Narsist mi değil mi eş

benbirkek

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Mart 2019
378
378
29
Çocuğu tek başına yapmadın değil mi? Evin piste olabilir dağınıkta olabilir memnun değilse kapının yolunu göster. Çocuğun peşinde koştururken senin yorulduğunu, kendine ayıramadığın vakti, çabanı görüyor mu? Eminim ki görmüyor, eve laf mı söyledi, beğenmiyorsan kalk kendin yap, benim ilgilenmem gereken çocuğum var, eşek kadar adamsın arkanı da toplayıver Bi zahmet, tekrar söylüyorum beğenmiyorsa yolla anasının evine. Eşin öküz kardeşim kusura bakma da.

Tatlikavun

Kova Burcu kadını ♒️
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2021
1.392
2.204
Şuan eşinizin nasıl davrandığının farkında olduğunu sanmıyorum. Allah analı babalı sağlıklı büyütsün bir evladınız olmuş. Onun sorumluluğu iş yükü ekonomik stres derken hergün kafasında tonla düşünce altında ezilip sinirli sinirli dolaşıyordur. Tabi ki size kötü davranmaması gerek. Bir izin gününde yapabiliyorsanız çocuğunuzu ailenizden birine bırakıp eşinizi açık havada sessiz serin bir yere götürün. Ben nişanlımın depresyonda olduğunu gördüğümde öyle yaptım. Açık havada serin serin çay kahve içip sakin hissettiğinde konuyu anlattım. İyi olmadığını çok stres altında olduğunu bana da artık normal konuşmadığını anlattım. Kesinlikle suçlama değil tamamen anlayan ve hak veren taraf olarak konuşmanız gerek en ufak bir suçlama darılma tepkisi ters tepebilir. O da kendisinin farkına vardı. Sonra birbirimize destek olduk o da daha mutlu olabileceği bir işe yönlendi. Onun stres kaynağını göstermeniz gerekiyor bazen. İnsan stres baskı mutsuzluk içindeyken göremeyip etrafına zarar veriyor bazen
Teşekkür ederim değerli yorumlarım için

Tatlikavun

Kova Burcu kadını ♒️
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2021
1.392
2.204
Çocuğu tek başına yapmadın değil mi? Evin piste olabilir dağınıkta olabilir memnun değilse kapının yolunu göster. Çocuğun peşinde koştururken senin yorulduğunu, kendine ayıramadığın vakti, çabanı görüyor mu? Eminim ki görmüyor, eve laf mı söyledi, beğenmiyorsan kalk kendin yap, benim ilgilenmem gereken çocuğum var, eşek kadar adamsın arkanı da toplayıver Bi zahmet, tekrar söylüyorum beğenmiyorsa yolla anasının evine. Eşin öküz kardeşim kusura bakma da.
Bu lafların altında kalmaz o evet tam bir öküz

Tatlikavun

Kova Burcu kadını ♒️
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2021
1.392
2.204
Bence kocanız bu rutinden bıkmış çocuklu bir hayat onu mutlu etmiyor o yüzden size sarıyor başlarda böyle değilse sürekli çocukla ilgilendiğiniz için böyle olmuş olabilir
Daha 8 ay oldu bu kadar sürede bıkılır mı

Boleyn Kizi

Nirvana
Pro Üye
14 Ekim 2016
6.601
43.192
Narsist marsist anlamam. Direkt tibet öküzü derler buna. Dayağa şiddet, küfüre kötü söz, dağ ayısına narsist demenin anlamı yok. Daha kibar söylenince anlamı değişmiyor hiçbirinin. Bunları doğal ortamına bırakmak en güzeli bence.

Kendisi iki saat eğleyemeyecegi çocuğun ayağındaki çorabı cok onemsemesinden karışmıyor aslinda. Umrunda olduğunu sanmıyorum. Onun derdi size bulaşmak.

Kendisi daha kendi çorabını nereye çıkaracağını bilmiyor benden çocuk bakmamı bekliyor. Paşa ogluna bak.

Ulan ayı sen daha kendini bakamıyorsun ama benden hem sana hem çocuğa hem kendime hem de eve bakmami bekliyorsun. Gerçekten kendine
bakamayacak kadar aciz bir insansın.

Aradığı ayar bu. Ama yine de ben size bunları olduğu gibi böylece deyin diyememm. Allah kolaylık versin.

sessizkullanici

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2022
24
15
27
Narsist insanlar cok farklı olur. Bunu gercekten o insanlarla sevgili olmus ya da ailesinden biri narsistse ve narsist olayını arastiran kişiler bilir. 2 narsistle mücadele etmis hatta hâlâ eden biri olarak söylüyorum. Bu kisi pek narsist gibi görünmüyor. Ama anlattiginiz kısa bi sürec ve olayları en iyi bilen sizsiniz bir kac örnekten narsist ya da degil demek pek mümkün degil. Narsist insanlarla yaşamak gercekten ölüm gibi. Sizin yaşadığınız tartismaların cok ötesinde. Narsistler sizdeki tüm güzel seyleri alıp götürür sizi sürekli suclar sizi kendine bağımlı hale getirir manipülasyonlar yapar her olayda siz suclusunuzdur ve buna ikna eder siz acaba gercekten suçlu muyum demeye özgüveninizi kaybetmeye başlarsiniz ve asla iliskideki ilk insan olarak kalamazsiniz. Çünkü enerjiniz yasama sevinciniz kendinizi sevmeniz güveniniz artık bitmistir. Ve kolay kolay o insanlardan kurtulamazsiniz. Sürekli ayrilmak isterken onun yaninda bulursunuz kendinizi. En sonunda o ayrılma gücünü biraz buldugunuzda her türlü yolu denerler aglarlar öfkelenirler yalvarırlar baktı istedigi gibi olmuyor o defa daha cirkinleserek arkanizdan konusur ve iftiralar dahi atarlar. Empati yetenekleri ve vicdanları yoktur. Narsist insanlari cok araştırmış psikiyatri psikologları dinlemis makaleler yasantilari okumus ve mücadele etmis biri olarak birilerinin aydınlanmasını isterim. Çünkü cok zor bi süreç.