Nihayet Ev satildi ...(Lutfen bana fikirlerinizi yazin)

Ahuzarim

Isvicreden
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2009
2.291
497
Selam Arkadaslar

Ben daha once Kayinpederimin esime verdigi bir ev oldugunu ve bunu satmaya karar verdigini anlatmistim..
Kayinpederim evi satti bizde uzerine katip ev almayi dusunuyoruz. Kredi cekip borcla odeyecegiz geri kalanini..
Arkadaslar biz Antalyadan ev ariyoruz.. Ama Antalyayi hic bilmiyoruz. Hangi bolgesi iyidir, nerden bakmaliyiz inanin bir fikrimiz yok.
Bizim amacimiz Gurbetten her yil gelip cocuklarimizla o evde kafa dinlemek.. Bunun icin ev almayi cok dusunduk zaten.
Bende 3 cocuk var.. 2+1 115m2- 125m2 genis bir ev mi alsak?
3+1 lere mi baksak?
Yalniz 3+1 genis evler cok pahali.. bizim butcemiz ona yetmez..
Ne yapacagimi sasirmis durumdayim.. ve 15-20 gun bir suremiz var. Bu sure icinde ev bulmamiz lazim..
Cunku kayinpederin satmis oldugu o evin icinde, esyalarim var ve evi alan kisi tasinabilir ... Bir ev bulup o esyalarimi yeni evime almam gerekiyor.
Bu yuzden acele etmemiz lazim..

Ne olur bana bir akil verin, Antalya`nin hangi bolge ve semtlerine bakayim?
Ev alirken neye dikkat edeyim? inanin hicbir fikrim yok..

Bana yardim ederseniz inanin cok mutlu olucam...

merhabalar ev konusunda cok hassasımdır bızde duşunduk ev almayı fakat bırıkım olmadığından uzerıne kredı tamamlayıp alamadık aslında 115 metre kare ıdeal dıye düşünüyorum 2+1 cunku 3+1 cok pahalı 120 den falan başlıyor daha da çıkıyor benım takıp ettıgım sıte var reklama gırermı bılmıyorum ama sahıbınden.com gırın buraya antalyayı secın hatta sızın ıcın suan bende bakıyorum

belkı ınanmazsınız ama bıızım buraya gore cock cok düşük ev fıyatları 2+1 ler 63 mılyar 70 e falan var sızde bakarsanız görursunuz

merhabalar ev konusunda cok hassasımdır bızde duşunduk ev almayı fakat bırıkım olmadığından uzerıne kredı tamamlayıp alamadık aslında 115 metre kare ıdeal dıye düşünüyorum 2+1 cunku 3+1 cok pahalı 120 den falan başlıyor daha da çıkıyor benım takıp ettıgım sıte var reklama gırermı bılmıyorum ama sahıbınden.com gırın buraya antalyayı secın hatta sızın ıcın suan bende bakıyorum

sagol yakamozcum.
bende onu merak ediyorum iste.. 2+1 ama m2 si yuksek ev bulsak iyi olur mu acaba?
3+1 sifir gercekten cok pahali..
bende o dedigin sitedeyim canim ya bakiyorum inanki..

belkı ınanmazsınız ama bıızım buraya gore cock cok düşük ev fıyatları 2+1 ler 63 mılyar 70 e falan var sızde bakarsanız görursunuz

m2 si ne kadar acaba canim bu dediklerinin..
birde evin durumuda onemli.. mesela senin dedigin gibi fiyat dusuk oluyor ama giris kat oluyor 1.kat oluyor.
onuda biz istemiyoruz canim yaa

en cok merak ettigimde Antalyanin hangi semtlerine bakmaliyim?
Antalyada oturan arkadaslar keske bana bir yardimci olsa... cok sevinirim

Selam Arkadaslar

Arkadaslar biz Antalyadan ev ariyoruz.. Ama Antalyayi hic bilmiyoruz. Hangi bolgesi iyidir, nerden bakmaliyiz inanin bir fikrimiz yok.

2+1 115m2- 125m2 genis bir ev mi alsak?
3+1 lere mi baksak?
Yalniz 3+1 genis ve sifir evler cok pahali.. bizim butcemiz ona yetmez..
3+1 ler ancak 4 5 yillik binalar oluyor..sifirlari cok pahali.. Ama 2+1 lerde sifir evler var...
Ne yapacagimi sasirmis durumdayim.. Kisa bir suremiz var. Bu sure icinde ev bulmamiz lazim..

Ne olur bana bir akil verin, Antalya`nin hangi bolge ve semtlerine bakayim?
Ev alirken neye dikkat edeyim? inanin hicbir fikrim yok..

Bana yardim ederseniz inanin cok mutlu olucam...
Allah ev almak isteyip de alamayan herkeze ev almayi nasip etsin insallah..
Herkeze hayirli evler nasip etsin Rabbim bizede insallah...

amin inşallahhhh bizde almayı düşünüyoruz ama ilk arsa alıp değerlenince satıp av alıcaz Allahın izniyle. 2+1 çok iyi canım kalabalık bir aile değilseniz Antalya'da bikaç yıl kaldım soğuksu da varsa orası çok iyi denize de merkeze de hastaneye de yakın lara çok güzel ancak pahalı bir yer varsak tarafı gitgide güzelleşiyor ancak yol çok uzak her yere

amin inşallahhhh bizde almayı düşünüyoruz ama ilk arsa alıp değerlenince satıp av alıcaz Allahın izniyle. 2+1 çok iyi canım kalabalık bir aile değilseniz Antalya'da bikaç yıl kaldım soğuksu da varsa orası çok iyi denize de merkeze de hastaneye de yakın lara çok güzel ancak pahalı bir yer varsak tarafı gitgide güzelleşiyor ancak yol çok uzak her yere

sagol arkadasim..
soguksu, lara (cok pahali sahidende) varsak demissin birde hemen inceliyorum..

Ben antalya lara da oturdum en güzel semtidir denize sıfır siteler var

Tamam canim sende cok sagol..

Canim "varsak " demissin.. yol nasil uzak her yere mesela?
ulasim yerlerine mi uzak?

Bütçeniz 185 bin miş madem 3+1 alın daha iyi olur,sanırım deniz olan bir yer istiyorsunuz mersinede bakabilirsiniz.Ev ilanlarından.

ben olsam 2+1 ev almazdım.Büyük konuşmamak lazım ama mecbur kalmadıkça almazdım yada 2+1 sıfır ev mi 4-5 senelik 3+1 gibi seçim hakkım olsaydı 2+1 seçmezdim. Yeri geliyor insan ufacık bir oda olsaydıda dağınığımı toplardı vs. diyor. Ev uzun süre değişen birşey değil benim gözümde o yüzden oldumu 3+1 olsun tam olsun derdim. Birde 4-5 yıllık binalarda iyi güzel sıfır olmasa olmaz mı? Benim kriterim depremden sonra yapılmış olması asansör arakat ve 3+1 olurdu. İlerde aileniz falan genişlerse sıkıntı olur birde ev fiyatları artıyor ve oturulan ev değersizleşiyor şimdi 2+1 ev alıp ilerde 3+1 lazım olursa zarar edersiniz diye düşünüyorum kullanılmış ev yıpranmış diye ucuza gidicek üzerine ekleyip 3+1 almak zor olabilir. inş gönlünüze göre ev bulabilirsiniz.

bikaç yıl öncesine kadar da tek-tük evler bulunan bir yerdi ama şu anda yeni ve çok güzel apartmanlar yapılıyor merkeze uzak olduğu için fiyatlar daha uygun, hastaneye denize güllük'e (çarşıya) çok uzak arabanız varsa problem olmaz o kadar belki

bikaç yıl öncesine kadar da tek-tük evler bulunan bir yerdi ama şu anda yeni ve çok güzel apartmanlar yapılıyor merkeze uzak olduğu için fiyatlar daha uygun, hastaneye denize güllük'e (çarşıya) çok uzak arabanız varsa problem olmaz o kadar belki

http://www.sahibinden.com/ilan/emla...k-mah-satilik-ultra-lux-daire-139962091/detay

canim bak bu varsak da mesela.. sence bu nasil ilan konumuna bir baksan...?
bu baktigim ev mesela havaalanina 30 dakika, denize plaja da 21 dakika diyor arabayla...
bir bakip fikrini yazar misin canim?

ben olsam 2+1 ev almazdım.Büyük konuşmamak lazım ama mecbur kalmadıkça almazdım yada 2+1 sıfır ev mi 4-5 senelik 3+1 gibi seçim hakkım olsaydı 2+1 seçmezdim. Yeri geliyor insan ufacık bir oda olsaydıda dağınığımı toplardı vs. diyor. Ev uzun süre değişen birşey değil benim gözümde o yüzden oldumu 3+1 olsun tam olsun derdim. Birde 4-5 yıllık binalarda iyi güzel sıfır olmasa olmaz mı? Benim kriterim depremden sonra yapılmış olması asansör arakat ve 3+1 olurdu. İlerde aileniz falan genişlerse sıkıntı olur birde ev fiyatları artıyor ve oturulan ev değersizleşiyor şimdi 2+1 ev alıp ilerde 3+1 lazım olursa zarar edersiniz diye düşünüyorum kullanılmış ev yıpranmış diye ucuza gidicek üzerine ekleyip 3+1 almak zor olabilir. inş gönlünüze göre ev bulabilirsiniz.

canim inanki bende 2+1 istemiyorum.
3+1 daha iyi cocuklar var sonucta kalabalik aileyiz..gelen giden olur onuda dusunmek lazim.
tabiki sifira gucumuz yetmez 3+1 lerde ama 3 5 yillik evde olabilir neden olmasin..

insallah canim guzel dualarin icin cok cok sagol
Allah herkeze nasip etsin.

X