekten kizgin ve kirginim. Elbette mecbur görucegim zaman olir bende duymazdan görmezden gelirim olur biter ama dedigim gibi surekli ben kötuleniyorum

Ben hep saygiliyim ve kayinvalidemle sorunum yok. Görumcemin tum yaptiklarinda sonra konusmam mimkun degil kendidine saygi duymuyorym artik. Selamimi bile almak istemedi kac kere degisik ortamlarda ve o kadar buyuk birseu olmadi Sadece hep beni kötulemeye yer ariyor. Insallah görmem ve ztn fazla konusmuslugum yok telefon fln eskid
Tek bende var sanıyordum böyle sorunlar bazen tek olmadığımı hissetmek için sürekli burdan bu tarz şeyler okuyup nasıl yol alınmış neler yapılmış gibi küçük çıkarımlarda bulunuyorum kendime. Sizinle aynı ortamı bizzat yaşamadığımız için maalesef o stresi sizin kadar hissedememiz çok normal ama bende lacivertini yaşıyorum maalesef bu kadar sevmezken aynı ortama girmek sanki kendimle çelişmek oluyor psikolojimi mahvediyor ve ben olmaktan çıkartıyor gibi hissediyorum. Umarım görmezden gelmeyi daha fazla öğreniriz :)

Eşinizle anlaşın, bak ben her zaman yalnızca senin olduğun etkinliklerde onlarla görüşürüm, selamımı verip saygılı bir mesafede dururum sen de benden fazlasını bekleme, sana benden yana da saçmasapan dedikodular gelirse itibar etme sorun varsa aranızda çözün desin. Zaten kimse sorun varsa sizin yanınıza uğramaz anca instagramdan laf sokarlar. İnstalarını da sessize alın hiçbir paylaşımları önünüze düşmesin. Aslında bu kadar basit. Yanınıza gelip sorun çıkarırlarsa belli ki pek uyumlu değiliz niye çok samimi olmaya çalışalım ki bak beni hep yanlış anlamışsınız diyip geçin.

Tek bende var sanıyordum böyle sorunlar bazen tek olmadığımı hissetmek için sürekli burdan bu tarz şeyler okuyup nasıl yol alınmış neler yapılmış gibi küçük çıkarımlarda bulunuyorum kendime. Sizinle aynı ortamı bizzat yaşamadığımız için maalesef o stresi sizin kadar hissedememiz çok normal ama bende lacivertini yaşıyorum maalesef bu kadar sevmezken aynı ortama girmek sanki kendimle çelişmek oluyor psikolojimi mahvediyor ve ben olmaktan çıkartıyor gibi hissediyorum. Umarım görmezden gelmeyi daha fazla öğreniriz :)
Sizi okadsr iyi anliyorumki… bende durumlar daha berbat bi hal aldi artik kayinvalideye adim atamicak hale getirdiler. Neler oldu neler saka gibi gercekten. Bundan sonra esim kendi görusur benide anca kalabalik yokken ayda bi oda esim hatrina Gerci esimde is yok. Insanlar cok ama cok kötu. Sizede tavsiyem fazla gitmeyin

Eşinizle anlaşın, bak ben her zaman yalnızca senin olduğun etkinliklerde onlarla görüşürüm, selamımı verip saygılı bir mesafede dururum sen de benden fazlasını bekleme, sana benden yana da saçmasapan dedikodular gelirse itibar etme sorun varsa aranızda çözün desin. Zaten kimse sorun varsa sizin yanınıza uğramaz anca instagramdan laf sokarlar. İnstalarını da sessize alın hiçbir paylaşımları önünüze düşmesin. Aslında bu kadar basit. Yanınıza gelip sorun çıkarırlarsa belli ki pek uyumlu değiliz niye çok samimi olmaya çalışalım ki bak beni hep yanlış anlamışsınız diyip geçin.
Haklisiniz ben ztn o sekilde davrandim ama aylar önce benim ustume gelindi yok niye konusmuyomusum yok niye katilmiyomusim fln. Kimse necisin diyen olmazdi o kalabalikta yapayalniz hissettim kendimi. Kayinvalidemle sohbetim 3 cumleyi gecmez ortak Hic biseyim yok, Bunca zaman kimseye saygisizlik etmedim.

Burda bu konuyu actiktan sonta yani bu son 2-3 aydir olaylar cok igrenc sekilde gelisti. Artik kayinvalidenin evine gitmiyorum Esimin ablasi o hale getirdi. Bir suru sey okafar cirkin seylerki.. esimle sadece kötu oluyoruz. Bundan sonra diledifi kadar gitsin bende o cirkef ablasi oldugu zamanlar adimimi atmicagmi söyledim. Esim yok o nerden ayarlicakmis fln fln. Esim sadece kaciyor sorunlardan.

Sizi okadsr iyi anliyorumki… bende durumlar daha berbat bi hal aldi artik kayinvalideye adim atamicak hale getirdiler. Neler oldu neler saka gibi gercekten. Bundan sonra esim kendi görusur benide anca kalabalik yokken ayda bi oda esim hatrina Gerci esimde is yok. Insanlar cok ama cok kötu. Sizede tavsiyem fazla gitmeyin
Maalesef öyle konulardan yüz göz olduk ki bizlerde görümce falan derken bütün hepsi olmayan şeyleri kafalarından uydurup hesap sormalar eşimin o esnada tek kelime laf etmemesi maalesef çok yaraladı bizi bu durumlar ve çok yeni evliyiz sanki evliliğimizin kolunu kanadını kırdılar gibi hissediyorum sürekli aynı şeyleri düşünüp kafamda sürekli bunları düşünüyorum bazen delireceğim herhalde diyorum iş üretip gitmediğimde de eşim üzülüyor farkına varıyorum böyle bi ikilem içinde gidip geliyorum sürekli ama bende oldukça mesafeliyim merhaba nasılsınızdan öte farklı muhabbetlere hiç girmiyorum. Sohbet esnasında söyleyeceğim şeyleri bile tartıp konuşuyorum gelişi güzel söylediğim şeyi yanlış anlarlarda ortaya laf çıkartırlar diye.. burda arkadaşlar surat asıyorsunuz tabi sevmezler falan demişler haksızlığa suratsuzlığa fenalığa uğradıkları yerde 32 diş mi oturuyorlar acaba merak ettim

X