Ne düşünmeliyim, bilemiyorum?

Kendisiyle iş dışında iletişim kurmuyorum. Evli bir adam bekar birine hikayeler yazıyorsa eşinin yokluğunda kendisini o kadının evine davet ettiriyorsa bu adam zaten niyeti bozmuş demektir. Benim kendisine sert tepki verememiş olmamın sebebi de tam olarak bu. Bu adam işine geldiğinde çirkefe yatıp bu kadın evli bir adama çamur atıyor diyecek.
İşte bu yüzden mesajları asla silmeyin ss alın bi yerde saklayın aradan bi kaç ay geçer unutulur gibi olur pislik yapmasın size. Mesajlarda cevaplarınızda sıkıntı yoksa kendi korksun, sizin cevaplarınız tek miydi yoksa sohbet devamı oldu mu

Hanımlar Merhaba. Özel bir şirkette çalışıyorum. Boşanmış bir bayanım. Şöyle bir sıkıntım var ve işin içinden çıkamıyorum. İşyerinde samimi olduğum karı koca olan bir çift var. Erkek olan kişiyle aynı birimdeyiz. Erkek olanın adı Bahadır , bayanınki Bahar olsun. Bahadır Bey birkaç ay önce mesai çıkışında bana kendi yazmış olduğu bir hikaye gönderdi. Hikayenin başkahramanı bendim. Hikayede ne kadar iyi harika bir insan olduğumla alakalı şeyler yazmaktaydı. Kendisine böyle şeylerle ilgili olduğunu bilmediğimden şaşırdığımı ve teşekkür ettiğimi söyledim. Kendisi de beğendiğim için duyduğu mutluluğu kısaca dile getirdi mesajda. Buraya kadar bir sıkıntı yok ancak bu birkaç kez daha tekrarlanınca beni bir korku aldı. Her yolladığı hikayede teşekkürlerimi muhakkak iletiyorum, niye bana hikaye yazdığını sorgulamaksızın. Birincisi burada hata mı yaptım? Sen ne ayaksın evli barklı adamsın bana niçin hikaye yazıyorsun mu demeliydim? Kendisine konduramıyorum. Öncelikle evli barklı. Yetişkin bir çocuğu var. Eşi çok güzel, iyi bir insan. Bu hikaye muhabbeti dışında yakın zamanda şöyle bir olay daha oldu. Bahadır Bey'le işle alakalı konuşurken yakın zamanda Bahar Hanım'ın yurtdışına iş seyahatine çıkacağını öğrendim ve kendisi bu dönemde yemek için evime gelmek istediğini söyledi. Birbirimizin evine gidip gelmişliğimiz yok. Kendisine bunun mümkün olmayacağını söyledim kendisi de üstelemedi. Kendisine konduramıyorum öncelikle. Aklımdan onun sapık olduğu düşünceleri geçerken bile acı çekiyorum günahına giriyorsun diye. Hanımlar ne yapmam gerekiyor? Hem kendim için üzülüyorum hem de korkularımın düşündüğüm gibi olması ihtimaline karşın Bahar Hanım için üzülüyorum.
bence mesafeni belli et ve adamdan uzaklaş. belli ki sana karşı boş değil. hoş değil.

Ben hoşunuza gittiğini düşünmüyorum insanın bazen basireti bağlanabiliyor. Bu aynı iş yerinde çalıştığınız biri ise özellikle.
Ama bundan sonra sürekli teşekkür etmeyi bırakıp niyetini anladığınızı ve hoşunuza gitmediğini bir şekilde belli etmemiz lazım.

Kendisiyle iş dışında iletişim kurmuyorum. Evli bir adam bekar birine hikayeler yazıyorsa eşinin yokluğunda kendisini o kadının evine davet ettiriyorsa bu adam zaten niyeti bozmuş demektir. Benim kendisine sert tepki verememiş olmamın sebebi de tam olarak bu. Bu adam işine geldiğinde çirkefe yatıp bu kadın evli bir adama çamur atıyor diyecek.
“Kendisine konduramıyorum öncelikle. Aklımdan onun sapık olduğu düşünceleri geçerken bile acı çekiyorum günahına giriyorsun diye.”

Ama böyle yazmışsınız. Karar verin konduramıyor ve günahını mı aldığınızı düşünüyosunuz, yoksa niyeti bozduğuna eminsiniz ama çifkefleşecek diye mi korkuyorsunuz?

Korkma durumu ihtimal vermiyor, liseli değilsiniz ki çekinip karşı tarafa sessiz kalasanız..

“Kendisine konduramıyorum öncelikle. Aklımdan onun sapık olduğu düşünceleri geçerken bile acı çekiyorum günahına giriyorsun diye.”

Ama böyle yazmışsınız. Karar verin konduramıyor ve günahını mı aldığınızı düşünüyosunuz, yoksa niyeti bozduğuna eminsiniz ama çifkefleşecek diye mi korkuyorsunuz?

Korkma durumu ihtimal vermiyor, liseli değilsiniz ki çekinip karşı tarafa sessiz kalasanız..
aslında görünen köy kılavuz istemez farkındayım. sanırım kondurmak istemiyorum. ve haksız çıkmak istiyorum. işlerin kötü bir tarafa evrilmesinden de ölesiye korkuyorum.

X