Nasıl hamile kaldım belirtlerim nelerdi paylaşmak istedim

selam canım..dediğim gibi benimde aynı senin gibi ama adet belirtileride olabilir bu..oyüzden adet günümüzü bekliycez mecburen..inşallah hamileyizdirhihoyyythihoyyyt

benim adetime beş gün kaldı .birlikte sayalım belki uğurlu gelir :):emir_bebek::emir_bebek:

ben kesin adet olucam..içimdeki ses onu dio ve adet olduğum zamanlardaki gibi bacaklarım ağrıyo..rahmim dışarı çıkıcak gibi..ağrı var...2 gün kaldı..

deanx tebrik ederim canım bizimde ilk denememiz ve 13 temmuzu bekliyorum bende az kaldı sabırsızlanıyorum içimden bir his evet hamile kaldın diyor kasıklarımda batmalar oluyor gögüslerimde büyüme var bende şüpheleniyorum ne zaman yapsam uygun olur

merhaba predictor ile bugün yapsan bile varsa büyük ihtimal çıkar. ama ben kesin emin olabilmek için 3 gün geçmesini beklemiştim kafamda acaba beklesem pozitif çıkar mıydı diye bir soru işareti kalmaması için. azicik daha sabret umarım pozitiftir alkisalkisalkis

ben kesin adet olucam..içimdeki ses onu dio ve adet olduğum zamanlardaki gibi bacaklarım ağrıyo..rahmim dışarı çıkıcak gibi..ağrı var...2 gün kaldı..

ben reglime 5-6 gün kala hergün regl olcakmış gibi ağrılar hissettim. belim sırtım bacaklarım. ümitlendirmek istemiyorum ama kesin regl olacağım diye düşünmek için de yeterli bir sebep değil umarım yanılırsın haber vermeyi unutma yerimseniben

öncelikle anneliginii kutlarım.hayırlısıyla bebişinide kucagına alırsın insaallah.:eek:

Herkese merhaba ben uzun bir sürecin ardından (tabii benim gibi sabırsız bir insan için uzun yoksa yıllarca uğraşan insanlar var onları ayrı tutuyorum), haziran sonunda hamile kaldığımı öğrendim öncesinde hep bu siteye girdim okumalar yaptım kimi mesajlar moralimi bozdu kimi umut verdi ama sonunda ben de bir gün hamile kalınca tecrübelerimi kesilikle paylaşmaya karar verdim. Umarım sizlere yardımcı olur.
Ben geçen sene temmuz ayında ilk denemelerime başladım 3 ay kadar denedikten sonra acayip moralim bozulup doktora gittim çünkü o zamanlar türk filmlerindeki gibi ilk ilişkide hamile kalınır diye düşünüyordum hatta sırf bu yüzden bebek istemediğimiz dönemde çok çok dikkat ediyor korunuyorduk meğerse işler hiç o kadar kolay değilmiş. Doktor kontrollerimde herşey normal çıktı ufak bir enfeksiyon problemim olduğu görüldü fakat o enfeksiyon bir türlü iyileşemedi ve ben 6 ay süren bir tedavi oldum. Rahim ağzında erezyon vardı dondurma yapıldı vs. vs. tabii ilk gittiğim doktoru çok sorumlu buluyorum bu enfeksiyonun artmasında ve sonra doktorumu değiştirip çok başarılı bir tedavi uygulanarak iyileştim. Daha sonraki ikinci ay denememizde ise işte sonuç şu anda 6 haftalık hamileyim. Sizlere tavsiyem öncelikle kafanızı rahat tutun ve mutlaka hamilelik öncesi kontrole gidin ben pimpiriklikten gerekli gereksiz hormon testlerime kadar yaptırdım eşimin sperm sayısına bile baktırdık ama benim için iyi oldu hiç sorun olmadığını bilmek beni çok rahatlattı. Enfeksiyon da çözülünce kafam o kadar rahat oldu ki çok kolayca hamile kaldım. Kontrollerinizde ufak tefek sorunlar çıkarsa tedavi olup sürecinizi kısaltabilirsiniz. Örneğin benim adetlerim hayatım boyunca 28-32 gün arası değişirdi hatta 40-45 günlere bile çıkardı bu enfeksiyon tedavisinden sonra inanılmaz düzene girdi ben hiç yumurtlama günlerimi anlamazdım ama enfeksiyon tedavi olunca akıntılarım normale döndü ve yumurtlama akıntımı anlayabilir oldum ve tarihleri saptamak kolaylaştı. Fakat biz kesinlikle yumurtlama tarihine göre deneme yapmadık. Etrafımda regline 3 gün kala korunmasız ilişkiye girip hamile kalan arkadaşlarım var o yüzden yumurtlama tarihi aydan aya kişiden kişiye değişiyor güvenmemek lazım. Emeksiz yemek olmaz diyip harıl harıl çalışmak lazım.:hulya: Biz bu son iki aylık denemelerimizi adetimin bittiği 9. günden 25. güne kadar bir gün durup bir gün deneme şeklinde ve özellikle tahmini yumurtlama günlerimin olduğu 14, 15, 16. günlerde hergün deneme yaptık. Eşim sigarayı günde bir taneye indirdi hatta 10-20. günler arası hiç içmedi ve hergün iki tatlı kaşığı keçiboynuzu pekmezi içti. Bu ne kadar işe yaradı bilmiyorum ama bize birşeyler yaptığımız, uğraştığımız hissini vererek rahatlamamızı sağlaması bile iyi oldu bence. Ayrıca ben son bir sene hergün 2 tane folik asit içtim. Aslında düzenli beslenen yeterli gıdasını alan bir kadın için çok çok önemli değil ama tedbir olarak içtim. Neticede eskiden annelerimiz folik asit mi içmiş ama bizler gayet sağlıklı doğmuşuz. Mayıs ayındaki denemelerimiz sonrasında hiç bir hissim olmadı ve kesin bu ay hamile değilim dedim ve tam 28. günümde regl oldum. Fakat haziran ayı bambaşka bir ay oldu. 2 haziranda regl olmuştum 7 gün sürüyor 9 unda bitti biz ilk denememizi 11 haziranda yaptık sonra belirtilerime göre 14, 15 16 sı gibi yumurtladım 21 haziranla başlayan haftanın sonralına doğru 24 – 25 gibi ufak tefek belirtiler oldu kasıklarımda batmalar sanki regl olacakmışım gibi ağrılar göğüslerde şişme ama bunlar ben de genele her regl öncesi olur fakat tam tarif edemediğim bir fark vardı içimdeki his olabilir bu bilemiyorum devamlı kesin hamile kaldım ben diyip duruyordum. 28-29 haziran olmam gereken regl günleriydi ve o günlere kadar devamlı regl olacakmış gibi ağrılarla gezdim fakat hiçbirşey olmadı 3 temmuz günü test yaptım ve pozitif çıktı burada size bir tavsiye daha, gerçekten kafanız rahat olmasını istiyorsanız predictor marka testi alıp yapın %99 doğruluk garantisi veriyor 3-5tl lik testler kafada hep soru işareti bırakıyor gibi geliyor bana. İşte böyle 5 temmuzda kan testi yaptırdım 347 çıktı 6 temmuzda doktora gittim SAT a göre 6 haftalık fakat yumurtlama tarihim 14-15 i gibi olduğu için ultrasonda da çok çok minik bir kese görüldüğünden embiryonun yaşı 3haftalık gibi dedi. Yani tüm hesaplarım tüm hisslerim doğru çıktı  son bir haftadır kasık ağrım var bunun için sabah akşam birer tane progestanı fitil olarak koyuyorum. Rahatlatıyor ve rahimi güçlendiriyormuş tabii sorunlu bir embiryo ise ben ne yaparsam yapayım düşermiş umarım öyle değildir bundan sonrası da sorunsuz devam eder. Şu anda kasıklarımdaki hafif ağrılar dışında hiçbir belirtim yok. Memelerdeki şişme dolayısıyla süper seksi görünmeleri dışında  bakalım çok uzun ve belirsizliklerle dolu bir süreç beni bekliyor. Ama önemli olan hamilelik öncesi ve esnasında olabildiğince stressiz ve rahat olmak. İlk başlarda yaptığım stress ve üzüntüleri düşünüyorum ne kadar boşmuş tamamen kendimi yıpratmak ve hamile kalmamı geciktirmekten başka işe yaramamış. Herşeyin çözümü var yeter ki hayatta olalım. Dilerim biraz olsun sizleri aydınlatabilmişimdir. Hayat herkese güzel şeyler versin hep pozitif düşünüp umutlu olmaya çalışın. Benim gibi yeni hamile olduğunu öğrenenlere de sağlıklı bir hamilelik ve sonrasında onlara hep umut gurur ve mutluluk verecek bebekler diliyorum. Sevgiler....
:nazar::nazar::nazar:

benim sana bir sorum olacak.adet tarihine kadar gögüslerindeki şişlik ve agrı geçmedi deilmi.artarak devam etmiştir belkide.:lepi:

ben reglime 5-6 gün kala hergün regl olcakmış gibi ağrılar hissettim. belim sırtım bacaklarım. ümitlendirmek istemiyorum ama kesin regl olacağım diye düşünmek için de yeterli bir sebep değil umarım yanılırsın haber vermeyi unutma yerimseniben

ağzından bal damlıyor..inşallah canımhihoyyyt

10 gün öncesinden göğüslerim şişti,göğüs uçlarım çok acıdı belim ağrıdı kasıklarımda sancı oluyordu .ayrıca çok iştahım vardı .dün çok kötüydüm:KK43: inşallah siz benim gibi olmassınız.güzel haberlerinizi bekliyorum

burdayım canım,,kötü olmaya gerek yok,,moral bozmaya gerek yok..önümüzdeki ay inşallah...

10 gün öncesinden göğüslerim şişti,göğüs uçlarım çok acıdı belim ağrıdı kasıklarımda sancı oluyordu .ayrıca çok iştahım vardı .dün çok kötüydüm:KK43: inşallah siz benim gibi olmassınız.güzel haberlerinizi bekliyorum

benimde belirtilerim aynıydı ama benim içime doğmuştu adet olacağım..bu ay bol abol çalışalımkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3:KK1:

benımde regl tarıhım 16sı olmasılazım ama hala umıdım var rabbım ıns bu ay nasıp eder bı bebek bana.ve ısteyen herkese.ıkı ucgunum var bakalım nolcakkızlar ben yazarım durumu burdan sıze :kedi:

benımde regl tarıhım 16sı olmasılazım ama hala umıdım var rabbım ıns bu ay nasıp eder bı bebek bana.ve ısteyen herkese.ıkı ucgunum var bakalım nolcakkızlar ben yazarım durumu burdan sıze :kedi:

hadi bakalım güzel haberlerini bekliyoruzalkisalkisalkis

benim sana bir sorum olacak.adet tarihine kadar gögüslerindeki şişlik ve agrı geçmedi deilmi.artarak devam etmiştir belkide.:lepi:[/QUOTE]

aynen adetten önce başladı ve hiç geçmedi aynı şekilde şiş ve ağrılılar.

bu ay bekleyip de hamile kalamamış olan herkese yazıyorum. bugünü yeni bir başlangıç olarak düşünün. önünüzde adet süreniz kadar vaktiniz var hemen kendinize bir ayı değerlendirecek bir meşguliyet yaratın plan program yapın, girin kitap sitelerine birkaç kitap alın, tatil şansınız varsa girin gezi sitelerine tatil planı yapın, bir takvim hazırlayıp bir iki kilo vermek için kendinize göre diyet ve spor programı oluşturun girin yemek bloglarına farklı birkaç tarif indirin onları denemek üzere listeler hazırlayın ne bileyim aklınıza farklı sizi eğlendirecek meşgul edecek ne geliyorsa planlayın. bir ay boyunca hamilelikle ilgili hiçbir şeyle ilgilenmeyip başka ilgi alanları yaratın. deneme günlerinizi şimdiden takvimlerden belirleyin 9-25. günler arası gün aşırı tahmini yumurtlama günlerinizde birkaç gün üst üste olacak şekilde tabii birebir uyamayabilirsiniz ama bence hedef koymak plan yapmak en büyük motivasyon aracıdır. sonra bugün gidip eşleriniz için birer kavanoz keçiboynuzu pekmezi alın. şifa niyetine günde iki tatlı kaşığı gece yatmadan içsin. sizler folik asitler içerken günleri takip ederken iyi onlar da birazcık çaba gösteriversin alsanaalsanasmile çıkmışken birkaç mum ve güzel bir müzik cd si alın yoksa baş ucunuza küçük bir radyo. belki de bu eşinizle son yalnız geceleriniz olacak tadını çıkarın Şeniz hepinize boll şans. bu arada hiç doktor kontrolüne gitmemiş olanlar ilk iş bunu da planlamalı bence sağlam kafa sağlam vücudda bulunur acaba bende bizde bir sorun mu var diye aklınızın bir köşesinde düşünce olduğu müddetçe başarı şansınız çok yüksek olmayacaktır.

bu ay bekleyip de hamile kalamamış olan herkese yazıyorum. bugünü yeni bir başlangıç olarak düşünün. önünüzde adet süreniz kadar vaktiniz var hemen kendinize bir ayı değerlendirecek bir meşguliyet yaratın plan program yapın, girin kitap sitelerine birkaç kitap alın, tatil şansınız varsa girin gezi sitelerine tatil planı yapın, bir takvim hazırlayıp bir iki kilo vermek için kendinize göre diyet ve spor programı oluşturun girin yemek bloglarına farklı birkaç tarif indirin onları denemek üzere listeler hazırlayın ne bileyim aklınıza farklı sizi eğlendirecek meşgul edecek ne geliyorsa planlayın. bir ay boyunca hamilelikle ilgili hiçbir şeyle ilgilenmeyip başka ilgi alanları yaratın. deneme günlerinizi şimdiden takvimlerden belirleyin 9-25. günler arası gün aşırı tahmini yumurtlama günlerinizde birkaç gün üst üste olacak şekilde tabii birebir uyamayabilirsiniz ama bence hedef koymak plan yapmak en büyük motivasyon aracıdır. sonra bugün gidip eşleriniz için birer kavanoz keçiboynuzu pekmezi alın. şifa niyetine günde iki tatlı kaşığı gece yatmadan içsin. sizler folik asitler içerken günleri takip ederken iyi onlar da birazcık çaba gösteriversin alsanaalsanasmile çıkmışken birkaç mum ve güzel bir müzik cd si alın yoksa baş ucunuza küçük bir radyo. belki de bu eşinizle son yalnız geceleriniz olacak tadını çıkarın Şeniz hepinize boll şans. bu arada hiç doktor kontrolüne gitmemiş olanlar ilk iş bunu da planlamalı bence sağlam kafa sağlam vücudda bulunur acaba bende bizde bir sorun mu var diye aklınızın bir köşesinde düşünce olduğu müddetçe başarı şansınız çok yüksek olmayacaktır.

yazdıkların mükemmel şeyler insanın içi kıpır kıpır oluyo gerçekten çok teşekkürler bizi bilgilendirdiğin için
bende hamilelik konusun yenilerden biriyim 1 sene dkh kullandım bu ay bizimde ilk denmemiz bakalım allah nasip ettiyse olur inşallah çok uğraşmadan
hap kullanırken adetlerim çok düzenliydi şimdiyse çok dengesiz haziran 10 temmuz 19 da oldum adet bu ay kaçında olucam bilmiyorum ama inşallah olmam
allah kucağına almayı nasip etsin bebişini çok tebrik ediyorum

X