Ne giyeceğimi şaşırdım.

xxdegerlimxx

yineyeniyeniden.
Kayıtlı Üye
2 Mart 2017
24
22
Merhaba hepinize iyi günler o güzel yorumlarınıza çok ihtiyacım var.

Annem babam ayrı annem başkasıyla evlendi. Bende eşimden ayrıldım bebegimle annemin evine geri döndüm 1 sene önce.

Evde giydiğim kiyafetlere dikkat ederim, tayt giysem kalçamı kapatacak şekilde uzun yelek giyerim mesela.

Bundan 10 gün once falan marmara bölgesi baya sıcaktı bilirsiniz gunesliydi hava bi kac gun. Hava sıcak oldugu zamanda yelek giymek istemiyorum çok sicakliyorum. Yelek giymemek icin tayt yerine bol esofman tisort giyiyorum. Annem git ustune yelek giy diyor erkeklere güven olmaz diyor.(Hakli olabilir ama biz neden kadınlar olarak üst düzey önlem aliyoruz?) Normal bol esofmandanda ne olacak ki. Popomu kapaticam diye yelek giymek zorunda kaliyorum sıcaklıyorum normaldede kolay kolay üşüyen bi insan degilim kışın bile evde hep kısakollu dururum. Zaten yaz mevsiminde ortalık yaniyor ben evde şort askılı falan giyemiyorum(kendim giymiyorum rahat edemem kendi evim degil çünkü) ter içinde kaliyorum. Kış ayındada annem bu şekilde davranmaya başladı. Zaten ben yazın bile evdeyken kapali giyinmeye dikkat ediyosam, tayt giydigimde popomu mutlaka kapatacak birsey giyiyorsam bari bol esofman giydigimde birsey deme.

Dışarda annemle gezmeye çıkmış oldugumuz zamanlardada eve geliriz birazdan eşi gelecekse eger bana hemen der git üstünü değiş diye. Halbuki üstümdeki disarda giydigim kiyafetlerde açık degil asla öyle aşırı açık giyinen bi insan degilim zaten annemde izin vermez.Ama disarda giyindigim kiyafetle beni gormesini istemez eşinin. Geçenlerde ruj aldim koyu renkti dudağıma sürdüm. Xxx eşi olsun. XXX gelcek birazdan sil rujunu. Yani ne bileyim degisik bi rahatsiz oluyorum bu tavırdan. Garip geliyor anlam veremiyorum.

Calismama izin vermiyor. Bebegin konusup derdini anlatmaya baslayana kadar acele etme bakıcılara teslim etme diyor.

Merhaba hepinize iyi günler o güzel yorumlarınıza çok ihtiyacım var.

Annem babam ayrı annem başkasıyla evlendi. Bende eşimden ayrıldım bebegimle annemin evine geri döndüm 1 sene önce.

Evde giydiğim kiyafetlere dikkat ederim, tayt giysem kalçamı kapatacak şekilde uzun yelek giyerim mesela.

Bundan 10 gün once falan marmara bölgesi baya sıcaktı bilirsiniz gunesliydi hava bi kac gun. Hava sıcak oldugu zamanda yelek giymek istemiyorum çok sicakliyorum. Yelek giymemek icin tayt yerine bol esofman tisort giyiyorum. Annem git ustune yelek giy diyor erkeklere güven olmaz diyor.(Hakli olabilir ama biz neden kadınlar olarak üst düzey önlem aliyoruz?) Normal bol esofmandanda ne olacak ki. Popomu kapaticam diye yelek giymek zorunda kaliyorum sıcaklıyorum normaldede kolay kolay üşüyen bi insan degilim kışın bile evde hep kısakollu dururum. Zaten yaz mevsiminde ortalık yaniyor ben evde şort askılı falan giyemiyorum(kendim giymiyorum rahat edemem kendi evim degil çünkü) ter içinde kaliyorum. Kış ayındada annem bu şekilde davranmaya başladı. Zaten ben yazın bile evdeyken kapali giyinmeye dikkat ediyosam, tayt giydigimde popomu mutlaka kapatacak birsey giyiyorsam bari bol esofman giydigimde birsey deme.

Dışarda annemle gezmeye çıkmış oldugumuz zamanlardada eve geliriz birazdan eşi gelecekse eger bana hemen der git üstünü değiş diye. Halbuki üstümdeki disarda giydigim kiyafetlerde açık degil asla öyle aşırı açık giyinen bi insan degilim zaten annemde izin vermez.Ama disarda giyindigim kiyafetle beni gormesini istemez eşinin. Geçenlerde ruj aldim koyu renkti dudağıma sürdüm. Xxx eşi olsun. XXX gelcek birazdan sil rujunu. Yani ne bileyim degisik bi rahatsiz oluyorum bu tavırdan. Garip geliyor anlam veremiyorum.
Valla annenizin bu tavrı bana da garip geldi. Madem eşine güvenmiyo yani erkeklere güven olmayacagini dusunup sizin giyiminizi hep kisitliyo o zaman neden guvenmedigi bi insanla evli. Ki o insan biyolojik olmasa da babanız sayılır bi nevi bi anne kocasından kızını neden kıskanır gerçekten tuhaf.

Anneniz hakli. O kadar cok sey duyduk ki.
Bence de üvey babanizin yaninda daha kapali giyinin ...

Insana oz babasi bile neler yapiyor canim. Annenin onlem almasi normal geldi bana. Oyle baski altindada zor, keske biran once kendi evine ciksan.

Zaten bende açık giyinmiyorum. Tayt giyersem kalcami kapatacak yelek giyerim. Askıli hic giymem. Normal bol esofmanda bile bu sekilde uyarmasi beni cok rahatsiz etti en çok

Gercekten tavri cok rahatsiz ediyor. Adamda oyle bi adam degil gercekten
Bana normal gelmiyor, evet yaşanıyor bunlar ama bu tarz şeyleri normal kabul etmemeliyiz.. Şimdi öz baba kızına tecavüz ediyor diye annenizin eşinin yanında kıyafetinize karışmasını normal karşılamak normal bir tavır mı? Bence değil..

20li yaşlardayim. Calismama izin vermiyor annem. Bebegin konusup derdini anlatmaya baslayana kadar acele etme bakıcılara teslim etme diyor.
Valla bilemedim ya ama diyorum ya kimseye güvenme bu hayatta. Allah yardımcın olsun çok zordur Emin’im. Eşim şuan yurtdışın olduğu için belli bir dönem ailemin yanına geldim . Kendi evin gibi asla olmuyor ki benim öz annemle babam sonuçta . Zor çok zor

Valla annenizin bu tavrı bana da garip geldi. Madem eşine güvenmiyo yani erkeklere güven olmayacagini dusunup sizin giyiminizi hep kisitliyo o zaman neden guvenmedigi bi insanla evli. Ki o insan biyolojik olmasa da babanız sayılır bi nevi bi anne kocasından kızını neden kıskanır gerçekten tuhaf.
Ve gerçektende esi oyle biri degil 1 senedir burda yasiyorm hic beni rahatsız edecek sözü hareketi olmadi. Annemin bu şekilde davranması beni rahatsiz eden. Yani bunu annem soyluyor bu garip geliyor

Anlam veremeyeceginiz bişey yok anneniz es kisisine belli ki güvenmiyor,sizin de hoş şekilde karşısına çıkmanızi istemiyor..

Çalışmiyorsaniz ise başlayıp,ayrı ev kurmanizin vakti gelmiş..

Calismama izin vermiyor bekle cocugun konusmaya baslasin diyo. Bakıcıya bırakma suan cok küçük acele etme diyor

anneniz sizden rahatsız oluyor,kocasının gözüne geleceğini düşünüyor belli ki, bu da çok korkunç bir durum, bebeğe anneniz baksın siz çalışın neden bakmıyor bütün gün sizi gözleyeceğine bir faydası dokunsun, yada evi ayırın böyle şey olmaz

Annemde calisiyor ev hanimi degil.

Bana normal gelmiyor, evet yaşanıyor bunlar ama bu tarz şeyleri normal kabul etmemeliyiz.. Şimdi öz baba kızına tecavüz ediyor diye annenizin eşinin yanında kıyafetinize karışmasını normal karşılamak normal bir tavır mı? Bence değil..
Erkeklerin hic birine guven olmaz diye bizim üst düzey önlem almamiz cok saçma. Aklında art niyet varsa bi erkegin kara carsafta giysem acaba altinda ne var diye dusunur

X