Ne diyeceğimi bilemedim

Bence normalde bozulduğunu beli etmediğin için o cümleyi kurabildi.
Canını sıktığında açıkça söylemelisin.
Yoksa içine dert depolarsın....

evet canım nasılsa bu kız gurursuz ne desem yutuyo dedi belkide bunuda yer yuter dedi içinden belkide ama buna yutamadım boğazımda kaldı işte :KK43:

Ya canım, sen niye o densizi takıyorsun kafana ?
Eşin gayet iyi cevap vermiş, sana destek olmuş.
Önemli olan eşinin tutumu burda ...
Olur da yine öyle bir konu olursa, "Evet, doğru. Allah herkese benim eşim gibi eş versin.Doğru dedin annecim, size verselerdi kızı sefa sürerdi ama ALLAH bizi birbirimize yazdığı için böyle birşey mümkün değil tabi" tarzı bir şey de :KK66:)))​

kızlar bu söz öyle içimi kemirdiki ne diyeceğimi bilemedim geçenlerde kaynanamla misafirliğe gittik kayınbabamın amcasının çocuğunun evine misafirliğe gittiğimiz kadının bir kızı varmış evli evlendiği eşi ve ailesi çok kötü davranıyolarmış kıza neyse bu konudan konuşuluyodu kaynanam birden o kadına kızı ben isteseydim belkide vermezdin bize verseydin felan dedi kadında şımardı tabi niye vermeyeyim kurban olsun size dedi tabi benim nutkum kurudu o an hiç birşey diyemedim benim eşim ailenin ilk çocuğu ve ben daha ilk ve tek gelinleriyim 1 kaynım daha var ama o bekar acaba onun içinmi dedi diye kendimi kandırıyorum ama yinede öfkem dinmiyo bu yüzden kaynanamdan soğudum ve eşime söyledim ağladım eşimde büyük saygısızlık yapmış felan dedi hem onun istemesiylemi oluyomuş felan dedi bidefa o kız benim hiç tipim değildi kafana takma eğer istiyosan konuşayım dedi bende hayır dedim ama bidaha böyle bişey yaparsa bende susmam dedim tabiki kendini savun dedi eşim ben hep arkandayım dedi ama hala sindiremiyorum neden kaynanam öyle dedi yoksa benmi abartıyorum nolur yardım edin kızlar

eşiniz tek çocuk olsa takılmanızı anlarım da bekar kaynınızda varmış,zaten söylesenizde bekar için konuştum diyecektir:KK34:

Canım bekar olan senin eşin değil ki kaynın için söylemiş belli.
Demiş ya ben isteseydim vermezdin,geçmiş zamanlı konuşmasının nedeni kızın evlenmiş olmasından kaynaklanıyo.
Üzme kendini ayyy.
Ama eşine helal olsun bak nası da anlayış göstermiş.
Belki başkası olsa sen yanlış anlamışsın benim annem öle söylemez deyip seni yerden yere vururdu(sözleriyle :)

kayınvalidenle bir sorunun yoksa kaynın için demiştir. Senin yanında bu tür bişeyi eşin için diyeceğini sanmıyorum.
Eşininde konuşmasına izin vermemen iyi olmuş. Bak hemen gidip kocasına yetiştirmiş de der. eşinde arkandaysa bu tür şeyler için ne kendini üz, nede eşini. Ailesinin karşısında eşini bu şekil tutan erkek zor bulunur. Bulmuşsun bir tanesini bence böyle şeylere takılarak huzurunu bozma.

X