Nerde Nasıl Davranmam Lazım Yol Gösterin Lütfen (Değerli Fikirlerijizi Esirgemeyin)

Madem öyle tahsilli bilgili kendini geliştirmiş kişiler var orda, o zaman neden endişe ediyosun. Doktorun işi gücü yok bu stajyer benimle neden konuştu mu diyecek. Sen kendini sevdirmeye bak. Baban falan karşı çıkarsa bi süre sonra, baba doktorlarla aram iyi yarın öbür gün bi sıkıntımız olur rahat rahat danışınız falan de.

Sen arkadaşım beni düşünerek söyledi diyorsun ama ben arkadaşının seni düşündüğünü zannetmiyorum sanki seni kıskanıyor gibi geldi. Ayrıca bir ay stajda zaten isi ogrenemezsin sadece ortama alisirsin. Hem bölümün is imkanı zor olsa bile işini iyi yapan insana her zaman kapılar açılır unutma, sen çok azimli bir insansın bunu yapabilirsin. Bi de hastanede koca bulsan ne oluyormuş sanki kötü bişey mi o da bir artısı olur fena mı

Arkadaşın iyiliğin için falan konuşmuyor. Her şeyi herkesi çok iyi düşünüp kendini ezme ezdirme. Çok akıllı bir kızsın, düşüncelisin. Yazım tarzından belli. dışardan okumuşsun ama ne eğitimli insanlardan çok daha düzgün yazmışsın. Eminim nerde ne konuşulması gerektiğini becerebilirsin. O yüzden insanlarla rahatça sohbet et. evet ilk girdiği ortamda car car öten tipler antipati uyandırır. Ama sen belli ki zaten öyle yapmıyorsun.

Arkadaşın çok fesat. Koca bulmak için orda kaldığını hiç kimse düşünmez. Ama arkadaşın düşünmüş. Benim aklımın ucundan bile geçmez iş yerimde staj yapan biri için böyle düşünmek. Bölümünü de ezdirtme insanlara. ataması olmayabilir. Özel hastanelere başvurursun. bulursun bir yolunu. Staj yaptığın yerdekilere bu konuda danışabilirsin. Sohbeti burdan açabilirsin. Kendimi nasıl geliştirebilirim, nerelerde çalışabilirim diye sor mesela.

Stajını yapabildiğin kadar uzun yap. Başarılar dilerim.

Bende 1 ayda isi ogrenebilecegimi zannetmiyirum ama bi sureden sonra insanlara rahatsizlik verir goze batarim gibi geliyor yani bunun disindada hastane cok uzakta her ay cuzi bi miktar yol ucreti gerektiriyor en fazla 2 ay karsilayabilirim diye dusunuyorum

Guzel dusunceleriniz ve ayrica tafsiyeleriniz icin tesekkur ederim orda kalma ihtimalim olsa dahi maalesef maddi imkanim (hastane baya uzakta oldugu icin her ay cuzi bi biktar yol ucreti gerektiriyor)
yok ama imkanlar el verdigi sürece elimden geleni yapmaya calisacagim

Herkese kendimi nasıl sevdirebilecegim konusundada fikirleriniz varsa alanilirim

asıl sen stajından, stajdaki insanlardan uzaklaşacağına o arkadaşından uzaklaş
ben de senin gibiydim konuşamıyordum bile insanların arasında
biri sıra da önüme geçiyordu hop ne yapıyorsun orası benim sıram diyemiyordum
arkamdan lise de kızın biri eteğimi çekiştiriyordu kıza dönüp hesap soramıyordum
iş hayatı, üniversite hayatı dedikçe açıldım
hala istediğim düzeyde değilim kendimi ifade etmek , hakkımı aramak konusunda keşke bende zamanında staj yapmış yada üniversiteyi bitirmeden başka işlerde çalışmış olsaydım
şu an çok doğru bir iş yapıyorsun çalışmakla
birincisi dediğin gibi orada açılır insanlarla iletişime geçtikçe rahatlarsın özgüvenin yerine gelir
ikincisi belli mi olur sana o hastane de iş verebilirler kendini sevdirip orada yer edinirsen
hiç bir şey olmasa işleri nasıl yapacağını iyice öğrenmiş olursun

o arkadaşından ya çok geri kafalı
insanlarla normal olarak sohbet edince koca arandığını düşünüyor
ya senin oradakilerle iletişimini, çalışmanı kıskanıyor
herkesi kendin gibi sanma senin yerine geçmesini istediği bir arkadaşı, akrabası bile olabilir

İnşallah dediginiz gibi zamanla ustumdeki cekingenligi atarim daha rahat hareket edebilen biri olurum

Bu arada benim yerimde olmasini ostedigi arkadasi yada kimse olmadigina eminim çünkü farklı illerde ikamet ediyoruz

İnşallah dediginiz gibi zamanla ustumdeki cekingenligi atarim daha rahat hareket edebilen biri olurum

Bu arada benim yerimde olmasini ostedigi arkadasi yada kimse olmadigina eminim çünkü farklı illerde ikamet ediyoruz
olsun sen yine de çok güvenme ona lafıyla hareket etme

Allah askına milletin işi gücü yok sizin dedikodunuzumu yapıcak ya? Ne saçma sapan bi arkadaşınız varmış.Ayrıca mesele koca bulmaksa Üniversitede hemşirelik okuyanların sadece Tıp fakültesi kantininde yemek yiyip çay içmelerinin tek sebebinin doktor koca olduğunuda BİLİYORUZ ama bildiğimiz şeyi bile konuşmuyoruz çünkü aptallık yani.Ayrıca bana kalırsa kimse koca bulmak için demez tam tersi işine gücüne sarılmış herkes bu bölümden iş güç bulamaz bak kız hem buldu hem çalışıyo derler.Kimse sizin kıskanç arkadaşınız gibi art niyetli fena düşünmez yani merak etmeyin.Sizin iyiliğiniz için filan konuştuğuda yok yani ayrıca.

İyi niyetle söylememiş, kıskançlığıyla geri kafalılığıyla konuşmuş. Kişi kendinden bilirmiş işi.
Aldırmayın ona. Size ne iyi gelecekse onu yapın.
Ayrıca sosyalleşmek istiyorsanız kimseyi rahatsız edeceğinizi düşünmeden normal davranın.

kovulsan da canını sıkma. sen işini stajını en iyi şekilde yap, ne kadar tecrübe edinirsen o kadar iyi senin için.
hem koca bulmak ayıp değil, iş yerinde sevip evlenenler ayıp mı etmiş?
bana da arkadaşın kıskandı gibi geldi.
sen kendinden emin olduktan sonra boş ver milleti.

Herkese kendimi nasıl sevdirebilecegim konusundada fikirleriniz varsa alanilirim

Herkesin sevmesine gerek yok ki :) vardır elbet orda, hani böyle diyaloğa iletişime açık kişiler. Anlarsın sen onları. Ben de kreşte çalışıyodum. Tatlı dil etkili oluyo. Mesela "ayyy hocam bu hırka sana ne kadar yakışmış keşke bende senin gibi esmer olsam zayıf olsam" falan deyince konu açılmış oluyodu. Ordan sohbet muhabbet. Yada kendime çay alacağım zaman yakında kim varsa ona soruyodum... Sohbet esnasında kendinden fazla bahsetmemeye çalış. Yani şöyle zor oldu böyle yetiştim falan diye. Yeni tanışırken günlük şeylerden bahset ya da karşındakinin yorum yapabileceği şeylerden konu aç. Gibi gibi şeyler. Bilirsin zaten sen nasıl konuşacağını :)

Canım kafaya takacak hiiç bi şey yok çaliş geliştir kendini arkadaşın afedersin ama saçmalamış. onun öyle düşünmesi,herkesin öyle düşündüğü anlamına gelmiyor.Ne o öyle ben merkezci.Çok cahilce düşünceler. insanların dediğiyle oturup kalkacaksan ideallerine nasıl ulaşacaksın???

Arkadaşın sadece saçmalamış koca bulmak için staj yapmak ne alaka ben 3 ay gönüllü staj yaptım koca bulmak için mi hayır iş öğrenmek için şuan başka bir staj yerimde çalışmamı beğendikleri için işe alındım koca mı buldum gene hayır iş öğrendim sende staja gittiğinde iş öğreniceksin dikkatle yapılanları izliyceksin bölümün dandik falan değil arkadaşın senin iyiliğinide düşünmüyo tamamen kıskançlık yaptığı stajyerler çalışanların eli ayağıdır ne isteseler yapıcakları için hiçte rahatsız olmazlar sen biraz atak ol işle ilgili sorular sor meraklı yönlerini göster kimse bundan rahatsız olmaz aksine bi stajyerimiz vardı kız işi öğrenmek için çabaladı durdu derler biz şuan yanımızdaki stajyerler için aynen bunu diyoruz dediğim gibi arkadaşına bakma stajda ne öğrensen yanına kâr aklını kullan o arkadaşınada çok güvenme uzun oldu biraz ama gerçekler bunlar canım kendine iyi bak

Hepinizin söylediklerinizi ayrı ayrı dikkate alip uygulamaya çalışacagim insallah basarili olur elime yuzume bulastirmadan rezil olmadan bitiririm

Mutluyum orda deseydin arkadasına.. kimin ne düşünrüğünü fazla düsünme bence.. ayrıca hast.de çalısmak için illede sağlıkmı okumak gerekiyor.. helede özelse... kimya mezunu anestezide çalışan kız gördüm..bebek hemsiresi gördüm.. bankacılık mezunu arkadasım geris yapıo hastanede..öyle bişey yapablrsn

Arkadaşının sana yardımcı olmaya çalıştığından emin misin? Daha çok kuyunu kazıyormuş gibi geldi bana. İnsanların arkandan ne dediklerinin bir önemi yok bence, sen kendini bildikten sonra. Eğer bu iş sana iyi geldiyse devam et, kimseyi de umursama, özellikle de o aklı kıt arkadaşını.

Arkadasini cok aradin mi. Zaten kendinle alakali psikolojik problemlerin var bir de onlari daha korukleyen bi tip bulmussun.
Biraz zihni acik insanlarla iletisim kur ki hayata bakisin degissin.
Boyle arkadastan birak bisey ogrenmeyi var olani da tuketirsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…