🌺Niloya'nın Günlüğü🌺

Günlük yapmanız gereken işlerinizi aksattığınız oluyor mu yoksa her gün belli bir rutinim vardır?

• Evet, arada aksatırım.

OY: 100 86,2%
  • Hayır, rutinlerimi düzenli yaparım.

OY: 16 13,8%

• Ankete Katılan
    116
  • Anket Kapalı .
Dün inanır mısın yoruldum gece 1.5 yazmaya öyle üşendim ki ama dedim hedefledim yaptım bi yazmak kaldı onu da yapıver dedim sabah uyandığımda bugün için yapacak olduklarıma halim kalmadı dün gece kızım yine az uyudu uykusuz olunca da sabah motivasyon düşük oluyor birlikte yapıcaz inşallah en azında kendimize gün içinde cilt bakımı bile yapsak bu bizim için kar dün gece yatmadan önce aynaya baktığımda kendimi çok mutlu gördüm cildimi temizlenmiş görünce çok rahatladım hadi beraber başlayalım 🥰
Evin duzeni bi tutsa kendime de sira gelecek yapiyorum ama hergun duzenli degil. Gecen hafta kendimi simarttim bu hafta da evi 😁. Bende kitap okuyamadigimi fark ettim hayattaki en buyuk zevkim halbuki o yizden topigin iyi oldu bence

Canım 2 çocuğa bakıyorsan tek başına çok da büyük birşey bekleme gerçekten kolay değil çocuk bakmak birbirimizi motive edicez burada inşallah inan bir kızım var bazen yoruluyorum ruhum yoruluyor dün gece mesela yine az uyudum bugünlerde kızım rahatsız biraz o zaman çok daha zor oluyor
Evet vallahi cok zor. Ama buyuk anaokuluna basladi 20 gun oldu epeyce rahatladim. Gecmis olsun kiznin neyi var

Evin duzeni bi tutsa kendime de sira gelecek yapiyorum ama hergun duzenli degil. Gecen hafta kendimi simarttim bu hafta da evi 😁. Bende kitap okuyamadigimi fark ettim hayattaki en buyuk zevkim halbuki o yizden topigin iyi oldu bence
Evin düzeni olmaması normal canım çocuklarla öyle oluyor bende de düzen takıntısı var ama dağınıklık oluyor kızım oynuyor sonra topluyor hadi kızım beraber toplayalım diyorum şimdi ay anne çok dağınık toplayim ben diyor bir de nezle oldu heh dün gece uyumadık 😔çocukla olduğu kadar 1 tane aktivite yapsak yanımıza kar inanır mısın dün akşam 20 sayfayı okuyana kadar kaç kez dürttü beni 😂

Evet vallahi cok zor. Ama buyuk anaokuluna basladi 20 gun oldu epeyce rahatladim. Gecmis olsun kiznin neyi var
Geçen karnı ağrıdı gaz birikmiş bağırsaklarda lağma verdi doktor geçti şimdi de nezle oldu nasıl oldu hala şaşkınım dün gece başladı bugün burun akıyor sesi değişti o kadar kolluyorum yine oluyor yemek yediremiyorum

Kızım uyumuşken azcık ben de kestirsem mi yoksa kalkıp bikaç iş mi yapayım diyorum 🤔karar veremedim. Günler çuvala mı girdi azcık uyuyalım dimi 😁ama bir tarafım da diyor ki kalk bikaç çekmece topla atılacak olanları at sabah garanti belgelerinin olduğu çekmeceyi topladım tarihi geçenleri attım falan iyi oldu

Eklentiler

• IMG_20200926_142536.jpg
    IMG_20200926_142536.jpg
    87,4 KB · Görüntüleme: 50
Kızım uyumuşken azcık ben de kestirsem mi yoksa kalkıp bikaç iş mi yapayım diyorum 🤔karar veremedim. Günler çuvala mı girdi azcık uyuyalım dimi 😁ama bir tarafım da diyor ki kalk bikaç çekmece topla atılacak olanları at sabah garanti belgelerinin olduğu çekmeceyi topladım tarihi geçenleri attım falan iyi oldu
Ben de tuvalet banyo temizledim. Evi topladım biraz. Çamaşırları yıkadım. Başka da bir şey yapmadım. Dinlenme vakti 😁

Benim psikolog değil psikoterapist ama böyle birşey istemedi böyle birşey yapsak üzülmez miyiz siz neler yaşadınız yazınca ben eski resimlerimize baktığımda hüzünleniyorum. Geçmişimi yazmak yerine ben geleceğe umutla bakmayı hedefledim. Düşünürken bile üzülüyorum yazınca da etkilemez mi insanı?

Canım psikologla psikoterapist aynı değil mi? 1 saatlik terapi yapıyor benimki ilaç falan yazmıyor. Öncelikle sorunumla ilgili geçmişimdeki hangi olaylar ya da travmalar bu soruna sebep olmuş onu bulmaya çalışıyor sanırım, geçmişi sürekli eşeleyip duruyoruz zaten terapinin başında çok duygusallaşıyorum geçmiş kötü anıları konuşunca ama biz farkında olmasak da bu anılar, travmalar bizim şimdimizi ortaya çıkarıyor.

Öğleden öncesi az biraz verimli geçmişken öğleden sonra arkadaşım gelince hiçbir şey yapmadım :KK12:dışarıda yarım saatlik işim var sonrasıdna namaz kılıp spora gidicem. Bügünkü plan akşama kaldı sadece biraz kitap okudum bugün dizi izledim. Ben de odaklanma sorunu var sanrım.Oturup tek seferde 30-40 sayfa kitap okuyamıyorum sürekli kendi kendimi bölüyorum. 30 dakikada 30 sayfa okuyacakken bu kez 1 saatte o 30 sayfa okunuyor sürekli bölüyorum kendimi buna bir çözüm bulmam şart :KK12:

Canım psikologla psikoterapist aynı değil mi? 1 saatlik terapi yapıyor benimki ilaç falan yazmıyor. Öncelikle sorunumla ilgili geçmişimdeki hangi olaylar ya da travmalar bu soruna sebep olmuş onu bulmaya çalışıyor sanırım, geçmişi sürekli eşeleyip duruyoruz zaten terapinin başında çok duygusallaşıyorum geçmiş kötü anıları konuşunca ama biz farkında olmasak da bu anılar, travmalar bizim şimdimizi ortaya çıkarıyor.
Yok psikolog ile psikoterapist aynı değil branşları farklı benim doktorum psikiyatrist/psikoterapist aynı zamanda ilaç da yazıyor ama psikolog ilaç yazamıyor geçmişi deşelemiyoruz biz aralarda ben anlatıyorum genelde sıkıntım ile ilgili o an ne yapmam gerekir diye konuşuyoruz

Yok psikolog ile psikoterapist aynı değil branşları farklı benim doktorum psikiyatrist/psikoterapist aynı zamanda ilaç da yazıyor ama psikolog ilaç yazamıyor geçmişi deşelemiyoruz biz aralarda ben anlatıyorum genelde sıkıntım ile ilgili o an ne yapmam gerekir diye konuşuyoruz

Ben de tuvalet banyo temizledim. Evi topladım biraz. Çamaşırları yıkadım. Başka da bir şey yapmadım. Dinlenme vakti 😁
Oo süper iş yapmışsın canım ellerine sağlık ben de banyo ve wc kapısıni silmek istiyordum ama daha silemedim çekmece topladım bugün garanti belgelerin çekmecesini takı çekmecemi atılacağı attım oh mis 1 makina çamaşır yıkanıyor sericem bitince

Öğleden öncesi az biraz verimli geçmişken öğleden sonra arkadaşım gelince hiçbir şey yapmadım :KK12:dışarıda yarım saatlik işim var sonrasıdna namaz kılıp spora gidicem. Bügünkü plan akşama kaldı sadece biraz kitap okudum bugün dizi izledim. Ben de odaklanma sorunu var sanrım.Oturup tek seferde 30-40 sayfa kitap okuyamıyorum sürekli kendi kendimi bölüyorum. 30 dakikada 30 sayfa okuyacakken bu kez 1 saatte o 30 sayfa okunuyor sürekli bölüyorum kendimi buna bir çözüm bulmam şart :KK12:
O odaklanma bende de var önceden çok sayfa okurdum şimdilerde bölerek okuyorum bugün ben de pek bişey yapamadım yürüyüşe çıkabilirsem süper olacak daha evden çıkmadım çekmece günü yaptım bugün 😂

X