Nescafe Zayiflatiyormu...

kabız yapar ki.. ben neskafe sevmiyorum. ama tchibo'nun kahvelerini içiyorum. filtre kahve makinesi aldık eve. inanılmaz güzel bisey. ben daha önce kahve içmemişim dedim kendi kendime vallaha. ama kabızlık olayından korkuyorum.. 2haftada 1 falan içerim. selülit yapar....

Kahvenin kendisi kalori içermez ancak süt ve şeker eklenmesiyle kalorisi katlanır.

ıştah kesiyo kızlar ama abartınca zararı çok.. iki öğünün ortasında ve günde en fazla iki tane içmek gerekir. Doktor gibi konuştum ama seçmeli sağlık dersi aldıydım baya birşeyler öğrendim böyle konularda:)

bende denedim nescafeyle zayıflamayı oluyo ya zayıflanıyo ama aç karnına iççen sabah zararına gelince tabiki varr

ben üniv 1. sınıfta sınav dönemi uykumu acması için içiyordum sonra iştahım kapanmaya başladı ve ben nescafeye okadar bagımlı olmustumki neredeyse nescafeden baska birşey yiyip içmiyordum .zayıflamak gibi bir niyetim yoktu ama 2 haftada 9 kilo verdim 56 kilodan düştüm 45e. buraya kadar hersey güzel gibi gözüküyor ama birşey yiyemedigimden 2 hafta sonunda memlekete gelince gözümü hastanede actım bünyem cok direncsiz kalmıs o gün bugundürde belki yılda bi kere içiyorum ögrenmiş oldumki herseyin fazlası zararmıs sırnaşık şey zayıflamak içinde bünyenin ihtiyacı olan gıdalardan vazgecmemek gerekmiş bide bunu ögrendim :icecream:

Evet çok fena da bağımlılık yapıyor. Benzer şeyler benim de başıma geldi, gözüm açık kalsın işleri yetiştireyim diye kahveyi arrtırmıştım, kilo kaybettim ama kendimi hiç iyi hissetmiyordum

Kafeinin yağ yakma etkisi var evet, başka yararlı etkileri de var
Ama bunun yanında da bir çok zararlı etkisi de var...

Kalp ritmini bozma, tansiyon, şeker, vücutta su tutma, mide rahatsızlıkları varsa tetikleme, doğurganlığı azaltma, migren vs vs gibi olumsuz etkilerinin yanında
Kansere karşı birtakım antioksidanlar içermesi, baş ağrısına bir çok ağrı kesiciden daha iyi gelmesi, beyni uyarması gibi olumlu etkileri de var.

Hepsini gözönüne alarak ben günde 1 fincan sütlü neskafe içiyorum,
ama zayıflamak vs gibi bir düşüncem yok, seviyorum ve tam olarak zararlı veya yararlı denemediğinden sınırlı tutma gereği duyuyorum.

valla kızlar bende çok kahve içen biriydim hertürlüsünü ama türk kahvesinden neskafeye kapişinosuna kadar takii bi kitap alıp okuyana kadar;
Kafein: Beyindeki damarların daralmasına yol açıyor. Etkisi uyuşturucu ve alkolden de kötü oluyor. Beynin ön lobunda görülen siyah noktalar kişiyi depresyona karşı savunmasız kılıyor. Orta kısımlardaki siyah noktalar zayıf hafızanın habercisi. Kitap, günde 3 fincandan fazla kahveden uzak durmayı tavsiye ediyor. dr daniel amen
yani kızlar çok kafein tükentenlerin beyin resimlerinde görünen bi durummuş bu, depresyondan uyku bozukluğuna daha neler neler
gerçi şimdide içiyorum ama eskisi kadar futursuz değilim
:hulya:

nescafe ve cay zayiflatmaz. yalnizca istah keser. Yesil cayin zayiflatici etkisi oldugu dogrudur.

kahve zayıflatsa beni zayıflatırdı özellikle geçen sene sabahları sadece 1 yumurta yiyip (koşturmadan dolayı) okula gidiyordum ve hemen ilk işim bir sade neskafe içmekti ve okulda öğlen çıkan yemekler o kadar kötüydü ki srf aç kalmamak için yiyordum akşam da eğer eşim nöbetçi veya devriyedeyse (3günde 1 nöbet) salata tarzı yiyeceklerle geçiştiriyodum ve emzirdiğim halde 4 ayda 4 kilo aldım:))
bu arada neskafenin karında gaz şişkinliğine yol açtığını duymuştum doğru mu acaba? kilomdan çok memnunum ama göbeğimden değil :KK43:(

ben her sabah ac karnıma neskafe iciyorum yillardir zayiflatmiyor ben sevdigime iciyorum bırakamıyorumda cok denedim ama bırakamıyorum günde 8 bardak kesin vardır :KK43::KK43::KK43::KK43: bide bende selülit fln yapmıyor :KK70::KK70: ama cok zararları varmıs napacam ben yaaa :KK43:(((

iştah kesiyor sanırım..
sende yemiyince yemedim zayıfladım oluyor herhalde

X