Ne yapmam gerek?

Bu muameleyi sadece size mi yapıyor yoksa başkaları da var mı bundan muzdarip olan?
Ona göre beraber söyleyebilirsiniz
Başkalarına daha başka şeyler yapıyor mesela kendi sevdiklerini çalıştırmıyor ses etmiyor ama başkası çalışmasın kıyamet koparıyor. Çok sevilen biri değil ben muhtemelen muharrem ayında oruç tuttum diye bana taktı yoksa gidip sohbet etmişliğim yok sadece iş onun dışında çok içim ısınmadı dengesiz biri sürekli kafadan kural koyuyor ve tutanak tutarım diye tehdit ediyor milleti. Biz başlamadan önce bu iyi anlaştığı efi şikayet etmişler üst yönetime söylemeden üstünü kapatmış, bu servisi de o karıştırdı güzergah falan şöföre inat yine onu savundu. Daha önce ki iş yerinde dövmüşler herkes bunu anlatıyor. En üstteki isim sevmiyormuş bunu zaten ona söylemeyi düşünüyorum.

Başkalarına daha başka şeyler yapıyor mesela kendi sevdiklerini çalıştırmıyor ses etmiyor ama başkası çalışmasın kıyamet koparıyor. Çok sevilen biri değil ben muhtemelen muharrem ayında oruç tuttum diye bana taktı yoksa gidip sohbet etmişliğim yok sadece iş onun dışında çok içim ısınmadı dengesiz biri sürekli kafadan kural koyuyor ve tutanak tutarım diye tehdit ediyor milleti. Biz başlamadan önce bu iyi anlaştığı efi şikayet etmişler üst yönetime söylemeden üstünü kapatmış, bu servisi de o karıştırdı güzergah falan şöföre inat yine onu savundu. Daha önce ki iş yerinde dövmüşler herkes bunu anlatıyor. En üstteki isim sevmiyormuş bunu zaten ona söylemeyi düşünüyorum.
Yani adam zor biri size takmasin boşverin zaten çıkacaksınız işten. Bu zamanda insanlar çok tehlikeli ben normal hayatta zarar verirler diye korkuyorum.yinede karar sizin.

Resmen b.k çukuru çalıştığınız yer,kalite yerlerde. Insanların mezhebi,ırkı vb. dile alınacak konular değildir,bu yaşa gelmiş insanlar bunun farkına varamiyorsa,konuşarak yapabileceğiniz hicbir şey yok. Şikayetinizi tabiki iletin prosedur icabi ama bir söz vardır "İt iti isirmaz" . Ben calistigim kurumlarda kimseyi ezdirmezdim bu yuzden de pek sevilmezdim,yönetim kurulu başkanı ile çok yakın olduğum icin de kimse gik çıkaramazdı. Adaletli bir yöneticiniz varsa olaya el atacaktır, şu devirde herkes bana dokunmayan yılan bin yaşasın modunda. Umarım yaşadığınız psikolojik baskı cozulur,iyi insanlara denk gelmekte şans işi malesef

Buyuk bir firma demissiniz, buyuk firmada nasil oluyor bu durum? Gercekten kurumsal bir yerse buna izin verilecegini sanmam. Dini ayrimcilik aleni de yapiliyorsa hukuki bir yaptirimi bile olabilir. Sikayet etmelisiniz.

Resmen b.k çukuru çalıştığınız yer,kalite yerlerde. Insanların mezhebi,ırkı vb. dile alınacak konular değildir,bu yaşa gelmiş insanlar bunun farkına varamiyorsa,konuşarak yapabileceğiniz hicbir şey yok. Şikayetinizi tabiki iletin prosedur icabi ama bir söz vardır "İt iti isirmaz" . Ben calistigim kurumlarda kimseyi ezdirmezdim bu yuzden de pek sevilmezdim,yönetim kurulu başkanı ile çok yakın olduğum icin de kimse gik çıkaramazdı. Adaletli bir yöneticiniz varsa olaya el atacaktır, şu devirde herkes bana dokunmayan yılan bin yaşasın modunda. Umarım yaşadığınız psikolojik baskı cozulur,iyi insanlara denk gelmekte şans işi malesef
Kesinlikle öyle, insanların ilahi adaletten bile korkmamasına cidden şaşırıyorum. Hakkımı helal etmiyorum. Bende susmadım cevap verdim için ileri gidemedi ve bana cevap vermedi normalde çok sert tepki veririm ama haklı konumuna sokmak istemedim onu. Yarın ileteceğim şikayetimi elimden başka bir şey gelmiyor malesef

Buyuk bir firma demissiniz, buyuk firmada nasil oluyor bu durum? Gercekten kurumsal bir yerse buna izin verilecegini sanmam. Dini ayrimcilik aleni de yapiliyorsa hukuki bir yaptirimi bile olabilir. Sikayet etmelisiniz.
Evet baya büyük bir yer ortak çalıştıkları dünya pazarına mal olan bir firma baya sıkılar ama siz gidip anlamadığınız sürece üst tabaka bunu bilmiyor. Kendi aralarında kapatıyorlar bunu gören çalışanlarında hevesi kalmıyor şikayete, iş yaptıkları firmadan çok sık denetleniyor bunlar bir şey yapmasa bile on lar yapar itibara önem veriyorlar baya, ama işte sizin gidip şikayet etmeniz gerekiyor.

Servis konusunda haksizsiniz.
Dini konuda haklisiniz.

Kim ne sorun yasiyorsa kendi konussun. Kesinlikle sizle alakali olmayan seyleri konusmayin. İsten cikacak olsaniz bile size “İşveren tarafından işçinin ahlak ve iyiniyet kurallarına aykırı davranışı nedeni ile fesih” koduyla cikis verirlerse is hayatinizda engellerle karsilasirsiniz.

Servis konusunda haksizsiniz.
Dini konuda haklisiniz.

Kim ne sorun yasiyorsa kendi konussun. Kesinlikle sizle alakali olmayan seyleri konusmayin. İsten cikacak olsaniz bile size “İşveren tarafından işçinin ahlak ve iyiniyet kurallarına aykırı davranışı nedeni ile fesih” koduyla cikis verirlerse is hayatinizda engellerle karsilasirsiniz.
Servis konusunda neden haksız olayım ki zaten iki kişi o kısma geçicekti bende evime daha hızlı ulaşmak için geçmek istedim. Zorlamadım daha önce bir kişi geçmişti sonradan iki kişi daha geçmiş oldu. Ama sorun ben değil diğer arkadaşımın evi daha ters güzergaha o geçince şöför ona zorluk çıkardı bana değil. Bana da iftira attılar şöförü kovdu rdun diye ben burada haksız olduğum bir şey göremiyorum. Sonradan diğer servisteki şef te bu servise geçiş yaptı zaten olan bir şey yani.
Benim atamam oldu sanmam beni etkilemesini zaten biraz da bundan yapılıyor gibime geliyor. Ben haziranın ilk günü öğrendim atdandığımı temmuz sonunda gidiyorum haberiniz olsun agustos ta en geç eylülde çıkarım dedim. Ama bunu iyilik olsun diye demiştim aşırı pişman oldum iyilik yaramıyor bazı insanlara doğruymuş.

X