Ne düşünmeliyim, bilemiyorum?

Evli iş arkadaşınız baş kahramanı sizin olduğunuz bir hikayeyi yazıp size neden göndersin? Ne alaka diye sormaz mı insan?
Sonrasındakilere de cevap vermeseydiniz.
Böyle acıklı bir dille yazmışsınız üstelik. Karısı yurtdışındayken size gelmek istemesi de gayet niyetini ortaya koyuyor.
Sizde bundan sonra mesafeli davranırsanız, biter gider.

Ortayaşlı erkeklerin genelde başına vurmuş oluyor .... Tamam hikaye mikaye yazdım gibi acaip bir duruma ne diyeceğini bilememişsina ma yemek işine ciddi tepki koymalısın konu sahibesi. Bahar yokken ne münasebet , nerden çıktı diye cevap veriridim ben olsam Bana kalırsa en temizi engelle.
Kendisi dedikoduyu seven her ortama girip çıkan biri. Aynı birimde olduğumuz için sert tepkiler vermemek için kendimi zor tuttum. Kendisiyle iş dışında samimiyet dahi kurmuyorum. İşe gelmek bile istemiyorum.

Hanımlar Merhaba. Özel bir şirkette çalışıyorum. Boşanmış bir bayanım. Şöyle bir sıkıntım var ve işin içinden çıkamıyorum. İşyerinde samimi olduğum karı koca olan bir çift var. Erkek olan kişiyle aynı birimdeyiz. Erkek olanın adı Bahadır , bayanınki Bahar olsun. Bahadır Bey birkaç ay önce mesai çıkışında bana kendi yazmış olduğu bir hikaye gönderdi. Hikayenin başkahramanı bendim. Hikayede ne kadar iyi harika bir insan olduğumla alakalı şeyler yazmaktaydı. Kendisine böyle şeylerle ilgili olduğunu bilmediğimden şaşırdığımı ve teşekkür ettiğimi söyledim. Kendisi de beğendiğim için duyduğu mutluluğu kısaca dile getirdi mesajda. Buraya kadar bir sıkıntı yok ancak bu birkaç kez daha tekrarlanınca beni bir korku aldı. Her yolladığı hikayede teşekkürlerimi muhakkak iletiyorum, niye bana hikaye yazdığını sorgulamaksızın. Birincisi burada hata mı yaptım? Sen ne ayaksın evli barklı adamsın bana niçin hikaye yazıyorsun mu demeliydim? Kendisine konduramıyorum. Öncelikle evli barklı. Yetişkin bir çocuğu var. Eşi çok güzel, iyi bir insan. Bu hikaye muhabbeti dışında yakın zamanda şöyle bir olay daha oldu. Bahadır Bey'le işle alakalı konuşurken yakın zamanda Bahar Hanım'ın yurtdışına iş seyahatine çıkacağını öğrendim ve kendisi bu dönemde yemek için evime gelmek istediğini söyledi. Birbirimizin evine gidip gelmişliğimiz yok. Kendisine bunun mümkün olmayacağını söyledim kendisi de üstelemedi. Kendisine konduramıyorum öncelikle. Aklımdan onun sapık olduğu düşünceleri geçerken bile acı çekiyorum günahına giriyorsun diye. Hanımlar ne yapmam gerekiyor? Hem kendim için üzülüyorum hem de korkularımın düşündüğüm gibi olması ihtimaline karşın Bahar Hanım için üzülüyorum.
Bir daha hikaye gönderdiğinde çok beğendim bahar hanım beğendi mi onun da fikrini duymak isterim hatta ben arayım sorayım deyin.

Evli iş arkadaşınız baş kahramanı sizin olduğunuz bir hikayeyi yazıp size neden göndersin? Ne alaka diye sormaz mı insan?
Sonrasındakilere de cevap vermeseydiniz.
Böyle acıklı bir dille yazmışsınız üstelik. Karısı yurtdışındayken size gelmek istemesi de gayet niyetini ortaya koyuyor.
Sizde bundan sonra mesafeli davranırsanız, biter gider.
Zaten mesafeliyim. İşi çirkinleştireceği ihtimali beni korkutuyor. Dedikoduyu seven bir tip.

Ne kahramanisiniz ?Yani çok garip gelmedimi size gidin yanına bendede bir hikaye var diyin benimki korku hikayesi testereli falan böyle.....canına okurum o adamın bu ana kadar okumadiysaniz bildiğin taciz bu adamda ne anladiysaniz o .Asıl o Bahar Hanıma yarın farklı anlatırsa çık işin içinden .....Sizin eve gelmek istemek ne sebep ne .....Yani çok garip bu konu yürümüş size bildiğin yaninami birakacaksiniz ben birakmazdim.Mesafeniz yetersiz.

Siz daha ilk hikayeyi aldığınız anda, cevaben yazdığınız mesajınıza adamın eşini de katacaktınız. Böyle gayet kibar ama pat! diye.
"Bahadır bey, yazınızı sadece benimle paylaşmışsınız, Bahar'ın da görüşlerini bilmek isterim, izninizle eşinizle de paylaşıyorum. Teşekkürler, selamlar."

Yemeğe mi davet etti; Cevaba eşini de ekleyip;
"Bahar döndüğünde beni ararsa, zamanı belirleriz. memnun olurum Bahar'ı ve sizi ağırlamaktan. Ben bu hususu Bahar'a da ayrıca yazıyorum şimdi, İyi akşamlar, selâmlar."

Bahar'a dönüp:
"Bahar'cım, eşin bana akşam yemeğine gelmek istediğinizden söz etti,sen dönünce haberleşelim."

Siz şimdiden bu adamla, içinde Bahar'ın olmadığı, Bahar'ın dışarda bırakıldığı bir gündem oluşturduğunuz için, adam artık vites yükseltiyor. Dünyanın neresinde olursak olalım, bir iş arkadaşı diğerine, yazdığı hikayeleri gönderiyorsa, burada çok kişisel bir ilişki başlatılıyor demektir. Hele ki, yok ilk hikayenin kahramanı yapmak, yok şöyle böyle öven şeylerle bezemek...

Buna sessiz kalmak , üstelik diğer hikayeleri de kabul edip, adamla "müstakil" bir iribat kurmuş olmak hiç doğru bir davranış değil, sizin yaşınızda, çok daha makul bir reaksiyon beklerdim açıkçası... Büyük talihsizlik olmuş. Eminim kötü niyetiniz yoktur, ama kötü olmuş gerçekten.

Yani, daha hikayeyi gönderdiği an, meseleyi Bahar'ın bilgisine açmalıydınız, bunu yapmadığınız için, o sizin beyefendi dediğiniz pisliğin zihniyetine göre " cilveleşmeye" başlamışsınız. Sizin beyefendi dediğiniz hıyarın baktığı yerden, pozitif sinyali almış, ilerliyor adam.

Aranızda kalmasına müsade etmemeliydiniz. Bu saatten sonra "naz yapıyor" olacaksınız. Allah yardımcınız olsun.
Umarım sessizce geri adım attırabilirsiniz akıllıca düşünüp hareket ederek.

Yanlış anlamissin diyemez bu bahadır size olayda doğru anlaşılacak taraf yok Kac hikaye attı niye siz onun attığı hikayenin kahramanı oldunuz niye eşi ortada yokken sizin eve gelecek yemişim öyle iş arkadasliginida bana yanlış anladın diyecek adi herifide.Bu kadar net bu hiç korkmayın yoklamis sizi adi.Ne sanıyorsa ben suratına bakmadigim rezil ettiğim gibi en üste kadar duyururum bunu deliyim sinirliyim yani tutmam kendimi öfke kontrolü diye tutamam ben yediririm ona hikaye attığı telefonu.....neyse siz beni dinlemeyin daha sakin yorumlara bakın

Siz daha ilk hikayeyi aldığınız anda, cevaben yazdığınız mesajınıza adamın eşini de katacaktınız. Böyle gayet kibar ama pat! diye.
"Bahadır bey, yazınızı sadece benimle paylaşmışsınız, Bahar'ın da görüşlerini bilmek isterim, izninizle eşinizle de paylaşıyorum. Teşekkürler, selamlar."

Yemeğe mi davet etti; Cevaba eşini de ekleyip;
"Bahar döndüğünde beni ararsa, zamanı belirleriz. memnun olurum Bahar'ı ve sizi ağırlamaktan. Ben bu hususu Bahar'a da ayrıca yazıyorum şimdi, İyi akşamlar, selâmlar."

Bahar'a dönüp:
"Bahar'cım, eşin bana akşam yemeğine gelmek istediğinizden söz etti,sen dönünce haberleşelim."

Siz şimdiden bu adamla, içinde Bahar'ın olmadığı, Bahar'ın dışarda bırakıldığı bir gündem oluşturduğunuz için, adam artık vites yükseltiyor. Dünyanın neresinde olursak olalım, bir iş arkadaşı diğerine, yazdığı hikayeleri gönderiyorsa, burada çok kişisel bir ilişki başlatılıyor demektir. Hele ki, yok ilk hikayenin kahramanı yapmak, yok şöyle böyle öven şeylerle bezemek...

Buna sessiz kalmak , üstelik diğer hikayeleri de kabul edip, adamla "müstakil" bir iribat kurmuş olmak hiç doğru bir davranış değil, sizin yaşınızda, çok daha makul bir reaksiyon beklerdim açıkçası... Büyük talihsizlik olmuş. Eminim kötü niyetiniz yoktur, ama kötü olmuş gerçekten.

Yani, daha hikayeyi gönderdiği an, meseleyi Bahar'ın bilgisine açmalıydınız, bunu yapmadığınız için, o sizin beyefendi dediğiniz pisliğin zihniyetine göre " cilveleşmeye" başlamışsınız. Sizin beyefendi dediğiniz hıyarın baktığı yerden, pozitif sinyali almış, ilerliyor adam.

Aranızda kalmasına müsade etmemeliydiniz. Bu saatten sonra "naz yapıyor" olacaksınız. Allah yardımcınız olsun.
Umarım sessizce geri adım attırabilirsiniz akıllıca düşünüp hareket ederek.
anında aksiyon alma konusunda acizim. söz konusu böyle başıma gelme ihtimali düşük olan konularda ne yapacağımı kestiremiyorum

Korktuğum şey de bu. Sesimi çıkarmaya kalksam çirkefleşecek diye korkuyorum. Boşanmış biri olduğum için aranıyor ama ben yüz vermedim diye değişik bir yere bile getirebilir.
Halt etmiş o.Her boşanan ona mı boşanıyor ucube basiretsiz çapsız herif bunlara böyle gidin dili bu onun.Anlamaz bu kibarliktan vs zaten bunun dili bu.Yoksa üstünüze kalır ihale kaybedecek neyiniz var yok... Onun kaybedecek çok şeyi var itibarı eşinin güveni arkadaşlarının tepkisi ........

Kendisine henüz bahsetmedim. Mesajları silmedim. Olaylar daha da kötüleşirse haberi olacak ister istemez.
Mesajları ne olur ne olmaz diye ss aldınız değil mi? Hem fotoğraflı hem videolu ss alın. Bir daha size yazarsa da Bahar hanımı mutlaka mesajlara dahil edin. Bahar Hanım olmadan onunla baş başa konuşmayacağınızı, yemek yiyemeyeceğinizi söyleyin. Mutlaka eşini sohbete dahil etmeniz gerek. Günün sonunda size dönüp adamın evli olduğunu biliyorsun,karısını da tanıyorsun eee neden adamın eşinin haberi olmadan ısrarla adamla konuştun? diyecekler. Mesajlarda mutlaka adamın eşinden bahsedin.

Bu zamana kadar kendisini eşine evine bağlı bildim. Evli bir erkeğin ilgisine düşecek kadar ucuz değilim.
Evine eşine bağlı adam karısı şehir dışındayken nasıl size gelmek isteyebilir? Nasıl bir başka kadına hikayeler yazabilir? Yapmayın Allah aşkına yaşınızda var yani ergen değilsiniz ki hayatı görmüş birisiniz. Sizin evine bağlı sandığınız gibi eş dost böyle sanıyosa bu olay çıksa bak adam düzgündü kadında demek ki izin verdi olur, dertsiz başınıza dert almayın adamı tersleyin eğer dedikoducu laftan anlamaz biriyse her konuya eşinide ekleyin anlasın yüz bulamayacağını

Evine eşine bağlı adam karısı şehir dışındayken nasıl size gelmek isteyebilir? Nasıl bir başka kadına hikayeler yazabilir? Yapmayın Allah aşkına yaşınızda var yani ergen değilsiniz ki hayatı görmüş birisiniz. Sizin evine bağlı sandığınız gibi eş dost böyle sanıyosa bu olay çıksa bak adam düzgündü kadında demek ki izin verdi olur, dertsiz başınıza dert almayın adamı tersleyin eğer dedikoducu laftan anlamaz biriyse her konuya eşinide ekleyin anlasın yüz bulamayacağını
Kendisiyle iş dışında iletişim kurmuyorum. Evli bir adam bekar birine hikayeler yazıyorsa eşinin yokluğunda kendisini o kadının evine davet ettiriyorsa bu adam zaten niyeti bozmuş demektir. Benim kendisine sert tepki verememiş olmamın sebebi de tam olarak bu. Bu adam işine geldiğinde çirkefe yatıp bu kadın evli bir adama çamur atıyor diyecek.

Mesajları ne olur ne olmaz diye ss aldınız değil mi? Hem fotoğraflı hem videolu ss alın. Bir daha size yazarsa da Bahar hanımı mutlaka mesajlara dahil edin. Bahar Hanım olmadan onunla baş başa konuşmayacağınızı, yemek yiyemeyeceğinizi söyleyin. Mutlaka eşini sohbete dahil etmeniz gerek. Günün sonunda size dönüp adamın evli olduğunu biliyorsun,karısını da tanıyorsun eee neden adamın eşinin haberi olmadan ısrarla adamla konuştun? diyecekler. Mesajlarda mutlaka adamın eşinden bahsedin.
Bir daha mesaj atacak olursa eşini dahil ederim. Ve evet ss aldım.

X