Neden kadın kadının düşmanı?

agresifkiz

Güzelbirşeylerolsun
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2013
3.058
1.725
Herkese selamlar çok doluyum arkadaşlar. Aslında böyle konuları konuşacağım kardeşlerim annem var ama üzülmesinler diye bahsetmiyorum. İş hayatına atıldığımdan beri çevremdeki erkekler o kadar anlayışlı o kadar iyi ki ama gelin görün ki kadınlarla hep bir problemim var. Aslında benim yok. Ama bir şekilde ya olayların içine çekiliyorum ya da bir laf edip moralimi yerle bir ediyorlar. Balık etli biriyim ben kilo da veriyorum zaten diyetteyim diyetisyenle çalışıyorum. Hayatımda biri var güzel bir dönemdeyiz üstelik yeni yeni başlıyoruz bir şeylere. Baktığında mutlu biriyim. Bugün iş arkadaşlarımdan birisi geçen başka bir arkadaşımla benim hakkımda konuşmuşlar bana ondan bahşediyor neymiş bir kadın görmüşler kadın obez bu arada aynı tipi bana benziyormuş. O kadar bozuldum ki size anlatamam bir şey diyemedim güldüm geçtim sadece ama içten içe çok takıldım. Bu arkadaşımın ara ara bana böyle laf sokmaları kendini benimle kıyaslamaları var. Aslında baktığınızda güzel biri fiziği de düzgün neden benimle uğraşıyor anlamış değilim. İş yerime bir kere çok güzel güller göndermişti erkek arkadaşım o günde bana surat yapıp laf sokmuştu. İş yerindeki erkek arkadaşlarla aram daha iyi o zamanlarda sürekli yüzü düşüyor. Ya ben kadın kadına destek olmanın birlik olmanın daha önemli olduğunu düşünürüm hep ama inanın yıldım artık. Hiçbir kadınla samimi olasım gelmiyor. Ya arkadan dedikodumu duyuyorum ya laf sokmalar ya kıskançlıklar inanın bunaldım. Bugünkü moral bozukluğumda bu benzetme oldu. Haliyle modum düştü. Bu kadar kırılgan olduğum içinde sinirleniyorum kendime takma gül geç ama yapamıyorum. İnsanlar benim zaafımı demoralize olacağım şeyi iyi biliyor. Kusura bakmayın çok doldum birileriyle paylaşmak istedim 😞

baktığınızda güzel biri fiziği de düzgün neden benimle uğraşıyor anlamış değilim.
Kendini daha iyi hissetmek için yapıyordur
İş yerindeki erkek arkadaşlarla aram daha iyi o zamanlarda sürekli yüzü düşüyor. Ya ben kadın kadına destek olmanın birlik olmanın daha önemli olduğunu düşünürüm hep ama inanın yıldım artık.
Sizi sanırım fiziki olarak kendinden aşağıda görüyor
Ve nasıl benden daha kötü durumda olan birinin arası karşı cinsle daha iyi olur diye hazımsızlık yaşıyor

geçen başka bir arkadaşımla benim hakkımda konuşmuşlar bana ondan bahşediyor neymiş bir kadın görmüşler kadın obez bu arada aynı tipi bana benziyormuş. O kadar bozuldum ki size anlatamam bir şey diyemedim güldüm geçtim sadece ama içten içe çok takıldım. 😞
Sorun bence burada. Rahatsız olduğunuz şeyler karşınıza çıktığında öyle bir şey olmamış gibi gülüp geçer de gereken cevabı vermezseniz daha çooook yazarsınız buraya. Bence siz bu tarz insanlarla görüştüğünüz sürede kendinizin düşmanısınız.

He valla bacım ya kidin kidinin düşmanı. Bu kadınlar var ya bu kadınlar yağmurlu havada su verilmez bu kadınlara. Ne hikmetse kadının düşmanı kadın ama kadın platformunda yine kadınlarla dertleşiyor bu kadınlar. Ben de bu kadının düşmanı kadin lafından acayip bıkmış durumdayım artık bilmem anlatabildim mi.

Kendini daha iyi hissetmek için yapıyordur

Sizi sanırım fiziki olarak kendinden aşağıda görüyor
Ve nasıl benden daha kötü durumda olan birinin arası karşı cinsle daha iyi olur diye hazımsızlık yaşıyor
Ben biraz bakımlı kendine dikkat eden biriyimdir saç baş makyaj giyim. Ben böyle mutluyum böyle seviyorum kendimi. Kendime bakmayı seviyorum. Dikkat ediyorum birileri bir şeylerime iltifat ettiğinde buna bozuluyor. Yanımda sürekli birilerine diyete mi girsem diyor birileri de doğal olarak ihşytcın yok senin diyor yok çünkü ama garip geliyor bana.

Sorun bence burada. Rahatsız olduğunuz şeyler karşınıza çıktığında öyle bir şey olmamış gibi gülüp geçer de gereken cevabı vermezseniz daha çooook yazarsınız buraya. Bence siz bu tarz insanlarla görüştüğünüz sürede kendinizin düşmanısınız.
Ama bunun karşılığında ne yapabilirim ki terslemek bana göre değil tartışma münakaşa üstelik iş ortamı. Tek yaptığım mesafe koymak uzak duruyorum genelde çok muhattap olmuyorum ama iş gereği bazen birlikte çalışıyoruz.

Ben biraz bakımlı kendine dikkat eden biriyimdir saç baş makyaj giyim. Ben böyle mutluyum böyle seviyorum kendimi. Kendime bakmayı seviyorum. Dikkat ediyorum birileri bir şeylerime iltifat ettiğinde buna bozuluyor. Yanımda sürekli birilerine diyete mi girsem diyor birileri de doğal olarak ihşytcın yok senin diyor yok çünkü ama garip geliyor bana.
Onun da kendini eksik gördüğü başka yönleri vardır
Aklınca böyle telafi ediyor işte 🤷‍♀️

Belli ki aranızda bi gerilim var, bu yüzden onun lafı size, sizin haliniz tavrınız ona batıyor,mesafeli olun çok muhattap olmayın. Böyle kadın kadının düşmanı safsatalarına da girmeyin insanın insana enerjisi tutmayabilir, normal bunlar.
Ben zaten muhattap olmuyorum arama mesafe koydum. Ama inanın bu ilk değil başkalarıyla da yaşadım bazı problemler hemde inanın öyle basit ve anlamadığım şeyler ki. Sadece ben olsam tamam sorun sende belki diyeceğim başka kadınlar arasında da buna şahit oldum. Ya da hep birileri birilerini çekiştiriyor dedikodu of bunaldım bilmiyorum herkes kendi hayatına baksa keşke.

Aslında insan insanın düşmanı olmuş.
Kadını erkeği yok.
Geçen yılki okulumda erkek öğretmen herkese takikti.
Milletin eksik evragini bulup müdüre yetistiriyordu.
İşte bundan bahsediyorum. Neden iyi geçinmek varken birbirimizle uğraşıyoruz anlamıyorum. Zaten hayat zor bizler daha da zorlaştırıyoruz.

Kimse kimseyi cekemiyor öncelikle hep en yakınlarimiz olduğu için oylelerini hep hayatımdan çıkardım şimdi gayet iyiyim.
Bende bunu yapmaya çalışıyorum. Bu kişiyle hayat benzerleriyle mesafe koydum muhattap olmuyorum fazla ama iş ortamı işte ister istemez bazen gerekiyor.

İnsanların çoğu kendi iç dünyasında sikintili hıncını diğerini ezerek gidermeye çalışıyor.

Ben zaten muhattap olmuyorum arama mesafe koydum. Ama inanın bu ilk değil başkalarıyla da yaşadım bazı problemler hemde inanın öyle basit ve anlamadığım şeyler ki. Sadece ben olsam tamam sorun sende belki diyeceğim başka kadınlar arasında da buna şahit oldum. Ya da hep birileri birilerini çekiştiriyor dedikodu of bunaldım bilmiyorum herkes kendi hayatına baksa keşke.

Siz de burda onu çekiştiriyorsunuz ne hali varsa görsün ben kendi hayatıma bakayım demiyorsunuz mesela, velhasıl o birlikte olduğunuz adamla evlenince de böyle insanlar olacak hayatınızda , böyle insanlarla yaşamayı öğrenmelisiniz, alt katınızda üst katınızda orda burda her yerdeler, siz de ben de birileri için böyleyiz, velhasıl ciddiye alınacak bişe yok.

X