Görümceyle görüşmek istemiyorum, tahammülüm yok!

Sizin gibi düsinuyorum ama yapicak bisey yok. Karsidaki olaylari Sürekli kendine ceviriyor kendisiyle bire bir biseyim olmadigi haldr. Sürekli pislik atmak icin firsat kollegor ve öyle davraniyo. Karsidakini Cok iyi taniyorym ve bende önemsemedigmu gösteriyorum. Ben kv yle zaten normal sekilde konusuyodum, kizi kimki bana geliyor küsuyor yaptigi davranislarda bulunuyor vs. Sadece toksik ve ömur boyu nöyle gider. Bende umirsamiyorum iclerinede girmiyorum. Esimle evliligmiz biticek aksi takdirde
valla cok istisnalar haric genelde sorunlar iki tarafin hatasiyla buyuyor .iyi anlasmamak normal kafaniz uymaz vs ama boyle kanli bicakli hale gelmek icin bence sizin de hatalariniz vardir .mesajdaki uslubunuz da cok masum degil

Umrumda değil, o kim ki diyip diyip aklınızca küçümseyip aşağılayıp yerip bu kadar kafaya takmak çok gülünç ya
Umrumda olmayan, kim ki dediğim insan aklıma bile gelmez siz kendinizi yiyip bitiriyorsunuz
Kendinizi kandırabiliyor musunuz bari?
Görümce size fena dokunmuş hazmedince geçer

valla cok istisnalar haric genelde sorunlar iki tarafin hatasiyla buyuyor .iyi anlasmamak normal kafaniz uymaz vs ama boyle kanli bicakli hale gelmek icin bence sizin de hatalariniz vardir .mesajdaki uslubunuz da cok masum degil
Size katiliyorum. Bizim sorunumuz benim düsüncelerimr saygi duyulmamasi ve sürekli degistirilmeue maruz kalmak. Ha kendimide onlara begendirmek icin degismedim cunku bende iyilikler yaptigimda kimse minnet duymadi aksine hep kendilerince benim
Eksiklerime konsantre olundu. Ben karsiliksiz yaptim iyiliklerimidr saygimida ama bu sekilde janli bicakli olmakta bana göre degil. Insanlarla bu sekilde olmam nprmaldr. Akisina birakiyotum

Umrumda değil, o kim ki diyip diyip aklınızca küçümseyip aşağılayıp yerip bu kadar kafaya takmak çok gülünç ya
Umrumda olmayan, kim ki dediğim insan aklıma bile gelmez siz kendinizi yiyip bitiriyorsunuz
Kendinizi kandırabiliyor musunuz bari?
Görümce size fena dokunmuş hazmedince geçer
Kücümsemedim, o kimki hayatimi ben baskalarina göre yasicam? Elbette takmamak mumkun degil ama her türlü uzak duruyorum ve sakin kaliyorum. Kendi hayatima bakiyorum. Burda bu sekilde acik olmamin sebebi filtresiz yasadiklarimi anlatmam. Benim icin onca kötuluk yapan birisinide elbette ayni sekilde kötuluk yapmam uzak duruyorum her türlu ve artik cok daha iyi hissetmeye basladim. Sadece esim benim Yine ustime Gelir beni yine anlamazsa zaman gecince diye endise ediyorum

Boşver kendi çalsın kendi oynasın. Umrumda değil yazmışsın ama bayağı dolmuşsun.
Evet cünkü bu kadar kanli bıçaklı olmak ve aktabalarina etrafa brnim hakkimda haksiz seyler söyleniyir. Her yaptigi yanina kar kaliyor. Artik kesinlikle ayni ortamama gitmemek icin gayret gösteriyorum. Beni kendine rakip görup yapmadigi kalmadi ve bundan sonra saygili sessiz kalmam ilerde. Tak tak orda söylerim. Uzak dursun bu tarz insanlar gercekten

Kücümsemedim, o kimki hayatimi ben baskalarina göre yasicam? Elbette takmamak mumkun degil ama her türlü uzak duruyorum ve sakin kaliyorum. Kendi hayatima bakiyorum. Burda bu sekilde acik olmamin sebebi filtresiz yasadiklarimi anlatmam. Benim icin onca kötuluk yapan birisinide elbette ayni sekilde kötuluk yapmam uzak duruyorum her türlu ve artik cok daha iyi hissetmeye basladim. Sadece esim benim Yine ustime Gelir beni yine anlamazsa zaman gecince diye endise ediyorum
Yaw hala o kim ki deyip ondan bahsediyorsunuz. O kadar önemli ki sizin için çünkü komplekslisiniz. Umrumda değil diyen siz değil miydiniz, böyle mi umursanmıyor, derdiniz zorunuz konunuz görümce. Kendi hayatına bakan insanın derdi görümce mi olur? Şuan bir hobinizle vakit geçirmek, sevdiklerinizle keyif yapmak, eğlenmek gezmek varken pazar gününüzü görümce çekiştirerek geçiriyorsunuz farkında değil misiniz? Görümce keyfine bakıyor siz umrunda bile değilsiniz. İsteseniz de görümcenize kötülük yapamazsınız, gücünüz yetmez, o sizi sizin kafaya taktığınız gibi sallamaz, bunu da içten içe bilip hazmedemiyorsunuz.

Galiba benim durumumu en iyi siz anliyoesunuz gibi geliyor. Sessize aldim bakmiyorum ne paylasiyor ne ediyor umrumda degil acikcasi. Silmeyi düsündum ama onu umursuyomus gibi bi izlenim vermek istemiyorum zaten yakin arklar icin paylasabiliyoesun. Ayni sizin durumunuzu yasadim sürekli böyle Cok iyiligmi istiyormus gibi yönlendirmeler, dolayli yoldan laf sokmalar ve hep Esimin yaninda iyi davranip perde arkasinda yapmadigi kalmadi. Esim evet arada kaliyomus gibi oldu arkamda duramadi bosanmayi bile konustuk sadece bu konu yuzubden. Sonra beni anladi.. Kücük seyler gibi görunebilir ama asla degil. Ben onunla gercekten ugrasmadlm sadece herzaman uzak, az ve öz olmaya gayeet ettim. Yarin bi gün o eltiylede biebirlerine girerler, ona hakimiyeti geciyo ve ayni yastalar. Dengesi yokki, ya aşıri böyle yakin olmaya calisir ya düsman gibi, insan iliskileride bunu kaldirmiyo. Herkesle bi nebze mesafe gerekiyor. Kayinvalidede hep kalabalik toplaniyoe haftada bi gun genelde ayni gunler. Bende o gunler gitmemeye gayeet gösteriyorum artik. Esim yalniz gitsin. Bakiyorum esimde gitmiyo ( daha önce beni sormusmuslarda oyuzden yalniz gitmek isteliyomus).
Ben aileme genelde yalniz gidiyotum. Ve mitlaka o görumceyle ayni ortamda bulunucGim zsman olur. Bende onu atlarim selam vermem takmam. Insallah esimle yine Kötu olmayiz uzuluyor ama ben insanlarla zor gecinen birisi degilim. Surekli böyle Onlarin laflarini ve degersiz hissettigim yerde durmak istemiyorym. Kv de ben 2-3 sefer iletisim kurdum, kenfi bi adim atmadi. Kizinin doldurusuna geliyor
Ay aynı benim kv:) kızı ne derse onu yapar :) kızı benim eşime karşı bile dolduruyor halen biliyorum:KK66: kendi öz oğluna bile kızının lafıyla dolar :) o yüzden ben kv ile de çok muhattap olmam aynı semtteyx 15 dakika araçla ama en son 8 ay önce gördüm ,küs değiliz ama o aramaz ben de aramam işte gidersek bayram seyran naber nasılsın iyidir bu kadar. Bence yeterli. Ben kv ile de küs değil ama mesafeli olmanızı tavsiye ederim. Cidden kendi içinizde de takmayın umursamayın taktik yapmayın direkt yok sayın. Eşinize rahatsız olduğunuz durumu söyleyin bu yüzden mesafe koyduğunuzu söyleyin o bilsin sebebini ki kırılmasın size kendi içinde. Kv görümce filan önemli değil ,eşinizle iyi iletişimde olun yeterli ,gerisi sevmezse sevmesin. Ben eşimle bir kes konuştum anladı beni ,bidaha da ailesini şikayet etmedim çünkü şikayet edecek bir şeyim olmuyor kırk senede bi misafir olarak görüyorum,öyle yapın bence .

Evet cünkü bu kadar kanli bıçaklı olmak ve aktabalarina etrafa brnim hakkimda haksiz seyler söyleniyir. Her yaptigi yanina kar kaliyor. Artik kesinlikle ayni ortamama gitmemek icin gayret gösteriyorum. Beni kendine rakip görup yapmadigi kalmadi

Ay aynı benim kv:) kızı ne derse onu yapar :) kızı benim eşime karşı bile dolduruyor halen biliyorum:KK66: kendi öz oğluna bile kızının lafıyla dolar :) o yüzden ben kv ile de çok muhattap olmam aynı semtteyx 15 dakika araçla ama en son 8 ay önce gördüm ,küs değiliz ama o aramaz ben de aramam işte gidersek bayram seyran naber nasılsın iyidir bu kadar. Bence yeterli. Ben kv ile de küs değil ama mesafeli olmanızı tavsiye ederim. Cidden kendi içinizde de takmayın umursamayın taktik yapmayın direkt yok sayın. Eşinize rahatsız olduğunuz durumu söyleyin bu yüzden mesafe koyduğunuzu söyleyin o bilsin sebebini ki kırılmasın size kendi içinde. Kv görümce filan önemli değil ,eşinizle iyi iletişimde olun yeterli ,gerisi sevmezse sevmesin. Ben eşimle bir kes konuştum anladı beni ,bidaha da ailesini şikayet etmedim çünkü şikayet edecek bir şeyim olmuyor kırk senede bi misafir olarak görüyorum,öyle yapın bence .
Benim kv kendi derdi bana ” benim kizim beni hic düsünmuyor sürekli is yaptiriyor diye ” :)).
Kvye 2 haftaya bir gitmeye calisirdim yakin oturuyo bana ama bakiyorum bazdn oda cok fazla geliyor. Sözde bana kizim fln der ama bu tarz seyler hep onun yuzunden oluyor . Eminin ki kizina beni sikayet ediyodur o dogum gunundede o demistir gelin fazla konusmadi söyle böyle diyerek kizi ztn bana tavir yapicak yer aliyor. Dügunlerinde herkes bana ne kafar gyzsl olmussun vs diye o dügün ortaminda bile trip atmakta mesguldu. Esim herseyi göruyor Biliyor. Esimede dedim haftaici bize çaya çağıralım istedigin zaman diye. Ne yapiyim daha baska. Esimde benim ailemde hic bu tarz davranislara maruz kalmadi herkes onu rahat birakiyot zorlamiyo ve deger veriyolar ama esim geri pek bisey yapmiyo. Bundan sonra herkes kendi ailesiyle ilgilensin ve sorumlu olsun. Düsunsene esim ailesine bensiz gitmiyo dolayli yoldan benim yuzunden oluyor. Kac kere anlattim kendin git beni herzmn bekleme diye. Kendi bilir bundan sonra.. Zaten terfi aldim isim gücüm dolu, hayat herkese göre yeterince yorucu artik bu seyleride takmamaya özen göstericem

Herkes konu sahibini eleştirmis ama görümce elti yılanligini kimse konuşmuyor zaten sessiz insanın tepesine çıkarlar yüz versen tepene çıkarlar en iyisini yapıyorsun bir insan özünde kötuyse kötüdur kimse değiştiremez ne eşin ne annesi öyle gelmiş öyle gider elti ile görumce kavgasını yakında görürsun genelde ikisi bir olup diğer insanı sessiz mesafeli diye herşeyi hak gören insanlar birbirlerinden arkasindan konuşur çekistiriler ben olsam uzak olurdum Allah'a yakın benden uzak Allah'a havale et konu sahibi haklı..

Herkes konu sahibini eleştirmis ama görümce elti yılanligini kimse konuşmuyor zaten sessiz insanın tepesine çıkarlar yüz versen tepene çıkarlar en iyisini yapıyorsun bir insan özünde kötuyse kötüdur kimse değiştiremez ne eşin ne annesi öyle gelmiş öyle gider elti ile görumce kavgasını yakında görürsun genelde ikisi bir olup diğer insanı sessiz mesafeli diye herşeyi hak gören insanlar birbirlerinden arkasindan konuşur çekistiriler ben olsam uzak olurdum Allah'a yakın benden uzak Allah'a havale et konu sahibi haklı..
Allah razi olsun gercekten. Burda belki sert sekilde yazdim ama benimde evlendigimde hayallerim vardi, belki esimin ailesinin kafa dengi olup yakin olanilivegimden. Dusunun daha bir yillik evliyim ustelik. Ve eblenmeden öncede surekli gereksiz seylerden illa bisey cikiyodu ustelik cok kalabaliklar kimin geldigi gittigi belli degil , acik müze kayinvalidemin evi.. kalabaligada ayak uydurmaya calisiyodum ama gel gelelim yok konusmiyosun yok söyle yapmiyosun yok bizi aile görmiyosun vs vs okadsr yorduki bunlar. Üstune kötu muameler bu yazida bahsettigim gibi. Asla ezik degilim sadece istedigi kavgaya vs bulasmiyorum cunku amac beni uzup kavga cikarip beni kötulemek. En güzeli uzak durmak. Daha yeni yeni esimle toparliyoruz.

allah aşkına siz ne yaşıyorsunuz böyle? bu negatiflik sizi de boğar haberiniz olsun.
hadi o sizin deyiminizle, kıskanç-kibirli-tripli-cahil-haset-çok cocuklu vs.
neden görüşüyorsunuz hala, ya da eşinizle tartışmak ne için?
hadi ortamda karşılaşmanız bir nebze anlaşılabilir sosyal medaydan ne diye hala takiptesiniz?
bence siz de çok sağlıklı bir durumda değilsiniz, içten içe siz de kötü düşünmeye başlamışsınız.
bir yoga yapın, ne bileyim bir arınma ritüeli falan yapın, bu kadar haset negatiflik okurken içim şişti.

Bir sürü çocuğu olan cahil diye yazarken küçümsemeyi buradan hissettik. Görümceniz de duygularınızı anlıyordur bence.

allah aşkına siz ne yaşıyorsunuz böyle? bu negatiflik sizi de boğar haberiniz olsun.
hadi o sizin deyiminizle, kıskanç-kibirli-tripli-cahil-haset-çok cocuklu vs.
neden görüşüyorsunuz hala, ya da eşinizle tartışmak ne için?
hadi ortamda karşılaşmanız bir nebze anlaşılabilir sosyal medaydan ne diye hala takiptesiniz?
bence siz de çok sağlıklı bir durumda değilsiniz, içten içe siz de kötü düşünmeye başlamışsınız.
bir yoga yapın, ne bileyim bir arınma ritüeli falan yapın, bu kadar haset negatiflik okurken içim şişti.
Galiba dolmusum bu negatiflikten ve Sürekli entrikalardan. Böyle birisi degilim. Çalışıyorum sporuma vs dikkat ediyorum zaten. Görüsmuyorum ve konismuyorum. Paylasimlaeinada bakmiyorum. Haklisiniz beni okadar Kötu hissettirdilerki artik o kalabalik ortama gitmeye tahammul etmiyorum. 1 aydir flnda görmiyotum cok sükür ama kv yi o yönetiyor ve Kayinvalide biseu sormaya bana cesaret edemiyo safece kizinin akliyla hareket ediyo. Bende mesageli guleryuzlu davraniyotum dozunda ve kayinvalideylede cok görusmuyorum

Bir sürü çocuğu olan cahil diye yazarken küçümsemeyi buradan hissettik. Görümceniz de duygularınızı anlıyordur bence.
Bir sürü cocuk var derken oturup onlarla uğraşsın esimi ve kvyi doldurmaktansa diye yazdim. Beni kücük görmeye çalışan o. Ben onun seviyesine inmiyorum onun oldugu ortamlarada gitmiyorum

Evet arkadaşlar bir önceki konumu okuyanlar belki bilir eşimle bir yıldır evliyiz ve en büyük sorunumuzun 3cü kişiler olmasi. 3cü kişide kastım eşimin ruh hastasi ablasi. Baştan beri bi türlü ısınamadım. Çok boş konuşan, boş boş gülen, hayatı ve herşeyı çok iyi bildiğni düşünen birisi. Kendini pekte geliştirmemiş, çok ağır kompleksli, kibirli ve kıskanç birisi. Herzaman mesafeli durmuşumdur. Yaşça benden 11-12 yaş büyük, bir sürü çoçuğu var ve insanlari kontrol etmeye bayılır bende herzaman biraz uzak takılmışımdır çünkü çok cahil ve onu böyle sürekli memnun ediceksin, o tarz cahil bi insan. Ya insanlarla içli dışlı olur yada nefret eder. Zamanında eski gelinleri hakkında bana ve anneme bir sürü kötü şeyler söyledi.

Evlendiğimden beri bi iyi bi kötu ama genel anlamda kötü kalpli bi insan.Ben asla polemiğe girmem kendisiyle fazla samimiyetde kurmadim. Kendi kendine küser gereksiz konulardan ve herzaman trip aticak biseyler bulur illaki. Aylar boyu çoçuğnun doğum gününde gelemedik diye çünkü trip atti aylar önce umursamadim bende. Aylar sonra birden samimiyet kurmaya çalişti yok kardeş olmak istiyo bilmem ne. Hiç samimi gelmedi. Ve bunu abilerinin düğünü var diye yapti, ben ayni seviyede kaldim. Bende küçük yaştan beri insanlarla beraberim ve gayet iyi bilirim bu tarz insanlari Kendimi asla ezdirmem onun içinde pek sevilmem. Eşim köprü olamadi arada kaldi. Ablasinin toksik davranışlarını yeni yeni görüyo ama bisey yapamiyor. Yenilerde o pis ruhlu kadin yüzünden eşimle aramiz bozuldu 2 hafta çok kötüydüm o şekilde iş güç hayat mücadelesi ve eşim brni koruyamiyor diye biraz soğur gibi oldum ama eşimi seviyorumda.
Ablasi 1,5 ay önce yine ortalığı karıştırdı. Neymiş kaynamamın sahte doğum gününde fazla konuşmamışım çok ilgilenmemişim kvyle onun gününü bozmuşum vs artik ben nasilsam ona göre davranicakmışmış tarzı çoçukça şeyler söylemiş eşime telefonda ve eşimin doğum gününde bunlari söyleyip üzdü. Biz eşimle yine Onlar yüzünden tartışmıştık ve kvnin doğum gününe gidicek gücüm bile yoktu, eşim hatrina gittim hediyeleri ben aldim eşime yardım ettim. Eşimde bende çok bitkindik ve çok sohbet etmedim çünkü köşede oturuyodum. Normaldedr çok konuşmam kendileriyle sadece yüzeysel. Sürekli ne yapsam hata oluyor zsten kimseye saygisizlik ermiyorum ve bu tarz etkinliklerde hep gelmek mecburiyetindeymişim gibi yapiyolar. Ve kayinvalideme saygısızlığım olmadı ama eşimle çok büyük kavga etmemin üzüntüsü vardı kimse bilmıyordu. Kayinvalidem benim doğum günümde veya genel olarak bana özel ilgi alaka gösteren birisi ztn değil. Neyse düğünleri oldu yüzüme bile bakmadi saatler boyu trip atti bende hiç umursadim eğlendim gayet. Daha sonra yeni eltim daha 3 aydir taniyor aşırı sıkı fıkılar. Eltimi sosysl medyada övmeler yok değer verene değer verilirmiş diye onun resmini koyup hikayeler atmak. Ondan sonra kibirli iğneleyici laflar atıp duruyor hikayesine ve hayret ediyorum kendisine. Bi kaç hafta öncesi kvye gittik ve herkesin geliceğni bilmiyoduk. Eltime slm verip bana slm vermek istemedi (eşim o sıra yanımda değildi). Daha sonra eltimi yanina alip ” Hahahahah huhuhuh ” diye telefonunda biseyler gösterip beni dışlamaya çalıştı. Mutfağa geçti mikseri çalıştırdı. Biz giderken o hariç herkes güle güle dedi. Hıncına ve düşmanlığnına söz yok. O günden sonra işte eşime herşeyi anlattım. Artık karar verdim tüm ailenin toplandığı günlerde gitmicem kvye. O kişiyle aynı hava bile almak istemiyorum. Paylaşımlarını vs bakmıyorum hiç bi şekildede görmek duymak istemiyorum. Eşim üzülüyor ama ona belli etmiyorum o günler bi mesguliyet bulup gitmiyotum. Kvyi 2-3 sefer msj attim kandil ve nasilsin fln cvp ceriyor ama oda geri adim atmadığı süre umrumda degil artik. Onlada ztn mesafeliyim. Kizi onu kullaniyor, eziyor.

Siz olsaniz gidermiydiniz kvye onun olduğu zamanlar? Ayni ortamda olsam selam vermezdim ve beni annesinin evinde dışlamasına müsade etmiş gibi olurdum. Ve zerre saygım tahammülüm yok kendisine artık..Kv kendi kızını melek sanar onu tutar.Bugune kadar eşim için dedim ama sustukça tepeme çıktı. Sakin kalıyorum onun gibi her düşündüğmu paylaşmıyorum etrafa çekiştirmiyorum. Kendi işimde gücümdeyim.
Herkese beni kötüleyip sorunlu gösteriyor. Kendisi okadat kötu birisiki… ve kendide çok mutsuz bi insan sadece saklamaya çalışıyor. Böyle insanlardan nefret ediyorum 🥲

Eşime üçüncü insanlar için tartışmayalım, o istediği zaman gidip görsün ama ben istemiyorum! Eşimle aramın bu konular yüzünden bir daha bozulmaması için ne yapmalıyım? Elbet huzursuzluklar çıkacak ben gelip gitmek istemeyince.. Kayinvalidemede çok arayıp soran birisi değilim çokta gitmiyorum oda o şekilde
Görümce suçlu tamam ama ben tek taraflı suç görmüyorum burada. Kendinizi de bir eleştirin bakalım neler çıkacak?

Görümce suçlu tamam ama ben tek taraflı suç görmüyorum burada. Kendinizi de bir eleştirin bakalım neler çıkacak?
Ben kendimi eleştirebiliyorum ve onlara göre ” eksiklerimide” biliyorum. Onlar fazla ic ice olmak istemedigmi, bos bos konismalarin icinde olmak istemedigmi, az ve öz olmak istedigim kabul edemiyorlar. Saygisizda olmadim ama bk muamelesinide kabul etmek zorunda degilim

Kendinize biraz meşgale bulun.
Eşiniz yanınızdaymış işte, kadın da he deyince buharlaşacak değil.
Kapınızı kapadığınızda herkes dışarda.
Bir meşgaleniz olursa da aklınıza gelmez

X