Nasıl hamile kaldım belirtlerim nelerdi paylaşmak istedim

cnm. hayırlı olsun öncelikle çok güzel anlatmışsın.benim sana bir sorum olacaktı.bende hamile kalmak istediğim ay enfeksiyonla karşılaştım.tam geçti derken tekrar ediyor.bu hafta inş iyi bir dr buldum dr değiştircem.sendeki enfeksiyon tüplere bir zarar vermişmi.bunun için hsg çekildinmi yoksa dr gerek görmedimi.enfeksiyonlar tüplerde tıkanıklık yapıyormuş benimkide uzun sürdü diye endişeleniyorum.

hayırlı olsun hamileliğn.inşallah sağlıkla kucağına alırsın meleğini:)ben bişey sorcam size:bu ay bekleyenlerdenim ben de.bu gün adet günüm ve 2 gündür yumurtlama dönemindeki akıntı gibi akıntı oluyor.bu bir hamilelik belirtisi olabilir mi sizce????

merhaba
öncelikle hayırlı olsun bebişini inşallah sağlıkla kucağına alırsın bize de dua et olur mu canım? :)
benim de bir sorum olacak hem sana hem genele: ilişkiden sonra beline veya kalca altına yastık koyup bekledin mi? tuvalete falan ne kadar sonra gittin yada ayağa kalktın? biz yastık koyarak denedik ama yine de sanki çogu dısarı sızdı kayganlıktan dolayı.

merhaba
ben aranıza yeni katıldım.Sizlere bir sorum olacaktı benim adet günüm geçti 4 gündür kasıklarımda adet sancısı gibi bir sancı var ama gögüslerimde ağrı yok böyle olupda hamile olan varmı cevaplarsanız sevinirim

deanx paylaşımın için teşekkürler bende bir kere deneyince hemen olcaı sanırdımm olmuo die huzursuzdum ama yanlız değilmişim gerçektende öle kolay dilmiş hamile kalmak.hayırlı olsun bebeğinn...

Son düzenleme:
allah analı babalı sağlıklı huzurlu büyümesini nasip etsin inşşşş:Saruboceq:

ya kızlar garip karşılayabilirsiniz belki ama yine de soracağımbilmiyorumkismile

yumurtladığınızı nasıl anlıyorsunuz? belirtileri neler ben bir türlü anlayamıyorummafoldumben
ve hamilelik için deneme yapılması gereken zaman bu belirtiler olduğu zaman mı öncesimi yoksa sonrası mı?ohaoldumsmile

ben haziran ayında tahminlerime göre kimyasal gebelik yaşadım.çok umutlanmıştım hamileyim diye regl olunca çok üzüldüm.bakalım bu ay nolacak.yakınımdan biri de hamile sürekli gözümün önünde iyice strese giriyorum.

paylasim icin tesekkurler gercekten bende eskiden hamile kalmanin cok kolay oldugunu dusunenlerdenim hatta annem korunarak hamile kaldigindan ben kendimin cok cabuk hamile kalacagini sanmistim meger ne zormus.su an 5. denememize basladik insallah sonucu olumlu olurda bizde burada mutlulugumuzu paylasiririz

cnm. hayırlı olsun öncelikle çok güzel anlatmışsın.benim sana bir sorum olacaktı.bende hamile kalmak istediğim ay enfeksiyonla karşılaştım.tam geçti derken tekrar ediyor.bu hafta inş iyi bir dr buldum dr değiştircem.sendeki enfeksiyon tüplere bir zarar vermişmi.bunun için hsg çekildinmi yoksa dr gerek görmedimi.enfeksiyonlar tüplerde tıkanıklık yapıyormuş benimkide uzun sürdü diye endişeleniyorum.

Merhaba, buraya uzun süredir mesaj yazamıyordum. hamileliğimin ilk 4 ayı çok zor geçti inanılmaz mide bulnatıları ile boğuştum yeni yeni düzeliyorum.
bu hafta bir kızım olacağını öğrendim isteyen herkesin sağlıkla en kısa sürede bebeklerine kavuşmalarını diliyorum.
sizinle ilgili diyeceklerime gelince, öncelikle enfeksiyon gerçekten ciddi bir sorun ve çoğu zaman çok dirençli olabiliyor uygun ilaç ve tedaviyi bulmak zaman alıyor ben de kaç ay antibiyotik kullandım her ay geçer gibi oldu ama sonra artarak tekrar başladı sonunda enfeksiyon rahim ağzında yara denen erozyona sebep oldu. bunu da kriyoterapi denen yöntemle dondurarak tedavi ettiler ancak ondan sonra iyileşebildim. ama enfeksiyon hemen tüpleri tıkayacak diye birşey yok o noktaya gelmesi için çok uzun yıllarca enfeksiyonlu yaşamak tedavi ettirmemek gerekiyor. bana dondurma işlemini yaptıktan sonra kontrol zamanında herşeyin düzeldiğini söyledi doktorum. tüp filmine falan gerek görmedi. en güzeli doktor yönlendirmesiyle enfeksiyonu tedavi ettirmek. tüplerin falan hemen tıkanacağını ve tüp filmine gerek kalacağını hiç sanmıyorum. hatta umarım şimdiye iyileşmiş ve bebeğini bekliyorsundur. sevgiler... şunu tüm kadınların bilmesi gerektiğini düşünüyorum. ay içerisinde yumurtlama zamanına yakın dönemlerde gelen şeffaf yumurta akı kıvamındaki akıntı dışında bir akıntınız varsa mutlaka doktora gidip tedavi ettirin asla normal olduğunu düşünmeyin.

merhaba
öncelikle hayırlı olsun bebişini inşallah sağlıkla kucağına alırsın bize de dua et olur mu canım? :)
benim de bir sorum olacak hem sana hem genele: ilişkiden sonra beline veya kalca altına yastık koyup bekledin mi? tuvalete falan ne kadar sonra gittin yada ayağa kalktın? biz yastık koyarak denedik ama yine de sanki çogu dısarı sızdı kayganlıktan dolayı.

çok teşekkür ediyorum. herkesin bu güzle duyguyu bir an önce yaşamasnı diliyorum. ilişkiden sonra 10-30 dk arası belimin altına yastık koyarak uzanıyordum. daha sonra duşa ya da tuvalete gidiyordum ama orada da ıkınarak özellikle içerdekiler çıkması için bir çaba göstermedim ne kadar uzun kalırsa o kadar iyi diye düşündüm. birkaç saat sonra gittiğim tuvalette fazlası çıkıyordu. o zaten yerçekimi gereği normal fazlası illa ki çıkacak :)sempatiksalakcinni

bende yeni evliyim 4 aydır korunmuyoruz ama hala bişey yok:KK43:meleğinizi sağlıcakla kucağınıza almayı büyütmeyi nasip etsin yüce rabbim inş.darısı bizlerin başına:)

deanx tatlım okadar güzel şeyler yazıp bizlerle paylaşmışsınki sana çok teşekkür ediyorum öncelikle. allah bebeğinide sağasağlim kucağına almayı nasip etsin.
bizde 1.5 senedir korunmadımız halde bebğimiz olmadı tüplerim açık herşey normal eşiminde öle hormonlarım felan hepsi normal fakat doktorum ne yazıkki her zaman alttan bi ultrasonla bakıp yolladığı için bişiy bilemedini düşünüyorum beklenen adetim gecikti ve kan değerim 4.89a kadar çıktı 5 altı gebelik sayılmadığı için tereddütte kaldık ve başka bir doktora daha gittim sonra hiç bir şikayetim olmadığı halde yaptığı testte enfeksiyon çıktı tereddütte kaldım verdiği ilaçları kullanmadım sonra iyi bi doktor buldum ve yara varmış rahimde meğer rahime bişiy takıp bakılması gerekiyomuş aslında ancak onunla yara olduğu görülürmüş hemen temizlicez dedi ve dondurma işlemiyle hiç 1dk düşünmeden tedavimi oldum yara bulduğuna nerdeyse oynıyacaktım tedavimi oldum kontrollerimdede iyi çıktı haziranın 21bu işlemi gördüm 3 ay oldu tam herşeyi kafamdan atmıştım bu ay 13 gün gecikmem oldu adetimde inatla test yapmadım sonra 13.gün adet gbi bişey oldum 2 gün adet oldum ve bitti kanda gebelik varmı baktırdım 1.20 değerim yok saydık gebeliği ama neden oldu şimdi anlamadım.

Merhaba, buraya uzun süredir mesaj yazamıyordum. hamileliğimin ilk 4 ayı çok zor geçti inanılmaz mide bulnatıları ile boğuştum yeni yeni düzeliyorum.
bu hafta bir kızım olacağını öğrendim isteyen herkesin sağlıkla en kısa sürede bebeklerine kavuşmalarını diliyorum.
sizinle ilgili diyeceklerime gelince, öncelikle enfeksiyon gerçekten ciddi bir sorun ve çoğu zaman çok dirençli olabiliyor uygun ilaç ve tedaviyi bulmak zaman alıyor ben de kaç ay antibiyotik kullandım her ay geçer gibi oldu ama sonra artarak tekrar başladı sonunda enfeksiyon rahim ağzında yara denen erozyona sebep oldu. bunu da kriyoterapi denen yöntemle dondurarak tedavi ettiler ancak ondan sonra iyileşebildim. ama enfeksiyon hemen tüpleri tıkayacak diye birşey yok o noktaya gelmesi için çok uzun yıllarca enfeksiyonlu yaşamak tedavi ettirmemek gerekiyor. bana dondurma işlemini yaptıktan sonra kontrol zamanında herşeyin düzeldiğini söyledi doktorum. tüp filmine falan gerek görmedi. en güzeli doktor yönlendirmesiyle enfeksiyonu tedavi ettirmek. tüplerin falan hemen tıkanacağını ve tüp filmine gerek kalacağını hiç sanmıyorum. hatta umarım şimdiye iyileşmiş ve bebeğini bekliyorsundur. sevgiler... şunu tüm kadınların bilmesi gerektiğini düşünüyorum. ay içerisinde yumurtlama zamanına yakın dönemlerde gelen şeffaf yumurta akı kıvamındaki akıntı dışında bir akıntınız varsa mutlaka doktora gidip tedavi ettirin asla normal olduğunu düşünmeyin.

merhaba deanx,
keşke herkes senin gibi pozitif olabilse...ben olabildiğince karamsar, evhamlı bir oğlak burcu olarak pozitif olmaya o kadar ihtiyacım var ki!
Şubatta bebeğimi kaybettim ve 6 aydır da bebek olmuyor.Reglilerim düzenli, kendi, hissettiklerime göre, fiziksel bir sorunum yok.ama aklıma bir sürü kötü şey geliyor.6 aydır hamile kalamadığım için, kürtajdan sonra tüplerim mi tıkandı, enfeksiyon mu var, yumurtalarım mı kalitesiz vs..bir sürü şey işte...ama yazdığına göre tüp tıkanaması vs uzun süreli enfeksiyonlarda olabiliyormuş.,beni rahatlattın cidden.enfeksiyon da belirtiler neler oluyor?ağrı, ciddi bir akıntı , yanma vs. mi?
Geçen ay regli dönemimde 20 lik dişim çok şişti ve ağrıdı, dr a gittim, antibiyotik verdi,gebelik düşündüğümden 3,5 gün kullanabildım, btç ve adaçayı kürü de uygulamıştım,reglimden 1 hft önce 3-4 kere koyu sarı sümük gibi bir akıntı geldi..Hiç ağrı, sızı da olmadı..İlk defa böyle birşeyle karşılaştım,anlam veremedim ..kullandığım antibiyotik veya kürden olabileceğini sanıyorum..enfeksiyon da böyle akıntılar mı geliyor.bu arada ilk bebeğim olmadan önce rahim ağzında yara olduğu ortaya çıkmıştı ama dr hiçbirşeye gerek olmadığını söyledi.Hatta 2.ayı hamile kalmıştım.Rahim ağzı yarasından olabilir mi bu akıntı?bu ay dr a gidip şöyle bir kontrol yaptırmak istiyorum ..o zaman rahatlayacağım..

merhaba arkadaşlar, güzel hikayeler okumak gerçekten çok güzel. bende 3 senedir bebek istiyorum ama hala kalmadım. eşimin spermleri yavaş keçiboynuzu kürü yaptık 3 aydır, şimdi ara verdik.
bakalım hayırlısı. üroloğa gitmiyor eşim. aslında doktorum spermogram sonucuna göre oraya gönderdi ama benim kocam gitmiyor.
bir de benim adet kanamam 10 gün sürüyor ve bizde genelde 11. gün birlikte olmaya başlıyoruz. 9uncu ve 10uncu gün ara ara kahverengi akıntı yada kahverengi ip gibi parça geliyor. dolayısıyla bizde tam temizlenmedim diye ilişkiye girmiyoruz.
dinen de 10 gün beyaz akıntı gelene kadar temizlenmemiş olunuyor diye okudum. acaba 10 günden erken yumurtlama olabilir mi diye düşünüyorum.
rahat olmak gerekir aslında ama eşim doktora gitmediği için de hep kafamda sıkıntılar var. bir de benden küçük eltim korunmayı bıraktıkları gibi hemen hamile kaldı ve doğum bile yaptı. bu da tabi beni üzdü.
kafamdan hamileliği atayım diyorum ama olmuyor.
hayırlısı olsun inşallah. allah bebek isteyen herkese hayırlı ve sağlıklı sıhhatli evlatlar nasip etsin.

merhaba arkadaşlar, güzel hikayeler okumak gerçekten çok güzel. bende 3 senedir bebek istiyorum ama hala kalmadım. eşimin spermleri yavaş keçiboynuzu kürü yaptık 3 aydır, şimdi ara verdik.
bakalım hayırlısı. üroloğa gitmiyor eşim. aslında doktorum spermogram sonucuna göre oraya gönderdi ama benim kocam gitmiyor.
bir de benim adet kanamam 10 gün sürüyor ve bizde genelde 11. gün birlikte olmaya başlıyoruz. 9uncu ve 10uncu gün ara ara kahverengi akıntı yada kahverengi ip gibi parça geliyor. dolayısıyla bizde tam temizlenmedim diye ilişkiye girmiyoruz.
dinen de 10 gün beyaz akıntı gelene kadar temizlenmemiş olunuyor diye okudum. acaba 10 günden erken yumurtlama olabilir mi diye düşünüyorum.
rahat olmak gerekir aslında ama eşim doktora gitmediği için de hep kafamda sıkıntılar var. bir de benden küçük eltim korunmayı bıraktıkları gibi hemen hamile kaldı ve doğum bile yaptı. bu da tabi beni üzdü.
kafamdan hamileliği atayım diyorum ama olmuyor.
hayırlısı olsun inşallah. allah bebek isteyen herkese hayırlı ve sağlıklı sıhhatli evlatlar nasip etsin.
seni cok iyi anlıyorum bende 2 yıldır ugrasıyorum alllahtan ne bende ne esimde sorun yok 5 ay once hamile kaldım ama dusukle sonuclandı hamile haberi duydukca uzülüyorum gecenlerde gorumcemin haberini aldım 5. ye hamile ve uzuluyor ama ben dahada cookk::KK43:((((((((((((((

X