NE YAPARSAM YAPAYIM KİLO VEREMİYORUM!

Ah ah bende veremiyorum aylardır aynı kilodaym 60.lari bir türlü göremedim hep 70 kusur 🥴 kocam.gorumcem dünya kadar ekmek yiyor tatlı yiyor bir öğünde 2 ekmek yiyorlar ama mankenler yanında halt etmiş

Çok fazla rutine bağlamış olabilir misiniz?
Herp aynı tip yiyecekleri tüketerek vücudun da olduğu gibi kalmasını sağlıyor gibisiniz.
Açlık süreniz de çok uzun. Vücut ne de olsa saatlerce aç kalacağım depo yapmam lazım diye her yediğinizi yağa çeviriyor olabilir.
Ben az yiyorum diye düşünürdüm ama yemeden 10 kilo aldım. Şimdi vermeye çalışıyorum.

tiroitlerine baktır. birde sitrese girdiysen kiloya takıntı yaptıysan reaksiyon gösteriyo vücud.gram veremiyorsun tecrübeyle sabittir.rahat bırak kendini.
vucut nasıl birşeydir böyle ya nasıl kendini kitliyo

Yorumlara bakınca çok şaşırıyorum ama herkes de kendince haklı çünkü beslenme konusunda çok fazla değişik uygulama mevcut. Ben 10 senelik diyetisyenim size kesin olarak şunu söyleyebilirim ki kilo vermek aldığınız enerjinin harcadığınız enerjiden az olması ile gerçekleşir, tabi eğer sağlık probleminiz yoksa ki yok demişsiniz. Mutlaka bir yerde hata yapıyorsunuzdur. Detaylı ve dürüst olacağınız şekilde besin tüketim kaydınız alınıp, analiz edilmeli. Çünkü demekki az sandığınız şeyleri çok tüketiyorsunuz.
kilo vermek aldığınız enerjinin harcadığınız enerjiden az olması ile gerçekleşir

bu nasıl oluyor peki?

Detoks denediniz mi vücutta toksin biriktiği zaman da kilo veremiyosun eski metabolizma hızına dönmek icin ara ara yapmak gerekiyomuş. Aynı sebepten ötürü tahin tüketip, ingiliz tuzu banyosu vs gibi agir metallerden arınmakta fayda sagliyo yeniliyo insani

Detoks denediniz mi vücutta toksin biriktiği zaman da kilo veremiyosun eski metabolizma hızına dönmek icin ara ara yapmak gerekiyomuş. Aynı sebepten ötürü tahin tüketip, ingiliz tuzu banyosu vs gibi agir metallerden arınmakta fayda sagliyo yeniliyo insani
aslında aklımda hurma dıyeti var bi 5 günlük yapsam mı diyorum

Çok fazla rutine bağlamış olabilir misiniz?
Herp aynı tip yiyecekleri tüketerek vücudun da olduğu gibi kalmasını sağlıyor gibisiniz.
Açlık süreniz de çok uzun. Vücut ne de olsa saatlerce aç kalacağım depo yapmam lazım diye her yediğinizi yağa çeviriyor olabilir.
Ben az yiyorum diye düşünürdüm ama yemeden 10 kilo aldım. Şimdi vermeye çalışıyorum.
önceden bu şekılde kılo vermiştim ama sımdı olmuyor

kilo vermek aldığınız enerjinin harcadığınız enerjiden az olması ile gerçekleşir

bu nasıl oluyor peki?

Denge meselesi. Örneğin siz günde bazal metabolik hızınız ve fiziksel aktiviteniz birlikte 2000 kalori harcıyorsunuz diyelim ama 3000 kalorilik de tüketiyorsunuz. Bu durumda aradaki 1000 kalorilik kadar fazlalığınız yağa yani kiloya dönüşür. 2000 harcayıp 2000 tüketirseniz kilonuz sabit kalır. Ama diyelim ki 2500 harcayıp 1800 tükettiniz, o aradaki 700 kalorilik açık sizin kilo vermenizi sağlar. Bu sayılar tamamen örnek vermek amaçlı. Her birey için değişir her bireye özel hesaplanmalı.

Günlük kalori miktarın nedir konu sahibesi? Çok az kalori alıyor olabilir misin? Şu anki boyun ve kilon nedir?

Bir de IF bildiğim kadarıyla metabolizması kopmuş gitmiş, şeker hastalığı ve insülin bozukluğu olan insanlar için. 23 yaşında sağlıklı bir insana göre olduğunu düşünmüyorum :KK51: 23 yaşındaysan öyle sıkı diyete falan da ihtiyaç yok bence, normal ye ama biraz karbonhidrattan kes zaten zayıflarsın. BU şekilde metabolizmanı küstürürsün, hem de uzun süre az kaloir alırsan metabolizmanı düşürürsün bu sefer de ne yersen kilo alırsın. IF işini toptan bırak bence.
bilmiyorum ki valla kafam karıştı iyice

Denge meselesi. Örneğin siz günde bazal metabolik hızınız ve fiziksel aktiviteniz birlikte 2000 kalori harcıyorsunuz diyelim ama 3000 kalorilik de tüketiyorsunuz. Bu durumda aradaki 1000 kalorilik kadar fazlalığınız yağa yani kiloya dönüşür. 2000 harcayıp 2000 tüketirseniz kilonuz sabit kalır. Ama diyelim ki 2500 harcayıp 1800 tükettiniz, o aradaki 700 kalorilik açık sizin kilo vermenizi sağlar. Bu sayılar tamamen örnek vermek amaçlı. Her birey için değişir her bireye özel hesaplanmalı.
teşekkür ederim

Olmaz mı bir dünya su içiyorum günde 2 saat yürüyorum ekmeği nerdeyse tamamen kestim ne kilo aldiriyor bilmiyorum ve 2 yaşında bebeğim var sürekli peşinde koşuyorum
kafaya taktığımız için olabilir 2 haftadır tartılmıyodum dün bir baktım aynı yerimde sayıyorum moral yerlerde:KK43:

kafaya taktığımız için olabilir 2 haftadır tartılmıyodum dün bir baktım aynı yerimde sayıyorum moral yerlerde:KK43:
Ben gittikçe artıyorum iyice sinirlerim bozuldu bundan 2 sene önce 40 beden giyiyorudm dogumdan sonra iyice danaya döndüm 🥴 şuan 44 46 😪

X