Nasıl kilolu olunur?

nerden cikardiniz?
sizin zevkiniz belki size zero altindadir ama 160 boyunda bir insan 50 kiloyla nasil "fazla kilolu" oluyor?
160 boyunda bir kadin icin normal olan 51,2-66,6 arasi bir kilo.
Fazla kilolu demedim. O boya o kilo fazla bile dedim. Yani sandığı kadar zayıf değil konu sahibi. Vücut yapısı çelimsizdir ondan öyle görüyordur.

evet- 66,6 hala normal kilo olarak geciyor. Tib camiyasinda en azindan :) Normal sartlarda 38 bedene denk geliyor.

son yillarda ZARA vs. kücülte kücülte 30 beden pantalonlari dayadigi icin artik 66 kilo bir insan gözümüze aygir gibi geliyor ama nasil obezlik bir saglik sorunuysa asiri zayiflikta bir saglik sorunu.

BMI hesaplamasi aslinda zor degil- belirli internet sitelerinde bile hesaplaniyor

Fazla kilolu demedim. O boya o kilo fazla bile dedim. Yani sandığı kadar zayıf değil konu sahibi. Vücut yapısı çelimsizdir ondan öyle görüyordur.

ama o boya o kilo fazla degil iste.
evet- belkide celimsiz ve sekilsizdir. olabilir.
benim 46 kiloluk arkadasim nineme benziyor. cubuk gibi bacak ama 7 aylik hamile gibi karina sahip-
ama 50 kilo fazla degil. 55 - 60 kiloya kadar saglikli bir sekilde cikabilir.

evet- 66,6 hala normal kilo olarak geciyor. Tib camiyasinda en azindan :) Normal sartlarda 38 bedene denk geliyor.

son yillarda ZARA vs. kücülte kücülte 30 beden pantalonlari dayadigi icin artik 66 kilo bir insan gözümüze aygir gibi geliyor ama nasil obezlik bir saglik sorunuysa asiri zayiflikta bir saglik sorunu.

BMI hesaplamasi aslinda zor degil- belirli internet sitelerinde bile hesaplaniyor
Evet öyle haklısınız ama şimdi 160 boya da 66 kilo hiç ideal bir görüntü oluşturmaz bence :) tabii bunlar çok göreceli şeyler kimisi zayıf sever kimisi balık etli kimisi kilolu...

ama o boya o kilo fazla degil iste.
evet- belkide celimsiz ve sekilsizdir. olabilir.
benim 46 kiloluk arkadasim nineme benziyor. cubuk gibi bacak ama 7 aylik hamile gibi karina sahip-
ama 50 kilo fazla degil. 55 - 60 kiloya kadar saglikli bir sekilde cikabilir.
Sizin dediğiniz vücut kitle endeksine göre olan değerler spor yapan bir insana göre belirlenmiştir. O yüzden 160 boyunda bir kadın 55 kiloyla bile fit gözükebilir. Ama spor yapmıyorsa 50 kilo bile fazladır ve dediğiniz gibi göbeği bile olabilir.

Evet öyle haklısınız ama şimdi 160 boya da 66 kilo hiç ideal bir görüntü oluşturmaz bence :) tabii bunlar çok göreceli şeyler kimisi zayıf sever kimisi balık etli kimisi kilolu...

66 kilo zaten sinir- yani balik etlinin tik üstü. 67 kilo hafif kilolu sinifina giriyor.
bende 160 boyda 66 kiloyu tercih etmem ama 55-60 arasi hem fit hemde saglikli olur (fit dedigim kas yüklemek - saf yag degil)

Sizin dediğiniz vücut kitle endeksine göre olan değerler spor yapan bir insana göre belirlenmiştir. O yüzden 160 boyunda bir kadın 55 kiloyla bile fit gözükebilir. Ama spor yapmıyorsa 50 kilo bile fazladır ve dediğiniz gibi göbeği bile olabilir.

Tabiki- ben saglik ve Tibbi acidan konusuyorum.
161 boyunda 57 kiloyum ve belirgin karin kaslarim var.
vucudu bingil bingil yag eklemek zaten zarar- ayni sekilde celimsiz ve asiri zayiflikta zarar.
konu sahibinin yazdiklarindan yola cikarsak kendisi sekilsiz.
sekillendirmek icin kas gerek- kas icin anabol bir diyet.
neyse... en iyisi diyetisyene gitmesi

66 kilo zaten sinir- yani balik etlinin tik üstü. 67 kilo hafif kilolu sinifina giriyor.
bende 160 boyda 66 kiloyu tercih etmem ama 55-60 arasi hem fit hemde saglikli olur (fit dedigim kas yüklemek - saf yag degil)
Evet spor yapan bir birey için dediğiniz doğru. Spor yapmayan bir kişi ile yapan birisinde aynı kilolar çok daha farklı duruyor. Konu sahibi muhtemelen spor yapmadığı için kilosundan memnun değil.

Evet spor yapan bir birey için dediğiniz doğru. Spor yapmayan bir kişi ile yapan birisinde aynı kilolar çok daha farklı duruyor. Konu sahibi muhtemelen spor yapmadığı için kilosundan memnun değil.

kesinlikle. yakin cevremde 66 kilo olan ama belirgin karin kaslari olan arkadaslarim var. (ben sahsen beceremiyorum- zaten bu tür extrem durumlar semi- prof. sporcular icin gecerli)
spor yapsa zaten giydigi yakisirdi- ama spor yapabilmesi icinde anabol beslenmesi lazim.
yani 1000-1200 kalori arasi beslenip kas yapilmaz. 1200 kaloriden fazla beslense zaten 46 kilo olmaz :)

beslenme uzun ve derin konu- kas gelistirme (belirgin kaslar) zaten kendine has bir dünya.
en iyisi bir diyetisyenle beraber calismak. yoksa kiloda alsa sekili düzelmezki

160'a 46 kilo birine vücut orantısız değilse, giydiği gayet de yakışır. Ben 161'e 47 kiloyum.Vücudumu çok seviyorum. Biraz yağ oranımı azaltabilsem, azıcık da kaslansam efsane olacağım da işte...:KK72:

Çok şaşkınım şu an. 60 kiloyum ve 40 bedenim. Bir ara 63 olmuştum 40 da küçük gelmeye başlamıştı geri zayıfladım. Acaba bu benden mi kaynaklı uzunum omuzlarim geniş vs. Fit görünüyorum ama bana 38 asla olmaz. 66 kiloya 38 küçük gelir bence🙄

Çok şaşkınım şu an. 60 kiloyum ve 40 bedenim. Bir ara 63 olmuştum 40 da küçük gelmeye başlamıştı geri zayıfladım. Acaba bu benden mi kaynaklı uzunum omuzlarim geniş vs. Fit görünüyorum ama bana 38 asla olmaz. 66 kiloya 38 küçük gelir bence🙄
Hangi markadan giyindiğine göre de değişir o. Markaların bağlı olduğu ülkelerin insanlarına göre basılıyor o etiketler.

Çok şaşkınım şu an. 60 kiloyum ve 40 bedenim. Bir ara 63 olmuştum 40 da küçük gelmeye başlamıştı geri zayıfladım. Acaba bu benden mi kaynaklı uzunum omuzlarim geniş vs. 66 kiloya 38 küçük gelir bence🙄

Belirli markalar bunun sebebi.
Ben 57 kiloyum. Zara kotlarim 38 beden :))
Pepe kotlarim 32/34 beden.
Kesimlerden kaynakli. Bide kilo her insanda ayni vücut Volumu yapmıyor.
Ben aldığım hormanlardan 77 kiloya çıkmıştım bir ara- tüm hayatim boyunca aşırı spor yaptığım icin bel cevrem 74 cm popo cevrem 101 cm....
160 boyunda baska bir insan yaklasik 80 kilo olsa belki 46/48 bedene girerdi.
Belkide kas kitleniz fazla yüksek değildir

İnternetden alinan bir görsel ama anlatmak istedigim tamda bu. Sağda ve soldaki iki katinin yağ orani 13% ama arada dünyalar kadar fark var. Biri şekilli...diğeri celimsiz.
Ortakai ve sağdaki iki kadin 60 kilo ama aradaki fark ortada.
Tabiki bu görsel ayni insani göstermiyor ama net olarak yağ ve kas kitlesiyle oynamak kilodan daha önemli

Eklentiler

• Screenshot_2019-03-22-18-16-14.png
    Screenshot_2019-03-22-18-16-14.png
    429 KB · Görüntüleme: 92
İnternetden alinan bir görsel ama anlatmak istedigim tamda bu. Sağda ve soldaki iki katinin yağ orani 13% ama arada dünyalar kadar fark var. Biri şekilli...diğeri celimsiz.
Tabiki bu görsel ayni insani göstermiyor ama net olarak yağ ve kas kitlesiyle oynamak kilodan daha önemli
İşte şaşırdığım nokta da bu. Ben hani balık etli vs olsam yine 40 giymem normaldi ama benim vücudu biraz da abartırsak en çok sağdaki gibi :KK70: fitim bayağı. Belki de omuzlarimin genişliğinden kollarimin bacaklarimin uzunluğundan 40 bedenimdir. 66 kilo 38 giyiyorsa baya sıkı vücutluymus anladim teşekkürler :))

Evet sağlıklı değil ama kim dört dörtlük sağlıklı besleniyor? Ben hep sebze yerim,tuz bile aşırı az tuketirim ama öyle de kilo alınmıyor işte. Sağlıklı beslenmeme devam edip çikolata yemek yerine bebe bisküvisi yiyorum bunun pek de bir zararı olduğunu da düşünmüyorum.
Bol protein +spor ile kilo alınır. Size yemeyin diyemem elbet, ama rafine şekerin zararlarına bi bakın netten. Ayrıca o süt tozunu nasıl yapıyorlar biliyor musun? Sütü yakıp suyunu tamamen ucuruyorlar. Kalan artık da öyle pamuk beyaz olmuyor elbet; beyazlasin diye melanin katıyorlar. Bildiğinin plastik tabak çanakda ki melanin. Yetişkinlerin kendi tercihi, isteyen yesin. Ben seçim hakkı olmayan bebeklere üzülüyorum.

Spor yapılıyor diye 60li kilolara çıkmak gerekmiyor. Gorseldeki kadın kadar fit olabilecek sekilde spor yapmıyor herkes.
55-60 kilolardan fit görünen kadınların hepsi en az 170 Boylarında oluyor biraz gercekçi olmak gerekirse.
Kuzenim ve ben aynı boylardayiz 156 filan ve 57 kilolara çıktığında bile baya kötü görünüyordu.

46-47 kiloyla gayet düzgün görünüyorum ve saglikliyim en önemlisi. Bel kalça oranim da ideal.Hiç bir doktor sağlıksız olduğumu söylemedi.

Gece yatmadan önce iki taneyle başlayın :) zamanla 3 e 4 e çıkarabilirsiniz.En sağlıklı yöntemlerden biri de bu bence.Spor hocaları da öneriyor :)
ay töbee, ben zayıflamak için yumurta yiyen taraftayım ama :KK70: sabah 1 tane yiyorum genelde, bazen 2.
Bunu duydum ya, zinhar gece yemem yumurta omlet falan :KK53:

X