Ne yapacağımı bilmiyorum..:( çaresizim..

:KK43: aramadı uzun süre bir mesaj dahi yoktu.. bende dayanamadım kırdım..hımmm facebookta arkadaş olmayanların mesjı başka yere gittiğini bilmiyordum:KK43:(

:KK43:( aramadı ya uzun süre ondan sinirlendim bir mesaj dahi atmadı ona binaen kırdım attım hattı..hımmm facebookta arkadaş olmayanların msjlarının oraya gittiğini bilmiyordum:KK43:(

olumsuZ fikrini bile size iletmek istememesi,iletisimi asla kurmak istemediginden.umut baglamayın ıstemis.herseyinizi birden desifre etmekte yanlıs olmus.keske anneniz,hiçbıseyi farketmemis gıbi davransaydı.bu bile onu korkutmus olabilir.yasînız çok genç,ıns kıymetinızi bılecek daha iyı ınsanlarla muhattap olursunuz.belliki üzgünsùn,yinede ne desek bos

evet,o durumun da olabilme ihtimali yüksek..:KK43:( hiçbir şekilde iletişim kurmamak,kurarsa çünkü hep devam edeceğini düşünmüş olabiilir..

Senden 14 yaş büyük bir insanla nasıl aynı duygları paylaşıcaksın?düşün sen 30 iken o nerdeyse 50 olacak.
Annen çok yanlış davranmış adama gidip senden bahsetmesi ve hatta evli misin diye sorması yani bir oğlum seni kızıma istiyorum demediği kalmış.bu davranış onu itmiş olabilir
unutma o bir dr..kimbilir kaç kişi vardır ona böyle şeyler besleyen
bir psikoloğa görünmeni tavsiye ederim saplantı olmuş çünkü
şunu da unutma o adamla bi geleceğin olması çok zor..yaşlı yani...

İletişim kurmak istese bunu zaten yapardı diye düşünüyorum.
Sizin arkanızdan hastane kayıtlarından bulup ulaşırdı bir şekilde size.
Annenizin gidip açıkça konuşması ve üstüne sizin yazdıklarınızı götürmesi tuhaf olmuş ve doğru da gelmedi bana.
Gözünüzde çok büyütmüşsünüz ve çok beklenti içine girmişsiniz.
Kendinize bu kötülüğü yapmayın daha fazla bence.
Siz tüm kartları açık oynamışsınız, karşı tarafın niyeti yok.

Senden 14 yaş büyük bir insanla nasıl aynı duygları paylaşıcaksın?düşün sen 30 iken o nerdeyse 50 olacak.
Annen çok yanlış davranmış adama gidip senden bahsetmesi ve hatta evli misin diye sorması yani bir oğlum seni kızıma istiyorum demediği kalmış.bu davranış onu itmiş olabilir
unutma o bir dr..kimbilir kaç kişi vardır ona böyle şeyler besleyen
bir psikoloğa görünmeni tavsiye ederim saplantı olmuş çünkü
şunu da unutma o adamla bi geleceğin olması çok zor..yaşlı yani...

Ben yaşı hiç problem etmedim..dışarıdan 14-15 yaş sorun gibi görünsede ben kabul ettim..evet aynı duyguları yaşama konusunda farklılık muhakkak olacak bu normal..hepsini bilerek kabul ederek istedim... zaten ortada ondan gelen olumlu bir cevap yok yani görünürde nişan evlilik olayları yok. Annem,benim düştüğüm çaresizlik üzerine sordu ve benim yüzümden ona bu şekilde yaklaştı..yoksa kim ister kız tarafı olarak erkeğe gidilip kız isteme gibi olunmasını.. Tamamen niyet işidir o vesselam annemin niyeti de benim iyi olmamdı annem o davranışı sergileyerek kendi gururunu ayaklar altına aldıysa da sırf evladının bu durumdan kurtulması için yaptı.. Dışarıdan bakılınca öyle algılanması doğal ama çaresizlik bazen insana neler yaptırabiliyor.. Psikolog konusuna da değinmiştim;bu mevzuyu yüz yüze kimseyle rahatça konuşamıyorum.. Yaşlı konusunu; nasıl sorun olur? -Açıkçası cinsellik konusunda sorun olur ya da olaylara bakış açımız olarak farklılık gösterir..ama ben işin cinsellik boyutunda değilim.Çok önemli bir durum olsada bu cinsellik,cinsel paylaşımlardan öte huzur önemli..ben bunu ona fazlasıyla verebileceğimi düşünüyorum. Zaten cinsellik onun açısından sorun olur benim açımdan değil. E bende bunu sorun yapmayacağıma göre yaş farkı bu devrede önemsize giriyor.. Fikir çatışması da normal herkes yaşayabilir..ben onunla aramda uçurumlar olacağını sanmıyorum..:KK43: yinede haklısınız..

İletişim kurmak istese bunu zaten yapardı diye düşünüyorum.
Sizin arkanızdan hastane kayıtlarından bulup ulaşırdı bir şekilde size.
Annenizin gidip açıkça konuşması ve üstüne sizin yazdıklarınızı götürmesi tuhaf olmuş ve doğru da gelmedi bana.
Gözünüzde çok büyütmüşsünüz ve çok beklenti içine girmişsiniz.
Kendinize bu kötülüğü yapmayın daha fazla bence.
Siz tüm kartları açık oynamışsınız, karşı tarafın niyeti yok.

Evet,iletişimi kurmak istese arardı ve kendi bulurdu.. Beni ve annemi sürükleyen durum;''bende beğendim'' demesi üzerine gidildi.. Etik olarak doğru olmadığı konusunda size katılıyorum..ama olan oldu çoktan verildi ve o da verilmesine karşı çıkan veya ters bir tepki vermedi aksine anlayışla güleryüzle almış..alırken çok mutlu oldu dedi annem...
Gözümde büyütmekten öte sanırım bu duygunun bende ilk defa yer almasıyla alakalı.. Elbette beklenti içine girdim anneme söylediği cevap,hastanede sürekli bakışmamız ve tebessüm içinde olması,benimle ilgilenmesi...bu gibi durumlarda beklenti içine çoğu insan girer. Kendime kötülük yaptığımın farkındayım ama vazgeçemiyorum. Kendisinden net bir cevap gelseydi ya da çok sert yaklaşsaydı kağıtları almasaydı bakmasaydı zaten olay kafamda tamamen bitmişti.Olumlu davranışları unutamıyorum...

Bugüne kadar çevremden çok şeyler duydum gerek yaşanmışlıklar gerek yapay(sanal) durumlar..
Duyduklarıma ve çevremde şahit olduklarıma zerre benzemiyordu bende ki sevgi.. Biliyorum herkesin sevgisi bambaşkadır,farklı duygular yansıtır.. Bende hakikatı yansıttı. Onda hakikatı gördüm..Aklımda ki düşüncemde ki aşka sahip o'ydu , bana çok yakındı ama çoook uzaktı. Derler ya; bir nefes kadar yakın ama uzak işte. Görüyorum,duyuyorum ama kilitlenmiş bir haldeyim yaşayamıyorum. Ne kalbimden silebiliyorum ne aklımdan bitirebiliyorum.Muhammed ikbal geldi aklima... "ayni gökte uçarlar ama kuzgunun dünyası başka, şahinin dünyası başkadır."

kesinlikle haklısınız ''adam çöpçü olsaydı severmiydim-hayır'' bu biraz da göreceli bir durum aslında resmen tevafuk olarak bakıyorum..karşılaşmamız gerekiyordu ve karşılaştık.. ama sonuç yok..mesleğinden öteydi onda bulduğum yani çok sık gidiyorum hastaneye kimsede bu kadar ilgi alaka görmedim..insanlığı müthiş resmen onun insanlığını insanlara karşı hizmetini,saygısını hürmetini kıskandım..şiddetle kendime hayıflandım..keşke onun yerinde olabilseydim diye ..kendini insanlara adamış kendi hastası olmayanlarla bile ilgileniyor..düşünün getir götür işlerini bile bazen onun yaptığına şahit oldum..:KK43: mesleği muhakkak etkisi var ama insanlığı da hiç es geçilemez..:KK43:( yinede size katılıyorum haklısınız..

Müthiş insanlığa sahip diyorsun ama bu kişi senin ona karşı olan durumunu biliyor ve herhangi bir yaklaşım içinde bulunmuyor bu onun müthiş insanlığını karalıyor bence gözünde fazla büyütüyorsun getir götür işinde ne var canım yapabilir sende doktorları çok büyütüyorsun onlarda insan işi dışında iş de yapabilir bence insanlığı yok facebooktan mesaj atmışsın annen ona yazılarını götürmüş herhangi bir cevap alamamışsın insanlığı olan bunu es geçmez buna cevap vermeyen insan isterse dünyanın en iyisi olsun bence bi değeri yoktur bu çok önemli aşk sevgi hisseden bir kız var ve cevap vermeyen susan müthiş insanlığı var dediğin doktor var bence o kdara müthiş insan değil kendinle çelişiyorsun insan hastane ortamında herkese merhametli davranır onlar oraya şifa için geliyor kötü davranmak olmaz.Doktor getir götür işi de yapabilir kalkıp çayını kendide alabilir bunun o kişinin insanlığıyla bir alakası yok yeri geliyor her meslekteki insan işi içinde başka şeyleri de kendi görüyor ben senin yerinde olsam onun bana tutumunu unutmaz kendime kariyer hedefi koyar başarır iyi bir yere gelir onun karşına çıkardım başka türlüsü bakma ama fırsatçı kız imajı yaratıyor adam cevap bile vermiyor bence başka düşündüğü bir kız bile olabilir.

Müthiş insanlığa sahip diyorsun ama bu kişi senin ona karşı olan durumunu biliyor ve herhangi bir yaklaşım içinde bulunmuyor bu onun müthiş insanlığını karalıyor bence gözünde fazla büyütüyorsun getir götür işinde ne var canım yapabilir sende doktorları çok büyütüyorsun onlarda insan işi dışında iş de yapabilir bence insanlığı yok facebooktan mesaj atmışsın annen ona yazılarını götürmüş herhangi bir cevap alamamışsın insanlığı olan bunu es geçmez buna cevap vermeyen insan isterse dünyanın en iyisi olsun bence bi değeri yoktur bu çok önemli aşk sevgi hisseden bir kız var ve cevap vermeyen susan müthiş insanlığı var dediğin doktor var bence o kdara müthiş insan değil kendinle çelişiyorsun insan hastane ortamında herkese merhametli davranır onlar oraya şifa için geliyor kötü davranmak olmaz.Doktor getir götür işi de yapabilir kalkıp çayını kendide alabilir bunun o kişinin insanlığıyla bir alakası yok yeri geliyor her meslekteki insan işi içinde başka şeyleri de kendi görüyor ben senin yerinde olsam onun bana tutumunu unutmaz kendime kariyer hedefi koyar başarır iyi bir yere gelir onun karşına çıkardım başka türlüsü bakma ama fırsatçı kız imajı yaratıyor adam cevap bile vermiyor bence başka düşündüğü bir kız bile olabilir.

Hımm..o muhtemelen eğer bana cevap verirse bu işin uzayacağını düşündüğü için cevap vermiyordur,diyorum. Benim hastanede gözlemlediğim bu şekilde diğer doktorlarda aynı olabilir demişsiniz ama uzun süre gidip gelip gözlemlediğime göre kimsede aynı davranış yok.İster hastası olsun ister hastası olmasın sadece ilaç yazıp gönderen çok..odalarından dışarı çıkıyorlar burunlar bir karış havada merve tepelerinde gibi kimseye bakmadan bir tebessüm etmeden geçip gidiyorlar..ama bu öyle değil düşünün öğle aralarında bile çok nadir çıkıyor. Hastalarına çok bağlı tamamen kariyerinde yükselmek istiyor gibi görünüyor.. Okuduğum bölüm mimarlık,bu mesele yüzünden derslerim aksadı lakin toparlayacağıma güveniyorum inşaALLAH en kısa zamanda kendime geleceğim..Görüşleriniz için çok teşekkür ederim..

Daha yaşın 21. Kimlerle tanışacaksın kimbilir. Bu da güzel bir anı olarak kalacak sende. Çünkü o yaşta bir adam gerçekten birşeyler hissetse çoktan gelir, sana açılırdı. Ama ben böyle tereddütte kalamam diyorsan karşısına geçip konuşman en mantıklısı.Tabi gelebilecek olumsuz cevaplara hazırlıklı olmalısın. Ben de 21 yaşındayken kimsenin karşına geçip duygularımı ifade edemezdim. Ama şimdi olsa çatır çatır söylerim isterse olumsuz olsun. Ölüm yok ya sonunda. En azından kafan rahatlar.

Ayrıca bu erkekler hepmi böyle kuzum. Her bayana güler yüzlüler. Okumuşu da böyle bunların, okumamışı da. Dikkat çekmek hoşlarına gidiyor sanırım.

Canım konunu baştan sona merakla okudum ama sonucunda hiç bişey olmadığını okuyunca üzüldümm..
Biraz önce konumda bana dediğin giibi tüm cesaretini toplayıp bir kez ama gidip yüzyüze konuşmalısınn..
Belki yüzyüze konuşunca bişeyler olurr..
Seninde benim gibi yaşın çok genç ve belliki sen çok iyi birisinn... Üzme kendini lütfenn..

Daha yaşın 21. Kimlerle tanışacaksın kimbilir. Bu da güzel bir anı olarak kalacak sende. Çünkü o yaşta bir adam gerçekten birşeyler hissetse çoktan gelir, sana açılırdı. Ama ben böyle tereddütte kalamam diyorsan karşısına geçip konuşman en mantıklısı.Tabi gelebilecek olumsuz cevaplara hazırlıklı olmalısın. Ben de 21 yaşındayken kimsenin karşına geçip duygularımı ifade edemezdim. Ama şimdi olsa çatır çatır söylerim isterse olumsuz olsun. Ölüm yok ya sonunda. En azından kafan rahatlar.

Ayrıca bu erkekler hepmi böyle kuzum. Her bayana güler yüzlüler. Okumuşu da böyle bunların, okumamışı da. Dikkat çekmek hoşlarına gidiyor sanırım.

:)) Bizde pek öyle olmuyor;yani kimlerle tanışacaksın mevzusu..
Biliyorum ona göre oldukça gencim ve şansım daha fazla gönül ferman dinlese keşke çoktan vazgeçmiştim ama dinlemiyor. Onun hiçbir zaman yanlış kişi olduğunu düşünmedim gerek yaşını da öne sürerek diyorum yaşı bakımından da yanlış kişi olduğunu düşünmüyorum..sanırım tek sorun ;ben! Ben daha tam olamadım,olgunlaşamadım.Ben okulumu bitirmeden,işimi elime almadan..o geldi onu gördüm.Gözlerimi onu görerek açtım desem yeridir. Sorun bende:KK43:Keşke diyorum; ben olduğum zaman karşıma çıksaydı,keşke ben değilde o beni bulsaydı. Arayan değil aranan olmak isterdim.Her zaman bizim istediğimiz gibi gitmiyor işte. Kader. İçimde bir kapı, hep aynı sesi duyuyor. İlk tık sesindeki görüntüler aklımdan çıkmıyor. Onu gördüğüm ve sesini dinlediğim her an kalbim duruyor.Bir tutam cesaret olsa her olumsuzluğu duymak istercesine bir çılgınlık yapıp kapısına dayanabilirim.Aynı şehirdeyiz aynı havayı soluyoruz aynı yerlerden geçiyoruz belki aynı sütunlara dokunduk..ama hiçbir zaman ikimizin şarkısı ikimizin kitabı ikimizin kavgası...olmayacak gibi görünüyor.:KK43:

Canım konunu baştan sona merakla okudum ama sonucunda hiç bişey olmadığını okuyunca üzüldümm..
Biraz önce konumda bana dediğin giibi tüm cesaretini toplayıp bir kez ama gidip yüzyüze konuşmalısınn..
Belki yüzyüze konuşunca bişeyler olurr..
Seninde benim gibi yaşın çok genç ve belliki sen çok iyi birisinn... Üzme kendini lütfenn..

Evet,nasip olursa iyi olduğum bir gün yani kendimi ruhen konuşmaya hazır hissettiğim bir gün inşaALLAH gidip yüz yüze konuşmayı deneyeceğim en azından olumsuzu duyarsam tamamen bitiririm üstelemem. Belki dediğin gibi olur belki çok sert çıkar ama yinede bunu birincil ağızdan duymak beni her iki durumda da netliğe kavuşturacak,haklısınız..:) ALLAH razı olsun,sizlerde öylesiniz..

Evet,nasip olursa iyi olduğum bir gün yani kendimi ruhen konuşmaya hazır hissettiğim bir gün inşaALLAH gidip yüz yüze konuşmayı deneyeceğim en azından olumsuzu duyarsam tamamen bitiririm üstelemem. Belki dediğin gibi olur belki çok sert çıkar ama yinede bunu birincil ağızdan duymak beni her iki durumda da netliğe kavuşturacak,haklısınız..:) ALLAH razı olsun,sizlerde öylesiniz..

Ewet en iyisi böyle olcak gibi görünüyorr.. Net birşey duyarsan seninde ona göre fikrinde zikrinde belli olur en azından.. Hakkında ne hayırlı ise o olsun inş canım üzülme çok emii :KK19:

Ewet en iyisi böyle olcak gibi görünüyorr.. Net birşey duyarsan seninde ona göre fikrinde zikrinde belli olur en azından.. Hakkında ne hayırlı ise o olsun inş canım üzülme çok emii :KK19:

Evet,destekleriniz için çok teşekkür ederim:)) Amin ecmain canım..
Ne demiş Aziz Nesin; Bazen insan öyle özlenir ki..Özlenen bilse, yokluğundan utanır.

Begüm son durum ne canım, nasılsın daha iyisin inşallah? Bir karar verdinmi?

Begüm son durum ne canım, nasılsın daha iyisin inşallah? Bir karar verdinmi?

Ben size mesaj atamıyorum,siz yazmışsınız ama:KK43: kusura bakmayın cevap veremedim 100 olması gerekiyormuş. Son durum ; ilk önce kendimi ve derslerimi toparlamalıyım yoksa okulum uzayacak :KK43:(( sonra gidip yüz yüze konuşacağım ALLAH nasip kısmet ederse..ama ne zaman yaparım bunu bilmiyorum.Biraz kendime güvenmem lazım ama kesin gidip konuşacağım daha öncede belirtmiştim;olumsuzu da olumluyu da ondan duymak kafamda ve kalbimde bir şeyleri çizecektir. Görünüş olumsuz gibi dursada tam olarak ortada cevap olmadığı için karar veremiyorum. Aklım;tamam bu iş bitti,seni isteseydi zaten elinin altında her şey rahatlıkla ulaşabilir diyorken..Kalbim ise; onun kendi kafasında bir şeyleri bitiremediğini ya da bir takım sorunlar içinde olduğunu düşünüyorum. Zihnim lekeli kalıyor bu durumda. Elhamdülillah iyi olmaya çalışıyorum..:KK43: Bu gün 2008 yılına ait sağlık bakanlığı sitesinden eş durumları diye bir liste buldum. Daha önce evlenmiş ve boşanmış..ortada çocuk var mı bilmiyorum. Eski eşi doğuda görev yapıyor..2009-2010 yılında ayrılmışlar. Önceden başından evlilik geçmiş şu an her şey tekrarda sıfırlandı ama doğrusu söylemek gerekirse kendime soruyorum: bu adamın daha önceden evli olması ve boşanması ona karşı sevgimi azalttı mı?-asla hayır..

X