Mutsuzluktan öleceğim

Dün geceden beri kara kara düşünüyorum. Ne yapsam nasıl etsem nasıl olur diye.
Öncelikle konum uzun.
Ben 9 senelik evliyim. Ilk okula giden bir kızım 1 aylık da bir oğlum var.
Eşimle memleketlerimiz arasında 1000 km den fazla bir mesafe var zira kafa yapısı olarak da öyle.
Eşim bildiğiniz saf şu katılmamis odun. Bu odunluklari yüzünden çok kavgalarimiz oldu. Evliliğin ilk yılları güç gösterisiyle geçti. Ben böyleyim biz böyleyiz ailem böyle vs arada kültür farkı olduğu için detaylica kendilerinj bana anlatmaya calistilar akillari sıra.
Beni resmen sindirmeye calistilar. Yeri geldi basarili oldular yeri geldi savastik. Çok kavgalar oldu. Ama ben bildiğimi okumaya devam ettim. Kendi dogrularimi haykırdım hep. Kendi dogrularim derken aslında hep olması gerekeni. Velhasıl kelam bu süreçte herkes kendince dersler aldı. Şimdi ailesi ile gayet mesafeliyim. En azından bu konuyu aştık. Fakat asamadigimiz daha nice konu var. Anlatmaya kalksam manas destanı çıkar. Özet geçecek olursam eşim eş olmanın baba olmanin eve para getirmekten ibaret olduğunu zannedenlerden. Ve bu durum beni delirtiyor artık. Oğlum çok sıkıntıli bir bebek geçenlerde bununla ilgili konu açmıştim.
Ve suan yanımda kimse yok. Evin işi kızın okulu bebek yemek vs. Hepsi bana bakıyor. Çünkü kocam olacak adam akşama kadar çalışıp ustune bir de oruç tutuyorum diye kendisine yılın en iyi adam ödülünün filan verilecegini düşünüyor galiba.
Çocuk doğduguundan beri hep beraber sofraya oturamadik dönüşümlü yemek yiyoruz. Tabi benimki 10 dakika onun ki yarım saat. Ve daha birçok şey. Sorun şu ki kendisi aşırı derece rahatına düşkün. Dün bebegin aşısı vardı bunu bildiği halde mesaj atıyor yemekte ne var birde şu tatlidan yapar mısın diye. Ben yapmasam belki birşey demeyecek ama bu mesaj bile beni geriyor. Çocuk zaten normalde durmuyor dün asidan sonra hiç durmadı. Sürekli ağlıyor. Kızım akşam iş çıkışı arıyor birşey istemek için arkadan bebegin sesi gidiyor ona ve kurduğu cümle aynen su ben gelene kadar onu uyutun. Sonra eve geldi çocuk tabi susmuyor altını açtı çocuk azicik çiş yapmış kızım bez getirdi cocugu bıraktı kalktı gitti bende cocugun altını niye baglamadin dedim diye kıyamet koptu. Neymiş bilmiyormus. Oysa geçen gün ben yanında yaptım ve bak böyle yapılıyor diye anlattım ve bana döndü dedi ki niye anlattin ki şimdi. Yani demek istiyor ki ne gerek var öğrenmeye zaten sen yapacaksin gibisinden.
Biz bez olayı ile başladık kavga etmeye o söyledi ben söyledim. Sanki çocuk başkasının cocugu yani bi bezini değiştirmek bu kadar mi zor ya. Ben artık onun bu sığ zihniyetinden bıktım nefret ettim. Ona gore bu kadın işi.
Herşeyde böyle çocuklarla ilgili evle ilgili herşeyde yaptığı bir işi insanin burnundan getirerek yapıyor ki çoğu şeyi yapmıyor.
Sorsan cocuklarini çok sever ama dışardan biri gibi olmasini istemiyorum. Biraz ilgi sevgi oyun yemek banyo vs bu tür igtiyaclarini da yapması gerekmiyor mu. Babalık bir paket bez almak mi. Lütfen soeyin. Ben akşamdan beri aglamaktan gozlerim sisti.
Asıl problemin başı benim ailem. Daha doğrusu babam. Eşimden 1000 kat daha gerikafa li. 9 senedir evliyim 1 kez beni arayipta ne yapiyorsun kızım demedi. Her kavgada beni ezdi. Bir gün Esi mi arayıp oğlum bu böyle olmaz ailene sahip çık demedi. Her zaman ona göre erkekler haklı. Tabi esimde bunun farkında ve ona göre kendisi bulunmaz hint kumaşı.
Ve ben herseyden o kadar çok bunaldım ki bazi zaman aklimi kaybetmekten korkuykrum. Gercekten cikar yol bulamıyorum. Herseye muhalefet bir koca hicbirseyle alakası olmayan bir aile ortada 2 çocuk. Bazı zaman diyorum ki herşeyi herkesi bırakıp gideyim. Ama bunun çok günah olduğunu biliyorum. Ve cocuklarimin bunu haketmedigini. Aslında ben böyle bir insan değilim ama hayatta herseyle tek başıma mücadele etmekten tutunacak bir dalim olmamasindan çok yoruldum tukendim bittim.
Mutluluk neden benim hayatımdan gecmiyor neden hep teğet geçiyor. Ailesi olmayanin iyi bir kocasi olur sahiplenir bende neden hiç biri yok neden. Ben neden bu kadar yalnızım.
Anlatmak istediğim daha o kadar büyük sıkıntılar var ki. Ama sonuç olarak hepsi de benim tek başıma mucadelemle çözülecek şeyler değil. Ben bu sorunların ortasında debelenip durmaktan başka birşey yapamıyorum. Ve debelendikce dibe batiyorum. Işin içinden çıkamıyorum.
Suan tek yapmak istediğim bu evden gitmek. Ama nereye ama nasıl bilmiyorum

Madem o öyle bir koca siz de ona layık bir eş olun. Mesela sadece yemeğini yapın koyun masaya onu umursamayın. İkinci çocuğu da yapmışsınız , eleştirmek istemezdim ama madem bu adama neden ikinci çocuğu yaptınız. Bebek olmasaydı belki daha kolay kararlar verebilirdiniz. Neyse artık yapacak bir şey yok.

Siz de kendi hayatınıza anlam katmaya çalışın. Alın çocuklarınızı gezin, bir şeyler yapın. Eve kapatmayın kendinizi.

bu zorlukları kendimiz yarattık, şimdi şikayet ediyoruz..gösterişli sofralar, çocukların kölesi olmak, internet ve cepte saatler harcamak, milletle gösteriş yarışına girmek, tabiki eski hayatımız yok, ama şu an yaşadığımız gibi de yaşamayabiliriz...işini planlı götüren bir hanım, 2 çocuğa gaytte rahat bakabilir, gün boyu yemeğinide yapar, günlük temizliğinide...bir komuşum var kadın, 3 vardiya çalıştığı halde, 2 kızı küçükken evde tek kaldığı halde, evi bal dök yala...
evin pazarını, alışverişini yapar, ayrıca hiç bir gezmesindende kalmaz, ayrıca bir partiye üye, seçim zamanı parti çalışmalarına bile katıldı kendisi...ayrıca nezman görsem, yüzünden tebessüm eksik olmaz...
İşte sorun bu.
Konu sahibi gelmiş kendi hayatını anlatmış,fikir istemiş,siz de diyebilmelisiniz ki BEN yaşadım,başardım,ya da başaramadım.
Karşıdan görmeyle "komşu abla yapardı ama"
yla olmaz,o duvarlar ardında ne yaşanıyor biliyormusunuz?
,Y kromozomunuz buradan bile görünüyor pardon ama:;

Bir de"nerden buluyorsunuz bu adamları"cılar var.Adam der mi ben ö.üzüm,tanıyabildiğin kadar tanıyıp evleniliyor işte...
El artırıyorum... bir de neden çocuk yaptın bu adamdan ekibi var. Sanırsın çocuk yapmak yıllar alan bir eylem. Sanki biyolojik saat, üreme içgüdüsü, çevre baskısı Mars’ta yaşanıyor... sanırsın adam ben buyum diye yazdı alnına
Bir de ikinci çocuğu niye yaptincilar var,doğmuş var olmuş çocuğu niye yaptın diye soruyorlar,sorunca ne değişecekse.

Hay ağzınıza sağlık yahu
Hayatın olağan akışı bunlara hiç uğramıyor sanırım
Şatolarda pamuklara sarılı mı yaşıyorlar nedir etrafında 10 evlilik varsa kocaların en az yedisi konu başlığındaki gibi
Yada evliliklerin çoğu öyle
Marsta mı yaşıyolar bunlar ben anlamadım herşey bunlara aooo oooo tarzında ilginç geliyor
Ne güzel hayatları var

İşte sorun bu.
Konu sahibi gelmiş kendi hayatını anlatmış,fikir istemiş,siz de diyebilmelisiniz ki BEN yaşadım,başardım,ya da başaramadım.
Karşıdan görmeyle "komşu abla yapardı ama"
yla olmaz,o duvarlar ardında ne yaşanıyor biliyormusunuz?
,Y kromozomunuz buradan bile görünüyor pardon ama:;
Değil mi. Dışardan bakılan hayatlar ne kadar imrenilesi. Komşu larda bazı konularda bana aaa sen ne kadar sanslisin dedikleri oluyor. Oysa hayatta hiç bir konuda kendimi şanslı görmedim ben. He deyip gülüp geçiyorum. Oysa içi beni yakar duvarların arkası gözükmüyor malesef.

Hay ağzınıza sağlık yahu
Şatolarda pamuklara sarılı mı yaşıyorlar nedir etrafında 10 evlilik varsa kocaların en az yedisi konu başlığındaki gibi
Marsta mı yaşıyolar bunlar ben anlamadım herşey bunlara aooo oooo tarzında ilginç geliyor
Ne güzel hayatları var
Hani derler ya ateş düştüğü yeri yakar diye. Bu çok büyük konuşan insanların ya hayatta başına hiçbirşey gelmemiş yada gerçek hayatlarını biz bilmediğimiz için burada atıp tutuyorlar. Burada çok üye gördüm yorumlarda mükemmel bir hayata sahipmiş gibi yazıp birgün dayanamayip konu açan ve bambaşka bir hayata sahip olan. Aaa bu sen misin dediğimiz.

Amin. Bende 2. Çocuk için asla diyordum ama oldu. Onun varligi çok güzel ama esimin davranışları hiç doğru değil. Çoğu kişi neden 2. Çocuk demiş. Bunun çocukla alakası yok ki. Biz de çok catisiriz her konuda. Çocuk olmasa başka şeyden.

Kimse cocuktan dolayi catisiyorsunuz demiyor. Niye cocugu mutsuz bir evlilige, ilgisiz bir babaya sürüklüyorsun diyoruz. Yani sahsen ben üzülüyorum. Cocuklarin cahil bir baba, mutsuz bir anneleri var. Evliligin bu oldugunu saniyorlar. Ask, sevgi, saygi nedir bilmiyorlar. Örnekleri olmadigi icin, büyüdüklerinde cok sikinti yasarlar kendi iliskilerinde, evliliklerinde.

Yani bir cocuk ile bosanmak, mutlu ve bagimsiz bir hayat kurmak varken, ikinci cocuk yaptiniz. Ilk cocugun simdi kardesi var, ama mutsuz bir ortamda oldugunda neye yarar?

Hay ağzınıza sağlık yahu
Ne güzel hayatları var

Sanirim sizin esiniz öyle oldugundan dolayi, biz marsta yasiyoruz. Benim etrafimda hic öyle bir koca yok mesela. En "odunu" bile cocugu icin cirpinir, bezini degistirir, bakarda. Ve normali budur zaten. Siz anormalik, normallestirmeye calistikca, o tür erkekler var olmaya devam edecek.

Hay ağzınıza sağlık yahu
Ne güzel hayatları var
Onlar über akıllı, 20 yük sonrasını planlayan, mantık zeka kumkuması insanlar. Ulaşılmaz olmak kolay değil...

Hay ağzınıza sağlık yahu
Ne güzel hayatları var
Hani derler ya ateş düştüğü yeri yakar diye. Bu çok büyük konuşan insanların ya hayatta başına hiçbirşey gelmemiş yada gerçek hayatlarını biz bilmediğimiz için burada atıp tutuyorlar. Burada çok üye gördüm yorumlarda mükemmel bir hayata sahipmiş gibi yazıp birgün dayanamayip konu açan ve bambaşka bir hayata sahip olan. Aaa bu sen misin dediğimiz.
Burada kraliçe edasıyla salınanları da tanıdım açtığı konularda.
Buzdan sarayları tuzla bir anda tuzla buz oldu.
Gerçekten düşündüğünü ve yaşadığını söyleyenlere sözüm yok.
Fakat hayali karakterlerle yorum yapanlar itici duruyor.

Kimse cocuktan dolayi catisiyorsunuz demiyor. Niye cocugu mutsuz bir evlilige, ilgisiz bir babaya sürüklüyorsun diyoruz. Yani sahsen ben üzülüyorum. Cocuklarin cahil bir baba, mutsuz bir anneleri var. Evliligin bu oldugunu saniyorlar. Ask, sevgi, saygi nedir bilmiyorlar. Örnekleri olmadigi icin, büyüdüklerinde cok sikinti yasarlar kendi iliskilerinde, evliliklerinde.

Yani bir cocuk ile bosanmak, mutlu ve bagimsiz bir hayat kurmak varken, ikinci cocuk yaptiniz. Ilk cocugun simdi kardesi var, ama mutsuz bir ortamda oldugunda neye yarar?
Ben evliligin ne oldugunuda nasıl olması gerektiğini de biliyorum. Birşeylerin ters gittiğini bildiğim için zaten burada konu açtım. Mesela dedim mi eşim hafta sonu kızı parka götürmüyor oğlan aglayinca pispislamiyor ama olsun allah onu başımdan eksik etmesin evimin direği ne de olsa mı dedim.
Herkes çocuklarının çok iyi şartlarda büyümesini mutlu ortamda olmasını ister. Ve birçok anne baba bu olmadığında kendince çözüm arar endiselenir kaygilanir. Nasip kısmet deyip kenara çekilmez .
Takmissiniz cocuklara. Neden 2. Neden 3. Vs
Ben çocuk meraklısı olsam iki çocuk arasında 8 yas olmaz tavşan gibi her sene bi tane doğururum. Biz korundugumuz halde oldu. Ne yapacaktım sözde cahil olan biz biranda moderlesip kurtaja mi kosacaktim. Eğer buysa çözüm tamam ben cahilim kabul ediyorum. Ha ne olurdu daha başka korunma yontemlerini deneyebilirdik. Aynı anda 2 tane gibi. E 8 senedir yöntem tutunca ek birşey dusunmedik bu da bizim cahillgimiz olsun.
Gelelim boşanma konusuna. Eğer çocuklarıma daha rahat bir hayat sunabileceğimi bilsem zaten 1 dakika durmam.
Hayat öyle sizin sandiginiz gibi değil malesef. Ben devlet memuru değilim. Mecbur özel de çalışmam gerek. Ve isveren de vay sen tek başına çocuk buyutuyorsun hadi bugün izin vereyim de hastaneye götür yok Okula götür demiyor. Ben çalışırken bir kere izin alıp kızı hastaneye götürdüm patron müdürleri sıraya dizip niye izin verdiniz bu cocugun babası yok mu diye yeri göğü inletmis oysa 1 sene de 1 kere izin almıştım. Bugün ay sonu iş yetismeden cikmayacaksin dediğinde 3 çare ben buluyorsam 3 care de babası buluyordu hanım efendi. Senin evde çocuğun var daha ödevi var senin yemeğin yoktur hadi artık tamam calisma diyen olmuyordu. Bu gece kalayım sabaha kadar calisayim desem kimse yok demezdi. Gelelim bakicilara. Siz zannediyormusunz bakıcı kendi çocuğu gibi ozverili bakıyor. Bugün mesai var biraz geç kalacağım dedin mi suratlari sirke satiyordu. Kimi aç bıraktı çocuğu kimi hirsizsin dedi. Yaşlı babasi saatin yerini hatirlayip da bulamadığı için. Çocuğun psikolojisi bozuldu. Arkanda ailen yoksa düzgün bir işin düzgün bir gelirin yoksa çok mu kolay boşanmak. O ortamda çok mu mutlu o çocuklar. Bekara karı bosamasi kolay tabi. Sizin bildiginizi biz bilmiyoruz zaten.
Ben boşanıp şurada bi konu açsam işte şu şartlar altinda şu sebepten bosandim desem eminim yüzde 90niniz aklın yokmuydu şartlar boyleyken niye bosandin diyecek. Niye diyecek biliyor musunuz aklın yolu bir ya hani o yüzden diyecek işte.
Ben demiyorum bu şartları kabullenip susayim yutayim. Elimden geldiğince bende cirpiniyorum ne yapabilirim diye. Hangi yolu secersem ben ve cocuklarim için daha iyi olur diye.
Bu yol evli kalmak mı boşanmak mi. Ben dusunmuyormuyum. Burda hiç tanımadığınız birinin hayatın siz 5 dakika kafa patlatirken ben sabahlara kadar düşünüyorum. Ama yolların önü kapalı. Yollar çıkmaz sokak. Anlayabiliyor muyum.

Yemin ederim insan burada bir konu acmaya korkuyor. Ve eminim ki buradaki insanlarin acımasız elestirileri yüzünden birçok insan ya konu açmıyor yada açsa bile bazı seyleri olduğu gibi anlatamiyor.
Ya bi takilmislar bakarken anlama din mi e 2. Çocuk niye. Ben kendi konum için demiyorum hadi diyelim ki ben anlamadım hata yaptım vs.
Insanların basina herşey biranda mi geliyor ben anlamadim gerçekten. Adam çok iyidir guvenirsin 1 çocuk yaparsın çok iyi baba olur. Tamam dersin 2. Yi yaparsın örnek veriyorum çocuk engelli olur adamin psikolojisi bozulur o çok iyi adam o cok iyi baba gider yerine bambaşka biri gelir. Tabi bunu insan zamanla anlar. Anladikca da hep bir umut besler. Acaba düzelir mi diye. Iyi yanlarını hatırlayıp düzeleceği konusunda daha çok hayal kurar. Belji sadce hayalde kalır ama hayal kurar yani. Herkes bozuk giden düzeni düzeltmeye çalışır. Bi kıytırık makina bozuluyor önce tamir ettiriyorsun onarilmazsa yenisini alıyorsun. Yani herkes mi eskisini atıp yenisini alıyor herkes mi o kadar güzel imkanlara sahip.
Bazılarına hayat altın tepsi de imkan sunarken bazilarina yerin 1000 mt altın da sunmuş. Tirnaklariyla kazıyıp duruyor ha şimdi bulacağım ha şimdi bulacağım diye. Ne yapalım herkes eşit şartlarda değil. Benim nasıl bir hayatın içinde varoldugumu ve o şartlara rağmen ne kadar hayata tutundugumu siz biliyormusunz hayır. Ama tüm cabamla bu kadar oluyor işte cok daha iyisini istiyorum ama hayat bana bu kadarini veriyor

adam akşama kadar çalışacak, gelince sana yardım edecek, peki bu adam ne zaman dinlenecek...çalışsaydın haklısın, ama ev hanımıysan bunlar senin görevin...
Bunun çalışmayla alakası yok kafa yapısı öyle benim hayatımda aynı böyle ki eşim iki gün evde bir gün çalışıyo ama sorsan o eve ekmek getiriyor oruç tutuyo ben ne yapıyorum ben artık konuşmayı da bıraktım anlamıyor çünkü . ama kendime göre takılıyorum bende ne istersem öyle yapıyorum oda kabullendi böyle beni öylece yaşayıp gidiyoz mecbur :işsiz::işsiz:

Anlamayacaklara laf anlatmayin,esinize de bazi yorum sahiplerine de. Ne yapilabilir derseniz, onunuzde iki secenek var. Ilki bu es ile ama kendi dunyanizda bir hayat. Zor ama imkansiz degil. Psikolojinizi sebeplerinize dayandirarak yapabilirsiniz. Bebeginiz buyuyunceye bu arada maddi imkanlarinizi iyilestirinceye kadar. Ikinci secenek ilkini yapacak gucum yok diyorsaniz ayrilimak. Iki secenekte aslinda ayriliga gidiyor. Ya siz degiseceksiniz ya da olaylara bakis acinizi tamamiyle degistireceksiniz. Peki buna gerek var mi veya niye derseniz cevabim medeni toplumlarda boyle bir denklem yok, kimse mecbur degi derim. Maddi gucunuzu toparlayip kendi ayaklarinizin uzerinde durmanizi gonulden dilerim. Esiniz ve o karakterdekiler degismiyor, olan size ve cocuklara oluyor. Once sakin olun lutfen, derdiniz hafif degil ama cozumleri var. Buna inanin. Kimsenin keyfine kendinizi mahkum etmek zorunda degilsiniz. Laf anlatmayin herkese,laf isitirsiniz.

Yemin ederim insan burada bir konu acmaya korkuyor. Ve eminim ki buradaki insanlarin acımasız elestirileri yüzünden birçok insan ya konu açmıyor yada açsa bile bazı seyleri olduğu gibi anlatamiyor.
Ya bi takilmislar bakarken anlama din mi e 2. Çocuk niye. Ben kendi konum için demiyorum hadi diyelim ki ben anlamadım hata yaptım vs.
Insanların basina herşey biranda mi geliyor ben anlamadim gerçekten. Adam çok iyidir guvenirsin 1 çocuk yaparsın çok iyi baba olur. Tamam dersin 2. Yi yaparsın örnek veriyorum çocuk engelli olur adamin psikolojisi bozulur o çok iyi adam o cok iyi baba gider yerine bambaşka biri gelir. Tabi bunu insan zamanla anlar. Anladikca da hep bir umut besler. Acaba düzelir mi diye. Iyi yanlarını hatırlayıp düzeleceği konusunda daha çok hayal kurar. Belji sadce hayalde kalır ama hayal kurar yani. Herkes bozuk giden düzeni düzeltmeye çalışır. Bi kıytırık makina bozuluyor önce tamir ettiriyorsun onarilmazsa yenisini alıyorsun. Yani herkes mi eskisini atıp yenisini alıyor herkes mi o kadar güzel imkanlara sahip.
Bazılarına hayat altın tepsi de imkan sunarken bazilarina yerin 1000 mt altın da sunmuş. Tirnaklariyla kazıyıp duruyor ha şimdi bulacağım ha şimdi bulacağım diye. Ne yapalım herkes eşit şartlarda değil. Benim nasıl bir hayatın içinde varoldugumu ve o şartlara rağmen ne kadar hayata tutundugumu siz biliyormusunz hayır. Ama tüm cabamla bu kadar oluyor işte cok daha iyisini istiyorum ama hayat bana bu kadarini veriyor
Niye kendini bu kadar yoruyorsun, kimseye birsey ispatlamak zorunda değilsin. Ekran arkasından insanları eleştirmek o kadar kolay ki. Herkes kendi yaşadığını bilir.
Geçen bir üyenin konusunada acımasız eleştiriler gelmişti, dalga geçer gibi.
Zaten canın sıkkın birde buradaki yorumlarla tuz ekleme sıkıntılarına.

Sanirim sizin esiniz öyle oldugundan dolayi, biz marsta yasiyoruz. Benim etrafimda hic öyle bir koca yok mesela. En "odunu" bile cocugu icin cirpinir, bezini degistirir, bakarda. Ve normali budur zaten. Siz anormalik, normallestirmeye calistikca, o tür erkekler var olmaya devam edecek.

Anormali falan normalleştirmiyorum ben de öfkeliyim siz kadar hepsine
Vallahi nerde yaşıyorsanız söyleyin biz de gelelim güzelmiş orası ciddi diyorum

Üzülme,seni anlayan ve yardımcı olmaya çalışanlar da var.
Herşey elbette ki bir anda olmuyordur.
Arkadaşımın ablasının düzgün bir kişiyle yaptığı düzgün evlliği yıllar sonra tepetaklak oldu,aldatıldı.Adamın bahanesi de bana yemek yapmıyordu oldu.
14 yıl kızın nasıl temiz msafirperver ve maharetli olduğunu bilmesek...
Şimdi ona 3 çocuğu niye doğurdun mu diyeceğiz?
Kız aslanlar gibi ayakta,adamı defetti hayatından,çocuklarıyla mis gibi yaşıyor,nasıl,çünki ailesi arkasında.
Arkasız olmaz mı,olur,ama iyi bir kazançla.
O çocuklar sefil edilmek için doğurulmadı.
Diyecekler vardır "bu adamla hayat mı geçer"Geçer,çünki adam çocuklarına sevgisiz değil anladığım kadarıyla.
Beklentini azaltacaksın,zaten rahatladıkça bunlar o kadar da gözüne batmayacak.
Gemileri yakmışsan ya da ailen tarafından yakılmışsa dimdik karşıya yürüyeceksin,hayatını sen güzelleştireceksin,yönlendireceksin,aksayan yönleri yeniden yapılandıracaksın.
Kalk ayağa,"BAŞARACAĞIM" de, ben başaracağına inanıyorum:sampiyon:
Haydi kolay gelsin:KK60:

Yani şimdi ben size patlamak istemiyorum al lütfen bari bu kadın olarak siz yapmayın. Doğum yapalı 1 hafta olmuştu eşim hafta sonu annesine gitmisti. Işte zihniyet aynı oldugundan boşver bu gece burda kal demiş annesi. Adam 2 gün eve gelmedi. Niye gelmiyor biliyormusunuz sizin gibi düşündükleri için. Rahat edebilmek için. Neymiş yanımda annem varmış. Annem buranın yabancısı. Olası bir durumda ne yol bilir ne iz. Hoş bunu kaynanam soyledi mi bilmiyorum yine de günahını almayayim. Oğlum bu gece burda kal dedi mi yoksa eşim kendi mi kaldı bilmiyorum fakat bir anne olarak oğlum eşin daha yeni doğum yaptı evine git diyebilirdi.
Annem bizde olduğu için bunu fırsat bildiler. Ben tepki gosterdim çünkü artık patladim. Annem var filan diyemedim. Ama sagolsun sevgili annecigim eşim gelmeden önce böyle iş mi olur şöyle mi olur böyle mı olur diye diye 2 günde beni 2 kat sisirdi. Ben eşime kizarkende 2 kelime etmedi. Niye çünkü çok pasiffffff. Oturdu bizi seyretti.
Kusura bakmayın ne size ne diger arkadaşa katılmıyorum. Eşim bana yardım etmek zorunda. Çünkü maddi olarak yetemediginde bende ona yardım ettim. Çalıştım. Eve para getirdim. Onun sirtindaki yükü aldım. Şimdi de o bana yardım etmek zorunda. Hani hayat müşterek ti?

sizin durumunuzla bu durum farklı ama. kötü bir durum gerçekten üzüldüm eşinizin sorumsuzluğuna.

eskiler çok çocuk yapıyormuş,biz de 6 kardeşiz ama nasıl büyüdük,sokakta büyüdük,sabahtan akşama kadar sokakta oynardık,daha ilkokula giderken akşam bulaşıklarını bir yıkamaya başlamıştık, evi süpürür silerdik,annem çamaşırı merdaneli çamaşır makinasında yıkar biz asardık, kardeşlerimizin bakımında anneme yardım ederdik, ben 5 yaşındayken 3 kardeşim vardı,5 yaşındayken en küçük kardeşimi sırtımda sokakta gezdirdiğimi oynattığımı hatta ninni söyleyip uyutmaya çalıştığımı hatırlıyorum
arkadaşlar biz böyle büyüdük ama şikayet olarak anlamamışsınızdır inşaallah, çocukluğum çok güzel geçti,sokakta mahalledeki akranlarımızla çok güzel oynuyorduk, çok kardeş olmakta çok güzel, yaşlar da yakın olunca hem kardeş hem arkadaş oluyorsun, her şeyi birlikte yapmak hiç yalnız kalmamak çok güzeldi,benden bir yaş küçük kızkardeşimle birlikte yazıldık okula,ikimiz aynı sınıfta aynı sıradaydık hep, tek kitapla idare edderdik :) birlikte okula gidip geldik hep,ta ki ünüversiteye kadar, üniversitelerimizin bulunduğu şehirler 1 saat uzaklıktaydı birbirimizin yanına gidip geliyorduk,
ben de çok çocuğum olmasını istemiştim ama eşimi 3. çocuk konusunda ikna edemedim :KK43:

X