Nasıl Kabullendiniz (Kıskanç Biri Olmak Yolunda İlerliyorum)

Herkese günaydın öncelikle belirteyim ki yogunluktan mesajlara dönemesemde tek tek okuyup hepsini kafamda degerlendirip verilen fikirleri uygulamaya çalışıyorum.o yüzden benim konumada zaman ayırıp fikrinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Bu konu daha önce benim vede başkalarınin açtığı yalnızlık ve evde kaldım konularından biraz daha farklı.
Eski konularımdan bilen bilir 35 yaşa yaklaşmış çok istesemde bu yaşa kadar hayatında kimse olmamış bekar biriyim hayatım ailevi egitim maddi olarak çok zor süreçlerden geçip adam akıllı bir iş sahibi olduktan sonra toplum içinde işe yarar biri olarak görülmeye başladım (çünkü öncesinde gercekten değersiz insanlar tarafından önemsenmeyen biriydim)

Beni anlamanız adına örnekler verip oyle değerlendirmenizi isterdim ama konu uzayacagi için sizleri yormak istemiyorum.
Sanırım hayatımda artık kesin kez kimse olmayacağını anladım hayatımın böyle devam edeceğinin farkındayım ama hala kalbime kabullendiremiyorum işin daha kötü tarafı git gide özgüvenim sarsıldi kimse tarafından begenilmedigime göre ya çok çirkinim yada karakter olarak çekilmez biriyim herhalde diye düşünmeye başladım çevremdeki insanları özellikle çok begenilen ilgi gören insanları çokça gözlemlediğimi farkettim hatta itiraf etmek gerekirse bu durumun bende yavaş yavaş kıskançlıga hatta daha üstü hasetliğe doğru yol aldığını fark ediyorum begenilen insanları gozlemleyip onda olupta bende olmayan ne var kiyası icerisine giriyorum.Hatta kendimi daha önemsiz görüyorum

Buranın altını özellikle çizmek istiyorum lutfen yanlış anlaşılmasın ama benim çevremde yada benim gördüğüm kadarıyla cevreye dünyaya(genel çervecede geniş degeelendirebiliriz) duyarsız insanlar hayaf felsefesi sadece gezmek giyinmek gösteriş içinde olmak lüx mekanlarda takılmak marka kıyafetler giyinmek olan insanlar hep daha çok begeniliyor önemseniyor hele statusü iyi bir işleei varda bu dedigim eklenince gittikleri ortamlarda daha çok saygı görüyorlar...

Eskiden böyle şeyler hiç umrumda olmazken daha doğallıktan yana sırf populer diye insanların çok rağbet ettigi seyleri önemsemeyen biriyken git gide dusuncelerim degisiyor sanki o insanları kıskanıp onlar gibi olmaya çalistigimi farkettim bi suredir bu tarz insanlarla cok sık aynı ortamda karşılaşıyorum dün bütçemin çok üstünde bir mont almak üzereyken ben ne yapıyorum dedim kiyafet secerken eskiden marka olup olmamasını önemsemezken marka kiyafetlere bakınıyorum kendime bakıyorum ben bu değilim olamam yani istesemde ben o insanlar gibi olamam benim yapimda doğallik var onlar gibi giyinmek zaten bende egreti duyar ama sanki bi görülüp begenilme önemsenme toplum içinde deger görme kaygisı yaşıyorum.

Bunu en cokta duygusal yalnızliktan hayatimda bir erkek olmayışindan erkeklerin genelde bu tarz kadınları begenip önemsediğini gördüğüm icin hissediyorum.
Ben neredeyse kimseye imrenmez kıskanmazken nasıl böyle oldum hayret ediyorum
Birde özellikle konuyla ne kadar baglantili olur bilmiyorum ama lutfen hayatıni duygusal olarak yalnız gecirenler bu sureci nasıl atlattigınızı nasıl kabul ettiginizi paylaşirsanız çok sevinirim.

Not:Ben psikolog destegi alıyorum ama bu durum bende cok yeni çok daha büyük sorunlarım varken haftada kısıtli olan bir saatimi bu durumlarla harcamakta sıkıntı...

Bu arada yogunluktan sabah 8 de yazmaya basladigim konuyu anca bitirebildim yorumlara cabuk donemeyisimu burdan anlayabilirsiniz

Zamanindan ayiran herkese cokça tesekkurler
Yazdıklarınızı birbirine bağlamakta zorlandım açıkçası. Şimdi diğer insanlar ne istiyo ve ne yapıyo kısmını bi kenara bırakalım, siz ne istiyosunuz ve bunun için ne yapıyosunuz ona bakalım.

Neye ihtiyacınız var? Belli ki ilgiye ve sevgiye.

Bu ihtiyacı nasıl gidermeyi planlıyorsunuz? Anlaşılan o ki arzunuz romantik bi ilişki kurarak sevgiye ve ilgiye ulaşmak yönünde.

Peki bu romantik ilişkiyi kiminle kuracaksınız?
.... İşte bu sorunun cevabı yok. Konunun tıkandığı nokta burası size göre.

Önce çevrenizdeki romantik partner adaylarının ilgisi çekecek şeylere sahip olmadığınızı düşünüyorsunuz. Bu sizi üzüyor ve değersiz hissettiriyor. Sonra öfkeleniyorsunuz. En sonunda da öfkenizi onların ilgisini çeken kadınlara yöneltiyorsunuz. Onlar yüzeysel ve yapay kadınlar, siz doğal ve derinsiniz. Ama o kadınlar mutlu siz mutsuzsunuz. Dünya adaletsiz ve sevgisiz bi yer falan filan.

Sonrası deseniz hop döndük mü başa. Daha çok olumsuz duygu, bu duygularla baş etmek için daha çok ilgi ve sevgi arayışı, bu ilgiyi ve sevgiyi dışarıda arama, bulamadıkça gelen çok olumsuz duygu...

Bunları yazıyorum çünkü önce içinde bulunduğunuz döngüyü görmeniz lazım ki sonra oradan çıkasınız.

Siz kendinizi gerçekten seviyo musunuz konu sahibesi? Ne aradıgınızı ne istediginizi biliyo gerçekten musunuz? Boşverin başkalarının tercihlerini, sizin tercihiniz, arayışınız ne?

Çünkü dünyada her çeşit arayışın bi karşılığı var. Partner seçerken fiziksel özellikleri ön planda tutan erkekler var, IQ yu ön planda tutanlar var, EQ'yu ön planda tutanlar var, hepsinden biraz arayanlar var. Sanatçılar, maceracılar, hippiler, memurlar, beyaz yakalar, mavi yakalar, gezginler, çok zenginler, dar gelirliler.... insanın her halini yaşayan ve arayan bi sürü adam var.

Madem sizin çevrenizdeki erkekler sadece 30 yaş altı ördek dudaklı kadınların akşamları popüler ve pahalı mekanlarda attıkları selfielerin peşinde; degistirin çevrenizi. Zira siz öyle bi kadın olmadığınızı ve olmak istemediğinizi söylüyorsunuz; o zaman ne yapacaksınız ki onların peşindeki bi adamın aşkıyla?

Hep diyorum giyim guzellik bir yere kadar, olsa guzel tabii.. ama en guzel sey insanin kendine guveni ve saglam adim atmasidirm. Bunun icin cok buyuk isler basarilar elde etmis olmakta gerekmez.. insanin kendine guvenmesinkadar guzel birsey yok..ozguven seysini materyallerle bagdastirmamak gerek.

Dışarıdan sert mizaçlı birimisiniz ? Genellikle erkekler çok sert duran, soğuk ve mesafeli kadınlardan uzak durmaya çalışıyor gözlemlediğim

Herkese günaydın öncelikle belirteyim ki yogunluktan mesajlara dönemesemde tek tek okuyup hepsini kafamda degerlendirip verilen fikirleri uygulamaya çalışıyorum.o yüzden benim konumada zaman ayırıp fikrinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Bu konu daha önce benim vede başkalarınin açtığı yalnızlık ve evde kaldım konularından biraz daha farklı.
Eski konularımdan bilen bilir 35 yaşa yaklaşmış çok istesemde bu yaşa kadar hayatında kimse olmamış bekar biriyim hayatım ailevi egitim maddi olarak çok zor süreçlerden geçip adam akıllı bir iş sahibi olduktan sonra toplum içinde işe yarar biri olarak görülmeye başladım (çünkü öncesinde gercekten değersiz insanlar tarafından önemsenmeyen biriydim)

Beni anlamanız adına örnekler verip oyle değerlendirmenizi isterdim ama konu uzayacagi için sizleri yormak istemiyorum.
Sanırım hayatımda artık kesin kez kimse olmayacağını anladım hayatımın böyle devam edeceğinin farkındayım ama hala kalbime kabullendiremiyorum işin daha kötü tarafı git gide özgüvenim sarsıldi kimse tarafından begenilmedigime göre ya çok çirkinim yada karakter olarak çekilmez biriyim herhalde diye düşünmeye başladım çevremdeki insanları özellikle çok begenilen ilgi gören insanları çokça gözlemlediğimi farkettim hatta itiraf etmek gerekirse bu durumun bende yavaş yavaş kıskançlıga hatta daha üstü hasetliğe doğru yol aldığını fark ediyorum begenilen insanları gozlemleyip onda olupta bende olmayan ne var kiyası icerisine giriyorum.Hatta kendimi daha önemsiz görüyorum

Buranın altını özellikle çizmek istiyorum lutfen yanlış anlaşılmasın ama benim çevremde yada benim gördüğüm kadarıyla cevreye dünyaya(genel çervecede geniş degeelendirebiliriz) duyarsız insanlar hayaf felsefesi sadece gezmek giyinmek gösteriş içinde olmak lüx mekanlarda takılmak marka kıyafetler giyinmek olan insanlar hep daha çok begeniliyor önemseniyor hele statusü iyi bir işleei varda bu dedigim eklenince gittikleri ortamlarda daha çok saygı görüyorlar...

Eskiden böyle şeyler hiç umrumda olmazken daha doğallıktan yana sırf populer diye insanların çok rağbet ettigi seyleri önemsemeyen biriyken git gide dusuncelerim degisiyor sanki o insanları kıskanıp onlar gibi olmaya çalistigimi farkettim bi suredir bu tarz insanlarla cok sık aynı ortamda karşılaşıyorum dün bütçemin çok üstünde bir mont almak üzereyken ben ne yapıyorum dedim kiyafet secerken eskiden marka olup olmamasını önemsemezken marka kiyafetlere bakınıyorum kendime bakıyorum ben bu değilim olamam yani istesemde ben o insanlar gibi olamam benim yapimda doğallik var onlar gibi giyinmek zaten bende egreti duyar ama sanki bi görülüp begenilme önemsenme toplum içinde deger görme kaygisı yaşıyorum.

Bunu en cokta duygusal yalnızliktan hayatimda bir erkek olmayışindan erkeklerin genelde bu tarz kadınları begenip önemsediğini gördüğüm icin hissediyorum.
Birde özellikle konuyla ne kadar baglantili olur bilmiyorum ama lutfen hayatıni duygusal olarak yalnız gecirenler bu sureci nasıl atlattigınızı nasıl kabul ettiginizi paylaşirsanız çok sevinirim.

Not:Ben psikolog destegi alıyorum ama bu durum bende cok yeni çok daha büyük sorunlarım varken haftada kısıtli olan bir saatimi bu durumlarla harcamakta sıkıntı...

Bu arada yogunluktan sabah 8 de yazmaya basladigim konuyu anca bitirebildim yorumlara cabuk donemeyisimu burdan anlayabilirsiniz

Sorun tarzınız zaten hala değil. Siz zaman ilerledikçe içinde bulunduğunuz durum ve yalnızlık duygularından sıkılmanın etkisiyle cevabı acaba onlar biliyorlar mı? Mutlu gözüküyorlar diye düşünerek özellikle görünüş kiyasina girmiş ve tarzınızı mi değiştirseniz diye bile dusunmussunuz.

Açıkçası bulunduğunuz durumdan mutsuz olmaya devam etme nedeniniz de bu, çevreye bakmak. Yapmayın. Dış görünüş, gözlemler, insanlar hakkında sandiklariniz her zaman yanilticidir. Yan bahce göze hep daha güzel gözükür dedikleri olur siz gözlemledikce. Sonra da kendi hayatınıza odaklanmaliyken kendi hayatınızı eş geçmeye başlayıp iyice çözemezsiniz.

Bu nedenle insanları gözlemlemek yerine kendinizi daha iyi gözlemleyip, kendinizi keşfedin. Tarz yerine bir şeyleri yapıp yapmama konusunda kendinizi aşın, yeni duygular keşfedin derim.

Örneğin heykel yapmadıysanız bunun kursuna yazılın, yamaç paraşütü yapın, dalgıclığı araştırın, yeni güzel kitaplar okuyup izin verin zihniniz hayatlar yerine düşüncelerinizde ve hayal dunyanizda dolaşsın, hayal kurun, bucklet list yapın.

Bence konuda odaklanıp kaldığınız bekarlık, yalnızlık, diğerleri şundan mi el üstünden tutuluyor, yok giyimden bilmem ne konularından uzaklaşıp ruhunuzun yapmadığı adrenalinli şeyler yapın.

Ruhunuz belli ki yeni deneyimler istiyor ondan bu hislerinizi ama cevapları baktığınız yerlerde ve hayatlarda değil. Cevapları kendinize daha önce yapmadığınız etkinlik ve aktiviteleri yapma izni verip, etkinlikler sırasında yeni insanlar ile tanışmakta, kendinize yeni deneyimler yasatmakta.

Hayatınızı 35 inde donduracak gibi görürseniz tabii ki bunu kabul etmek istemezsiniz. Kim ister ki? Hayat bir değişim ve gelişim sürecidir. Yarinin ne getireceğini bilemezsiniz. Ancak ona yardımcı olmak için tabii ki sizin de farklı şeyler yapmaya başlamanız gerekiyor.

Einstein'ın da dediği gibi aynı şeyleri yapıp farklı sonuç beklemek aptallıktır. Bu nedenle farklı bir hayat için kabuklarınızı kırın derim. Ama bunun yolu yeni ve pahalı monttan geçmiyor. Kendinizi bugüne kadar tanımlarken ben o tarz şeyleri sevmem diye etiketlediginiz tüm aktivite ve kurslara başlamanız, yeni insanlar ile tanismaniz, kim olduğunuzu, neyi sevip neyi sevmediğinizi keşfetmenizden geçiyor.

Merhabalar,

kendimden örnek vereceğim, asla marka takıntım yok, pazardan da butikten de giyinirim çok beğendiğim bir ürün varsa marka da alırım. önemli olanı bütçeme uyması ve bana yakışması... özgüvenim hep yüksektir hep pozitif ve eğlenceliyimdir. 6 gün hastanede yattım biraz kendime gelince lipglossumu falan sürmeye başladım mesela :) evet iyi bir işim var, makyajsız dışarda olmaktan hoşlanmam (makyaj dediğim de 2 dklık makyaj boya küpü değilim.) estetiklerim var manikürsüz asla gezmem vs vs vs size göre benim hayat felsefem sadece gezmek giyinmek gösteriş mi? iyi işleri olanlar diyorsunuz peki bizler bu iyi işlere nasıl sahip olduk sizce altın tepside mi sundular ?

o sizin beğenmediğiniz ışıl ışıl kadınların hepsinin ortak noktası ne biliyor musunuz, özgüvenleri... öyle yüksek ki özgüvenleri parlıyorlar...

sizin asıl sorununuzun özgüvensizlik olduğunu düşünüyorum. siz kendinizi beğenmezseniz kimse sizi beğenmez. siz kendinizi sevmezseniz kimse sizi sevmez... istediğiniz kadar marka mont alın değişmez eğreti durur. makyaj yapın fark etmez yaptığınız makyajla aynada kendinize harika görünüyorsun diyemediğiniz sürece özendiğiniz kadınlara veya erkeklere b*k atmaya devam edeceksinizdir.

psikoloğunuzla acil olarak özgüven problemi üzerinde çalışmanızı öneririm

iyi günler

Bu yaşa kadar istediğiniz halde hayatınıza kimse girmediyse ya dışarıdan bakılınca çok sert ve soğuk bir yapınız var ya da açıkça söylemek gerekirse biraz bakımsız birisiniz. Yukarı da marka giyinmek, kuaföre gitmek cilt bakımı yaptırmak vs. gibi şeylerin siz de eğreti duracağından bahsetmişsiniz. Bence biraz açınızı değiştirmekte fayda var. Maddi durumunuzu bilmiyorum ama, illa bir erkek için değil insan kendi içinde örneğin spor yapar, kuaföre gidip bakım yapıp, giyinip kuşanabilir. Belki bazı arkadaşlar bana kızacak ama çoğu kişi karşı cinste bakıma, giyim kuşama da bakıyor. Giyim kuşam derken dekolteden bahsetmiyorum.

Merhabalar,

kendimden örnek vereceğim, asla marka takıntım yok, pazardan da butikten de giyinirim çok beğendiğim bir ürün varsa marka da alırım. önemli olanı bütçeme uyması ve bana yakışması... özgüvenim hep yüksektir hep pozitif ve eğlenceliyimdir. 6 gün hastanede yattım biraz kendime gelince lipglossumu falan sürmeye başladım mesela :) evet iyi bir işim var, makyajsız dışarda olmaktan hoşlanmam (makyaj dediğim de 2 dklık makyaj boya küpü değilim.) estetiklerim var manikürsüz asla gezmem vs vs vs size göre benim hayat felsefem sadece gezmek giyinmek gösteriş mi? iyi işleri olanlar diyorsunuz peki bizler bu iyi işlere nasıl sahip olduk sizce altın tepside mi sundular ?

o sizin beğenmediğiniz ışıl ışıl kadınların hepsinin ortak noktası ne biliyor musunuz, özgüvenleri... öyle yüksek ki özgüvenleri parlıyorlar...

sizin asıl sorununuzun özgüvensizlik olduğunu düşünüyorum. siz kendinizi beğenmezseniz kimse sizi beğenmez. siz kendinizi sevmezseniz kimse sizi sevmez... istediğiniz kadar marka mont alın değişmez eğreti durur. makyaj yapın fark etmez yaptığınız makyajla aynada kendinize harika görünüyorsun diyemediğiniz sürece özendiğiniz kadınlara veya erkeklere b*k atmaya devam edeceksinizdir.

iyi günler
Sen niye ustune alindin kiz jdjdj

Bence olumsuz düşünüyorsun kimse beni sevmez istemez falan. Yani karsina cikmamis sadece. psikologuna devam et. Psikiyatriyede gidebilirsin belki çünkü negatif olumsuz insanlar ilgi cekmez bence pozitif ve olumlu ol guler yuzlu sosyal ol. Kendini isine vermissin sanirim ama seni mutlu edicek aktivitelerde yap. Belki arada sende bakim yapabilirsin eminim seninde hosuna gidicektir. :)

Bazı kadınlar marka giyiniyor, lüks yaşıyor, hayatlarında erkekler var = erkekler marka giyinen ve lüks yaşayan kadınları beğenir

Bu inanılmaz dar bir bakış açısı ve yanlış bir tümevarım. Düşünce şeklinizi değiştirip, daha fazla gözlem yapıp ufkunuzu genişletmeniz lazım. Tecrübeyle genişletemiyorsanız, bence biraz kitap okumalısınız. Çünkü çok basit düzeyde çok yanlış tümevarımlar yapabilecek kadar tembelleştirmişsiniz beyninizi. Ya da duygularınız düşüncelerinizi tamamen baskılayacak derecede yoğun, aklınızı bulandırmış. Nereden başlayıp nasıl anlatayım bilemedim okuyunca.

Sen niye ustune alindin kiz jdjdj
ahahsdhasx ay ne bileyim sanki gösteriş sevmek suçmuş kariyerli ama bomboş insanlarmışız gibi anlatmış ondan

bana kokoş derler mesela ben de seviyorum arkadaş derim, estetik mesela seviyorum ben, canım sıkıldıkça kuaföre maniküre giderim iyi gelir bana herkes aynı olmak zorunda değil ama aynı değilsen de b*k atma aynı zamanda it gibi de çalışıyorum ben :)))

ahahsdhasx ay ne bileyim sanki gösteriş sevmek suçmuş kariyerli ama bomboş insanlarmışız gibi anlatmış ondan

bana kokoş derler mesela ben de seviyorum arkadaş derim, estetik mesela seviyorum ben, canım sıkıldıkça kuaföre maniküre giderim iyi gelir bana herkes aynı olmak zorunda değil ama aynı değilsen de b*k atma aynı zamanda it gibi de çalışıyorum ben :)))
Herkesin tercihi farkli kimi suslu sever kimi sade olmayi. Sevgilisi olmadığı icin kiskanclik duymus sizle alakası yok yanii :)

Merhabalar,

iyi günler
Söyle soyleyeyim belki ben kendimi dogru ifade edememisimdir
Ben guzel bakimli kendini begenen giyinmesini bilen kadinlarin icinin boş oldugunu soylemedim ama kendi gorugum tanidigim bildigim cevrelerdeki kisiler üstünden rahatlıkla içi boş ama dışı ışıl ışıl insanların el ustunde tutuldugunu soyluyorum ve lafıminda arkasındayım yani genel olarak bircok icin sadece guzellik sen kahkahalar keyifli görünüşleri tercih edilmek adina yeterli oluyor.
Ama özgüven konusuna gelirsek haklısınız ben özguvensiz eglenmeyi bilmeyen kendiyle barisik olmayan biriyim bunu inkar etmiyorum ama bu özgüvenimin kırılnasindada begenilmemenin cok fazla katki payi var ve psikolog seanslarinda da kendimi sevmedugim icin bircok sorunumun bundan ileri geldigini gormus bulundum ama sorunu cozme safhadina ne zaman gelirim bilmiyorum

Yani konu sahibesi sosyal medyaya bunca kafa yoracağına onun yerine aynı zamanı ve enerjiyi doğru kişiyi bulmaya yatırsan?? Beğenmediğin kadınların fotolarına bakarak ancak yerinde olmak istemediğin o kadınlara nefretle doluyorsun bunun sana ne yararı var , kime ne yararı var?? Konuyu gerçi tam da anlayamadım, iyi giyimli insanları kıskanıyor musun eee öyleyse sen de al giyin gez senin de peşinde koşsunlar? Sonuç olarak vaktini boşa harcıyorsun, enerjini sana hiçbir faydası olmayan bir duyguya yani nefrete akıtıyorsun eee bunun hayatına ne artısı var şimdi? Yapmasan daha iyi olmaz mı?

Sen de guzellik odakli, yuzeysel erkeklerden uzak durursun olur biter, öyle bir erkekle olmayı zaten sen istemiyorsun, o adamlar seni beğense ne beğenmese ne onlar 'hedef' grubunda değil ki :olamaz: Sana tavsiyem bakma. Kendini mutlu eden şeylere yönel. Umut niye kestin anlamadım, sana uyan zevkleri olan erkeklerin gittiği aktivitelere git sana benzer insanlarla tanışırsın bu kadar basit. hayatını yaşamak varken neden ekran başında resimlere bakıyorsu?

Bu arada konu sahibesi sanırım fazlaca negatif bir insansın, valla yazından bile geçiyor karşıdaki insanlara :KK51: Somurtkan, negatif, hayattan zevk almayan habire kend,n, eleştiren biriyle sen olmak ister miydin? Az biraz gülümsesen, mutlu olsan belki kılığa kıyafete bilmem neye kalmadan istediğin gibi bir erkekle olucaksın.

Marka giyinmeyi severim, herzaman bakimliyimdir. Dogal halim bu sekilde. Doguma girmeden makyoz makyajimi yapti Kuaför sacimi. Ertesi gun cekimlerden oncede geldiler dogurali 24 saat olmadan. Ellerim hep bakimlidir mesela ben bile kendimi kisa tirnakli gormedim. Bi estetik operasyonum yok ama emzirme halim biter bitmez yuzum icin dolgu dusunuyorum. Populer mekanlara gitmeyi severim luks urunler kullanmak beni mutlu eder. Tatillerime ozenirim mutlaka her tatile ozel alisverise giderim. Ayakkabim elbiseme uymasa dert ederim. Ise gezmeye normal hayata hep bakimli ozenli sik gitmeye ozen gosteririm. Bunu beni mutlu ettigi icin severek yapiyorum. Normal dogal halim bu. Yasamayi da cok seviyorum. Beni seven boyle sever.
Pek siz neden bunlari seven insanlari yapmacik goruyorsunuz ki?
Asil yapmaciklik bunlari sevmemenize ragmen birilerinin dikkatini cekmek birlikte olmak icin bunlari seviyormus gibi yapmak. Icinizden gelmiyorsa yapmayin makyaj ozenmeyin giyime kusama bunlari boyle seven biriyle tanisir mutlu olursunuz. Herkesin kendi normali makbuldur. Kendiniz gibi olun ama bu saydiklarimi seven mutlu olan insanlara yapay demeyin yapmacik demeyin lutfen.

Canım dünyada tip tip insan var, evet dediğin tipler beğeniliyor ama ben sevmem o tipleri mesela çok. Daha doğal samimi insanları beğeniyorum veya marijinal içe kapanık kişileri de… herkesin zevki farklı.
Sorun neden herkes tarafından sevilmek istiyorsun?
Normalde karşı cinsten bir kişinin ve kendi kendine verdiğin sevginin sana yetmedi gerekir. Bazıları bir iki dost ve aile sevgisi de ister ama herkesin sevgisini kazanmaya çalışmazlar. Zaten sevilmeye çalışan bir insanın enerjisini hisseder ve uzaklaşırsın.

Muhtemelen hayatında kimse yok diye böyle hissediyorsun ama mutlaka çekim yasasını araştır. Lisede gerçekten sınıfın en az güzel kızlarından biriydim ancak her gece yatarken bana ünlülerin serenat yaptığını, herkesin bana bakıldığını hayal eder yaşardım. Sonuç olarak o halinle 8 erkekli sınıfın 4 5i bana aşıktı. Kendini hayatıma kimse girmeyeceğini kabullendim diye şartlama, yaşın ileri değil ve şu ana kadar olanlar bundan sonra olacakları göstermez. Haset etmen çok doğal çünkü içerlemişsin ama olumlama yap bol bol, inandıkların gerçekleşmeye başlar🙏🏻

X