Saç Uzatma Yöntemleri Nif19 Saç Uzatıyor..

Dunya1981

Beyaz Duvaklı Gelin
tek ayak cezası
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2015
1.482
1.509
Buda benim saç uzatma konum olsun diyorum.Yaza kadar saçlarım çok uzasın istiyorum.
Salı Akşamları
1 tatlı kaşığı dax
1 tatlı kaşığı zeytin yağı
1 tatlı kaşığı badem yağı
1 tatlı kaşığı kıehle's saç bakım yağı
Benmari usulü eritilip içine 10 damla çam terabenti yağı koyup iyice karıştırılarak saça sürülür.Ardından streçe sarılıp baş örtüsü takılarak sabaha kadar bekletilir.Sabah 3 şampuan yıkanarak uçlara watsons avokadolu saç kremi sürülerek 2-3 dakika sonra durlanır.Sonra havluyla kurutulmuş saça body shop üzüm yağı spreyi 10 damla avuçlarda ısıtılarak sürülüp ardından saç kurutma makinesi ile kurutularak bakım sonlanır.

Son düzenleme:
O zamaan da aramıza hoş geldinn :)

Saçlarının şu anki durumu ve genel yapısı nedir ?

İyi bari hem çok kısa değil saçların , hem boya yok , sağlıklı da gördüğüm kadarıyla :nazar:
İşin benim kadar zor değil :KK53:
Aslında saçlarım çok katlı o katlardan kurtulmak istiyorum.Hep böyle yapıyorum katlı kestiriyor sonrada pişman olup uzatmaya çalışıyorum.Evet saçımda boya yok.Sağlıklı ama ince telli ve seyrek.

Üst kısımlarından balyajdan yanmış , yıllar yılı boya görmüş , seyrelmiş ve omuz boyunda saçlarım olduğu için .:110:
Canım saçına balyaj yapmayı bırak ve uzadıkça kestir.Biraz zaman alsada yanık saçlar ancak böyle kurtulur.Saçımızı boyatarak aslında biz kadınlar kendimize çok büyük kötülük yapıyoruz.Bence boya ve balyaj işlemlerini bırakarak ardından Hindistan cevizi yağı ile bakım yaptır.

Cuma Akşamı Bakımım
1 tatlı kaşığı dax
Benmari usulü eritip içine 5 damla çam terabenti yağı koyup iyice karıştırırak saça sürdüm.Ardından streçledim sabaha kadar bekletip sabah yıkayacağım.

Cuma Akşamı Bakımım
1 tatlı kaşığı dax
Benmari usulü eritip içine 5 damla çam terabenti yağı koyup iyice karıştırırak saça sürdüm.Ardından streçledim sabaha kadar bekletip sabah yıkayacağım.
Çam terenbentini uclara, sürmüyorsun demi canim kurutur cunku

Çam terenbentini uclara, sürmüyorsun demi canim kurutur cunku
Evet canım bu yaptığım karışımı sadece diplere sürüyorum.Yazmayı unutmuşum boylara Hindistan cevizi yağı sürüyorum.Böyle yapmayı senden öğrenmiştim.:halay:

Bu sabah saçımı yıkadım.Dax bu sefer fazla kaçırmışım herhalde arınmadı.Saçlarımı 3 kere şampuanladım.Sonra bol su ile durlayıp watsons avokado özlü saç kremlerini uçlarına sürüp 3-4 dakika sonra duruluyorum.Daha sonra havlu ile ıslaklığı alınmış saçlarıma body shop üzüm çekirdeği yağını 10 damla avucuma sıkıp saç uçlarıma ve boylarına sürüyorum.Böylece saç bakımımı tamamlamış oluyorum.

Body shop üzüm çekirdeği yağını her duştan sonra havlu ile ıslaklığı alınmış saç boy ve uçlarıma uyguluyorum.

Dayanamadım 1 tutam biberiye otu ve bir çubuk tarçını kaynatıp ılıyan suyunu saçıma sürdüm.Ardından havlu ile streçledim.

image.png

Bu arada saçlarım uzadı ve çabuk kırılmasınlar diye Tangle Teezer tarak aldım.Bence yapılan tüm övgüleri hak eden bir tarak.Saçlarımda su gibi kayıyor.

Arkadaşım Muğla'dan 1 poşet biberiye kurutup getirmiş.Bende saçım için değerlendiriyorum.

Pazartesi Akşamı Bakımım
1 tatlı kaşığı dax

X