Nefret ediyorum artık

Garip hissediyorum, kendi yaşadıklarımı okuyorum sanki, tabiki farklılıklar var ama kadınların çoğunun yaşadığı erkek zulmü hayatın kanunu gibi olmuş sanki, başta kadına kul köleymiş gibi görünüp evlendikten sonra değişip, ama bunu asla kabul etmeyip kadını suçlamak, kadının küçük hatalarını duvara asıp, kendi günahlarını çuvala basmak,kayınvalidenin görümcenin kendileri de kadın olmalarına rağmen utanmadan oğullarını övüp suçu hep gelinde bulması, hep oğulları haklı, hep biz haksızız, ay bu beni çıldırtıyor düşündükçe, işsiz işe yaramaz bir pislik olduğunu bildikleri halde, bi kere de demediler bana kızım sen haklısın, hep o haklı hep. Ama üzüntüden intiharın eşiğine geliyoruz da noluyor olan bize oluyor, yapmayın, boşverin, Allah görüyor, herkes hakettiğini bir gün bulacak, buluyor da zaten. Ben her şeyi boşverdim. Su akacak yolunu bulacak.
Bütün bunların üzerine bir de babamı kaybettim ben 😞 en son konum var bununla ilgili. onun acısıyla yanıp tutuşuyorum şuan hayatı herşeyi boşvermiş durumdayım hiçbişey bu kadar canımı yakamazdı ne olursa olsun artık 😞 bu saatten sonra huzuru mutluluğu bulamayacağımdan eminim ben artık.

Adam sizi darp ettiğinde gidin rapor alin
Bağırıp cagirdiginda diger odaya gidip polisi arayin kocam dövüyor öldürüyor gelin kurtarın diye verin adresi, tutanak tutsunlar
Bosanirken hepsi size kanit olur zaten
Artı ailesi de hep sizi sucluyor, psikologa gitseniz size yaşadığınız psikolojik siddet icin rapor bile yazar dava surecinde sunarsiniz. Bu kadar kendinizi ezmeyin ezdirmeyin

Kızlar iyi geceler. Boşanacağım diye konu açmıştım en son hatırlarsınız. Karşı taraf dava açacağını söylediği için bu konuda bi girişimim olmamıştı henüz. Neyse günlerdir bu evdeyim bekliyorum celp gönderecekmiş adrese diye. Bugün pat diye annesi babası ve kendisi çıktı geldi. Konuşmak istiyorlarmış benimle. Konuştuk. Sürekli benim alttan almadığımı, kocamı koca yerine adam yerine koymadığımı, tamam diyip geçemediğimi falan söylediler durdular. Ya diyorum bakın onun da benden eksik kalır bir yanı yok.

Anlamıyorlar kadınmışım biraz bükülecekmişim dik başlı olmayacakmışım. Arayı bulmaya çalıştılar. Ben durumu kabullendim çekti gitti evi terk etti benim annem kardeşlerim o kadar huzursuz oldular boşanalım öyleyse tutunacak bir tarafı kalmadı dedim. Oturun sakinleşin baş başa konuşun daha herşeyin başındasınız yuvanızı yıkmayın dediler. Neyse gittiler oturduk sözüm ona konuşuyoruz yine tartışmaya başladık. Ben eltime gitmiştim bir gün önce beyfendinin içine dert olmuş dolduruldum geldim diye. Konuşurken derdimi anlatmaya çalışıyorum ağladım kızlar zaten kendimi çok yalnız hissediyorum annemi çok özledim diye. Durduk yere ota boka ağlıyor oldum adamın gözünde . Hemen böyle düşündü. Yoruldum yıprandım bir kez olsun beni anlamıyorsun sende şurda haklısın demiyorsun diyorum benim kardeşimi evden kovdun birdaha bu eve nasıl gelecek diyorum gelmesin yine kovarım diyor benim aile meseleme karışmayacaktı abla toplan gidiyoruz demeyecekti diyor. E dedim zaten annemi arayıp boşanıcam alın kızınızı götürün diyen sensin. Konu döndü dolaştı ablalarının kınamı düğünümü nasıl mahvettiklerine geldi.

Onlar yüzünden bana el kaldırmıştı kına günü ama hala en ufak toz kondurmuyor. Neyse kızlar baya tartışma hararetlendi ayağıma bastı ayağımı ezmeye çalışıyor bende tekme attım. Evdeki herşeyi kırdı döktü defol git bu evden sen burda durmayacaksın ben duracağım dedi yarın bu eşyaları satacağım ev sahibiyle de konuşup evi boşaltacağım dedi hazırlandım gidiyorum önüme geçiyor gidersen bu eve bidaha gelemezsin git de bak ne oluyor diyor sırf annemi arayıp huzursuz etmesin diye gitmedim. Annemi yeterince bunalttı çünkü annem çok üzgün.
1 senenin dolmasını bekleyelim anlaşmalı boşanalım ben seninle çekinmeli boşanma davalarında sürünmek istemiyorum dedim. Çekişmeli dava da tek celsede bitiyor uzamıyor dedi. Dilekçe falan da vermemiş bu arada. Ben avukatla konuştum en az 1 yıl sürer dedi dedim. Neyse bu iyice coştu git gözümün önünden falan diyor diğer odaya git diyor gitmiyorum sen git dedim s*ktir git sen bu kadar gurursuz musun hala ne işin var bu evde diyor en son herşeyi kırdı döktü defolup gitti. Komşular geldi kapıyı açamadım utancımdan.

Bu gittikten sonra yalan yanlış şeyler anlatmasın diye babasını aradım yine ben suçluyum yine ben geçimsizim tamam demesini bilmiyorum. Adam karşımda bak seni boşamaya kalktım adam olmazsan benim işime geldiği gibi davranmazsan yine boşarım edalarıyla meydan okuyor bana resmen ben ne yapabilirim.. İnanın ölmek gebermek yok olmak istiyorum şuan bıktım artık. Babasıyla konuşuyorum daha ordan bana laf yetiştiriyor kendisini iyice bi bok sandı afedersiniz. Kendisi melek ben şeytanmışım gibi beni kötülüyor orda . Babası yuvanın kıymetini bilmiyorsun kızım yarın çok pişman olursun diyor oğlunuz çok mu biliyor dedim gittiğin yerde bi değerin kalmaz insanların gözüne batarsın diyor (annemin evinde) şimdiki halimden daha mutsuz olmam dedim oğlunuz intiharın eşliğine getirdi artık beni dedim. Gerçekten artık durum bu yani bu psikolojideyim artık daha kötü ne olabilir ki. Canım mı gitsin ortadan mı kalkayım artık gerçekten dayanamıyorum kaldıramıyorum ya yeter.

Hep mi ben kötüyüm bu insanlar ve en başta bu öküz niye bir kez olsun sende haklısın demiyorlar bana?? Haykırıyorum ağlıyorum sızlıyorum neden anlaşılamıyorum.. Tutturmuşlar annenden koparmıyorsun annenden ayrısın diye geçimsiz davranıyorsun diye ulan başımdaki öküz beni bu hale getirdi anlayın artık be. İnsan gibi davranırsan insan gibi cevap veriyor ama en ufak bi hatasını söyle şöyle yapma böyle yapma arkamda dur dediğim zaman Aslan kesiliyor . Birisi demişti bu adamın öncelik listesinde en son sıradasın diye evet gerçekten öyleyim ve bu evlilik bu yüzden bitiyor ama gerizekalı anlamıyor anlamıyor o suratına bakmayan bir senedir bununla küs olan ablası kadar değerli olamadım ya ona yanıyorum. Yuvası dağılınca bu gerizekalıya onlar bakacak besleyecek sanki.
Hemen herşeyini topla ve o evi terk et, o adamı boşa. Daha düğün günü sana el kaldırmış. Bu adamla hiç birşey olmaz, düzelmezde, değişmez de.

Eklentiler

• FB_IMG_1642843409871.jpg
    FB_IMG_1642843409871.jpg
    136,5 KB · Görüntüleme: 21
X