Nedir bakimli olmak

Çok ayıp etmişsiniz, mesleği gereği seçtiğiniz saç modelinin günlük kullanım için pek rahat olmadığını ifade etmiş
Bazı saç modelleri var ki makyajsız, fönsüz ya da belli bir çizgideki kıyafetsiz olmuyor, bunu kast etmiş
Model bob modeliymis. Kendisi soyledi. Ben pek anlamiyorum modellerden ne nasil kullanilmali diye. Ama davranisi rahatsizlik vericiydi. kaldiki hergun full makyaj ust bas ile cikamiyoruz disari en azindan ben yapamiyorum. elestirir gibi oldu beni acik acik

Model bob modeliymis. Kendisi soyledi. Ben pek anlamiyorum modellerden ne nasil kullanilmali diye. Ama davranisi rahatsizlik vericiydi. kaldiki hergun full makyaj ust bas ile cikamiyoruz disari en azindan ben yapamiyorum. elestirir gibi oldu beni acik acik

Hanımefendi bob küt kesin gibi , kısa saç, perçemi ıvırı zıvırı da var. Her gün fönlemicekseniz, saçınız da dalgalıysa kullanışlı olmaz onu demiş.

Benim Sacim da sürekli bakımlı olmak ister gayet normal birsey söylemiş. .siz arada bir gittiğiniz için abes gelmiş ama doğrusu bazı modeller gerçekten makyajsız fönsüz olmaz...

Yapabilir misiniz diye sormussun. Yakisir mi ya da kullanabilir miyim dememissin ki. Bence ayip etmis. Herkes her an bakimli olmaz. Ben evden cikarim bazen sac bas daginik bazen de sanki her gun asiri bakimli gezen kokos bi kadin gibi. İste insanlar etikete gore davraniyor bana gore. O yuzden giyim kusam bakima dikkat etmeliyiz. Malesef cagimiz artik boyle.

Yapabilir misiniz diye sormussun. Yakisir mi ya da kullanabilir miyim dememissin ki. Bence ayip etmis. Herkes her an bakimli olmaz. Ben evden cikarim bazen sac bas daginik bazen de sanki her gun asiri bakimli gezen kokos bi kadin gibi. İste insanlar etikete gore davraniyor bana gore. O yuzden giyim kusam bakima dikkat etmeliyiz. Malesef cagimiz artik boyle.
Evet cok haklisiniz. Giyim kusam lazim dedi birde. En safi bile ne demek istedigini anlar orda.

Evet cok haklisiniz. Giyim kusam lazim dedi birde. En safi bile ne demek istedigini anlar orda.
Gunumuzde bakimdan anlasilan da bu aslinda. Eskiden temizlik utu ayakkabilarin boyali olmasi vs iken simdi makyaj sacin fonlu olmasi her gun değişik kiyafetler giymek olarak degisti.

Ben kuaföre yada sizin tepkinize yorum yapmayacağım direk başlıktaki sorunuza cevap vermek istiyorum.Bana göre bakımlı olmanın ilk şartı temiz olmak.Gece yatmadan önce cildinizi temizleyin cilt tipinize uygun tonikler kullanın arada doğal maskeler yapın hem saçınıza hem cildinize,tırnaklarınız her daim temiz ve düzgün şekilli olsun manikür isterseniz yaptırın, ayaklarınız ölü deriden arınmış olsun,kıl tüy durumuna dikkat edin her daim parfüm kokmaya gerek yok ben duş sonrası doğal cilt losyonu kullanıyorum parfüme gerek kalmıyor mesela.Kıyafete gelince pahalı marka olmasının önemi yok renk ve model bütünlüğü olsun yeter

Hanimlar merhaba.
Bu ikinci konum bdv ye actigim.beni gormekten size bikkinlik gelmesinide istemem ama fikirleriniz onemli yine benim icin.

Bu aksam her zaman gittigimden farkli olarak baska bir kuafore gittim. Oyle her zaman gittigimden farkli dedigime bakmayin senede 2-3 defa en fazla giderim saclarimi kestirmek icin.

Kiz kardesimin yanina gidicem sehir disina sacimi kestirip fonlu gidiyim istedim. Sac kesimlerine bakiyordum dergiden. Bir tanesini cok begendim kuafore gosterdim bundan yapabilir misiniz diye. Rengide kesimide hosuma gitmisti.ben yapmasina tabiki yaparim hanfendi ama bu sac icin bakimli olmak sart dedi.

Ne demek bu dedim. Bakim ister bu sac bakim dedi.beni tanimiyorsun nerden biliyorsunda uyarida bulunuyorsun terbiyesiz bir insansin sen dedim. Kalktim kuaforden kestirmedim saclarimi.

Sahiden nedir bu bakim? Sacim basim temiz giydigim kiyafetler temiz elim ayagim duzgun.nasil olmam gerekirki bakimli kadin sinifina gireyim ben?

Eklemeyi unuttum, bakim ve giyim kusam ister dedi
onun anlatmak istediği farklı kuaförüm çoğu zaman bu cümleyi bizde kullanıyoruz bazı saçlar makyajsız ruh gibi gösteriyor kullanılmıyor kadın kestiriyor bayıla bayıla sonra beğenmiyor kaş aldırmaya makyaj yapmaya üşenen insan çok gösterişli saç kesimini rengini kaldıramıyor ya da saç açılacaksa eğer saça bakım uygulamak gerekiyor yoksa çalı süpürgesi gibi duruyor ama bu böyle mi ifade edilir tabi ki hayır zorlukları anlatılır tercih ediyorsa yapılır .
Bakımlı olmak demek benim için temiz derli toplu biri olmak demektir

off ben yüzyıldır aynı kuaföre gidiyorum.
kestirmek istediğim bazı modellerde bakım ister o uğraşmazsın sen biliyorum diyor.
geçen boyaya gittim . boyatıcam diyede yıkayıp öylece kuruttum .
böyle kullanmıyorsun bu saçı dimi dedi..

sizin kuaförde garip bir şey söylememiş yani..

Kuaför jargonuyla size cevap vermiş bakım ister derken sürekli makyaj gereken bir model demek istemiş olabilir.Mesela platin saç ve makyajsız olunca insan hortlağa dönebiliyor maalesef , kötü bişey düşünmedim ben açıkçası.

Kuaförler rahat insanlar , pat pat konuşurlar genelde.Ben de onlarla öyle konuşurum , yıllardır gittiğim kuaför bana askerlik anılarını bile anlatmıştır. :p Özellikle erkek kuaförler böyle dan dun konuşuyolar kötü niyetle yaptığını sanmıyorum , açıkçası tepkiniz de biraz abartılı gibi geldi.

Son düzenleme:
Tepkini anlıyorum bazı meslektaşlarımız da var böyle tepkiler.
Tatlı dil diye birşey var aslınsa kötü birşey demek istememiş ama göz devirdi imalı davrandı diyorsanız bence haklısınız.
Daha nazik davranabilirdi ilk defa gidiyordunuz ve müşterisiniz.
Birde bağlamak istemem konuyu ama belki şu aralar biraz gerginseniz sizede öyle gelmiş olabilir.

Boş yere harcamışsınız kuaförü :KK53: bazı kesimler renkler daha fazla itina ister uğraşamayacaksan yapmayalım denir hepimiz duymuşuzdur benzer şeyler ve doğru bir yönlendirme yapıyor kuaförler, kişisel alınacak bişey değil ki bu.

Vallahi bi kuafor bana bunu dese hic aklima gelmezdi acaba bana bakimsiz mi dedi diyem cok garip:işsiz:

X