Ne yapacağım ben

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim en yakınım 20 senelik arkadaşım var
Bugun 2 aydır esc. Yaptığını öğrendim utanmış söyleyememiş paraya sıkışmış arkadaş ve vasıtasıyla girmiş ben nasıl böyle bir şey fark etmedim kendime kızgınım ona kızgınım çocukken kuzeni tarafından tacize uğramıştı bana anlattığında nasıl böyle bir şeye izin verdin demiştim ama ben de çocuktum daha 12 yaşındaydım onu unutmamış tepkimden korkmuş bana söylememiş uzun yıllardır çalışıyorum kendimi eve diyete spora verdim sanki ben ebeveynmişim üstünden elimi çekmişim de böyle olmuş gibi hissediyorum benim iş yerim var orada iş teklif ettim öncedende demiştim kasiyerdi istememişti yine istemedi tanımadığı adamların evine gidiyor ya başına bir şey gelirse ya virüs olursa yarın buluşup konuşacağız onu nasıl vazgeçebilirim iki tane abisi var öğrenirlerse onun için ölüm kurtuluş olur düşünün mahvederler onu babası yok yalnız büyüdü nasıl bana paraya ihtiyacı olduğunu söylemez yıllardır ona ben bakıyormuşum Utanmış çekinmiş söyleyememiş bahaneleri bunlar aşı yaptıracağım ona çok kötüyüm nasıl vazgeçebilirim aklımı kaçıracağım
Kasiyerlik yapmak zor gelmiştir. Yattığı yerden para kazanmak varken. 👎

şu konuya bi açıklık getirmek istiyorum eşim ev alacaktı derken eşim bana gelip arkadaşına ev açayım mı ? Demedi arkadaşlar eşimin koynunu konuşmazsak çok sevinirim . Sahıslada görüşmüyorum ne hali varsa görebilir teşekkürler

Ben yorumunuzdan etkilenip kriz geçirsem yuvamı yıksam hoşunuza mı gidecek birde gülerek cevap veriyorsunuz hanfendi konu arkadaşım bi bataklıktaydı bende nasıl kurtarabilirim diye sizlere sordum şuan zaten görüşmüyorum saflık değil iyi niyet diyelim Allahın sevdiği kuluymuşum almadım konu nasıl eşimin beni aldatmasına gelebilir bu kadar kötü kalpli olmayın
Yorumlar ağır gelebilir bunu anlıyorum ama ben de dahil herkese çok tuhaf geldi yazdığınız. Eşiniz sizin arkadaşınıza neden ev alsın çok saçma değil mi? Ben hayatımda karısının arkadaşına zor durumda diye ev alan birini duymadım. Ev dediğiniz şey küçük bir şey değil ki. Milyonlarca liradan bahsediyoruz. Çok yardımsever bir insan olabilirsiniz. Ancak bu başka bir şey. evi kendinize alıp arkadaşınıza durumu düzelene kadar cüzi bir miktar kira karşılığı evi kiralasanız yine anlıycam da elaleme ev almak bambaşka bir seviye.

Kaldı ki 3 sene önce konu açmışsınız adamın borçları varmış siz onun için kredi çekmişsiniz falan. Eşiniz durumu çok parlak biri de değil belli ki. İletişiminizi kesmeniz de iyi olmuş o arkadaşla.

Son düzenleme:
Yorumlar ağır gelebilir bunu anlıyorum ama ben de dahil herkese çok tuhaf geldi yazdığınız. Eşiniz sizin arkadaşınıza neden ev alsın çok saçma değil mi? Ben hayatımda karısının arkadaşına zor durumda diye ev alan birini duymadım. Ev dediğiniz şey küçük bir şey değil ki. Milyonlarca liradan bahsediyoruz. Çok yardımsever bir insan olabilirsiniz. Ancak bu başka bir şey. evi kendinize alıp arkadaşınıza durumu düzelene kadar cüzi bir miktar kira karşılığı evi kiralasanız yine anlıycam da elaleme ev almak bambaşka bir seviye.

Kaldı ki 3 sene önce konu açmışsınız adamın borçları varmış siz onun için kredi çekmişsiniz falan. Eşiniz durumu çok parlak biri de değil belli ki. İletişiminizi kesmeniz iyi olmuş o arkadaşla.
Sağolun kibar yorumunuz için , bu konuyu açtığım gün şoklarla ne yazdıklarımı tam bilmiyorum o kumar muhabbetinide çok önceden sildiğim için ceza yedim Emreyle evlenmedim ayrıldım tabiki. eşimle durumumuz hamdolsun iyi. Eşim arkadaşına ev alayım mı demedi adı hariç ailesiyle yaşadıkları hariç şeyleri bilmez imkanı olmayan birisi arıyorduk o an aklıma arkadaşım geldi. O yorumu yazma sebebim ise salak kafam ben ona ev bile alacaktım diye kendime sitem etmem, ben eşimin parasıyla alacaktım öyle söyleyeyim eşim değil. Gerizekalı mısın nasıl ev alırsın diye bana kızabilirsiniz eşimin durumla alakası yok

Annesi beni aradı başıma kalacak diye korktum kendimi ne duruma sokmuşum eşimin ailesinin her yerde eli kolu kulağı her b*ku vardır çok korktum engelledim

Zekat olarak alacaktık teyzesi eşinden boşanmıştı o sıra ona aldık herşeyde bi hayır varmış.

Telefonla konuştuk benim zengin koca bulunca g*tum kalkmış djdjfjdjxj evlatlık alcaktım onu resmen ayyy inanamıyorum

Neden ? Neyiniz oluyor ki bu kadın ? 1-1,5 yıllık evliydiniz sanırım. Eşiniz size de 1 ev aldı mı ? Ne münasebet; eşinizin kadınla yakınlığı nedir ?

Ay yok artık; nasıl bir mal varlığı var ki zekatı olarak ev alacaksınız ?

Bizimle eğleniyor olabilir misiniz ?

Evet evim var eşim arkadaşına ev alalım demedi onun konuyla bi alakası yok orda burada kalıyordu bizimde ev alma konumuz vardı ona almayı düşündüm bu kadar

1,5 yıllık evlilikte eşiniz ortak evlilik birliğini bugün sonlandırsanız dahi hiç bir hak talep etmeksizin; size 1 ev alarak, bağışladı mı ?

Tapu mu soruyorsunuz anlamıyorum tam olarak ? Evet evlerim var kendi üstüme depremden etkilenen aileler kalıyor şuan

Sorum çok açık değil mi ?

Siz kimsiniz ve ne hakla benim mal varlığımı , eşimi sorguluyorsunuz ? Anlamıyorum sizi amacınızı yazdıklarınızada cevap verdim konuya artık bakmayacağım arkadaşla görüşmüyorum sizinde derdinizi anlamıyorum
Sizin mal varlığınızı sorgulamıyorum; size konu içeriğinizde paylaştıklarınıza dair bir soru sordum.

Kimse kimseye bir ev alıp bağışlamaz durduk yere.

Sağolun kibar yorumunuz için , bu konuyu açtığım gün şoklarla ne yazdıklarımı tam bilmiyorum o kumar muhabbetinide çok önceden sildiğim için ceza yedim Emreyle evlenmedim ayrıldım tabiki. eşimle durumumuz hamdolsun iyi. Eşim arkadaşına ev alayım mı demedi adı hariç ailesiyle yaşadıkları hariç şeyleri bilmez imkanı olmayan birisi arıyorduk o an aklıma arkadaşım geldi. O yorumu yazma sebebim ise salak kafam ben ona ev bile alacaktım diye kendime sitem etmem, ben eşimin parasıyla alacaktım öyle söyleyeyim eşim değil. Gerizekalı mısın nasıl ev alırsın diye bana kızabilirsiniz eşimin durumla alakası yok
Sizin mal varlığınızı sorgulamıyorum; size konu içeriğinizde paylaştıklarınıza dair bir soru sordum.

Kimse kimseye bir ev alıp bağışlamaz durduk yere.
Oku istersen yazdıklarımı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X