Nasıl bir tavır takınmalıyım?

boslukboslukbosluk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2021
413
516
Merhaba. Derdimi anlatmadan önce önceki konumun linkini vereyim. Anlatacaklarım bununla ilgili. Lütfen az da olsa okuyun.
Geçen gün abim babamın üzerinden 5000 tl para çekmiş. Benim de tepem attı artık. Mesajla bayaa bir saydırdım kendisine ve eşine. Eşi yani yengem dün mesajları görmüş. Bana bayaa söylendi. Neler dediğinden bahsedeyim biraz. “ Seni ve ablanı kardeş bilmiştim yazıklar olsun” “ Ev satıldığında siz hak almasaydınız biz ev alcaktık hak aldınız bakalım mutlu olabilcek misiniz” “Memur oldunuz havalandınız önceden paranız yoktu” “ Sanki bize ne verdiniz” (Çok para vermiştik) “Benim çocuğuma bir şey almayın sizin hediyenizi eve sokmam” bunun gibi bir ton şey. Ben de “sen abimin mesajlarını okuyamazsın okuyorsan da bize ağzına geleni söyleyemezsin, böyle düşünüyoruz çeki düzen ver madem kendine. Bıktık artık” dedim başka da bir şey demedim.
Şimdi gidip anneme anlatır kendi açısından. Biz aileden ayrı yaşıyoruz. Annem telefonda bir ton sayar döker. Belki evlatlıktan reddeder. Biricik gelinini üzdük ya! Oysa onları oğlundan ve gelininden kurtarmayı amaçlamıştık, daha da borca batmasınlar istedik.
Çok dertliyim çoook. :KK43: Nasıl bir tavır takınmam gerektiğini bilmiyorum aileme, abime, yengeme karşı. Ama güçlü görünmek istiyorum. Bana öyle tavsiyeler verin ki kavgaya girmeden güçlü olduğumu, ezilmediğimi hissettireyim. Teşekkür ediyorum şimdiden.

Keşke hiç abinize yazıp çizmeden annenizle görüşseydiniz. Sizin tepkiniz anne babanıza olmalıydı çünkü abinize bu kadar müsamaha gösteren, sizi ezen ve ezdiren onlar. Bırakın paramı veriyorlar, arabayı mı satıyorlar naparlarsa yapsınlar. Siz anne babanızı düşünüyorsunuz zorda kalmasınlar diye ama onlar sizi hiç düşünmüyor, boşuna kendinize dert ediyorsunuz.

Anneniz ararsa sakince, tamam bundan sonra karışmayacağım, istediğinizi yapın ama dara düşünce beni aramayın, deyin. Annenizin size bağırmasına hırpalamasına izin vermeyin. Ne abinize ne ailenize para vermeyin.

Onlar bu şekilde mutlular, sizde artık kendi hayatınıza bakın

öteki konunuzu da okudum. anneniz ve babanızın bu durumdan kurtulmaya hiç niyeti yok gibi duruyor
onlar tepki vermedikçe de siz ne yaparsanız yapın hiçbir şey değişmeyecek.
bu yüzden de kendilerini ve sizi düşünmeyen anne babayı da siz düşünmeyin, elbet bir yerde onların da canına tak edecek. o zaman ben demiştim dersiniz.

Keşke hiç abinize yazıp çizmeden annenizle görüşseydiniz. Sizin tepkiniz anne babanıza olmalıydı çünkü abinize bu kadar müsamaha gösteren, sizi ezen ve ezdiren onlar. Bırakın paramı veriyorlar, arabayı mı satıyorlar naparlarsa yapsınlar. Siz anne babanızı düşünüyorsunuz zorda kalmasınlar diye ama onlar sizi hiç düşünmüyor, boşuna kendinize dert ediyorsunuz.

Anneniz ararsa sakince, tamam bundan sonra karışmayacağım, istediğinizi yapın ama dara düşünce beni aramayın, deyin. Annenizin size bağırmasına hırpalamasına izin vermeyin. Ne abinize ne ailenize para vermeyin.

Onlar bu şekilde mutlular, sizde artık kendi hayatınıza bakın
Annemle bu konuyu defalarca konuşmaya çalıştık. Bağrıyor, dinlemiyor, oğlunu koruyor. En son dayanamadım abime çattım :KK43:
Dara düşünce aramayın, desem “sen çok havalandın, düşmez kalkmaz Allah” gibisinden konuşurlar. Çünkü daha önceden “beni bulaştırmayın işlerinize” dediğimde bu tepkiyi aldım.

Sakın payınıza düşeni vermeyin. Annenize siz tavır alın. Ablanızla tatillere gidin. Arayıp sormayın. Siz annelikten red edin bi süre aklı başına gelsin. İki konuyu da okudum. Benzer insanlarla karşılaştım. Rest çekmeden düzelmez bu iş. Ne demek hak almasaydınız. Herkesi bi süre silin yolda bitmez bu iş

Siz annenizden şiddet görmüştünüz hala onları mı kurtarmaya çalışıyorsunuz ciddi söylüyorum bir psikologdan randevu alın önce hala gereksiz yengenizi ve abinizi mi kafaya takıyorsunuz. Anne baba silinmez ama sizin bu bağımlılığınız çok değişik ben olsam anne babamın telefonunu açmam siz hala beni silerlerse diye korkuyorsunuz. En önemli olan lütfen destek alın

Sakın payınıza düşeni vermeyin. Annenize siz tavır alın. Ablanızla tatillere gidin. Arayıp sormayın. Siz annelikten red edin bi süre aklı başına gelsin. İki konuyu da okudum. Benzer insanlarla karşılaştım. Rest çekmeden düzelmez bu iş. Ne demek hak almasaydınız. Herkesi bi süre silin yolda bitmez bu iş
Yok daire aldım hakkıma düşenle. Rest çekince kötü evlat olucam. Onların gerçek yüzünü kabulleneceğini sanmıyorum

Siz annenizden şiddet görmüştünüz hala onları mı kurtarmaya çalışıyorsunuz ciddi söylüyorum bir psikologdan randevu alın önce hala gereksiz yengenizi ve abinizi mi kafaya takıyorsunuz. Anne baba silinmez ama sizin bu bağımlılığınız çok değişik ben olsam anne babamın telefonunu açmam siz hala beni silerlerse diye korkuyorsunuz. En önemli olan lütfen destek alın
Ben düşünüyordum aslında içim bunalıyor bazen. Psikiyatri ilaçları kilo yapıyor diye duydum ondan gitmemiştim. Aslında gitsem rahatlarım. İhtiyacım var yani ben de farkındayım.

Annemle bu konuyu defalarca konuşmaya çalıştık. Bağrıyor, dinlemiyor, oğlunu koruyor. En son dayanamadım abime çattım :KK43:
Dara düşünce aramayın, desem “sen çok havalandın, düşmez kalkmaz Allah” gibisinden konuşurlar. Çünkü daha önceden “beni bulaştırmayın işlerinize” dediğimde bu tepkiyi aldım.
Desin, niye bu kadar önemsiyorsunuz ? İnanın bunca üzülmenize gerek yok. Ben düşersem merak etmeyin sizin yardımınızı istemem, deyin.

Eviniz, geliriniz hatta yanlış hatırlamıyorsam şehiriniz bile ayrı. Onların hayatı bu şekilde. Siz böyle davranarak sorunu çözemezsiniz, dayak bile yediniz bu yaşınızda hala bu ısrar neden? Oğul onların, para onların, siz ve kızkardeşiniz mağdur değilsiniz, bırakın iliklerini sömürsün abiniz. Bunu isteyen, para veren, şımartan anne babanız. Sonuçlarına da katlansınlar.

Kendinizi ve kızkardeşinizi uzak tutun bu konulardan, gerisi onlara kalmış.

Dert yanarlar, para isterlerse dinlemeyin, işim var, yoğunum, borcum var vs gibi şeylerle konuyu kapatın.

Yok daire aldım hakkıma düşenle. Rest çekince kötü evlat olucam. Onların gerçek yüzünü kabulleneceğini sanmıyorum
Kötü evlat olmak yolunmuş kaz olmaktan ve boşuna çalışıp başkasının lüksünü karşılamaktan iyidir.boş ver

Artık gereken tepkiyi koyabilmişsiniz annenizi babanızı da düşünmeyin gelini için sizi sileceklerse silsinler. Bunu böylece söyleyin onlarda kendilerne gelsinler. Suçlu da hissetmeyin kimseyi aramayın onlar arasın bi zahmet. Yenge acayip akıllı bu arada
Nickin 🌺 bahadır sağlam mı dinliyorsun 😇

Bizzat bu üyenin dediklerini uygulayin bence, çok çok katılıyorum

Ben düşünüyordum aslında içim bunalıyor bazen. Psikiyatri ilaçları kilo yapıyor diye duydum ondan gitmemiştim. Aslında gitsem rahatlarım. İhtiyacım var yani ben de farkındayım.
psikiyatri olmasa bile psikolağa gidin onlar ilaç vermiyor ama işinin ehli birini bulun desteğe ihtiyacınız var aileniz çok yanlışta rest çekerlerse çeksinler kız kardeşinizle kendinize bakın şu yengeye siz para yedirmeyin anneiz arar kızarsa kocaman kadınım bana bağırma kızma hakkın yok kızların yerine o kadınımı koydun diye sorun cidden sakin olun kavga etmeyin

Desin, niye bu kadar önemsiyorsunuz ? İnanın bunca üzülmenize gerek yok. Ben düşersem merak etmeyin sizin yardımınızı istemem, deyin.

Eviniz, geliriniz hatta yanlış hatırlamıyorsam şehiriniz bile ayrı. Onların hayatı bu şekilde. Siz böyle davranarak sorunu çözemezsiniz, dayak bile yediniz bu yaşınızda hala bu ısrar neden? Oğul onların, para onların, siz ve kızkardeşiniz mağdur değilsiniz, bırakın iliklerini sömürsün abiniz. Bunu isteyen, para veren, şımartan anne babanız. Sonuçlarına da katlansınlar.

Kendinizi ve kızkardeşinizi uzak tutun bu konulardan, gerisi onlara kalmış.

Dert yanarlar, para isterlerse dinlemeyin, işim var, yoğunum, borcum var vs gibi şeylerle konuyu kapatın.
Annemin babamın daha da zor durumda kalmasını istemiyorum. Bir de onları tüketip ablama sarmaya başladı. Ondan hep borç istiyormuş.
Benim kendi ödemem var benden isteyemiyor artık. Ama zamanında hep para verdim. Borç ödedim onlara. Karşılığında duyduklarım teşekkür gibi oldu

psikiyatri olmasa bile psikolağa gidin onlar ilaç vermiyor ama işinin ehli birini bulun desteğe ihtiyacınız var aileniz çok yanlışta rest çekerlerse çeksinler kız kardeşinizle kendinize bakın şu yengeye siz para yedirmeyin anneiz arar kızarsa kocaman kadınım bana bağırma kızma hakkın yok kızların yerine o kadınımı koydun diye sorun cidden sakin olun kavga etmeyin
Teşekkür ederim psikolog araştırayım belki iyi gelir bir uzman yardımı.
Ben yapı olarak sakinim de annem bağırıp çağırıyor. Ben sakin sakin konuşalım beni dinlesin sözüme az da olsa güvensin isterdim

X