Nasıl sosyalleşebilirim?

Çok haklısınız aslında, sosyalleşmek istememin büyük bir nedeni hayatımda birinin olmasını istemek. Sanırım çevre de çok etkiliyor beni. Mesela iş yerinde tanıdığım yaklaşık 100 kişi var, hepsinin ya sevgilisi ya nişanlısı var ya da evli. Hayatında birileri olmayan üç beş kişi var ama hepsinin nedeni istememeleri. Bu durumda benim istediğim halde yok diye kendimi sorunlu bile hissediyorum. Ya da bakıyorum etrafa insanlar ilişkilerini bitirse de çok kolay bir şekilde başkasını bulabiliyor. Bense 4 aydır tek bir kişiyle bile tanışmadım. Kimseyi de görmüyorum ki tanışayım o da ayrı.
Bir de sosyalleşme konusunu arkadaşlarım, çevrem, psikoloğum önerdi. Hem kafa dağıtmak için hem arkadaş da olsa yeni birileriyle tanışmak için ve tekdüzelikten kurtulmak için. Mantıklı da geldi ama zorlamayla da olmuyor bence de .
Bir de sevgilisi olan insanlar sanki bir sürü kursa gidiyor da mı buluyor, ya da çok mu sosyal, bunu merak ediyorum. Gerçekten cevap bu mu diye
ustune cok dusunce bir isin olmuyor genelde yani arayista oldugunuzu belli etmeyin.yanlis insanlara denk gelmemek icin.bazen bazi seyler beklemedigin zamanlarda gelir.

X