Mutsuzluklarla dolu evlilikte mutlu olmak için ne yapmalı?

minimini

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2011
379
8
Merhaba hanımlar..İçim çok kırık dökük canım çok sıkık..Benimle aynı durumu yaşayan sizlerden yada yaşamayanların objektif fikirlerinden yardım almak istedim o yüzden konuyu açtım..Son zamanlarda canım çok sıkık gerçekten.Yürümeyen bi evliliğim var arada konulara yazıyorum belki anımsayan vardır..eşime 2 defa boşanma davası açtım..1,5 yaşında kızım var..kızımın mutluluğu için sırf kızım babasını çok seviyor diye davalarımı geri çektim boşanmaktan vazgeçtim..Sorun nerde diyceksiniz sorun burdan sonrasında maalesef..ne yaşanmışlıklar unutuluyor,bne kırgınlıklar,ne de geçmiş..yani unutamıyorum..çok kötü günler geçirdim eşimle..yüzüne karşı da söylüyorum bunu ondan önce evlenmeden yüzümde güller açardı artık gülmeyi unuttum gözümden yaş eksik olmuyo çok mutsuzum ama öte yandan kızım mutlu..kızımın mutluluğundan vazgeçemiyorum..
eşinle aranda sorunlar ne derseniz çokkkkkkkk..daha önce çeşitli konularda bahsetmiştim kendisinin anne saplantısı var takıntısı var..sürekli bana karşı annesini korudu hatalı dahi olsalar laf söylemedi ben laf söylememe annemi üzemem dedi beni ve ailemi üzdü kırdı geçirdi..eğer annen senin için değerliyse başkasının annesi de o başkası için değerli..o yüzden başkasının annesine de aynı hassasiyetle davranman lazım..annemler her geldiğinde surat astı kavga çıkardı..ben doğum yaptım sezaryenle kendisi öyle garip insan ki annem bana bakmaya geldi o zaman bile surat astı..annem neden 3 gün kalıp gitmiyormuş neden çok kalıyormuş..daha geçen aylara kadar bu cümle geçti aramızda..öte yandan kendi babası basit bir ameliyat geçircekti bana sormadan babamı kardeşim ameliyat ettiremezse babamı burda ameliyat ettircem bizde kalır iyileşene kadar dedi..yani böyle bencil iki yüzlü ve dengesiz..benim ailem istanbulda bense 12 saat uzakta başka şehirdeyim..ilk çocuğum ve yardım edicek kimsem bile yoktu o bana trip atarken..bilmiyorum bu en ufak örnek..sırf annesi aramızda konu geçti diye kızım hastaydı hastaneye götürdüm kızını bile 15 gün aramadı sormadı..yani annesi herşeyden değerli onun için benden kızından diğer tüm insanlardan vb vb..bana göreyse hayatta herkesin değeri ve sevgisi farklıdır..anne başka evlat başka eş başka..
daha biçok biçok şey..bunlar ufak örnekler..canım çok sıkık sürekli düşünüyorum ciddi anlamda..kendimi çok mutsuz hissediyorum ve eşimden çok soğudum..(afedersiniz ama)cinsel olarak bile birlikte olmak içimden gelmiyor istemiyorum..o derece soğudum.napıcam bilmiyorum.basit ama bi laf var ya vazoyu kır topla birleştir bakalım tekrar eski halini alır mı diye bende de aynen öyle kızım için bile olsa bu evlilik nasıl yürüycek bilemiyorum çok canım sıkık gerçekten insan olmak bu kadar zor mu..bu erkekler neden az insan olamıyolar düzelemiyolar bişeyleri denemiyolar

hayır evlenmeden 10 sene çalıştım da şimdi çocuk var ve bakıcak kimsem yok bulunduğum şehirde..kızımı da tanımadığım birine emanet edemem o da benden ayrılamaz zaten çok bağlı her dk peşimde..bide kimin için çalışcam ki kıymet bilmeyen adama mı ?
ünv mezunuyum..muhasebe ve işlerme okudum..istanbuldan bu şehre geldiğimde iş aradım bulamadım..çocuk bakıcılığı haberi geldi bi yakınım arıyordu ben temiz pak insanım diye bana söylediler 500 tl ye kabul ettim..çalıştığım ilk gün midem bulandı gittiğimde evde istifra ettim hastaydım..o halde ünz mezunu olduğum halde gocunmadım çocuk bakmaya gittiğim kadın benden yer silmemi rica etti..tanıdık diye de kırmadım kadın gece uyumamış çocuktan dolayı bitkindi..o da iş yaptı bende beraber bitirdik..eve gidince eşime ben işte kusa kusa yer sildim bugün kadına dedim..herkes çalışıyor dedi..ben de haaa öyle mi dedim o gün işten çıktım..demek herkes çalışmıyormuş dedim :) ben bekledim ki yeni evliyiz bide bikaç aylık karıcım üzüldüm haline biraz idare et o bu der ama nerdeeeee..bu arada ben evlendiğimde eşimin 20 milyar borcu vardı borcuyla aldım kabullendim onu...altınlarım gitti ailem onun için kredi çekti vb vb..işe de bilerek girmedim sonra çünkü kıymetimi bilcek insan değil..ne kıymetimi bilir ne gönlümü hoş tutar

Son düzenleme:
sende annemin kaderini yaşıyorsun bizi gözyaşları ile büyüttü şimdi soruyorum geçti ama yıllar delip de geçti diyor. keşke hayatımızı beraber yaşayacağımız insanları seçme şansımız olabilseydi önceden. Sanırım bu olay seni pişirecek ve olgunlaşacak sın yaşıtların saçma sapan şeyleri dert ederken sen bunları çoktan aşmış olacaksın... kızına senle gurur duyabileceği biri olamaya çalış tıp kı benim annemle gurur duyduğum gibi sevgiler...

Son düzenleme:
nasıl tanıştınız bu adamla
arkadaşlık sürecinde uyumsuz olacağınızı fark edemediniz mi

yok be arkadaşım..insanlar evlenmeden ne olduğunu belli etmiyolar ki bu zamanda..evlenmeden hiç bu şekilde sorunlar yaratıcak insan değildi..öyle olsa bişeyler sezsem ben manyak mıyım bulaşayım bile bile..evlendikten sonra annesi kurdu sürekli ve işler 360 derece değişti..hazımsız bi annesi var..inan ki annesi beni kuma olarak görüyor kendine :)) bunu eşimin yüzüne de söyledim defalarca..sanki annesi karısı ben annesinin üstüne kuma geldim..kadının gözü bizim yuvamızda..yıkamadı gittiiiiiii..oğlunu kur kur ye ye bitirdi adamı..sürekli dır dır..

annen için üzüldüm..gözyaşıyla çocuk büyütmek demek ne demek çok iyi bilirim..küçücük bebeğinden bile gözyaşını saklamaya çalışmak,yeri geldiğinde kızın gözünün içine bakıyor diye sahte gülümsemek,canın sıkık olsa da belli etmemeye çalışmak çok zor..kızımın mutluluğu için mutsuzum ve mutsuz olucam..herhalde bigün grur duyar benimle bilmem ki..

anlattığın şeylere gerçekten çok üzüldüm
peki ailen dertlerini biliyor mu
biliyorsa ne diyorlar

senin yaşadıklarının benzerini bende yaşıyorum yeni bebeğimiz oldu bebek olduktan sonra sanki doğum yapan annesiymiş gibi onunla daha çok ilgilendi benim ailemle tartıştılar yine annesini tuttu keşke bazı şeyleri önceden görebilseydik ve evlenmeseydik diyorum kocamdan soğudum istemiyorum artık onu ama yapacak bişey yok

biliyolar..başından beri herşeyi onlar da yaşadı..her kavgamızı gürültümüzü çektiler..eşimin ailesinin iste hiçbişeyden haberleri yok..çünkü eşim ailesini üzemezmiş..her derdimize ailemi ortak ettik..en çok da içimi acıtan bu..benim yüzümden üzüldüler hep.bizim evliliğimizle sorunlarımızlar ilgili de boşanırsam da arkamdalar evli kalırsam da ayrıl demezler..çünkü çocuk var ortada çocuk konusunda hassaslar..2 defa boşanma aşamasına geldik..ilki kızım 9 aylıktı..ilk defa baba kelimesini babası evi terk ettiğinde ağlayarak söyledi..o zamanlar yürütgecinde evi geziyordu babasının yatağına gitti baba dedi ilk defa..çok kötü günler geçirdim çok üzücü..o yüzden unutmadığım çok şey var kafamda..napıcam bilmiyorum..içimi en çok acıtan da benim ve kızımın bunların zerre kadarını hak etmemiş olmamız..eşimin kendi kafası ve ailesi özellikle annesi sorunlu..onların yüzünden hep kırılan dökülen bizim günlerimiz hayatımız oldu..

Çok can sıkıcı gerçekten 'aşağı tükür sakal yukarı tükür bıyık' bu duruma tek gereken ayrılmak ya çocuk ne olacak? Rabbim yardım etsin gerçekten

canım karar verecek olan sensin ama yapamam boşanırsam benim için hayat daha zor olur kızım üzülür diye boşanmakdan vaz geçeceksende kaderine razı olup ne eşini ne annesini takmayıp onları yok sayıp seni hiç bir yaptıklarının sinirlendirmesine üzmesine izin vermeyip kızın için yaşamaya devam edeceksin yani onları kalbinden beyninden insan olarak bile sileceksin etkisiz elaman olacaklar senin için

canım başından belli etmiyolar ki kendilerini..benim eşim evlenmeden bana dediki benim ailemin bize hiçbir zararı olmaz..senede 1 ya gelirler ya gelmezler..(başka şehirdeler bizim şehirde değiller)..ve eşim bu sözü annemin önünde söyledi..sana zararları dokunmaz diye..sana yemin ediyorum her ayrılığımızın sebebi ailesinin onu kurması ve eşimin ailesini tutup beni ve kızını ailesi olarak görememesi..adamın kafası milattaaaaa...hala bizi kabullenemedi..anne babası onun ailesi biz değiliz eliz sanki..geçen bana bi tartışmada dedi ki senin cep telefonunu ödüyorum faturalarını ödüyorum..kaçgün bunun kavgası sürdü.çok terbiyesizsin sen dedim..insan karısının ödediği faturasına laf söyler mi dedim..ben elin adamına mı ödeteyim bi adam bulayım da bunu mu kastediyosun dedim..evlendikten sonra değişiyolar maalesef özellikle kurulmaya müsait ana kuzusu erkekle evlenmiycen uzak durucan..bana belli etmedi ana kuzuluğunu..evlenene kadar beni ailemi tuttu ailesinin lafı dahi geçmedi evlendikten sonra tam tersi..

Çok can sıkıcı gerçekten 'aşağı tükür sakal yukarı tükür bıyık' bu duruma tek gereken ayrılmak ya çocuk ne olacak? Rabbim yardım etsin gerçekten

tşk ederim..Allah gerçektende böyle durumda olanlara yardım etsin ve bana da..çok zor..kendini mutsuzluğa hapsetmek çok zor..

biraz annenin yanına gidip kafa dinlesen enerji toplasan nasıl olur
ortam değiştirmek sana iyi gelecektir
uzakta daha sağlıklı kararlar verebilirsin

eşimin ailesinle görüşmüyorum zaten..tlf da dahi görüşmüyorum..benim yuvamı yıkmaya çalışan insanla işim olmaz..dahası benim yuvamı da değil herhangi bir yuvayı yıkmaya çalışan insanlarla işim olmaz..kadının her lafı tahrik fitne fücur..şeytan görsün yüzünü..

[QUOelfride;29637001]biraz annenin yanına gidip kafa dinlesen enerji toplasan nasıl olur
ortam değiştirmek sana iyi gelecektir
uzakta daha sağlıklı kararlar verebilirsin[/QUOTE]

2,5 aydır ailemin yanındaydım daha yeni geldim 15 gün oluyor..kızım hasta oldu ailemin evi doğalgazlı diye onlara gittim kışı orda geçirdim geldim..valal enerji topluyorum topladım da topladığım enerji bu eve gelince bianda gidiyo :)) modum düşüyo hemen..ailemde de çok düşündüm..kendim için en doğru karar kesinlikle boşanmak..böyle ömür geçmez ama kızım için en doğru karar onu babasız bırakmamak..burda takılıyorum..babasını çok seviyor..eğer boşanırsam kendi mutluluğum için kızımı mutsuzluklara hap setcekmişim gibi geliyor..vicdanım rahat olmıycak..ben mutlu olucam evet peki ya kızım?parklarda babalı çocuklar görünce o mutlu olabilcek mi?okulda arkadaşları babalarından annelerinden bahsederken mutlu olabilcek mi?ve o yaşıycaklarının sebebi boşanmaya ben karar verince ben olucam gibi geliyor..çok üzülüyorum..o günleri kaldıramam gibi geliyor..ama böyle de mutlu değilim..zaten galiba hasta oldum çok halsizim..kendimi yıprata yıprata umarım kanser falan olmam..kendimi iyi hissetmiyorum son zamanlarda..pzt gidio kan vericem bir..

kesinlikle canım ana kuzusu bir erkekle evlenmiyceksin bizimkide bebek olana kadar bu kadar değildi annesi bunu bir kenara çekip çekip doldurdu, çocuk bile kendininmiş gibi davranıyor çekemiyor bizi çok iyiymiş gibi davranıp oğluna sevimli görünmeye çalışıyor birde benim işsiz şu anda hben çalışıyorum herşeyi ben karşılıyorum buna rağmen yaranamıyorum varsa yoksa annesi bende çaresizim inş bu günler geçer diye bekliyorum dua ediyorum sende öyle yap

bende çok dua ediyorum..Allah bu akılsız adamlara akıl fikir versin diye çok dua ediyorum ben..az insan olabilsinler diye dua ediyorum..benim için bir kötülük düşünene 1000 kötülük bir iyilik düşünene 1000 iyilik versin diye dua ediyorum Allah a..
bende yaranamadım..ben eşimin 20 milyar borcunu kapadım..benle evlenmeden hayatı bitmişti..hayatını kurtardım..kendi babası kocamın borcuna bana ne dedi..hiç ilgilenmedi..açmışınız susuzmusunuz diye bizi bi aramadılar bile borç öderken biz..yine de ailesi kıymetli ben kıymetsiz..ben onun için hiçbişey yapmamışım..

Son düzenleme:
madem öyle boşanma ama kendi ailenle yaşa
çünkü böyle bir adamla yaşamak da kolay değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…