Nedir bakimli olmak

ilgin1990

Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2017
230
313
Hanimlar merhaba.
Bu ikinci konum bdv ye actigim.beni gormekten size bikkinlik gelmesinide istemem ama fikirleriniz onemli yine benim icin.

Bu aksam her zaman gittigimden farkli olarak baska bir kuafore gittim. Oyle her zaman gittigimden farkli dedigime bakmayin senede 2-3 defa en fazla giderim saclarimi kestirmek icin.

Kiz kardesimin yanina gidicem sehir disina sacimi kestirip fonlu gidiyim istedim. Sac kesimlerine bakiyordum dergiden. Bir tanesini cok begendim kuafore gosterdim bundan yapabilir misiniz diye. Rengide kesimide hosuma gitmisti.ben yapmasina tabiki yaparim hanfendi ama bu sac icin bakimli olmak sart dedi.

Ne demek bu dedim. Bakim ister bu sac bakim dedi.beni tanimiyorsun nerden biliyorsunda uyarida bulunuyorsun terbiyesiz bir insansin sen dedim. Kalktim kuaforden kestirmedim saclarimi.

Sahiden nedir bu bakim? Sacim basim temiz giydigim kiyafetler temiz elim ayagim duzgun.nasil olmam gerekirki bakimli kadin sinifina gireyim ben?

Eklemeyi unuttum, bakim ve giyim kusam ister dedi

Biraz ayıp etmissiniz bence. Kuaför orda size bakımsız demek istememiştir. Muhtemelen açık tonlarda bı renktir ve yüzü solgun göstereceği için makyaj vs gerekir sürekli demek istemiştir.

Bence bakımlı olmak=temiz olmaktir. Temiz giysiler, temiz cilt, temiz tırnaklar, temiz saçlar.

Hanimlar merhaba.
Bu ikinci konum bdv ye actigim.beni gormekten size bikkinlik gelmesinide istemem ama fikirleriniz onemli yine benim icin.

Bu aksam her zaman gittigimden farkli olarak baska bir kuafore gittim. Oyle her zaman gittigimden farkli dedigime bakmayin senede 2-3 defa en fazla giderim saclarimi kestirmek icin.

Kiz kardesimin yanina gidicem sehir disina sacimi kestirip fonlu gidiyim istedim. Sac kesimlerine bakiyordum dergiden. Bir tanesini cok begendim kuafore gosterdim bundan yapabilir misiniz diye. Rengide kesimide hosuma gitmisti.ben yapmasina tabiki yaparim hanfendi ama bu sac icin bakimli olmak sart dedi.

Ne demek bu dedim. Bakim ister bu sac bakim dedi.beni tanimiyorsun nerden biliyorsunda uyarida bulunuyorsun terbiyesiz bir insansin sen dedim. Kalktim kuaforden kestirmedim saclarimi.

Sahiden nedir bu bakim? Sacim basim temiz giydigim kiyafetler temiz elim ayagim duzgun.nasil olmam gerekirki bakimli kadin sinifina gireyim ben?

Yani adam kötü birşey dememiş kendi dillerinde bu saç çok uğraştırır sürekli maske boya dip boyası vs ister demek istemiş

Hanimlar merhaba.

kuaför seni hedef almamış ki, genel bişey söylemiş senin nasıl bi kadın olduğunu nerden bilsin, mesela sarı saç makyaj fön ister ve sürekli ister ve bazı kadınlar buna gelemez mesela ben:KK53::KK53::KK53: o yüzden söylemiş bence, kimi kadın öyledir kimi değildir, fön ve makyajın karşığı halk arasında bakım olduğundan bakım kelimesini kullanmış, abartılıp celallencek bişey yok aslında

Adam aslında kötü birşey dememiş .
bakım derken bazı modeller ve renkler fönsüz ,maşasız ve makyajsız kullanılmıyor ,bunu kastetmiş olmalı .

++++
Aynen
Kısa modeller fönsüz maşasız kullanılmıyor mesela. Ben dalgalı saçlıyım, kısa saç kestirmem mesela bence saçın doğal hali de derli toplu olmalı. Pazar günü markete giderken fönlü olcak halim yok ya:)

Bana gozlerini devirip bakim ister bakim dedi ustune basa basa.davranisinda gariplik sezdigim icin oyle cikistim bende

Evet cunku bana boyle aciklama yapabilirdi. Bak bu saci kestirirsen soyle yapmalisin boyle diye.

Gozlerini devirip bakiiim demekte bana biraz saygisizca oldu.

Bana gozlerini devirip bakim ister bakim dedi ustune basa basa.davranisinda gariplik sezdigim icin oyle cikistim bende

tavır olarak öyleydi diyosan bişey diyeyem, ye kürküm ye dünyası, hizmet sektörünce çalışanlar ve çoğu diğer insanlar malesef bakımlı görünene farklı süslenmeyen kadınlara farklı davranabiliyor, çok anlamsız ve aptalca bi ayrım bence ama insan fıtratı mı diyim ne diyim

tavır olarak öyleydi diyosan bişey diyeyem, ye kürküm ye dünyası, hizmet sektörünce çalışanlar ve çoğu diğer insanlar malesef bakımlı görünene farklı süslenmeyen kadınlara farklı davranabiliyor, çok anlamsız ve aptalca bi ayrım bence ama insan fıtratı mı diyim ne diyim
Oyle olmasa buraya elbette konu acmamki. Hatalisin derim kendime. Sanki parayi verecek olan ben degilmisim gibi afra tafralar. Giyim lazimmis kusam lazimmis. Gozleri devirmeler

X