neden gitti, olaya mantıklı bakamıyorum, lütfen yardım eder misiniz?

tanımaz değilim de işte duygularıma kapıldım sanırım :), yoksa ufak tefek ipuçları görmüştüm maddi olanaklarla ilgili yalanlar konusunda. hepimizi Allah kurtarmış demek, hayırlısı diye boşuna dua edilmiyor.

Adam önce sizi evlilik fikrine ısındırmış ..şimdi kuracağınız evin geçimi ve anne /babasının kirasını ödemeyi siz teklif edin diye kaçan konumuna geçmek istiyor.Bakın buraya yazıyorum... yılbaşında da yoklama yapacak.

olmaz demiyorum artık o da olabilir, gelirse yoklama yazarım buraya :) ama açıkçası ben maddiyat konusunda kırmızı çizgimi çizmiştim, bana güvenerek bu yola çıkma ben yarın çalışmayı bırakıcam belki diyerek (çünkü küçük kız kardeşim evli o evlilikten bu konuda alacağım dersleri aşmıştım bana güvensin istemedim )

Daha kaç konuya yazacagım bilmiyorum..Yengecti, 40 ayaktı bunlarla ilgisi yok olayın. Hiçbi erkek 3 ayda kolay kolay aşık olup evlilik moduna girmez, 3 ayda anca tanımaya başlar, erkekler şüpheci oluyor zaten...
Kendine bağlama numaralarına hemen kapılıyorsunuz sonra boyle dımdızlak bırakırlar işte...Ağırdan alan sen olmalısın 3 ayda ne evliliği ne maddiyatı...3 ayda ok olursan bi herifle evlenmeye cebe girdiğin için işte kafam karısık bilmemne ..boşversene ne ara ne sor

Adam da kırmızı çizginizden rahatsız olmuş ki birden ponçik tavrı değişmiş..inceldiği yerden kopsun tavrı başlamış.Dediğim gibi arada hastalığınızı /ailenizden birisinin bir durumunu sormak için yazacak..hiçbirşey bulamazsa hakkını helal et diyecek bu vesileyle fikrinizin değişip değişmediğini anlamak için girişimler yapacak.

ya helallik isteme olayı oldu zaten bir hafta kadar sonra (okumadan silmiştim msjını) :))) hatta bide aracı olan arkadaşı aramış nasıl falan demek için... :) senin özel zannettiğinin dünyanın klişesi olması işte gerçeği işte... düştük mü düştük numarasına, zararın neresinden dönersen kardır diyelim ne diyelim...

Böyle beni ansızın bir kavgada silen bi sevgilim oldu... Ben de iliklerime kadar hissetmiştim sevildiğimi ve sevdiğimi. Sarhoş gibiydim. Hatta istemsizce şimdi bile eşimle karsilastirirken buluyorum kendimi. Bizimki de 2 ay sürmüştü ve evet saçma ama ben de evlilik teklifi almıştım en romantiginden... sizi anlıyorum yani. Ama aşk değil de stabil bir sevgi daha tatmin edici hayatta. Aşk böyle saman alevi gibi çabuk sönüyor. Aşkınız bitmiş üzgünüm... gerçekten sevseydi bitmezdi.

valla adam zengin kadın bulsa yarın evlenir bence. kendine maddi anlamda güveni yok, karşısında da sorumluluklarını yerine getirmesini bekleyen siz varsınız doğal olarak. kendine güvenemedi ve tüydü olay bu kadar basit bence. öyle 3 ayda aşkından ölüp bitiyorum larına da hiç kanmayın. nitekim içi boşmuş gördünz. hiç kurcalamayım bitmesi hayırlı olmuş bence.

En iyi ihtimal gerçekten maddiyatı gurur yaptı aranızda statü farkı olduğunu düşündü gerçekler ortaya çıkınca da gurur yaptı gitti.

Diğer bir ihtimal sizi kendine gelir kaynağı gördü baktı ki sizden istediği cevabı alamayacak gitti ya da taktik olarak kaçan kovalanır diye geri çekiliyor.
(3ayda size deli divane aşık olup evlenme teklif etmesi , maddi durumu sonradan dile getirmesi , sizin evlendikten sonra işi bırakabilirim deyince cekip gitmesi bence bu ihtimali daha kuvvetli kılıyor).

Sakin boşluğa düşmeyin, düşerseniz de açın bu konunuzu tekrar tekrar okuyun.

Onun hakkında birşeyler öğrenmişsiniz, sizin yapmanız gereken tavrı erken davranıp o yapmış, sizden rol çalarak sizi bastırmaya çalışmış. Yine gelecek o, kafam karışıktı, korktum söyleyemedim, çok düşündüm bla bla sıkacak bir sürü.

evet her ne kadar mantıklı olmasa da özellikle belli bir yaştan sonra, çevre falan da tanıdık olunca evlilik daha erken gündeme geliyor ve garipsenmiyor da. bir de üstüne duygu yoğunluğu eklenince...sizin ayrılık nasıl gerçekleşti bilmiyorum ama ben zaten arkasına bakmadan kaçıp gittiğinin farkında olduğum için soğudum eskisi gibi değilim. sizin de hikaye buna benzerdir, benzer olmasa da işte seven erkek, çok büyük bir sebep yoksa, gitmez zaten en kötü duygular azcık azalınca bunu farkediyoruz...

ben de hayırlı olduğunu düşünüyorum teşekkürler.

her iki ihtimal de kötü sonuçta. teşekkürler öyle yapacağım :)

a evet bunu ben de düşündüm, benim bitirmem ya da en baştan başlamamam gereken bir ilişkydi.. bir söz vardı ne derler; terketmeniz gerekirken bunu yapmazsanız karşı taraf yapar diye..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…