Mutsuz giden bir evlilik orta yolu nasıl bulabilirim ?

Şu an borcumuz yok bitti benim ailem şehir dışında evde bi meyve bitiyo mesela manava gidip alamıyorum benim anlatmak istediğim buydu ama herkes yanlış anlamış kim ne derse desin cimri
Anladım ben sizi.cok haklısınız.ci.rilik ne zordur hele bide eşiniz cimriyse ne yapsanız paraya bağlanır.iyiki borcunuz bitmiş hiç mi düzelme olmadı borç bitince.size ayrıca para falan verir mi kendi paranız oluyo mu.

Şu an borcumuz yok bitti benim ailem şehir dışında evde bi meyve bitiyo mesela manava gidip alamıyorum benim anlatmak istediğim buydu ama herkes yanlış anlamış kim ne derse desin
Kendi cocuguna meyve almayan adam bana gore de cimridir .demekki pazardan da yeteri kadar almıyor hafta gelmeden bitiyor. Iddiaya para ayırmak için yapıyor sanırım senin çalışma imkanin yok mu

Kendi cocuguna meyve almayan adam bana gore de cimridir .demekki pazardan da yeteri kadar almıyor hafta gelmeden bitiyor. Iddiaya para ayırmak için yapıyor sanırım senin çalışma imkanin yok mu
Çocuk 1 buçuk yaşında ben nasıl çalışayım bakacak kimse yok

Yok şükür bi kere yaptı o hatayı şu an düzlüğe çıktık
İyi bari ona para vermesin sizden ailesinden kiskanirken daha kotu olurdu.belli ki eşiniz bu cimrilige alışmış.belki evlenmeden önce de öyleydi.belki ailesinden öyle gördü büyüdü.bu cimrilik çok zor çözülür.sizinde aileniz yanınızda değil.yalniz kalmışsınız iyice.yavas yavaş bu huyundan vazgeçirmek lazım.sizinde kendi paranız olsa cebinizde daha rahat edersiniz aslında.tam durumunuzu bilmeden yorum yapıyorum yanlış bişey söylersem kusura bakmayin

Lütfen bi tavsiye verin sizde durumlar nasıl Şimdi kızlar ben 26 yaşındayım 2 buçuk yıl önce görücü usulü evlendim babam sevgilim olduğunu öğrendi ve yaşımız evlilik için küçüktü sonra babam da bi hışımla bana seni ilk gelen görücüyle evlendircem dedi yani şu an ki evliliğim...hiç istemediğim halde bi insan kızına bunu yapar mı eşim iddia oynadı daha yeni evliyken aklınca 10 bin kadar borcu kapatmak için bu katlandı 25 bine çıktı bana taktığı set falan gitti maaş kartını da babasına verdi borç bitene kadar onda kaldı evimiz falan var Allaha şükür kayınpederimin durumları iyi ev araba falan var kaynanam beşiği başkasından getirdi bebek arabasını 250 lira en ucuzundan aldı yeri geldi ilk bebeğim daha her şeye hevesim var kıyafetleri bile 2.el geldiği oldu tamam borç var dedik sustuk ama artık bu tutumluluğa girmiyo yeminle cimriliğe giriyo evde meyve sebze bitiyo diyelim marketten almıyoruz pazardan alıyoruz 1 olur 2 olur da hep nereye kadar bebek bezinin yeri ucuzundan her şeyin en uygun fiyatlısı suyu iş yeri karşısından öyle kafama göre markete çıkayım şunu alayım şeyi yok buna da tamam bebeğim 1 buçuk yaşında hayvan kartları aldım hani ben söylicem o göstercek onun yaşına uygun daha o bebek eline verme yırtar 3 yaşında çıkarırız diyo marketten 3 liraya hikaye kitabı aldım verme yırtar dedi o kadar malına önem veriyo ki oyuncağı verme kırar ya çocuk bu öyle büyüyecek daha bide böyleyken bana her gün 2.çocuk diye psikolojik baskı yapıyo öyle hemen kolay değil dedim işine geldiğin gibi davranıyorsun falan diyo bi çocuk büyütmek bu kadar kolay mı borç var dedin sustum bi tane bebek arabası beşik alalım o zaman dedim ne gerek var büyür gider dedi borç olmadığı halde hep hevesim çocuğun saçını biraz uzatmak istiyorum 2 kere kestirdi şu an yeni yeni biraz uzadı ben hep kendi kafama göre hareket ediyormuşum bebeğimin sağlığını düşünmüyormuşum yedikleri vitaminler saçına gidiyormuş görende omuzlara kadar saç var sancak kafayı yicem artık hep kendi gözünden bakıyo olaylara özel günlerini doğum günü anneler günü falan kutlamaz o öyle görmemiş bana çok tuhaf geliyo ya çocuk çok hiperaktif çevremde hiç kimse yok nasıl 2.ciyi isteyebiliyor haksız mıyım
Kesinlikle 2. Çocuğu yapmamalısınız en önce onu diyeyim.. Size yapılanın yanlışlığını falan anlatmıcam.. Sizin tek bir sorununuz var bence o da işşiz olmanız.. Anlatımınıza göre çalışmıyorsunuz..çalışıyor olsanız maddi anlamda daha güçlü olacağınız gibi canınız sıkıldığında kendinize yapacak birşeyler harcayacak paranız olurdu mesela yeri gelince çocuğunuza kimseye sormadan çocuğunuza beşik, araba alırdınız.. Veya eşiniz canınızı çok sıkarsa evden çekip gitmek için kendinizde daha çok güç bulurdunuz.. Ne bileyim ben böyle düşündüm..

Çocuk 1 buçuk yaşında ben nasıl çalışayım bakacak kimse yok
Güzellikle anlatmaya çalış o zaman alışveriş listesi hazırlayın mesela haftalık yavaş yavaş alışır belki orta yolu bulmak konuşmakla mümkündür böyle bi adama kendi kendine aydınlanma gelmez .bu arada senin giyim kuşam ihtiyaçlarını falan nasıl karşılıyor

Cimrilik de bı hastalık.tabi bunu eşinize anlatmaya çalışsanız anlamaz sorunda büyür.siz cimrilikle ilgile makaleleri okuyun.doktorlarin bu konuda tavsiyelerini dinleyin.yavas yavaş aralarda bunu eşinize empoze edin.bence biraz faydası olabilir.
Mesela ben esimin heryere para vermesinden borçlardan muzdaribim.tv falan izlerken ya herkes borçlu bu borçlar bitmiyor keşke bizimde borcumuz olmasa evimiz olsa.daha ne kadar çalışacaksın sana da yazık gibi konuşuyorum.boyle böyle beynine işlemeye çalış canım.
Bide senin paran olsa gercekten sen biraz rahatlarsin

Ikinci çocuk mu ? Bu yaşta daha çocuğunda küçük ve sorunlarınız var . Kesinlikle korun okudun mu mesleğin var mı? Sende ise girebilirsin eğer maddiyat sıkıntınız varsa .

Güzellikle anlatmaya çalış o zaman alışveriş listesi hazırlayın mesela haftalık yavaş yavaş alışır belki orta yolu bulmak konuşmakla mümkündür böyle bi adama kendi kendine aydınlanma gelmez .bu arada senin giyim kuşam ihtiyaçlarını falan nasıl karşılıyor
Bana aylık 300 tl veriyo bazen harçlık olarak istiyor geri

Böyle babalar var ya böyle babalar. Baba demeye bin şahit , kendi evlatlarının yüz karası babalar... İyi mi etmiş şimdi cahil herif ? Desene baba yediğin naneyi beğendin mi diye?

vitaminler saça gitmez... yani saç yada tırnak tabiki yediklerimiz içtiklerimiz ile besleniyor ama saçı uzun olanın tüm vitamini saçına gidiyor vücuda bişi kalmıyor gibi bir bakış açısı cidden biyoloji bilimine ters :halay:

X