Nefret ediyorum artık

Mastershef

İlahi adalet
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2017
9.159
10.752
Vaktiyle bir nişanlım vardı,düğünden önceki akşam bana annesi ve ablası uğruna el kaldırmışti,o geldi aklıma.Devaminda ben de bu olayları yaşayacaktim

Cokelek

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2013
1.465
3.003
Keşke bu mesajı zahmet buyurup yazana kadar 21.sayfayıda okusaydınız,iyi geceler.
Mesaj bir paragraf , yazmam birkaç dakikamı almadı. Fikrimi belirttim geçtim. Okumadığım konuya da daha fazla mesaj yazmayacağım,cevap yazmazsanız sevinirim. İyi günler.

lillyleon

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2021
343
401
26
Eski kocamı gördüm. Okurken boğazıma yumru oturdu.
Evden kovardi sonra kapıya dikilir ağlardı. Daha kullanmadığım yepyeni tabak bardaklari, çatır çatır sinirinden kırardi.

Eşyalara yönelttiği öfkesi kısa sürede sana dönecek. Saygısız ve dengesiz herif, seninde dengeni bozmus. Böyle ruh hastası adamlar psikopatligindan bağımsız olarak, terbiyesiz de oluyor. seni can düşmanı görüp canindan bezdirir. Çadır çingeneleri gibi ağıza alınmayacak lafları karısına söyler. Utanmadan 1 saat sonra yanına gelip yılışır.

Böyle kepaze bi adamla evli olmaktansa, yalnız ölmek daha iyi....
Hiç böyle değildi inanın yani sevgiliyken ben babamla görüşmüyorum diye bi laf söyledi çok ağırıma gitti tokat attım ne bi karşılık verirdi ne başka bişey. Yine bi terbiyesizlik yapmıştı babamdan için “ben malımı bilirim” gibi bir kelime kullanmıştı bu yüzden çok sinirlenmiştim. Olurdu kavgalar tartışmalar diyorum ya kapımda köpek olurdu biraz suratım asılsa küs dahi olsak neyin var senin anlat bakalım derdi üzülmeme asla izin vermezdi. Şimdi evliyiz ben içerde zırlıyorum bu öküz de kıs kıs gülerek kahkahalar eşliğinde içerde güldür güldür izliyor. Yahu diyorum nasıl yapabiliyorsun sen böyle bi insan değildin napim ağlayım mı diyor. Aynı evde bunları yaşadım ben . Anlatamıyorum derdimi ya sorun senin gülüp eğlenmen değil benim üzüntüme mutsuzluğuma kayıtsız kalman. Antidepresan kullanıyorum ben 6 aydır beni bu duruma getirdi . Ne beraber bişey yapmak istedi ne benimle zaman geçirmek istedi işten gelip televizyonun başına kurulurdu. Beni kardeşiyle kıyaslıyor sen onun yaptığı karılığın onda birini mi yaptın diyor ulan gerizekalı öyleyse sende kocasının yaptığı kocalığın onda birini yapmadın dedim. Biz evde kös kös otururken aldı o karısını şehir şehir geziyor. Sen benim için ne yapıyorsun ? Bunaldım sıkıldım canımdan bezdim yeminle.

lillyleon

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2021
343
401
26
Egosundan geçilmiyo eşinizin. Gittiğin yerde değerin olur merak etme bnada öyle demişlerdi ama gayette mutluyum şükür aklıma geldikçe şükrediyorm boşandığıma . O dönem buraya yazmıştım sağolsun herkes çok teselli verdi, bitik haldeydim ben. Utancımdan kapıyı açamadım demişsiniz aynısını yaşadığım için içim cız etti... Ne eşinizden ne ailesinden bi halt olmaz bi an önce annenizin evine gidin sene doluncasa boşanın. Hiç biriyle muhattap olmayın ikna edemezsiniz onlar taraflı bunu kabul edin. Dayakta yeseniz siz haksızsınız onların gözünde
Kesinlikle. Babasını aradım bana tekme attı diye hömeriyor ordan benim ayağıma çıkıp tepinmenden bahset önce dedim. Öyle yaparsan böyle karşılık bulursun oturup zırlayacak mıyım elbet kendimi savunacağım. İnanın artık intiharın eşiğindeyim ya ben nerden bulaştım bu insanlara. Bir kez olsun oğullarının ağzına sıçsalar böyle olmayacak. Onlar bundan yana oldukça bu it iyice coşuyor . Kendini bi bok sandı iyice pislik daha 1 sene öncesine kadar kapımdaki köpekti yeter ki evlenelim diye geberiyordu evlenince mi bi değerim kalmadı benim. Allah belamı verseydi de vazgeçseydim başından belliydi herşey . Lütfen bana güç verin başınızdan geçmiş. Düğün aşamasına kadar mükemmel bir insandı 5 sene 6 senemi geçirdim ben bununla. Sabırlı, anlayışlı, sevecendi.. Düğün hazırlıkları sırasında sapıttı evlenince de iyice saldı kendini. Bazen eski günleri düşünüp üzülüyorum niye böyle oldu diye . Sen beni bu hale getirdin diyor. Hayır sen aslında hep böyleymişsin de bana karşı kendini kamufle etmişsin evlenince gösterdin gerçek yüzünü diyorum. Annem kardeşlerim buna bayılırdı ya şimdi annem en ufak bi adamlığı değeri kalmadı benim gözümde diyor.

lillyleon

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2021
343
401
26
Sana kötü davranan, aşağılayan insana nasıl normal davranabilirsin. Mütemadiyen boşanma, evden kovma, şiddet, tehdit girdabında bırakır. O kötü oldukça, kendini, savunma-saldırma pozisyonunda bulursun.
Bu sen de "azdegilsin" anlamına gelmiyor. Yavaş yavaş dengeni bozdugu için böylesin. Hicbirseyini begenmeyerek manipüle ediyor. Takdir teşekkür yoksa, neyle besleneceksin..
Bunlar elde edene kadar köpek gibi peşinde koşar, bosaninca da yine köpek gibi pişman olurlar. Bi kadının hayatında aslaa İNSAN olmayı beceremezler..
Kesinlikle . Allahım ne kadar büyük mükafatmış seni anlayan insanların olması. Bu aşamaya gelene kadar da sürekli boşanmayla tehdit ederdi zaten. Ya beni evden kovardı ya defolup annesinin evine giderdi. Hiçbişeyimi beğenmiyor. Senin bu evde oturup yaptığın temizlik bana mükafat değil diyor onu temizlikçi tutar yine yaptırırım sen bana karılık yapmayı bileceksin diyor. Bundan kastettiği de dediğiniz gibi sineceğim, ses çıkarmayacağım, problem yaratmayacağım. Takdir teşekkür yoksa ben neyle besleneceğim. Senin kazanıp eve getirdiğin üç kuruş paraysa yaptığın kocalık benimki de evimi barkımı temizleyip bakmak öyleyse. Sen ne kadar kocalık yapıyorsun ki benden dört dörtlük karılık bekliyorsun. Hizmetçi gibi hissediyordum artık adam bir bardak suyunu kendi alıp içmekten acizdi. Arkadaşlarım da anlatıyor eşleri ev temizliyor, çocuk bakmaya yardım ediyor, eşlerine bi şekilde destek oluyorlar. Ben bunun hizmetçisi gibiyim adeta. Anneleri böyle yetiştirmiş kocaman adama yanımda meyve soyup soyup ağzına tıkıyor gözümle gördüm ben bunları. Allahın yobazları bana denk geldi. Oysa sevgiliyken ayağımı taş değdirmezdi o suyu benden istemez bana kendi elleriyle içirirdi. Evlenene kadarmış hepsi.

Sahinys

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Mart 2018
1.693
4.487
Verilmiş sadakanız varmış.
Verilmiş sadakası değil aklı, zekası, öngörüsü, gururu , kendine saygısı varmış bence. Siz hala ailesi onu suçlu bulsa ona yüzvermeseler her şey normale dönecek mi sanıyorsunuz. O adamı o aile yetiştirmiş ne bekliyorsunuz ki? Niye ölmeyi intiharı düşünüyorsunuz, açın boşanma davanızı kurtulun. Çocuğunuz da yok sizi ona bağlayan hiç bir şey yok.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 404 gün geçti.

lillyleon

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2021
343
401
26
Verilmiş sadakası değil aklı, zekası, öngörüsü, gururu , kendine saygısı varmış bence. Siz hala ailesi onu suçlu bulsa ona yüzvermeseler her şey normale dönecek mi sanıyorsunuz. O adamı o aile yetiştirmiş ne bekliyorsunuz ki? Niye ölmeyi intiharı düşünüyorsunuz, açın boşanma davanızı kurtulun. Çocuğunuz da yok sizi ona bağlayan hiç bir şey yok.
Haklısınız keşke o aklın gramı bende olsaydı da düzelir geçer diye kendimi ateşe atmasaydım. Yine de çok geç kalmış sayılmam. Ömrümün geri kalanı heba olmayacak en azından. Tek kaybım boşa geçirdiğim 7 sene. En azından çocuk yapmadım böyle bir adamdan.