Ne düşünmeliyim, bilemiyorum?

stationarytraveller

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2024
15
2
Hanımlar Merhaba. Özel bir şirkette çalışıyorum. Boşanmış bir bayanım. Şöyle bir sıkıntım var ve işin içinden çıkamıyorum. İşyerinde samimi olduğum karı koca olan bir çift var. Erkek olan kişiyle aynı birimdeyiz. Erkek olanın adı Bahadır , bayanınki Bahar olsun. Bahadır Bey birkaç ay önce mesai çıkışında bana kendi yazmış olduğu bir hikaye gönderdi. Hikayenin başkahramanı bendim. Hikayede ne kadar iyi harika bir insan olduğumla alakalı şeyler yazmaktaydı. Kendisine böyle şeylerle ilgili olduğunu bilmediğimden şaşırdığımı ve teşekkür ettiğimi söyledim. Kendisi de beğendiğim için duyduğu mutluluğu kısaca dile getirdi mesajda. Buraya kadar bir sıkıntı yok ancak bu birkaç kez daha tekrarlanınca beni bir korku aldı. Her yolladığı hikayede teşekkürlerimi muhakkak iletiyorum, niye bana hikaye yazdığını sorgulamaksızın. Birincisi burada hata mı yaptım? Sen ne ayaksın evli barklı adamsın bana niçin hikaye yazıyorsun mu demeliydim? Kendisine konduramıyorum. Öncelikle evli barklı. Yetişkin bir çocuğu var. Eşi çok güzel, iyi bir insan. Bu hikaye muhabbeti dışında yakın zamanda şöyle bir olay daha oldu. Bahadır Bey'le işle alakalı konuşurken yakın zamanda Bahar Hanım'ın yurtdışına iş seyahatine çıkacağını öğrendim ve kendisi bu dönemde yemek için evime gelmek istediğini söyledi. Birbirimizin evine gidip gelmişliğimiz yok. Kendisine bunun mümkün olmayacağını söyledim kendisi de üstelemedi. Kendisine konduramıyorum öncelikle. Aklımdan onun sapık olduğu düşünceleri geçerken bile acı çekiyorum günahına giriyorsun diye. Hanımlar ne yapmam gerekiyor? Hem kendim için üzülüyorum hem de korkularımın düşündüğüm gibi olması ihtimaline karşın Bahar Hanım için üzülüyorum.

Hanımlar Merhaba. Özel bir şirkette çalışıyorum. Boşanmış bir bayanım. Şöyle bir sıkıntım var ve işin içinden çıkamıyorum. İşyerinde samimi olduğum karı koca olan bir çift var. Erkek olan kişiyle aynı birimdeyiz. Erkek olanın adı Bahadır , bayanınki Bahar olsun. Bahadır Bey birkaç ay önce mesai çıkışında bana kendi yazmış olduğu bir hikaye gönderdi. Hikayenin başkahramanı bendim. Hikayede ne kadar iyi harika bir insan olduğumla alakalı şeyler yazmaktaydı. Kendisine böyle şeylerle ilgili olduğunu bilmediğimden şaşırdığımı ve teşekkür ettiğimi söyledim. Kendisi de beğendiğim için duyduğu mutluluğu kısaca dile getirdi mesajda. Buraya kadar bir sıkıntı yok ancak bu birkaç kez daha tekrarlanınca beni bir korku aldı. Her yolladığı hikayede teşekkürlerimi muhakkak iletiyorum, niye bana hikaye yazdığını sorgulamaksızın. Birincisi burada hata mı yaptım? Sen ne ayaksın evli barklı adamsın bana niçin hikaye yazıyorsun mu demeliydim? Kendisine konduramıyorum. Öncelikle evli barklı. Yetişkin bir çocuğu var. Eşi çok güzel, iyi bir insan. Bu hikaye muhabbeti dışında yakın zamanda şöyle bir olay daha oldu. Bahadır Bey'le işle alakalı konuşurken yakın zamanda Bahar Hanım'ın yurtdışına iş seyahatine çıkacağını öğrendim ve kendisi bu dönemde yemek için evime gelmek istediğini söyledi. Birbirimizin evine gidip gelmişliğimiz yok. Kendisine bunun mümkün olmayacağını söyledim kendisi de üstelemedi. Kendisine konduramıyorum öncelikle. Aklımdan onun sapık olduğu düşünceleri geçerken bile acı çekiyorum günahına giriyorsun diye. Hanımlar ne yapmam gerekiyor? Hem kendim için üzülüyorum hem de korkularımın düşündüğüm gibi olması ihtimaline karşın Bahar Hanım için üzülüyorum.

"Bahadır bey lütfen benimle iş haricinde iletişim kurmayın. Bana profesyonelce gelmiyor ve bu durum beni rahatsız ediyor" gibi bir şey söyleyebilirsiniz.

Önünü almazsanız bu iş size patlayabilir. Bu hikayede yanan siz olabilirsiniz. Kocamı ayarttı diyebilir eşi ya da çevrenizdekiler direk suçu size yükleyebilir

Mesafe iyidir, şüpheye gerek yok.
Aynı iş yeri karı-koca sonrasında size sorun olur

Her yolladığı hikayede teşekkürlerimi muhakkak iletiyorum, niye bana hikaye yazdığını sorgulamaksızın.

Kendisine konduramıyorum. Öncelikle evli barklı. Yetişkin bir çocuğu var. Eşi çok güzel, iyi bir insan. Bu hikaye muhabbeti dışında yakın zamanda şöyle bir olay daha oldu. Bahadır Bey'le işle alakalı konuşurken yakın zamanda Bahar Hanım'ın yurtdışına iş seyahatine çıkacağını öğrendim ve kendisi bu dönemde yemek için evime gelmek istediğini söyledi. Birbirimizin evine gidip gelmişliğimiz yok. Kendisine bunun mümkün olmayacağını söyledim kendisi de üstelemedi. Kendisine konduramıyorum öncelikle.

Hem kendim için üzülüyorum hem de korkularımın düşündüğüm gibi olması ihtimaline karşın Bahar Hanım için üzülüyorum.

Adama tam olarak neyi konduramıyorsunuz ? Daha ilk hikaye paylaşımında, başrolünde yer aldığınız hikayeden hoşlanmadığınızı söyleyip, kestirip atmalıydınız. Sert bir dille sadece iş arkadaşı olduğunuzu ve buna uygun davranmasını istemeliydiniz.

Adam bakmış ki edebiyat sevgisi(!) sizin tarafınızdan takdirle karşılanıyor; bir adım ileri gitmiş, yemek zevklerinizi karşılaştırabilmek için(!) sizin evinize yemeğe gelmek istediğini söylemiş.

Bahar Hanım için değil de kendiniz için üzülün. Bu olayın sonuçları hoş olmayacak gibi duruyor.

Komduramayacak birsey yok. Açık açık söyşe bu gereksiz samimiyetiniz beni rahatsız ediyor bahadır bey. Eşinizi çok severim siz de düzgün bir insansınız ve öyle kalmanızı temenni ediyorum. Bitti. Teşekkür ettikce sen yüz buluyor adam. He ben olsam hiç muhattap olmam terslerim gerekirse işten ayrılırım ama tazminat isterim aksi takdirde taciz edildiğimden dolayı savcılığa gideceğimi söylerim

Hoşunuza gitmiş anlaşılan :)
Çift arkadaşımdan erkek olan bana hikaye atsa daha ilk hikayede Bahar’ın yorumunu sorardım hemen Bahar’ı katardım işin içine. Ayrıca da hiç beğenmedim alınma ama derdim. Biz mi ince düşünüyoruz siz mi rahatsınız yav 🤣

Direkt olarak evlisinizden girerseniz sen kendini ne sanıyosun nerelere çekiyosun kötü niyetlişsin falan diye üste çıkar öyle şeylere girmeden görüşmeyi kes hikaye attığımda cevap atma eve gelme gtme meseesinde ise ciddi sert bi yanıt berebilirsin
Korktuğum şey de bu. Sesimi çıkarmaya kalksam çirkefleşecek diye korkuyorum. Boşanmış biri olduğum için aranıyor ama ben yüz vermedim diye değişik bir yere bile getirebilir.

İnsan aynı iş yerinde çalışınca çok sert çıkamıyor böyle durumlarda. Hem karşı tarafın "ne alaka, yanlış anlamışsın" deme ihtimali de var. Ama farklı şekilde belli edebilirsiniz.Mesela yemek teklifi geldiğinde "Bahar hanım yurtdışından dönünce ikinize seve seve yemek yaparım" diyebilirsiniz.

Hoşunuza gitmiş anlaşılan :)
Çift arkadaşımdan erkek olan bana hikaye atsa daha ilk hikayede Bahar’ın yorumunu sorardım hemen Bahar’ı katardım işin içine. Ayrıca da hiç beğenmedim alınma ama derdim. Biz mi ince düşünüyoruz siz mi rahatsınız yav 🤣
Ne alaka bana neden hikaye yazıyorsun demeliydi. verdiği tepki adamı cesaretlendirmiş

Bence hikayeler hoşunuza gitmiş sizin , içten içe ilgisinden hoşlanmışssınız. Normal olan ilk hikayede rest çekip mesafe koymanız olurdu hiç saf ayaklarına yatmayın. Birde karısını tanıyorsunuz adamın ne kadar ayıp yüz yüze bakıyosunuz. Ayrıca bir insan bir insana durup dururken nasıl hikaye yazabilir edebiyatçı mısınız siz? Nikahlı kocam birden bana hikaye yazsa atsa ne oluyoruz nerden çıktı derim siz elin adamının hikayelerine güzel vs diyerek yolu açmışsınız. Eşide görürse iş yerinde sizi patlatır en kısa sürede adamı terslediniz terslediniz yoksa görünen köy klavuz istemez. İş yerinde fişlenirsiniz millet bayılır böyle dedikodulara

Bence hikayeler hoşunuza gitmiş sizin , içten içe ilgisinden hoşlanmışssınız. Normal olan ilk hikayede rest çekip mesafe koymanız olurdu hiç saf ayaklarına yatmayın. Birde karısını tanıyorsunuz adamın ne kadar ayıp yüz yüze bakıyosunuz. Ayrıca bir insan bir insana durup dururken nasıl hikaye yazabilir edebiyatçı mısınız siz? Nikahlı kocam birden bana hikaye yazsa atsa ne oluyoruz nerden çıktı derim siz elin adamının hikayelerine güzel vs diyerek yolu açmışsınız. Eşide görürse iş yerinde sizi patlatır en kısa sürede adamı terslediniz terslediniz yoksa görünen köy klavuz istemez. İş yerinde fişlenirsiniz millet bayılır böyle dedikodulara
Bu zamana kadar kendisini eşine evine bağlı bildim. Evli bir erkeğin ilgisine düşecek kadar ucuz değilim.

Ben 42-Beyefendi 49

Ortayaşlı erkeklerin genelde başına vurmuş oluyor .... Tamam hikaye mikaye yazdım gibi acaip bir duruma ne diyeceğini bilememişsina ma yemek işine ciddi tepki koymalısın konu sahibesi. Bahar yokken ne münasebet , nerden çıktı diye cevap veriridim ben olsam Bana kalırsa en temizi engelle.

X